Sześć goli Arki na inaugurację sparingów

2 lipca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)

Michał Szubert strzelił aż dwa gole dla żółto-niebieskich. Michał Szubert strzelił aż dwa gole dla żółto-niebieskich.

W pierwszym letnim sparingu Arka Gdynia rozbiła Olimpię Grudziądz 6:1 (4:0). Z bardzo dobrej strony pokazali się zwłaszcza testowani gracze Michał Szubert oraz Adam Piątkowski, którzy udowodnili, że zależy im na angażu w gdyńskim klubie. Jako pełnoprawny arkowiec zadebiutował zaś Arkadiusz Aleksander, który we wtorek złożył podpis pod umową obowiązującą do 30 czerwca 2014 roku z opcją przedłużenia.

Bramki: Szubert 8, 17, Kubowicz 24 (k), Fujikawa 36, Jamróz 64, Tomasik 86 - Frańczak 78

ARKA
I połowa: Miszczuk - Ryś. Benevente, Gusocenko, Kubowicz - Piątkowski, Rzuchowski, Pietkiewicz, Wojowski, Szubert - Fijukawa.
II połowa: Szromnik, Couto, Jarzębowski, Sobieraj, Tomasik - Marcus, Pruchnik, Szwoch, Szulc, Jamróż - Aleksander.

OLIMPIA
I połowa: Żukowski - Pisarczuk, Łabędzki, Wożniak, Bielawski - Kłus, Smoliński, Rogalski, Gawęcki, Szczot - Zabłocki.
II połowa: Żukowski (60 Zaniewski) - Bogusz, Mazurkiewicz, Woźniak, Banasiak, Górka, Śmietanko, Suchocki, Frańczak, Ruszkul, Cieśliński.

W pierwszym składzie trener Paweł Sikora posłał na boisko większość testowanych piłkarzy. Jedenastka gości, która wyszła na murawę, aby zagrać przeciwko nim, była praktycznie najsilniejszy zestawieniem Olimpii. Podczas pierwszej połowy dominowali jednak ci, którzy walczą o angaż w gdyńskim klubie.

Spotkanie rozpoczęło się od gry do nogi Olimpii i to goście stworzyli pierwszą groźną sytuację. W 5. minucie Jakub Zabłocki dostał piłkę na lewej stronie pola karnego, uderzył, ale dobrą interwencją popisał się Jakub Miszczuk. Następnie do gry zabrali się testowani w Arce Michał Szubert z Dębu Dębno oraz Adam Piątkowski z Polonii Gdańsk.

Większość akcji szła więc prawą stroną boiska. Goli z pierwszej połowy nie byłoby jednak, gdyby nie pomoc testowanego przez Olimpię bramkarza Krzysztofa Żukowskiego. W 8. minucie pomylił się on przy wyprowadzaniu piłki, którą podał do Szuberta. Ten błyskawicznie wszedł w "16" i strzałem obok słupka bramki gości umieścił futbolówkę w siatce.

Zawodnik, który w minionym sezonie III ligi zdobył 21 bramek, wykazywał ogromne chęci do grania. W 15. minucie oddał groźne uderzenie, ale piłka przeleciała minimalnie obok bramki. W 17. minucie dostał kolejny prezent od Żukowskiego. Akra miała rzut rożny. Golkiper wyszedł do dośrodkowania, jednak zbyt krótko wybił piłkę. Ta trafiła do stojącego tyłem do bramki Szuberta, który uderzył za siebie lobem. Futbolówka przeleciała nad obrońcami i ponownie znalazła się w siatce.

7 minut później Żukowski po raz kolejny źle interweniował przy rzucie rożnym, a piłkę przed polem karnym zebrał Michał Rzuchowski. Pomocnik Arki wszedł w "16", a tam został ścięty z nóg przez Roberta Szczota. Arbiter wskazał na wapno, a "11" na bramkę zamienił Dawid Kubowicz.

Na tym piłkarze Arki jednak nie poprzestali. W 34. minucie Rzuchowski przepchnął się z obrońcą gości na prawej flance, wszedł w pole karne i postanowił lobować Żukowskiego. Ten lekko dotknął piłkę, ale ta i tak przeleciała nad nim, a do bramki wepchnął ją kolejny z testowanych graczy ofensywnych - Tomoki Fujikawa.

• Kibice

Olimpia miała w pierwszej połowie dwie sytuacje do zdobycia bramki, ale goście w żadnej z nich nie potrafili czysto trafić w piłkę. Po zmianie stron trener Sikora dał pograć teoretycznie mocniejszej "11", więc można było się spodziewać kolejnych bramek. Nadzieje nie okazały się płonne.

W 64. minucie piłkę otrzymał wypożyczony na rok z Korony Kielce napastnik Łukasz Jamróz i strzałem w krótki róg bramki Olimpii podwyższył wynik na 5:0. Drugą połowę zdominował rzęsisty deszcz, który w tym czasie przeszedł nad ul. Olimpijską.

Opady skończyły się w 78. minucie, gdy piłkę płaskim strzałem w bramce Arki umieścił Adrian Frończak. Wynik sparingu ustalił w 86. minucie, ładnym strzałem z rzutu wolnego Piotr Tomasik.

- Każdy z zawodników testowanych, którzy wyszli dzisiaj na boisko pokazał, że może walczyć o miejsce w składzie Arki. Niestety dla niektórych, na pewnych pozycjach mamy już komplet, także intensywnie będę się zastanawiał na kogo postawić. Sytuacja rozwija się dynamicznie - mówi trener żółto-niebieskich.

RUCHY TRANSFEROWE ARKI PO ZAKOŃCZENIU SEZONU
Przyszli: Arkadiusz Aleksander (napastnik, Flota Świnoujście, kontrakt do 30 czerwca 2014 z opcją przedłużenia), Łukasz Jamróz (napastnik, Korona Kielce, roczne wypożyczenie), Łukasz Radzimiński (trenerem diagnostyki i przygotowania motorycznego)

Mogą przyjść: Jakub Miszczuk (bramkarz, Lech Poznań, trwa ustalanie warunków umowy)

Przedłużył kontrakt: Daniel Kubowicz (obrońca, do 30 czerwca 2014)

Testowani: Tomoki Fujikawa (Japonia, pomocnik, V liga włoska, Orvietana Calcio), Arkadiusz Ryś (obrońca, Garbarnia Kraków), Michał Szubert (napastnik, Dąb Dębno), Adam Piątkowski (napastnik, Polonia Gdańsk), Glauber Souza Couto (Brazylia, obrońca, Luziania), Klimas Gusocenko (Litwa, obrońca, FK Siauliai)

Byli testowani: Adam Gajda (obrońca, Warta Poznań), Marcin Czaicki (pomocnik, Stal Bielsko-Biała), Claudio Cesar Alves da Cruz (Brazylia, napastnik, SC Corinthians Alagoano), Damian Jaroń (pomocnik, Polonia Bytom), Mateusz Kołodziejski (napastnik, Bytovia), Karol Janik (pomocnik, Znicz Biała Piska), Michał Przybył (bramkarz, Grom Plewiska)

Odeszli: Bartosz Brodziński (obrońca, Ruch Chorzów, wolny transfer), Piotr Kuklis (pomocnik, Zawisza Bydgoszcz, wolny transfer), Paweł Brzuzy (pomocnik, wypożyczenie do Gryfa Wejherowo do 30.06.2014), Marcin Dettlaff (obrońca), Janusz Surdykowski (napastnik), Damian Krajanowski (obrońca), Rafał Grzelak (pomocnik), Maciej Szlaga (bramkarz), Krystian Żołnierewicz (obrońca) - wszyscy koniec kontraktów 30.06, Łukasz Zwoliński (napastnik) - koniec wypożyczenia z Pogoni Szczecin, Wojciech Ignatiuk (trener przygotowania motorycznego i diagnostyki, wyjazd do pracy Katarze)