Szybko zgaszony Znicz w Jarosławiu

Krzysztof Klinkosz
13 lutego 2010 (artykuł sprzed 14 lat)

Koszykarze Trefla zwycięsko zakończyli wyjazdową rywalizację ze Zniczem Jarosław, który okrzyknięty został rewelacją pierwszej części rozgrywek PLK. Sopocianie znokautowali rywali w pierwszej kwarcie, później nie pozostało im nic innego jak kontrolowanie wyniku spotkania. Ostatecznie żółto-czarni wygrali 89:76 (24:4, 18:22, 23:28, 24:22).

ZNICZ: Mays 20, Zabłocki 16, Chappell 12, Mikołajko 4, Sarzało 1 - Witos 9, Wyka 8, Diduszko 6, Szczotka 0, Markiewicz 0.

TREFL: Kinnard 19, Kuzminskas 15, Kitzinger 14, Stefański 13, Hawkins 10 - Ratajczak 6, Malesa 5, Kadziulis 5, Tsintsadze 2, Hlebowicki 0.

Mecz w Jarosławiu rozpoczął i zakończył Marcin Stefański, który zdobył pierwsze i ostatnie punkty w tym pojedynku. Sopocianie zaczęli świetnie. Po punktach Stefańskiego "trójkę" dołożył Lewrance Kinnard i było 5:0 dla sopocian. Jednak koszykarze z Sopotu nie zamierzali na tym poprzestawać.

W 4 minucie po "trójce" Gintarasa Kadziulisa było już 16:0 dla Trefla a w 7 minucie 20:0. Wówczas to dopiero Artur Mikołajko zdobył pierwsze punkty dla gospodarzy. Później było jeszcze 4:20 a ostatnie 4 punkty w pierwszej kwarcie znów należały do gości, którzy otworzyli mecz w imponującym stylu wygrywając 24:4.

Po takim otwarciu nie pozostawało sopocianom nic innego jak kontrolować wynik. Gospodarze wprawdzie stopniowo niwelowali straty, jednak nie na tyle aby zagrozić sopocianom.

Po trzech kwartach było 65:54 dla Trefla, Znicz mógł wprawdzie myśleć jeszcze o odwróceniu losów spotkania, jednak odrabiał punkty mało dynamicznie. Na trzy minuty przed końcem meczu sopocianie prowadzili 79:70 po minucie było 83:74. W końcówce goście pozbawili Znicz wszelkich złudzeń i w ostatnich kilkudziesięciu sekundach zdobyli sześć, tracąc zaledwie 2 punkty.

Tabela wprowadzona: 2010-02-21

Pozostałe mecze 20 kolejki PLK: Asseco Prokom Gdynia - AZS Koszalin 97:79 (23:31, 27:16, 13:12, 34:20), Stal Stalowa Wola - Sportino Inowrocław 86:71 (25:12, 15:27, 24:14, 22:18), Kotwica Kołobrzeg - Energa Czarni Słupsk 68:65 (16:25, 20:15, 9:12, 23:13), Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 78:61 (18:16, 21:18, 21:19, 18:8), w niedzielę zagrają: Polonia 2011 Warszawa - PBG Basket Poznań.

Opinie (38)

• hej trefl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• mistrzostwo (2)

Faktycznie, z chłopakami, którzy nie trenowali przez cały tydzień, bo nie dostali wypłaty po wycofaniu się sponsora. Po prostu rewelka - na miare tej drużyny i jej kiboli, bo to co wypisujecie, nie pozwala zakwalifikowac was do grona kibiców. Czy wy jesteście w stanie pojąc, że nie jesteście na traugutta, tylko na meczach koszykówki, gdzie chodzą normalni ludzie po to by cieszyć się sportem i zwycięstwami swojej drużyny. Wszyscy mieszkamy na Wybrzeżu, lecz zamiast pokazwyąc reszcie Polski, kto jest najlepszy w tej czy innej dyscyplinie, to wy drzecie mordy na każdym meczu. gdzie was wpuszczą "Lechia, lechia ..." do bólu, dopóki ktoś was słucha. No bo lechia to pany, a reszta to syf. Oby tak dalej, a dzięki takim debilom jak wy, niedługo puste będą wszystkie sale sportowe na Wybrzeżu, bo nikt nie będzie chciał mieć do czynienia z hołotą i kibolstwem. Tak trzymać wyborcy Budynia. Aha - zapomniałem - całe Trójmiasto przemalowac na biało-zielono, a mieszkańcom dać biało zielone mundurki, czapeczki, szaliki i buciki. W końcu ein stadt, ein volk, ein klub.
        Możecie to sprzedać budyniowi jako hasło wyborcze - na pewno kupi, bo dzięki temu odzyska te 5 tyś. głosów straconych przez ECS