TLB Futsal 2004

Tomasz Łunkiewicz
11 maja 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
W walce o końcowy triumf w rozgrywkach Futsal 2004, toczących się w ramach Trójmiejskiej Ligi Biznesu, liczą się tylko dwie ekipy - Port Lotniczy i Tiger Pub. Opiekę medialną nad rywalizacją sprawuje "Głos Wybrzeża".

W pierwszym meczu dziesiętej kolejki zmierzyły się Głos Wybrzeża i Tiger Pub. Dziennikarze wystąpili bez czołowego snajpera ligi, Dariusza Zarębskiego. Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszej połowie. Pub wbił Głosowi pięć bramek, w tym trzy w odstępie trzech minut. Druga część meczu była bardziej wyrównana. Dziennikarze strzelili dwie bramki. Mimo kilku dogodnych okazji nie udało się strzelić więcej. Szóste trafienie zaliczył Pub ustalając rezultat spotkania.

Mniej emocji było w konfrontacji Grupy Lotos z Dr. Oetkerem. Nafciarze ustanowili swój strzelecki rekord w rozgrywkach, zdobywając 11 bramek. Początek nie zapowiadał tak wysokiego zwycięstwa Grupy. Po sześciu minutach było 1:1. Wystarczyła jednak chwila dekoncentracji w obronie Dr. Oetkera, by nafciarze w ciągu dwóch minut czterokrotnie umieścili piłkę w siatce. Grupa do końca kontrolowała wydarzenia na boisku.

W ostatnim meczu lider zagrał z Radiem Gdańsk. Port Lotniczy wystąpił bez Tomasza Bronera i gra nie układała mu się od początku tak jak w poprzednich meczach. Radiowcom brakowało szczęścia. Najpierw sami strzelili sobie bramkę, a później nie mogli przebić się przez obronę Portu. Bardzo dobrze spisywali się obaj bramkarze. O wygranej lidera zadecydował Marek Cirkowski, zdobywca trzech bramek.

Tiger Pub - Głos Wybrzeża 6:2 (5:0), Zagórski 2, Krygier 2, Michalczewski 2 - Beszterda, Goławski; Dr. Oetker - Grupa Lotos 3:11 (2:7), Kuban 2, Potrykus - Czachorowski 4, Pizewski 4, Furlepa, Kwapisiewicz, Pietruszewski; Radio Gdańsk - Port Lotniczy 1:4 (1:2), Kugaudo - Cirkowski 3, Chomicki (sam.).

1. Port Lotniczy 8 22 71-21
2. Tiger Pub 8 20 56-27
3. Głos Wybrzeża 9 16 50-41
4. Radio Gdańsk 9 16 46-41
5. Grupa Lotos 9 10 41-48
6. Atena 8 3 20-53
7. Dr. Oetker 9 0 24-78