TLB pod siatką

Tomasz Łunkiewicz
3 listopada 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Trzecią kolejkę spotkań rozegrały drużyny rywalizujące w Trójmiejskiej Lidze Biznesu Volleyball. Po raz pierwszy wystąpiło w niej III LO w Sopocie. Debiut nie wypadł zbyt okazale, drużyna ta przegrała dość gładko z Nordea Bank Polska.

W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny Wirtualnej Polski oraz Centrum Techniki Okrętowej. Przed spotkaniem ciężko było wskazać faworyta, choć wydawało się, że wzmocniona przed sezonem Wirtualna ma minimalnie większe szanse na zwycięstwo. Początek należał do CTO. Dobra zagrywka Marcin Neufelda i niemrawa gra w ataku Tomasza Mórawskiego z WP spowodowały, że CTO odskoczyło w pierwszym secie na kilka punktów. Przewagę zdołało utrzymać do końca tej partii. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:20. Druga odsłona to lepsza gra Wirtualnej Polski. Początek był wyrównany. Przy stanie 7:7 dla CTO na zagrywkę udał się Adam Wajner. Dzięki jego serwisom na tablicy pojawił się wynik 14:7 dla WP. Wirtualni jakby złapali wiatr w żagle. Rozegrał się Mórawski (8 punktów z ataku w tym secie), a CTO straciło chyba wiarę w możliwość wygrania tej partii. Trzecia część to bardzo wyrównana walka obu drużyn do stanu 13:13. Potem w polu zagrywki pojawił się Krzysztof Politowski z WP i sprawił tak duże problemy przeciwnikom, że WP wypracowała sobie sześciopunktową przewagę.

W kolejnym meczu zmierzyły się Nordea Bank Polska oraz III LO Sopot. Początek był wyrównany. Jednak doświadczenie banku zaczęło brać górę nad niezbyt ogranymi w rozgrywkach na siatkarzami z Sopotu. Zawodnicy LO dobrze opanowali grę w bloku, kilkakrotnie widowiskowo zatrzymując ataki rywali. Z własnym atakiem szło im gorzej. W całym meczu zdobyli zaledwie 7 punktów (przy 31 rywali) w ataku. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25-14. Ogromną przewagę osiągnęli zawodnicy Nordei w drugiej partii. Skończył się na 25:7. Dopiero trzeci set był bardziej wyrównany. Dzięki ofiarnej grze zawodnikom z Sopotu udało się zdobyć 19 punktów.

Jako kolejni na parkiet wyszli gracze Adleksu oraz Young Digital Poland. Pierwszy set był wyrównany do stanu 12:10. Później przewaga Aldeksu, szczególnie w ataku, była już niepodważalna. Do niesamowitego Piotra Łazarskiego, który łapie piłkę na bardzo dobrej wysokości i atakuje z piekielną siłą, dołączył, również skuteczny Tomasz Szuliga. Drużyna YDP wykazywała się dużą wolą walki, ale na pokonanie Adleksu to nie wystarczyło. W ciągu 49 minut (tyle trwał ten mecz) siatkarzom YDP udało się zdobyć 47 punktów. Indywidualnie najskuteczniejsi byli Łazarski (19 punktów) oraz Grzegorz Czaicki z YDP (6 punktów ).

Kolejkę zakończyła konfrontacja Intel Technology Poland z Bankiem Zachodnim WBK SA. Dość nieoczekiwanie początek meczu należał do Intelu. Skuteczne ataki Krzysztofa Czuryło i Jana Kałużyńskiego oraz dobra gra w obronie pozwoliły na wygranie pierwszej partii do 18. Kolejne należały do bankowców. Drugi set był wyrównany do stanu 20:20. Później na zagrywce pojawił się Marek Staszkiewicz i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. W ostatnim secie siatkarze Intelu wyraźnie opadli z sił i zawodnikom banku grało się już łatwiej.

Wirtualna Polska - Centrum Techniki Okrętowej 2:1 (20:25, 25:17, 25:19), Nordea Bank Polska - III LO Sopot 3:0 (25:14, 25:7, 25:19), Adlex - Young Digital Poland 3:0 (25:15, 25:14, 25:18), Bank Zachodni WBK - Intel Technology Poland 2:1 (18:25, 25:20, 25:17).

1. Nordea Bank Polska 3 9 9-0
2. Europrojekt 2 6 6-0
3. Wirtualna Polska 3 5 5-4
4. Adlex 2 4 4-2
5. BZ WBK 3 4 4-5
6. Intel Technology Poland 3 3 3-6
7. Centrum Techniki Okrętowej 3 2 2-7
8. III LO 1 0 0-3