Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 19:32. Wicemistrz Polski bez litości

Rafał Sumowski
3 marca 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało z zespołem Orlen Wisła Płock 19:32 (13:15). Do przerwy podopieczni Krzysztofa Kisiela toczyli wyrównany pojedynek z wicemistrzem Polski. Po zmianie stron "nafciarze" nie okazali jednak litości. Mimo pewnego prowadzenie, płocczanie nie odpuścili nawet końcowych sekund, w których zdobyli dwie ostatnie bramki. Dla gdańszczan to dziewiąta kolejna porażka w PGNiG Superlidze.

Chmieliński, Witkowski - Oliveira 1, Sadowski, Pieczonka 2, Frańczak 2, Bednarek, Sulej 1, Prymlewicz 3, Moryń 2, Komarzewski 3, Salacz, Adamczyk 2, Gajek 3, Janikowski
Miejsce: Hala AWFiS
Sędziowie: Kierczak, Wrona
Widzów: 1200
Morawski - Daszek 3, Stenmalm 4, Zdrahala, Matulic 2, Ruiz 7, Góralski, Piechowski, Susnja 1, Zabic 2, Mihić 3, Igropulo 5, Sulic 2, Czapliński 2

Gdańszczanie przegrali ostatnie osiem spotkań w PGNiG Superlidze. Trener Kisiel czeka na pierwszy triumf odkąd objął gdański zespół a dziś poprowadzi go przeciwko klubowi, z którym przez lata związany był jako zawodnik i szkoleniowiec.

- - Udamy się na wspólną kawę, a potem walka. Na boisku nigdy nie ma kolegów - powiedział nam przed wtorkowym spotkaniem trener Kisiel.

Krzysztof Kisiel o meczu Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock

Za 10 minut początek meczu. Na trybunach wypatrzyliśmy już m.in. byłego piłkarza Lechii i reprezentacji Polski Sebastiana Milę oraz żużlowców Zdunek Wybrzeża: Alana Szczotkę i Kacpra Gomólskiego.
1'
Rozpoczęła się I połowa. Od środka gospodarze
1'
[1:0] Bramkę zdobywa Komarzewski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Chwilę wcześniej Morawski obronił rzut Pieczonki
3'
Spokojnie rozgrywają atak goście
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Czapiński (Orlen Wisła Płock).
3'
[1:2] Bramkę zdobywa Susnja (Orlen Wisła Płock).
4'
[2:2] Bramkę zdobywa Komarzewski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
4'
Chmieliński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) zatrzymał Daszka
4'
[3:2] Bramkę zdobywa Pieczonka (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
5'
[3:3] Bramkę zdobywa Czapińaki (Orlen Wisła Płock) kozłem ze skrzydła
5'
Skutecznie interweniuje Chmieliński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
5'
Faulował w ataku Pieczonka (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
5'
[3:4] Bramkę zdobywa Matulic (Orlen Wisła Płock).
7'
[4:4] Bramkę ze skrzydła zdobywa Frańczak (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
8'
Faulowany Oliveira (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
8'
Ponownie nieprzepisowo zatrzymany Brazylijczyk
9'
[5:4] Bramkę zdobywa Komarzewski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Świetna, szybka akcja gdańszczan lewą stroną
10'
[6:4] Bramkę zdobywa Sulej (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
10'
[6:5] Bramkę z prawego skrzydła zdobywa Daszek (Orlen Wisła Płock).
12'
[6:6] Bramkę zdobywa Stenmalm (Orlen Wisła Płock).
12'
[6:7] Bramkę zdobywa Ruiz (Orlen Wisła Płock).
12'
Żółtą kartką otrzymuje Komarzewski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
12'
Morawski (Orlen Wisła Płock) zatrzymał Frańczaka (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
14'
[6:8] Bramkę zdobywa Ruiz (Orlen Wisła Płock).
15'
Żółtą kartką otrzymuje Moryń (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
16'
[6:9] Bramkę zdobywa Daszek (Orlen Wisła Płock).
czas
16'
Przerwa na żądanie (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
17'
Żółtą kartką otrzymuje Ruiz (Orlen Wisła Płock).
17'
Co chwilę faulowany przez rywali schodzący do środka Oliveira (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Schematycznie grają gdańszczanie
17'
[6:10] Bramkę zdobywa Ruiz (Orlen Wisła Płock).
18'
Świetna akcja gdańszczan z wyrzutem na lewą stronę, ale Komarzewski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) przerzucił piłkę nad bramką
19'
[6:11] Bramkę zdobywa Ruiz (Orlen Wisła Płock).
19'
Faulowany Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
21'
[7:11] Bramkę zdobywa Prymlewicz (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
22'
[8:11] Bramkę zdobywa Gajek (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Trafił efektownie z kąta, upadając za linię końcową
23'
[9:11] Bramkę zdobywa Prymlewicz (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Kolejny atak ze skrzydła, świetna asysta Morynia
24'
Za mocne podanie do Góralskiego (Orlen Wisła Płock)
25'
Potężna aczkolwiek niecelna bomba Gajka na bramkę gości
25'
[9:12] Bramkę zdobywa Stenmalm (Orlen Wisła Płock).
25'
[9:13] Bramkę zdobywa Stenmalm (Orlen Wisła Płock).
26'
[10:13] Bramkę zdobywa Moryń (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
26'
[11:13] Bramkę zdobywa Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Kolejna znakomita asysta Morynia
27'
[12:13] Bramkę zdobywa Gajek (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Przechwyt na własnej połowie i indywidualna kontra zakończona wygranym pojedynkiem z Morawskim. Świetna akcja Ksawerego
27'
3 bramki z rzędy zdobyli gdańszczanie
28'
[13:13] Bramkę zdobywa Gajek (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Kolejna kontra gdańszczan, tym razem po dalekim podaniu do Ksawerego i mamy remis!
28'
[13:14] Bramkę zdobywa Zabić (Orlen Wisła Płock).
29'
Potężny rzut Gajka mimo kiepskiej pozycji, odbija Morawski (Orlen Wisła Płock)
29'
Udana interwencja Chmielińskiego (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
30'
Przechwyt Morynia (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) i kontra, ale niedokładne podanie Janikowskiego (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) do Prymlewicza (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Szkoda.
czas
30'
Przerwa na żądanie (Orlen Wisła Płock). Nic dziwnego, bo naprawdę rozkręcili się gdańszczanie, którzy ostatnie 4 minuty wygrali 4:1
30'
[13:15] Bramkę zdobywa Stenmalm (Orlen Wisła Płock). Niesygnalizowany, mocny i celny rzut "z podłogi".
30'
Koniec I połowy. Orlen Wisła prowadzi z Torus Wybrzeżem 15:13
30'
Za nami wyrównane 30 minut. Po zaciętym początku Orlen Wisła zaczęła odjeżdżać Wybrzeżu. Gdańszczanie najpierw atakowali skrzydłami, czasem przebijając się środkiem. W końcówce tej części, głównie za sprawą energicznych kontr z udziałem Gajka i dobrych decyzji Morynia (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) w rozegraniu, doprowadzili do remisu. Ostatnie słowo przed przerwą należało jednak do wicemistrzów Polski.
31'
Rozpoczęła się II połowa
31'
Zablokowany Pieczonka (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
32'
[13:16] Bramkę zdobywa Sulic (Orlen Wisła Płock). Sam na sam, spokojnie przelobował Witkowskiego "zawieszoną" piłką, którą bramkarz miał już na końcu palców
wykluczenie
33'
Sulej (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
33'
[13:17] Bramkę z karnego zdobywa Igropulo (Orlen Wisła Płock).
34'
Przy słupku rzucał Moryń (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk), ale broni Morawski (Orlen Wisła Płock)
35'
[13:18] Bramkę zdobywa Igropulo (Orlen Wisła Płock).
36'
[14:18] Bramkę zdobywa Pieczonka (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Mocno, w samo okno!
37'
[14:19] Bramkę zdobywa Sulic (Orlen Wisła Płock).
czas
37'
Przerwa na żądanie (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Jego podopieczni słabo weszli w drugą połowę, od serii 1:4
38'
[15:19] Bramkę zdobywa Moryń (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
38'
[15:20] Bramkę zdobywa Ruiz (Orlen Wisła Płock).
39'
[15:21] Bramkę zdobywa Mihic (Orlen Wisła Płock). Sam na sam nie dał szans Witkowskiemu
39'
[15:22] Bramkę zdobywa Mihic (Orlen Wisła Płock).
40'
[16:22] Prymlewicz trafia z karnego
41'
[16:23] Bramkę zdobywa Mihić (Orlen Wisła Płock).
42'
Obok bramki Gajek (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
42'
[16:24] Igropulo z 7. metra pokonał Chmielińskiego
czerwona kartka
42'
Janikowski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) dostaje czerwoną kartkę.
wykluczenie
43'
Ruiz (Orlen Wisła Płock) otrzymuje dwuminutową karę.
43'
[17:24] Bramkę zdobywa Oliveira (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Znakomicie znalazł miejsce schodząc z boku, potężny rzut lewą ręką
44'
Salacz (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) z dystansu do pustej bramki, ale niecelnie
45'
Chmieliński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Mihicia (Orlen Wisła Płock), ale i tak był faul
46'
[17:25] Bramkę zdobywa Daszek (Orlen Wisła Płock).
46'
Dominacja gości. Prowadzą w tej połowie już 10:4
46'
[17:26] Bramkę zdobywa Igropulo (Orlen Wisła Płock).
46'
Dobry powrót Gajka, który przerwał kontrę i przejął górną piłkę
47'
[18:26] Bramkę zdobywa Frańczak (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
48'
Pogubili się w ataku gdańszczanie, ale kontrę kapitalnie zastopował Sulej (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk), który wyłuskał piłkę rywalom
50'
Oliveira (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) nad bramką
50'
Chmieliński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) stopuje Sulica (Orlen Wisła Płock) w sytuacji sam na sam
50'
Ponownie Chmieliński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
czas
51'
51'
Zablokowany przez rywali Gajek (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
51'
[18:27] Bramkę zdobywa Igropulo (Orlen Wisła Płock).
52'
Nieudane ataki gdańszczan
52'
[18:28] Bramkę zdobywa Ruiz (Orlen Wisła Płock).
53'
Faulowany Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk), będzie karny
53'
Morawski (Orlen Wisła Płock) broni rzut Komarzewskiego (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) z 7. metra
55'
Dobrze w obronie gdańszczanie
56'
Chmieliński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) zatrzymał Mihicia (Orlen Wisła Płock) w sytuacji sam na sam
wykluczenie
56'
Moryń (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
56'
[18:29] Bramkę zdobywa Ruiz (Orlen Wisła Płock). To jego siódme trafienie
57'
Faulowany w koel Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
57'
[19:29] Bramkę zdobywa Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
58'
Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) mocno, ale tym razem nad bramką Morawskiego (Orlen Wisła Płock)
59'
[19:30] Bramkę zdobywa Morawski (Orlen Wisła Płock). Przelobował wracającego Chmielińskiego
60'
[19:31] Bramkę zdobywa Matulic (Orlen Wisła Płock).
60'
[19:32] Bramkę zdobywa Zabic (Orlen Wisła Płock).
60'
Koniec meczu. Orlen Wisła Płock pokonała w Gdańsku Torus Wybrzeże 32:19
60'
Do przerwy w hali AWFiS kibice obejrzeli wyrównany pojedynek. Po zmianie stron wicemistrzowie Polski potwierdzili klasę i "przebiegli" się po gdańszczanach. Ci walczyli ambitnie, ale różnica klas była nie do podważenia.

14 Grupa Azoty Tarnów 23 3 1 2 17 542:682 13
Po sezonie zasadniczym osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają każdy z każdym mecz i rewanż. Rywalizację rozpoczną z punktami, przynależnymi za zajętą pozycję w sezonie zasadniczym, czyli 6 pkt. za 9, 5 za 10, 4 za 11, 3 za 12, 2 za 12 i 0 za 14. miejsce. Najsłabsza drużyna zostanie zdegradowana, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2020-03-03

Wyniki 23 kolejki

• TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK – Orlen Wisła Płock 19:32 (13:15)
  • Piotrkowianin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:27 (14:13)
  • Zagłębie Lubin - PGE Vive Kielce 25:35 (10:18)
  • MMTS Kwidzyn – Energa MKS Kalisz 29:27 (14:15)
  • Stal Mielec – Grupa Azoty Tarnów 26:26 (14:14) k. 5:4
  • Azoty-Puławy – NMC Górnik Zabrze 29:29 (18:13) karne 4:5
  • środa
  • Chrobry Głogów – Gwardia Opole

Opinie (18)

• (6)

Od zwolnienia Lijka się niestety zaczęło. Tylko równia pochyła, a miała być misja na długie lata. Teraz Lijek ma misję w Zabrzu i trzymam za niego kciuki. Życzę mu aby w przyszłym sezonie zagrał w europejskich pucharach, aby dobrze się tam pokazał i jeśli się uda to namieszał. No a, w Wybrzeżu komuś wyraźnie zabrakło cierpliwości, dobrej woli i pewnie też wiedzy .... Pozbyto się trenera, który tu się kształtował, tu się uczył poważnej piłki, ma tu rodzinę, kocha to miasto i chciał się poświęcić dla Wybrzeża. Ktoś jednak miał lepszy pomysł, a innych pewnie nie dopuszczał do głowy, rady oddanych ludzi, też pewnie niewiele go obchodziły, więc podjął "jedyną słuszną decyzję" . No i były kolejne zmiany trenerów i wszystko kulą w płot. Wokół takiego klubu powinni być skupieni ludzie wywodzący się ze Środowiska, swoi, oddani klubowi i dyscyplinie. Pamiętajcie, że w razie kłopotów ludzie z zewnątrz odpłyną szybciej niż przypłynęli, bo nic ich tu trzymać nie będzie. No i jak widać, znowu nauka poszła w las. Dobrze to już było drodzy kibice.

• 11 2

• (4)

Zapomniałeś jaka tu była nagonka na Lijka, który przegrywał wszystkie mecze na styku.
      W końcu przegrał 4 z rzędu i m.in. pod wpływem loży szyderców wyleciał.
      Ta sama loża szyderców jechała po Orneborgu.
      A teraz ciesza, porażka goni porażkę i zero krytyki

• 3 2

• (3)

Nie zapomniałem ale nagonka na Orneborga była dużo gorsza.

• 7 0

• (2)

I była słuszna. Tak słabo zespół nie grał od lat.

• 1 2

• (1)

A ile punktów Kisiel zdobył? Przypomnij mi?
            Nie rozumiem nagonki na Orneborga zupełnie - zrobił wynik ponad stan.

• 3 1

• zrobił wynik ponad stan ? Nie sądzę.. drużyna miała straszną atmosferę, panował chaos na boisku, denerwował wszystkich sędziów z jakimi miał do czynienia jak i widzów.. A Kisiel, dajcie mu wprowadzić zespół na właściwe tory, nie wiem czy wiecie ale to nie od trenera zależy 100 % wyniku a o oddania zawodników, a jak widać większość z nich pracuje na siebie bądź w ogóle. kończą im się kontrakty to chyba normalne że walczą o siebie, gdyby mieli zapewnienia klubu że zostaną może inaczej wyglądałaby sytuacja na boisku.