Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 19:32. Wicemistrz Polski bez litości

Torus Wybrzeże Gdańsk

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało z zespołem Orlen Wisła Płock 19:32 (13:15). Do przerwy podopieczni Krzysztofa Kisiela toczyli wyrównany pojedynek z wicemistrzem Polski. Po zmianie stron "nafciarze" nie okazali jednak litości. Mimo pewnego prowadzenie, płocczanie nie odpuścili nawet końcowych sekund, w których zdobyli dwie ostatnie bramki. Dla gdańszczan to dziewiąta kolejna porażka w PGNiG Superlidze.

TORUS WYBRZEŻE Gdańsk

Chmieliński, Witkowski - Oliveira 1, Sadowski, Pieczonka 2, Frańczak 2, Bednarek, Sulej 1, Prymlewicz 3, Moryń 2, Komarzewski 3, Salacz, Adamczyk 2, Gajek 3, Janikowski

Orlen Wisła Płock

Morawski - Daszek 3, Stenmalm 4, Zdrahala, Matulic 2, Ruiz 7, Góralski, Piechowski, Susnja 1, Zabic 2, Mihić 3, Igropulo 5, Sulic 2, Czapliński 2

Gdańszczanie przegrali ostatnie osiem spotkań w PGNiG Superlidze. Trener Kisiel czeka na pierwszy triumf odkąd objął gdański zespół a dziś poprowadzi go przeciwko klubowi, z którym przez lata związany był jako zawodnik i szkoleniowiec.

- - Udamy się na wspólną kawę, a potem walka. Na boisku nigdy nie ma kolegów - powiedział nam przed wtorkowym spotkaniem trener Kisiel.

Krzysztof Kisiel o meczu Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock

[ICO]
Za 10 minut początek meczu. Na trybunach wypatrzyliśmy już m.in. byłego piłkarza Lechii i reprezentacji Polski Sebastiana Milę oraz żużlowców Zdunek Wybrzeża: Alana Szczotkę i Kacpra Gomólskiego.
1'
Rozpoczęła się I połowa. Od środka gospodarze
[ICO]
1'
[1:0] Bramkę zdobywa Komarzewski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Chwilę wcześniej Morawski obronił rzut Pieczonki
3'
Spokojnie rozgrywają atak goście
[ICO]
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Czapiński (Orlen Wisła Płock).
[ICO]
3'
[1:2] Bramkę zdobywa Susnja (Orlen Wisła Płock).
[ICO]
4'
[2:2] Bramkę zdobywa Komarzewski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
4'
Chmieliński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) zatrzymał Daszka
[ICO]
4'
[3:2] Bramkę zdobywa Pieczonka (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
5'
[3:3] Bramkę zdobywa Czapińaki (Orlen Wisła Płock) kozłem ze skrzydła
5'
Skutecznie interweniuje Chmieliński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
5'
Faulował w ataku Pieczonka (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
5'
[3:4] Bramkę zdobywa Matulic (Orlen Wisła Płock).
[ICO]
7'
[4:4] Bramkę ze skrzydła zdobywa Frańczak (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
8'
Faulowany Oliveira (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
8'
Ponownie nieprzepisowo zatrzymany Brazylijczyk
[ICO]
9'
[5:4] Bramkę zdobywa Komarzewski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Świetna, szybka akcja gdańszczan lewą stroną
[ICO]
10'
[6:4] Bramkę zdobywa Sulej (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
10'
[6:5] Bramkę z prawego skrzydła zdobywa Daszek (Orlen Wisła Płock).
[ICO]
12'
[6:6] Bramkę zdobywa Stenmalm (Orlen Wisła Płock).
[ICO]
12'
[6:7] Bramkę zdobywa Ruiz (Orlen Wisła Płock).
[ICO]
12'
Żółtą kartką otrzymuje Komarzewski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
12'
Morawski (Orlen Wisła Płock) zatrzymał Frańczaka (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
14'
[6:8] Bramkę zdobywa Ruiz (Orlen Wisła Płock).
[ICO]
15'
Żółtą kartką otrzymuje Moryń (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
16'
[6:9] Bramkę zdobywa Daszek (Orlen Wisła Płock).
[ICO]
16'
Przerwa na żądanie (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
17'
Żółtą kartką otrzymuje Ruiz (Orlen Wisła Płock).
17'
Co chwilę faulowany przez rywali schodzący do środka Oliveira (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Schematycznie grają gdańszczanie
[ICO]
17'
[6:10] Bramkę zdobywa Ruiz (Orlen Wisła Płock).
18'
Świetna akcja gdańszczan z wyrzutem na lewą stronę, ale Komarzewski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) przerzucił piłkę nad bramką
[ICO]
19'
[6:11] Bramkę zdobywa Ruiz (Orlen Wisła Płock).
19'
Faulowany Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
21'
[7:11] Bramkę zdobywa Prymlewicz (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
22'
[8:11] Bramkę zdobywa Gajek (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Trafił efektownie z kąta, upadając za linię końcową
[ICO]
23'
[9:11] Bramkę zdobywa Prymlewicz (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Kolejny atak ze skrzydła, świetna asysta Morynia
24'
Za mocne podanie do Góralskiego (Orlen Wisła Płock)
25'
Potężna aczkolwiek niecelna bomba Gajka na bramkę gości
[ICO]
25'
[9:12] Bramkę zdobywa Stenmalm (Orlen Wisła Płock).
[ICO]
25'
[9:13] Bramkę zdobywa Stenmalm (Orlen Wisła Płock).
[ICO]
26'
[10:13] Bramkę zdobywa Moryń (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
26'
[11:13] Bramkę zdobywa Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Kolejna znakomita asysta Morynia
[ICO]
27'
[12:13] Bramkę zdobywa Gajek (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Przechwyt na własnej połowie i indywidualna kontra zakończona wygranym pojedynkiem z Morawskim. Świetna akcja Ksawerego
[ICO]
27'
3 bramki z rzędy zdobyli gdańszczanie
[ICO]
28'
[13:13] Bramkę zdobywa Gajek (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Kolejna kontra gdańszczan, tym razem po dalekim podaniu do Ksawerego i mamy remis!
[ICO]
28'
[13:14] Bramkę zdobywa Zabić (Orlen Wisła Płock).
29'
Potężny rzut Gajka mimo kiepskiej pozycji, odbija Morawski (Orlen Wisła Płock)
29'
Udana interwencja Chmielińskiego (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
30'
Przechwyt Morynia (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) i kontra, ale niedokładne podanie Janikowskiego (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) do Prymlewicza (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Szkoda.
[ICO]
30'
Przerwa na żądanie (Orlen Wisła Płock). Nic dziwnego, bo naprawdę rozkręcili się gdańszczanie, którzy ostatnie 4 minuty wygrali 4:1
[ICO]
30'
[13:15] Bramkę zdobywa Stenmalm (Orlen Wisła Płock). Niesygnalizowany, mocny i celny rzut "z podłogi".
30'
Koniec I połowy. Orlen Wisła prowadzi z Torus Wybrzeżem 15:13
[ICO]
30'
Za nami wyrównane 30 minut. Po zaciętym początku Orlen Wisła zaczęła odjeżdżać Wybrzeżu. Gdańszczanie najpierw atakowali skrzydłami, czasem przebijając się środkiem. W końcówce tej części, głównie za sprawą energicznych kontr z udziałem Gajka i dobrych decyzji Morynia (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) w rozegraniu, doprowadzili do remisu. Ostatnie słowo przed przerwą należało jednak do wicemistrzów Polski.
31'
Rozpoczęła się II połowa
31'
Zablokowany Pieczonka (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
32'
[13:16] Bramkę zdobywa Sulic (Orlen Wisła Płock). Sam na sam, spokojnie przelobował Witkowskiego "zawieszoną" piłką, którą bramkarz miał już na końcu palców
[ICO]
33'
Sulej (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
33'
[13:17] Bramkę z karnego zdobywa Igropulo (Orlen Wisła Płock).
34'
Przy słupku rzucał Moryń (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk), ale broni Morawski (Orlen Wisła Płock)
[ICO]
35'
[13:18] Bramkę zdobywa Igropulo (Orlen Wisła Płock).
[ICO]
36'
[14:18] Bramkę zdobywa Pieczonka (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Mocno, w samo okno!
[ICO]
37'
[14:19] Bramkę zdobywa Sulic (Orlen Wisła Płock).
[ICO]
37'
Przerwa na żądanie (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Jego podopieczni słabo weszli w drugą połowę, od serii 1:4
[ICO]
38'
[15:19] Bramkę zdobywa Moryń (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
[ICO]
38'
[15:20] Bramkę zdobywa Ruiz (Orlen Wisła Płock).
[ICO]
39'
[15:21] Bramkę zdobywa Mihic (Orlen Wisła Płock). Sam na sam nie dał szans Witkowskiemu
[ICO]
39'
[15:22] Bramkę zdobywa Mihic (Orlen Wisła Płock).
[ICO]
40'
[16:22] Prymlewicz trafia z karnego
[ICO]
41'
[16:23] Bramkę zdobywa Mihić (Orlen Wisła Płock).
42'
Obok bramki Gajek (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
42'
[16:24] Igropulo z 7. metra pokonał Chmielińskiego
[ICO]
42'
Janikowski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) dostaje czerwoną kartkę.
[ICO]
43'
Ruiz (Orlen Wisła Płock) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
43'
[17:24] Bramkę zdobywa Oliveira (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk). Znakomicie znalazł miejsce schodząc z boku, potężny rzut lewą ręką
44'
Salacz (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) z dystansu do pustej bramki, ale niecelnie
45'
Chmieliński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Mihicia (Orlen Wisła Płock), ale i tak był faul
[ICO]
46'
[17:25] Bramkę zdobywa Daszek (Orlen Wisła Płock).
46'
Dominacja gości. Prowadzą w tej połowie już 10:4
[ICO]
46'
[17:26] Bramkę zdobywa Igropulo (Orlen Wisła Płock).
46'
Dobry powrót Gajka, który przerwał kontrę i przejął górną piłkę
[ICO]
47'
[18:26] Bramkę zdobywa Frańczak (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
48'
Pogubili się w ataku gdańszczanie, ale kontrę kapitalnie zastopował Sulej (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk), który wyłuskał piłkę rywalom
50'
Oliveira (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) nad bramką
50'
Chmieliński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) stopuje Sulica (Orlen Wisła Płock) w sytuacji sam na sam
50'
Ponownie Chmieliński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
51'
51'
Zablokowany przez rywali Gajek (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
51'
[18:27] Bramkę zdobywa Igropulo (Orlen Wisła Płock).
52'
Nieudane ataki gdańszczan
[ICO]
52'
[18:28] Bramkę zdobywa Ruiz (Orlen Wisła Płock).
53'
Faulowany Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk), będzie karny
[ICO]
53'
Morawski (Orlen Wisła Płock) broni rzut Komarzewskiego (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) z 7. metra
55'
Dobrze w obronie gdańszczanie
56'
Chmieliński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) zatrzymał Mihicia (Orlen Wisła Płock) w sytuacji sam na sam
[ICO]
56'
Moryń (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
56'
[18:29] Bramkę zdobywa Ruiz (Orlen Wisła Płock). To jego siódme trafienie
57'
Faulowany w koel Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
[ICO]
57'
[19:29] Bramkę zdobywa Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
58'
Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) mocno, ale tym razem nad bramką Morawskiego (Orlen Wisła Płock)
[ICO]
59'
[19:30] Bramkę zdobywa Morawski (Orlen Wisła Płock). Przelobował wracającego Chmielińskiego
[ICO]
60'
[19:31] Bramkę zdobywa Matulic (Orlen Wisła Płock).
[ICO]
60'
[19:32] Bramkę zdobywa Zabic (Orlen Wisła Płock).
60'
Koniec meczu. Orlen Wisła Płock pokonała w Gdańsku Torus Wybrzeże 32:19
[ICO]
60'
Do przerwy w hali AWFiS kibice obejrzeli wyrównany pojedynek. Po zmianie stron wicemistrzowie Polski potwierdzili klasę i "przebiegli" się po gdańszczanach. Ci walczyli ambitnie, ale różnica klas była nie do podważenia.

14 Grupa Azoty Tarnów 23 3 1 2 17 542:682 13

Po sezonie zasadniczym osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają każdy z każdym mecz i rewanż. Rywalizację rozpoczną z punktami, przynależnymi za zajętą pozycję w sezonie zasadniczym, czyli 6 pkt. za 9, 5 za 10, 4 za 11, 3 za 12, 2 za 12 i 0 za 14. miejsce. Najsłabsza drużyna zostanie zdegradowana, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.

Tabela wprowadzona: 2020-03-03

Wyniki 23 kolejki:

• TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK – Orlen Wisła Płock 19:32 (13:15)
  • Piotrkowianin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:27 (14:13)
  • Zagłębie Lubin - PGE Vive Kielce 25:35 (10:18)
  • MMTS Kwidzyn – Energa MKS Kalisz 29:27 (14:15)

• 12 0

• Która to już porażka? Bo straciłem rachubę.