Torus Wybrzeże Gdańsk - PGE Vive Kielce 17:27. Mistrz Polski odleciał po przerwie

Rafał Sumowski
11 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Przemysław Witkowski w pierwszej połowie bronił jak natchniony. Po przerwie PGE Vive Kielce rozbiło jednak gdańszczan. Przemysław Witkowski w pierwszej połowie bronił jak natchniony. Po przerwie PGE Vive Kielce rozbiło jednak gdańszczan.

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeże Gdańsk przegrali z PGE Vive Kielce 17:27 (11:9). W pierwszej połowie wspomagani przez wybornie broniącego Przemysława Witkowskiego postawili się mistrzom Polski. Ci po przerwie dosłownie odlecieli podopiecznym Krzysztofa Kisiela.

Witkowski, Chmieliński - Powarzyński 3, Komarzewski 3, Adamczyk 3, Salacz 3, Gajek 2, Dydik 1, Janikowski 1, Papaj 1, Sulej, Gądek, Sadowski, Bednarek, Frańczak, Pieczonka
Miejsce: Hala AWFiS
Sędziowie: Jerlecki, Łabuń (Szczecin)
Widzów: 1000
Kornecki, Wałach - Moryto 5, Karalek 4, Vujović 5, Lijewski 4, Jachlewski 2, Kulesz 3, Fernandez 3, Dujshebaev 1, Guillo

Kielczanie z jedną porażką w 20 meczach, zaś Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało 7 oficjalnych spotkań z rzędu. Na domiar złego kość śródręczna złamał najlepszy snajper gospodarzy Wróbel, Oliveira narzeka na uraz kostki.

Torus Wybrzeże osłabione przed meczem z mistrzem Polski

1'
Rozpoczęła się I połowa
1'
Gajek (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) nie sięgnął w powietrzu podania od Adamczyka (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
2'
Udana interwencja Witkowskiego (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
4'
Zamurował w pierwszych minutach bramkę Witkowski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
wykluczenie
5'
Karalek (PGE Vive Kielce) otrzymuje dwuminutową karę.
5'
[1:0] Komarzewski trafia z karnego
6'
[2:0] Bramkę z dystansu zdobywa Gajek (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
7'
[2:1] Bramkę zdobywa Vujović (PGE Vive Kielce).
7'
Komarzewski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) po koźle, ale Kornecki (PGE Vive Kielce) broni
7'
[2:2] Bramkę zdobywa Vujović (PGE Vive Kielce).
8'
Żółtą kartką otrzymuje Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
8'
Rzuca Karalek (PGE Vive Kielce), broni Witkowski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
9'
[3:2] Bramkę zdobywa Salacz (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
10'
Wybrzeże mocno pracuje w obronie
wykluczenie
10'
Salacz (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
10'
[3:3] Bramkę zdobywa Kulesz (PGE Vive Kielce).
10'
Żółtą kartką otrzymuje Gajek (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
11'
Żółta kartka dla trenera gości Dujszebajewa
11'
[4:3] Bramkę zdobywa Gajek (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
12'
[4:4] Ze skrzydła trafia Moryto
14'
[5:4] Salacz trafia z koła pod poprzeczkę
14'
[5:5] Bramkę zdobywa Vujović (PGE Vive Kielce).
16'
[6:5] Szybka kontra i po koźle trafia Papaj
16'
Ze skrzydła Vujović (PGE Vive Kielce), broni Witkowski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk), po chwili próbował Moryto (PGE Vive Kielce), ale bramkarz Wybrzeża gra jak w transie
17'
[7:5] Bramkę zdobywa Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
18'
Rzut karny dla gości
18'
[7:6] Bramkę z 7. metra zdobywa Moryto (PGE Vive Kielce).
18'
Długo rozgrywali atak gdańszczanie, wreszcie rzucił Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk), ale obronił Kornecki (PGE Vive Kielce)
19'
[8:6] Bramkę po kontrze zdobywa Komarzewski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
20'
Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) "rozbił" się o Jachlewskiego (PGE Vive Kielce)
21'
Długo rozgrywali gdańszczanie aż obok słupka posłał piłkę Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
22'
[8:7] Bramkę zdobywa Kulesz (PGE Vive Kielce).
22'
Złe podanie na skrzydło do Papaja (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
23'
Janikowski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) w poprzeczkę
23'
Ponownie dobrze interweniuje Witkowski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
24'
Nad bramką Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk), ale kielczanie naprawdę utrudniają wypracowanie pozycji rzutowej
25'
[9:7] Bramkę zdobywa Janikowski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
25'
Moryto (PGE Vive Kielce) w słupek
26'
[10:7] Bramkę zdobywa Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
26'
Faulowany Lijewski (PGE Vive Kielce)
wykluczenie
27'
Pieczonka (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) otrzymuje dwuminutową karę.
27'
[10:8] Moryto trafia z karnego po koźle
28'
[10:9] Bramkę zdobywa Kulesz (PGE Vive Kielce).
czas
28'
Przerwa na żądanie (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
30'
Mocno w obronie gdańszczanie
30'
[11:9] Bramkę zdobywa Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
Koniec I połowy. Torus Wybrzeże prowadzi z PGE Vive 11:9
Za nami szybkie, intensywne pół godziny. Na początku spotkania gdańską bramkę zamurował Witkowski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk), który przez ponad 6 minut zachowywał czyste konto. Gdańszczanie starali się grać twardo w obronie i z niezłym skutkiem, choć w ataku często mieli problem z przygotowaniem pozycji. Do przerwy Wybrzeże prowadzi z mistrzem Polski, ale czy wystarczy sił by obrobić ten wynik? Jeśli tak, zdarzy się bez wątpienia sensacja, nawet biorąc pod uwagę znacznie mniej liczny skład gości.
31'
Rozpoczęła się II połowa
32'
[11:10] Lijewski trafia po dobitce
34'
Witkowski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) zatrzymał Fernandeza Pereza
34'
[11:11] Bramkę zdobywa Moryto (PGE Vive Kielce).
34'
[11:12] Bramkę zdobywa Dujszebajew (PGE Vive Kielce).
35'
[12:12] Bramkę zdobywa Salacz (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
36'
[12:13] Bramkę zdobywa Karalek (PGE Vive Kielce).
36'
Źle na skrzydło Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
36'
[12:14] Bramkę zdobywa Moryto (PGE Vive Kielce).
37'
Gajek (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) faulem przerywa kontrę gości
wykluczenie
37'
38'
Broni Witkowski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)! Kontra i...
38'
[13:14] Bramkę zdobywa Komarzewski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
38'
Cały czas głośne wsparcie kibiców z trybun
38'
Janikowski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) obok słupka
39'
Witkowski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) zatrzymuje Vujovicia (PGE Vive Kielce) sam na sam
40'
[13:15] Bramkę zdobywa Karalek (PGE Vive Kielce).
42'
Raz po raz niecelnie rzucają gdańszczanie
43'
[13:16] Bramkę zdobywa Vujović (PGE Vive Kielce). Potężna "bomba" po koźle
43'
[13:17] Bramkę zdobywa Lijewski (PGE Vive Kielce).
43'
W II połowie na razie 8:2 dla kielczan...
czas
43'
45'
[13:18] Bramkę zdobywa Karalek (PGE Vive Kielce).
46'
Goście już rzucili tyle bramek co w całej pierwszej połowie.
47'
[13:19] Bramkę zdobywa Lijewski (PGE Vive Kielce).
48'
W słupek trafia Komarzewski (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
48'
[13:20] Bramkę zdobywa Fernandez Perez (PGE Vive Kielce).
49'
[13:21] Bramkę zdobywa Vujović (PGE Vive Kielce).
49'
Kielczanie po przerwie robią na parkiecie co chcą, wychodzi im praktycznie wszystko
50'
Adamczyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) w słupek
50'
[13:22] Bramkę zdobywa Jachlewski (PGE Vive Kielce).
51'
[14:22] Bramkę zdobywa Powarzyński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
52'
[14:23] Bramkę zdobywa Jachlewski (PGE Vive Kielce).
53'
W bramce Wybrzeża melduje się Chmieliński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk)
53'
[15:23] Bramkę zdobywa Papaj (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
54'
[15:24] Bramkę zdobywa Lijewski (PGE Vive Kielce).
54'
[16:24] Bramkę zdobywa Didyk (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
55'
[16:25] Bramkę zdobywa Karalek (PGE Vive Kielce).
czas
55'
56'
[17:25] Bramkę zdobywa Powarzyński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk).
57'
[17:26] Bramkę zdobywa Fernandez Perez (PGE Vive Kielce).
57'
Chmieliński (TORUS WYBRZEŻE Gdańsk) broni rzut Fernandeza Pereza
60'
[17:27] Bramkę zdobywa Fernandez Perez (PGE Vive Kielce).
60'
Koniec meczu. PGE Vive wygrało w Gdańsku z Torus Wybrzeże 27:17 (9:11)

14 Stal Mielec 21 4 0 0 17 513:622 12
Po sezonie zasadniczym osiem najlepszych drużyn awansuje do play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają każdy z każdym mecz i rewanż. Rywalizację rozpoczną z punktami, przynależnymi za zajętą pozycję w sezonie zasadniczym, czyli 6 pkt. za 9, 5 za 10, 4 za 11, 3 za 12, 2 za 12 i 0 za 14. miejsce. Najsłabsza drużyna zostanie zdegradowana, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2020-02-15

Wyniki 21 kolejki

• TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - PGE Vive Kielce 17:27 (11:9)
  • Zagłębie Lubin - NMC Górnik Zabrze 24:30 (7:17)
  • MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole 21:24 (9:11)
  • Chrobry Głogów - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:25 (12:9) karne 3:1
  • Orlen Wisła Płock - Energa MKS Kalisz 30:23 (17:13)
  • Azoty Puławy - Stal Mielec 36:28 (19:14)
  • Piotrkowianin - Grupa Azoty Tarnów 22:21 (13:12)

Opinie (11)

• (1)

Auuuuu Torus na wybrzeżu
    Prędzej na oberżu.
    Kiedyś to była piłka , grali grali. Byli piłkarze z powołania natomiast teraz to tylko żeby się pokazać np taki Messi.
    Sam osobiście jestem za bałtykiem , nie za arką wbrew pozorom.

• 3 13

• Watpliwości niepodlega fakt, że

jesteś z Gdyni.

• 4 2

• (5)

"Po przerwie PGE Vive Kielce rozbiło jednak gdańszczan."
    Panie Rafale,
    piszę Pan dla Super Expressu czy Trojmiasto.pl
    Wynik pomiędzy drużynami, które mają kosmicznie inne cele, jest naprawdę przyzwoity.
    Oczywiście PGK zagrało na luzie, bo oszczędza się na kolejną kolejkę ehfCL.com
    ale różnica 10 bramek jest rozsądnym wynikiem.
    Przecież mogło być 17: 37 czy 17:42, itd.
    Najważniejsze jest utrzymanie i mecze z Kaliszem, Tarnowem i Kwidzynem,
    gdzie jest konieczność zdobycia punktów.

• 11 14

• (3)

Konfrontacja Wybrzeża z Vive to jak zderzenie parowozu z samochodem osobowym. W zespole Vive pomimo ograniczonego ilościowo składu występowało 6 reprezentantów , uczestników ostatnich Mistrzostw Europy : dwaj mistrzowie Europy Fernandez i Daniel Dujshebaev, Kulesz i Karalek oraz Polacy Moryto i Kornecki. Do tego wielokrotni reprezentanci Polski Jachlewski i Lijewski. Wobec takich wyżeraczy, postawa zespołu Wybrzeża zasługuje na uznanie. Widać w tym zespole wolę walki, nieustępliwość i poszukiwanie niekonwencjonalnych rozwiązań. Wszystkie te cechy będą pożądane w rozstrzygających bojach o utrzymanie w Superlidze. Owszem, ilość popełnionych błędów jest zdecydowanie za duża jak na ten poziom rozgrywek. Poprawić trzeba zdecydowanie skuteczność gry w ataku, jeszcze bardziej uszczelnić obronę ale rezultaty pracy są już widoczne. Powodzenia.

• 8 3

• (2)

Rezultaty pracy są widoczne-pisze propagandowa tuba klubu.
        A my liczymy dalej 1,2,3,4,5.
        Dla przypomnienia Lijewski wyleciał bo przegrał 4 mecze z rzędu, Orneborg bo przegrał 3 kolejne mecze.
        Nowy trener już jest lepszy :)
        Efekt nowej miotły znakomity.

• 6 7

• Spokojnie Szanowna Pani. Jest lepiej niż było.

• 5 3

• Racja. Wygrają może ostatni mecz z zagłębiem jeśli Lubin będzie miał pewne 8 miejsce a tak wszystko przegrają. Ładny rekord się szykuje. Ale manager sam sobie zgotował ten los

• 4 2

• zamknijcie ligę skoro takie wyniki są dla was normalnie

• 2 2

• Walka Wybrzeze była dobra ale można było jeszcze bardziej powalczyć

• 7 2

• Wszyscy się cieszą ze lepiej grają ale w jaka piłkę ręczna. Jeśli by za pierwsza polowe dawali punkty to fajnie ale ta odmiana piłki ręcznej trwa 2 połowy. Wszystkie mecze u Trenera Kisiela kończą się na minucie 40 Młodzi siedzą grają po 10 min a starzy kończą w tym roku kontrakty także maja ten klub w poważaniu Zamiast opłacać 2 trenerów to trzeba było zostawić tamtego i za te pieniądze wyrzucone w błoto dokupić zawodnika. Spadek murowany.