Trefl przegrał po trafieniu Leończyka

19 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Nikola Marković świetnie radził sobie z obroną Anwilu. Niestety nie udało się mu poprowadzić Trefla do zwycięstwa. Nikola Marković świetnie radził sobie z obroną Anwilu. Niestety nie udało się mu poprowadzić Trefla do zwycięstwa.

Dobitka Pawła Leończyka na 4,5 sekundy przed końcem meczu sprawiła, że Trefl przegrał w Hali 100-lecia z Anwilem Włocławek 79:80 (20:17, 24:26, 21:18, 14:19). Choć żółto-czarni mieli jeszcze akcje na zwycięstwo, a trzy punkty rzucał bez obrońcy przy sobie Anthony Ireland, to nie zmienił on losów spotkania. Te przez całą długość prowadzone było w szybkim tempie.

Marković 27 (3x3, 14 zb.), Dylewicz 20 (4x3), Ireland 14 (2x3), Śmigielski 4, M. Kolenda 0 oraz Karolak 7 (1x3), Laser 4 (5 as.), Stefański 3, Mielczarek 0
Miejsce: Hala 100-lecia
Sędziowie: Trawicki, Lenczowski Trojanowski
Widzów: 1750
Leończyk 13 (8 zb.), Łączyński 10 (2x3, 9 as.), Haws 10 (1x3), Jaramaz 7, Sobin 7 (8 zb.) oraz Washington 15 (1x3), Młynarski 11 (3x3), Dmitriew 5 (1x3), Chyliński 2, McCray 0

Trefl nie przegrał w Hali 100-lecia od 5 meczów. Dlatego też...

OBIEKT TREFLA PONOWNIE STAJE SIĘ TWIERDZĄ
Dłuższą serię, w latach, Trefl ma bez porażki u siebie z Anwilem. Ostatni raz przegrał 23 marca 2013 roku 67:69, a w tym meczu grali m.in. Dylewicz (TREFL) i Stefański (TREFL)
Sopocianie są po porażce ze Startem Lublin na wyjeździe, ale u siebie rozbili ostatnio Asseco

TREFL GROMIŁ W DERBACH TRÓJMIASTA
1'
ZACZYNAMY MECZ
wolne (tylko 1 trafiony)
2'
[0:1] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (ANWIL).
za 2 punkty
2'
[0:3] 2 punkty spod kosza zdobywa Jaramaz (ANWIL).
za 2 punkty
3'
[0:5] 2 punkty również spod kosza zdobywa Leończyk (ANWIL).
za 2 punkty
3'
[2:5] 2 punkty po rzucie z wyskoku zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
3'
[2:7] Kolejne 2 punkty zdobywa Leończyk (ANWIL).
czas
3'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL).
4'
[2:8] Tylko jeden rzut wolny trafia Haws (ANWIL).
za 2 punkty
4'
[2:10] 2 punkty z kontry zdobywa Haws (ANWIL).
za 2 punkty
5'
[4:10] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 3 punkty
5'
[4:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Łączyński (ANWIL).
za 2 punkty
6'
[6:13] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 7 Marković (TREFL), do tego faul Markovicia
za 1 punkt
6'
[7:13] Rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
7'
Trefl Sopot - skandują fani
8'
Niesportowy faul Leończyka (ANWIL), który zatrzymał kontrę wyprowadzaną przez Irelanda (TREFL)
wolne (trafione oba)
8'
[9:13] 3 Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
8'
[12:13] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
czas
8'
Przerwa na żądanie Milicicia (ANWIL).
za 2 punkty
8'
[14:13] 2 punkty spod kosza zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 2 punkty
9'
[16:13] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Ireland (TREFL).
9'
[16:15] Washington (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
10'
[18:15] 2 punkty z półdystansu zdobywa 25 Laser (TREFL).
za 2 punkty
10'
[20:15] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 10 Stefański (TREFL).
za 2 punkty
10'
[20:17] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Washington (ANWIL).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Lepiej zaczął ją zespół przyjezdnych, ale gra zmieniła się, gdy trener Martić wprowadził na boisko Stefańskiego (TREFL) i Lasera (TREFL). Od razu poprawiła się sopocka obrona i gospodarze przejęli inicjatywę
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
za 2 punkty
11'
[22:17] 2 punkty zdobywa 7 Marković (TREFL) i jest faulowany
za 1 punkt
11'
[23:17] Rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
12'
[25:17] 2 punkty z kontry zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 3 punkty
12'
[25:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Młynarski (ANWIL).
12'
Niesportowy faul Młynarskiego (ANWIL)
12'
Marković (TREFL) pudłuje oba rzuty wolne
12'
Niesportowy faul Lasera (TREFL)
12'
[25:21] Tylko jeden rzut wolny trafia Washington (ANWIL).
za 2 punkty
13'
[27:21] 2 punkty spod kosza zdobywa 7 Marković (TREFL).
13'
Laser (TREFL) blokuje Washingtona (ANWIL)
za 2 punkty
13'
[27:23] 2 punkty z półdystansu zdobywa Młynarski (ANWIL).
za 3 punkty
14'
[27:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Młynarski (ANWIL).
za 2 punkty
15'
[27:28] 2 punkty spod kosza zdobywa Washington (ANWIL).
za 2 punkty
16'
[27:30] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Łączyński (ANWIL).
czas
16'
za 2 punkty
16'
[29:30] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Ireland (TREFL).
za 3 punkty
17'
[29:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Młynarski (ANWIL).
za 2 punkty
17'
[31:33] 2 punkty zdobywa 7 Marković (TREFL) i jest faulowany przez Młynarskiego
za 1 punkt
17'
[32:33] Rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
za 3 punkty
17'
[35:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
17'
[35:35] 2 punkty zdobywa Sobin (ANWIL).
za 3 punkty
18'
[38:35] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
18'
[38:37] Kolejne 2 punkty zdobywa Sobin (ANWIL).
za 2 punkty
19'
[40:37] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
czas
19'
19'
[40:39] Sobin (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
19'
[42:39] 2 punkty dobitką zdobywa 7 Marković (TREFL).
19'
[42:41] Leończyk (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
20'
[44:41] Kolejne 2 punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
20'
Hej Trefl - skandują fani
za 2 punkty
20'
[44:43] 2 punkty z kontry zdobywa Leończyk (ANWIL).
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Dalej mamy bardzo ofensywny mecz. Na początku tej części gry Trefl miał problem z upilnowaniem Młynarskiego (ANWIL), ale odpowiedzią po drugiej stronie parkietu stał się Dylewicza (TREFL). Następnie popis gry dali Marković (TREFL) oraz Leończyk (ANWIL). Dlatego też wynik wciąż jest na styku
Do przerwy najskuteczniejsi są: Marković (TREFL) 15 pkt, Młynarski (ANWIL) 11 pkt, Dylewicz (TREFL) pkt, Leończyk (ANWIL) 9 pkt
Trefl trafił 15 z 22 rzutów za dwa punkty i 3 na 12 za trzy,a rywale odpowiednio 11/22 i 4/11
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
za 3 punkty
21'
[47:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
22'
Oficjalna frekwencja 1750 widzów
za 2 punkty
22'
[47:45] 2 punkty z kontry zdobywa Łączyński (ANWIL).
23'
4. faul Młynarskiego (ANWIL)
23'
[49:45] 5 Śmigielski (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
23'
[49:48] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jaramaz (ANWIL).
za 2 punkty
24'
[49:50] 2 punkty spod kosza zdobywa DMitriew (ANWIL).
24'
Sędziowie sprawdzili na powtórce wcześniejszy rzut Jaramaza (ANWIL) i okazało się, że był za dwa a nie trzy punkty
za 2 punkty
24'
[49:51] 2 punkty z półdystansu zdobywa Chyliński (ANWIL).
za 2 punkty
25'
[51:51] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 3 punkty
25'
[54:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
25'
[54:53] 2 punkty po podaniu Łączyńskiego zdobywa Jaramaz (ANWIL).
26'
[56:53] 7 Marković (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
26'
[59:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
czas
26'
26'
Trefl Sopot - słychać w Hali 100-lecia
27'
[59:54] Tylko jeden rzut wolny trafia Jaramaz (ANWIL).
27'
Ireland (TREFL) pudłuje dwa wolne
za 2 punkty
27'
[59:56] 2 punkty po wejściu w polu trzech sekund zdobywa Washington (ANWIL).
za 3 punkty
28'
[62:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
29'
[62:57] Tylko jeden rzut wolny trafia Sobin (ANWIL).
29'
4. faul w meczu Sobina (ANWIL)
29'
[63:57] Tylko jeden rzut wolny trafia 10 Stefański (TREFL).
29'
[63:58] Tylko jeden rzut wolny trafia Washington (ANWIL).
za 2 punkty
29'
[65:58] 2 punkty z półdystansu zdobywa 25 Laser (TREFL).
za 3 punkty
30'
[65:61] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Washington (ANWIL).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Gra nie traci wysokiego tempa. Pytanie, czy obie drużyny wytrzymają je do końca. W Anwilu dwóch koszykarzy ma już po 4. faule i Trefl może starać się to wykorzystać. Gospodarze dobrze rzucają z półdystansu, jeśli dołożą do tego parę trójek mogą odskoczyć rywalowi
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Anwilu
za 3 punkty
31'
[65:64] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Haws (ANWIL).
32'
[66:64] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
33'
[66:66] Haws (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
33'
[66:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa DMitriew (ANWIL).
za 3 punkty
34'
[69:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
34'
[69:71] Leończyk (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
35'
[72:71] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
35'
[74:71] 2 punkty spod kosza zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
36'
[74:73] 2 punkty z półdystansu zdobywa Haws (ANWIL).
za 3 punkty
36'
[74:76] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Łączyński (ANWIL).
37'
Hej Trefl - skandują kibice
za 2 punkty
38'
[74:78] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Washington (ANWIL).
za 2 punkty
38'
[76:78] 2 punkty spod kosza zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 3 punkty
39'
[79:78] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
czas
39'
Przerwa na żądanie Milicicia (ANWIL). 1 minuta, 49 sekund do końca kwarty
40'
Trefl Sopot - cała Hala 100-lecia kibicuje na stojąco
czas
40'
Przerwa na żądanie Milicicia (ANWIL), piłka dla gości, 16,5 sekundy do końca kwarty
40'
5,4 sekundy do końca, faul na Sobinie (ANWIL) i rzuty wolne
40'
Sobin (ANWIL) pudłuje oba wolne...
za 2 punkty
40'
[79:80] 2 punkty dobitką zdobywa Leończyk (ANWIL).
czas
40'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL). 4,5 sekundy do końca kwarty
40'
Ireland (TREFL) pudłuje rzut za trzy
KONIEC MECZU: Trefla dobił dosłownie i w przenośni były podkoszowy sopockiego klubu Leończyk (ANWIL). Gospodarze mieli jeszcze szanse na zwycięstwo, ale rzut z czystej pozycji za trzy punkty spudłował Ireland (TREFL)

Wyniki 15 kolejki

• TREFL SOPOT - Anwil Włocławek 79:80 (20:17, 24:26, 21:18, 14:19)
  • Polpharma Starogard Gdański - ASSECO GDYNIA 99:87 (29:19, 26:20, 27:17, 17:31)
  • Rosa Radom - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 76:71 (15:21, 20:16, 17:19, 24:15)
  • Polski Cukier Toruń - PGE Turów Zgorzelec 97:85 (24:18, 20:21, 25:20, 28:26)
  • Siarka Tarnobrzeg - TBV Start Lublin 86:83 (23:25, 18:19, 27:21, 18:18)
  • Miasto Szkła Krosno - Energa Czarni Słupsk 77:70 (19:26, 23:16, 14:19, 21:9)
  • Rosa Radom - Stelmet BC Zielona Góra 65:66 (11:17, 17:16, 14:19, 18:8, d. 5:6)
  • King Szczecin - AZS Koszalin 76:65 (14:13, 19:15, 28:19, 15:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Polfarmex Kutno 90:77 (23:16, 22:22, 25:20, 20:19)

Opinie (25) 3 zablokowane

• zupełnie jak z Asseco:)

• 6 1

• Anwil królowie północy . BRAWO !!!!!

• 8 22

• Trefl-Anwil 79:80 (5)

Fajny mecz. Szacunek dla kibiców z Włocławka za oddanie hołdu zmarłemu koledze. (Pierwsza kwarta bez dopingu). Mecze tych drużyn zawsze są emocjonujące. Marković klasa, Dylu dziś wyżyny. Zabrakło wkładu drugiej piatki. Szkoda, że taki mecz nie był w ErgoArenie.

• 13 3

• A Polsat gdzie? (4)

Taki mecz powinien koniecznie być w TV. Było w nim wszystko...

• 12 1

• Polsat to mały pikuś (3)

Trzeba jakoś zarząd tej ligi wywalić. Od lat równia pochyła, hołubią ten Stelmet i hołubią. Jednym pozwalają wiecznie jechać na zaległościach a wobec innych udają profesjonalną ligę pilnującą porządku. Spadki oglądalności, transmisje na wypełnienie niedzielnej ramówki. Coraz częściej zaczynają tu trafiać wynalazki typu Sobin z Anwilu a zawodników do klubów biorą nie trenerzy tylko agenci, którzy próbują tu upychać 10-ty sort amerykański, który nigdzie indziej nie znajduje miejsca bo jest słaby albo zapuszczony.

• 12 0

• haha (2)

Wynalazki to wcześniej Pedja S. a teraz Laser. Chłopaki za burgera.

• 8 1

• Niestety ale prawda. muszę zgodzić się z Tobą. (1)

Nie ma się co oszukiwać, że za pieniądze jakie ma trefl czy nawet bogatsze kluby to u agentów najczęściej są gracze z folderu "jak znajdziesz frajera który ich zatrudni i jeszcze za to zapłaci to się nie zastanawiaj bo następna okazja może być nieprędko". Oczywiście zdarzają się wyjątki ale Pedja wyjątkiem nie był. Laser - pod 2-3 meczach to się nie pokuszę o ocenę ale na razie większą uwagę zwraca wyglądem niż zagraniami na parkiecie, no ale jeszcze trzeba dać mu 3-4 tygodnie żeby się dowiedzieć czy to co pokazuje tera to szczyt jego możliwości czy nie.