Świąteczny triumf koszykarzy Trefla

19 grudnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Bartosz Majewski zagrał rekordowe 29 minut w meczu Polskiej Ligi Koszykówki. Dobrze spisywał się w defensywie, nie bał się rzucać - trafił 2 z 7 prób. Bartosz Majewski zagrał rekordowe 29 minut w meczu Polskiej Ligi Koszykówki. Dobrze spisywał się w defensywie, nie bał się rzucać - trafił 2 z 7 prób.

Koszykarze Trefla sprawili sobie i kibicom przedświąteczny prezent. Pokonali w Hali 100-lecia Polfarmex Kutno 77:72 (22:19, 20:20, 19:15, 16:18), choć trener Zoran Martić nie mógł skorzystać z trzech polskich graczy. Do kontuzjowanych Artura Mielczarka i Michała Kolendy dołączył chory Jakub Karolak. Ostatnie z nich dobrze zastąpił 19-letni Bartosz Majewski - zagrał rekordowe jak na siebie 29 minut. Najlepszy występ w sezonie zaliczył Filip Dylewicz, który zdobył 19 punktów.

Ireland 22 punkty (1x3, 5 zb.), Dylewicz 19 (2x3), Marković 16 (2x3, 5 zb.), Śmigielski 9 (7 zb., 5 as.), Stamenković 2 oraz Majewski 5, Stefański 2, Kulka 2
Miejsce: Hala 100-lecia
Sędziowie: Trawicki, Mordal, Koralewski
Widzów: 800
Berisha 31 (5x3, 6 zb., 5 as.), Fraser 10 (15 zb.), Kowalczyk 8 (2x3), Jarecki 4, Bartosz 2 oraz Wallace 10 (2x3), Sałasz 5 (1x3), Gabiński 2, Sobczak 0

Zwycięstwo nad Turowem Trefl wyrwał w ostatniej akcji meczu

DOBITKA ŚMIGIELSKIEGO POGRĄŻYŁA TURÓW
Trefl ponownie musi radzić sobie bez kontuzjowanych Michała Kolnedy i Artura Mielczarka
W zespole gości brakuje natomiast również kontuzjowanego Grzegorza Grochowskiego
Jeżeli Treflowi uda się dzisiaj wygrać, to dołączy do grupy drużyn z bilansem 7 zwycięstw i 5 porażek, w której są Anwil Włocławek, Rosa Radom oraz King Szczecin
Goście zaczną piątką: 11 Berisha (POLFARMEX), 15 Bartosz (POLFARMEX), 21 Fraser (POLFARMEX), 30 Kowalczyk (POLFARMEX), 6 Jarecki (POLFARMEX)
Wyjściowy skład drużyny Zorana Marticia: 3 Ireland (TREFL), 7 Marković (TREFL), 8 Dylewicz (TREFL), 21 Stamenković (TREFL), 5 Śmigielski (TREFL)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Trefla
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Fraser (POLFARMEX), do tego faul Stamenkovicia
1'
Fraser (POLFARMEX) pudłuje dodatkowego wolnego
za 3 punkty
2'
[0:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (POLFARMEX).
2'
Dylewicz (TREFL) opuszcza boisko utykając
za 2 punkty
2'
[2:5] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 3 Ireland (TREFL).
3'
Hej Kutno kosz - głośno kibice gości
za 2 punkty
3'
[4:5] 2 punkty spod kosza zdobywa 14 Kulka (TREFL) i jest faulowany przez Kowalczyka
3'
Kulka (TREFL) pudłuje dodatkowego wolnego
za 2 punkty
4'
[4:7] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Berisha (POLFARMEX).
za 2 punkty
4'
[6:7] Równie skuteczne wejście pod obręcz i 2 punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
5'
[8:7] 2 punkty z kontry wsadem zdobywa 7 Marković (TREFL).
czas
5'
Przerwa na żądanie Krysiewicza (POLFARMEX).
za 2 punkty
5'
[10:7] 2 punkty z kontry zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
6'
[12:7] 2 punkty z kontry wsadem zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
6'
[12:9] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Fraser (POLFARMEX).
6'
Trefl Sopot - skandują fani gospodarzy
za 3 punkty
7'
[12:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (POLFARMEX).
za 2 punkty
7'
[14:12] 2 punkty dobitką zdobywa 7 Marković (TREFL).
wolne (tylko 1 trafiony)
7'
[14:13] Tylko jeden rzut wolny trafia Berisha (POLFARMEX).
wolne (trafione oba)
8'
[14:15] Berisha (POLFARMEX) wykorzystuje oba rzuty wolne.
8'
Dylewicz (TREFL) wraca na boisko
8'
[15:15] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
9'
[17:15] 2 punkty spod kosza zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
10'
[17:17] 2 punkty zdobywa Gabiński (POLFARMEX).
za 2 punkty
10'
[19:17] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
10'
[19:19] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Wallace (POLFARMEX).
za 2 punkty
10'
[21:19] 2 punkty po rzucie z półdystansu zdobywa 3 Ireland (TREFL) i do tego jest faulowany przez Kowalczyka
za 1 punkt
10'
[22:19] Rzut wolny trafia 3 Ireland (TREFL).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Trefl stara się grać szybko, w czym przoduje Marković (TREFL), przez większą cześć kwarty musiał radzić sobie bez utykającego Dylewicza (TREFL), który w końcu wrócił na parkiet i zdobył 3 punkty. Trener Martić ma jednak jeszcze bardziej zawężoną polską rotację. Do kontuzjowanych Mielczarka i M. Kolendy dołączył chory Karolak (TREFL), który jednak jest na ławce rezerwowych w razie, gdyby był mocno potrzebny
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla gości
za 2 punkty
11'
[22:21] 2 punkty zdobywa Berisha (POLFARMEX).
za 2 punkty
12'
[24:21] 2 punkty z kontry zdobywa 6 Majewski (TREFL).
za 3 punkty
12'
[24:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wallace (POLFARMEX).
za 3 punkty
12'
[24:27] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (POLFARMEX).
czas
12'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL).
za 2 punkty
13'
[26:27] 2 punkty spod kosza zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 3 punkty
13'
[26:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wallace (POLFARMEX).
za 2 punkty
14'
[26:32] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Jarecki (POLFARMEX).
za 3 punkty
15'
[29:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
15'
[29:34] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Jarecki (POLFARMEX).
za 2 punkty
16'
[31:34] 2 punkty z kontry wsadem zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
17'
[33:34] 2 punkty zdobywa 21 Stamenković (TREFL) plus faul niesportowy Wallace'a
17'
Stamenković (TREFL) pudłuje dodatkowego wolnego
za 2 punkty
17'
[35:34] 2 punkty efektownym wsadem zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
czas
17'
17'
[37:34] 5 Śmigielski (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
18'
[39:34] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 3 punkty
19'
[39:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (POLFARMEX).
czas
20'
za 3 punkty
20'
[42:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
20'
[42:39] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Fraser (POLFARMEX).
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Polfarmex najpierw bazował na rzutach za trzy Berishy (POLFARMEX) oraz Wallace'a (POLFARMEX) później na wejściach pod kosza Jareckiego (POLFARMEX). Po drugiej stronie efektownie akcje kończył Śmigielski (TREFL), z 20-letnim Sobczakiem (POLFARMEX) spokojnie radził sobie Ireland (TREFL). I tak druga kwarta zakończyła się remisem
Najskuteczniejsi w pierwszej połowie byli: Berisha (POLFARMEX) - 19 pkt, Ireland (TREFL) - 15 pkt, Mrković - 12 pkt, Wallace (POLFARMEX) - 8 pkt
Goście trafili 6 z 16 rzutów za trzy, Trefl 2/11, sopocianie mają za to 16/26 za dwa punkty, a Polfarmex 9/17. W zbiórkach jest 23:17 dla gości,w asystach 8:4 dla Trefla
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
21'
Hej Trefl - skandują kibice
21'
4. faul Kowalczyka (POLFARMEX), który jest pierwszym rozgrywającym gości
za 3 punkty
22'
[42:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (POLFARMEX).
za 2 punkty
22'
[42:44] 2 punkty z kontry zdobywa Berisha (POLFARMEX).
22'
[43:44] Tylko jeden rzut wolny trafia 5 Śmigielski (TREFL).
22'
Let's go Kutno - odpowiadają fani przyjezdnych
za 2 punkty
23'
[45:44] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 3 Ireland (TREFL).
23'
Dylewicz (TREFL) blokuje Gabińskiego (POLFARMEX)
za 2 punkty
24'
[47:44] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
24'
[47:46] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kowalczyk (POLFARMEX).
za 3 punkty
25'
[50:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
25'
[50:47] Tylko jeden rzut wolny trafia Berisha (POLFARMEX).
za 2 punkty
25'
[50:49] 2 punkty zdobywa Fraser (POLFARMEX).
26'
Fraser (POLFARMEX) pudłuje dwa rzuty wolne
za 3 punkty
26'
[50:52] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Berisha (POLFARMEX).
za 2 punkty
27'
[52:52] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
27'
[54:52] 8 Dylewicz (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
[56:52] 7 Marković (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
29'
[58:52] 2 punkty z kontry zdobywa 3 Ireland (TREFL).
30'
[58:54] Bartosz (POLFARMEX) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
30'
[61:54] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Sopocianom wreszcie udało się wyłączyć Berishę (POLFARMEX). Zaprezentowali ciekawą, agresywną obronę. A w ataku obok Irelanda (TREFL) rządził Dylewicz (TREFL), który punktowo zmierza po najlepszy wynik w sezonie
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Polfarmeksu
za 2 punkty
31'
[63:54] 2 punkty spod kosza zdobywa 10 Stefański (TREFL).
32'
Faul Berishy (POLFARMEX) na Majewskim (TREFL) a później faul techniczny dla tego zawodnika za dyskusje z sędzią
32'
[64:54] Tylko jeden rzut wolny trafia 6 Majewski (TREFL).
32'
Stamenković (TREFL) pudłuje wolnego za faul techniczny
za 2 punkty
33'
[64:56] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Sałasz (POLFARMEX).
za 2 punkty
33'
[66:56] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 6 Majewski (TREFL).
czas
34'
34'
Hej Trefl - skandują fani
za 2 punkty
35'
[66:58] 2 punkty efektownym wsadem zdobywa Fraser (POLFARMEX).
czas
35'
za 2 punkty
35'
[68:58] 2 punkty z półdystansu zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
35'
[68:60] Wallace (POLFARMEX) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
37'
[68:62] 2 punkty spod kosza zdobywa Berisha (POLFARMEX).
za 2 punkty
37'
[70:62] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
38'
[70:64] 2 punkty zdobywa Berisha (POLFARMEX).
za 3 punkty
38'
[73:64] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 3 punkty
38'
[73:67] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Sałasz (POLFARMEX).
czas
40'
Przerwa na żądanie Martić (TREFL).
za 2 punkty
40'
[75:67] 2 punkty wsadem zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
czas
40'
Przerwa na żądanie Krysiewicza (POLFARMEX). 37 sekund do końca kwarty
za 2 punkty
40'
[75:69] 2 punkty z kontry zdobywa Berisha (POLFARMEX).
czas
40'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL).13,5 sekundy do końca kwarty
za 2 punkty
40'
[77:69] 2 punkty wsadem zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 3 punkty
40'
[77:72] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalczyk (POLFARMEX).
40'
KONIEC MECZU
W ostatniej części meczu Trefl kontrolował przebieg gry. W ataku gości punktował Dylewicz (TREFL), wciąż przydatna była mocna obrona, w której dobrze spisywał się Majewski (TREFL)

Wyniki 11 kolejki

• TREFL SOPOT - PGE Turów Zgorzelec 75:73 (20:23, 14:19, 27:19, 14:13)
  • Rosa Radom - ASSECO GDYNIA 70:67 (18:15, 16:16, 16:21, 20:15)
  • TREFL SOPOT - Polfarmex Kutno 77:72 (22:19, 20:20, 19:15, 16:18)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 82:74 (19:20, 19:17, 20:23, 24:14)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - TBV Start Lublin 85:56 (24:14, 22:19, 20:10, 19:13)
  • Siarka Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 76:89
  • Polpharma Starogard Gdański - Miasto Szkła Krosno 85:71 (24:18, 18:23, 20:11, 23:19)
  • King Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 82:79 (20:15, 20:19, 15:20, 27:25)
  • Polski Cukier Toruń - AZS Koszalin 79:68 (21:16, 10:19, 24:12, 24:21)

Opinie (11) 2 zablokowane

• brawo Trefl

playoffy w zasięgu

• 22 4

• Gratulacje dla Trefla!Mimo oslabienia zwyciestwo!Berisha z Kutna sam meczu nie wygra ale jest to doskonaly strzelec!!!

• 26 2

• nareszcie Dylu się obudził

• 24 2

• W końcu Dylu zagrał tak jak powinien (3)

Skutecznie, pod kosz (nie same trójki), bez dyskusji z sędziami i pretensji do kolegów - efekt widać od razu. Miło się ogląda takie mecze,bo chłopaki cały mecz mają ochotę do gry (w poprzednim sezonie nie było z tym najlepiej). Jest tu lepsza chemia niż w ekipie z poprzedniego sezonu. Tak trzymać i o playoffy się nie boję

Berisha jest zbyt dużą "gwiazdą" w Polfarmeksie co widać po grze i wynikach - jak to wyżej napisano, sam meczu nie wygra, chociaż trochę krwi napsuje. Jak Polfarmeks nie zbalansuje lepiej swojej gry to będą mieli to co mają, Berishę w czołówkach statystyk a sami ogon tabeli.

• 20 2

• (2)

Byli tacy co stwierdzili że to wszystko wina Berishy, gdyby rzucił dwie 3-ki więcej to Polfarmex by wygrał:)))

• 2 4

• widziałem oprócz dzisiejszego meczu jeszcze inny polfarmeksu w tym sezonie (1)

Scenariusz podobny, do pewnego momentu gra dobrze a w końcówce meczu nie trafia. Reszta drużyny jest zafiksowana żeby grać tylko do niego, nie mogą wyjść z jego cienia i wynik w plecy.