Trefl Sopot rozgromił lidera ligi PLK

11 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Filip Dylewicz trafił w sobotę 7 z 12 rzutów z gry, w tym 4/5 za trzy. Cały sopocki zespół miał świetną skuteczność rzutów na poziomie 53 proc. Filip Dylewicz trafił w sobotę 7 z 12 rzutów z gry, w tym 4/5 za trzy. Cały sopocki zespół miał świetną skuteczność rzutów na poziomie 53 proc.

Jeden z najlepszych meczów w sezonie mają za sobą koszykarze Trefla. Dzięki świetnej postawie w trzeciej kwarcie rozgromili lidera Polskiej Ligi Koszykówki 94:62 (22:18, 22:14, 29:10, 21:20). Polski Cukier Toruń nie mógł w tej części gry poradzić sobie z Filipem Dylewiczem, trafił m.in. cztery razy za trzy punkty, a także z miejscową defensywą, którą kierował Marcin Stefański. Dzięki temu żółto-czarni przerwali serię meczów bez zwycięstwa. Zatrzymała się ona na pięciu.

Marković 17 (1x3, 15 zb.), Ireland 16 (2x3, 5 zb.), Śmigielski 9 (1x3), Mielczarek 6 (2x3), Stefański 3 (6 zb.) oraz Dylewicz 18 (4x3), M. Kolenda 7 (1x3), Laser 7, Kulka 6, Karolak 5 (1x3)
Miejsce: Hala 100-lecia
Sędziowie: Zapolski, Koralewski, Nowicki
Widzów: 1215
Wiśniewski 9 (1x3), Skifić 8 (8 zb.), Trotter 7, Sanduł 3, Diduszko 2 oraz Weaver 22 (6 zb.), Sulima 7, Śnieg 4, Michalski 0, Perka 0

ASSECO ROZSTRZELAŁO POLFARMEX TRÓJKAMI

Koszykarze Trefla przegrywali kolejno ze: Startem Lublin, Anwilem Włocławek, Stelmetem Zielona Góra, BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski i Rosą Radom
Natomiast Polski Cukier po ostatniej kolejce powrócił na fotel lidera PLK. Zepchnął z niego Stelmet,:"pokonując u siebie mistrza Polski 81:69
W składzie drużyny z Torunia mamy dwóch koszykarz, którzy grali w trójmiejskich klubach. Razem z Treflem, srebro w sezonie 2011/2012 zdobywał Wiśniewski (POLSKI CUKIER), natomiast Snieg grał w Asseco i Starcie Gdynia w latach 2012-2013
Ostatnie porażki sprawiły, że nad trenerem Zoranem Marticiem zaczęły zbierać się czarne chmury. Niewykluczone, że żółto-czarni niedługo zmienią szkoleniowca

KLUB MA MOŻLIWOŚĆ ROZWIĄZANIA UMOWY Z TRENEREM
Dzisiaj grają także Asseco i Basket 90. Koszykarze, od godz. 17:30 mierzą się na wyjeździe z Polfarmeksem Kutno, natomiast koszykarki, od godz. 18, także na wyjeździe z PGE MKK Siedlce
Do składu meczowego po spotkaniu przerwy wraca Dylewicz (TREFL). W Radomiu nie zagrał, ponieważ zmagał się z chorobą
Gospodarze zaczną piątką: 3 Ireland (TREFL), 7 Marković (TREFL), 5 Śmigielski (TREFL), 10 Stefański (TREFL), 55 Mielczarek (TREFL)
Wyjściowa piątka gości: 11 Trotter (POLSKI CUKIER), 12 Wiśniewski (POLSKI CUKIER), 14 Skifić (POLSKI CUKIER), 15 Sanduł (POLSKI CUKIER), 21 Diduszko (POLSKI CUKIER)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Polskiego Cukru
1'
Piłka sporna, a po niej przepychanka Stefańskiego (TREFL) i Trottera (POLSKI CUKIER) - sędzia daje obu po przewinieniu technicznym
za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty po ładnym zwodzie w polu trzech sekund zdobywa 7 Marković (TREFL).
2'
Trefl, Trefl - skandują kibice
za 3 punkty
3'
[5:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
za 2 punkty
3'
[5:2] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Diduszko (POLSKI CUKIER), a do tego jest faulowany przez Stefańskiego
3'
Diduszko (POLSKI CUKIER) nie trafia dodatkowego wolnego
za 2 punkty
3'
[7:2] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
4'
Śmigielski (TREFL) blokuje Trottera (POLSKI CUKIER)
wolne (tylko 1 trafiony)
4'
[8:2] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
5'
[8:3] Tylko jeden rzut wolny trafia Sulima (POLSKI CUKIER).
wolne (trafione oba)
5'
[10:3] 3 Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
5'
Twarde Pierniki - słychać kibiców gości
6'
Marković (TREFL) pudłuje oba wolne
za 2 punkty
6'
[10:5] 2 punkty spod kosza zdobywa Skifić (POLSKI CUKIER).
za 2 punkty
6'
[12:5] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
7'
[12:7] Ponownie 2 punkty zdobywa Skifić (POLSKI CUKIER).
7'
[14:7] 5 Śmigielski (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
7'
Przerwa na żądanie Winnickiego (POLSKI CUKIER).
7'
[14:8] Tylko jeden rzut wolny trafia Trotter (POLSKI CUKIER).
za 3 punkty
8'
[17:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
8'
[17:10] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Weaver (POLSKI CUKIER).
za 2 punkty
8'
[19:10] 2 punkty dobitką zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
8'
[19:12] 2 punkty z półdystansu zdobywa Wiśniewski (POLSKI CUKIER).
9'
Trotter (POLSKI CUKIER) blokuje o tablicę Śmigielskiego (TREFL)
9'
[19:14] Wiśniewski (POLSKI CUKIER) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
9'
[21:14] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
9'
[21:16] 2 punkty spod kosza zdobywa Sulima (POLSKI CUKIER).
10'
[22:16] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
10'
[22:18] 2 punkty zdobywa Weaver (POLSKI CUKIER), dobijając swój wcześniejszy, nieceleny rzut
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Mecz obfituje w dużo fauli, ale trudno się temu dziwić, skoro sędziują go arbitrzy lubiący często używać gwizdków. Nieco lepiej radzi sobie z tym Trefl. Aktywny jest Marković (TREFL), a na boisku ponownie oglądamy Dylewicza (TREFL)
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
11'
[22:19] Tylko jeden rzut wolny trafia Sanduł (POLSKI CUKIER).
11'
Let's go Sopot - skandują kibice
za 2 punkty
12'
[24:19] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 14 Kulka (TREFL).
za 2 punkty
13'
[26:19] 2 punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
13'
[28:19] 2 punkty z półdystansu zdobywa 25 Laser (TREFL).
czas
13'
za 3 punkty
14'
[28:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Wiśniewski (POLSKI CUKIER).
14'
Faul niesportowy Kulki (TREFL) na Sulimie (POLSKI CUKIER)
14'
Sulima (POLSKI CUKIER) pudłuje oba rzuty wolne
za 3 punkty
15'
[31:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 2 punkty
15'
[31:24] 2 punkty z kontry zdobywa Trotter (POLSKI CUKIER).
za 3 punkty
16'
[34:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
za 2 punkty
16'
[34:26] 2 punkty zdobywa Trotter (POLSKI CUKIER).
za 2 punkty
16'
[36:26] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 10 Stefański (TREFL).
17'
Hej Trefl - słychać w Hali 100-lecia
za 2 punkty
17'
[38:26] 2 punkty z półdystansu zdobywa 25 Laser (TREFL).
za 2 punkty
17'
[38:28] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Sulima (POLSKI CUKIER).
18'
[38:29] Tylko jeden rzut wolny trafia Weaver (POLSKI CUKIER).
19'
[40:29] 7 Marković (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
19'
Przerwa na żądanie Markovicia (TREFL) (TREFL).
za 2 punkty
20'
[42:29] 2 punkty wsadem zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
20'
[44:29] 2 punkty także wsadem zdobywa 7 Marković (TREFL).
20'
M. Kolenda (TREFL) fauluje Weavera (POLSKI CUKIER) przy rzucie za trzy punkty - 2,3 sekundy do końca kwarty
20'
[44:31] Weaver (POLSKI CUKIER) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 1 punkt
20'
[44:32] Rzut wolny trafia Weaver (POLSKI CUKIER).
20'
Obustronny faul Markovicia (TREFL) i Sulimy (POLSKI CUKIER)
czas
20'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL). Trefl ma jeszcze 2,3 sekundy na akcję
20'
Dylewicz (TREFL) rzuca jedną ręką przez 3/4 boiska, ale nie trafia nawet w tablicę
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Trefl bardzo dobrze przyspieszał tempo gry. Do tego skutecznością w rzutach z dystansu i półdystansu wykazali się Laser (TREFL) oraz Karolak (TREFL). A na koniec drugiej kwarty świetne, dwójkowe akcje zakończone wsadami rozegrali Marković (TREFL) i Dylewicz (TREFL)
Najwięcej punktów do przerwy zdobyli: Marković (TREFL) - 12, Wiśniewski (POLSKI CUKIER) i Weaver (POLSKI CUKIER) - po 7, Śmigielski (TREFL), Mielczarek (TREFL) i Sulima (POLSKI CUKIER) - po 6
Sędziowie bardzo często używają gwizdka. Obie drużyny popełniły już 27 przewinień. Po 3 mają Marković (TREFL) i Skifić (POLSKI CUKIER). Sopocianie rzucali 12 wolnych i trafili 8, torunianie wykonywali 16 osobistych i trafili 9
Mecz z trybun hali śledzi 1215 widzów
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Polskiego Cukru
21'
Let's go Toruń - słychać fanów przyjezdnych
za 2 punkty
21'
[44:34] 2 punkty zdobywa Trotter (POLSKI CUKIER).
za 2 punkty
22'
[46:34] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 3 punkty
22'
[49:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
23'
[51:34] 2 punkty z kontry zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 3 punkty
23'
[54:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa M. Kolenda (TREFL).
czas
23'
23'
4. faul Skificia (POLSKI CUKIER)
za 3 punkty
24'
[57:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
24'
[57:36] 2 punkty spod kosza zdobywa Sanduł (POLSKI CUKIER).
za 2 punkty
24'
[59:36] Kolejne 2 punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
25'
[59:38] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Śnieg (POLSKI CUKIER).
25'
[60:38] Tylko jeden rzut wolny trafia 10 Stefański (TREFL).
za 2 punkty
25'
[60:40] 2 punkty z półdystansu zdobywa Wiśniewski (POLSKI CUKIER).
za 3 punkty
26'
[63:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
26'
[65:40] 2 punkty z kontry zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 3 punkty
27'
[68:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
27'
Efektowny blok Dylewicza (TREFL)
za 2 punkty
28'
[70:40] 2 punkty z półdystansu zdobywa M. Kolenda (TREFL).
28'
Niesportowy faul Sanduła (POLSKI CUKIER) na Markoviciu (TREFL)
28'
Marković (TREFL) pudłuje oba rzuty wolne
29'
Hej Trefl - skandują fani
za 3 punkty
29'
[73:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
30'
[73:42] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Skifić (POLSKI CUKIER).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Sopocianie zagrali w niej koncertowo. W obronie energią zaraził wszystkich Stefański (TREFL), z którym dobrze pod koszem współpracował Dylewicz (TREFL). Ten, na połowie torunian także czuł się świetnie. Trafił m.in. cztery razy za trzy punkty. Do tego z kontry skutecznie grał Ireland (TREFL). Trefl zbudował 30 punktów przewagi nie mając na boisku Markovicia (TREFL), którego trener oszczędzał za względu na 3 faule
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
31'
Trefl Sopot - skandują kibice
za 2 punkty
31'
[73:44] 2 punkty spod kosza zdobywa Sulima (POLSKI CUKIER).
31'
[75:44] 25 Laser (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
32'
Przewinienie techniczne dla Weavera (POLSKI CUKIER), który ma już 4. faule
za 1 punkt
32'
[76:44] Rzut wolny trafia 25 Laser (TREFL).
32'
Także 4. faul popełnia Laser (TREFL)
za 2 punkty
32'
[76:46] 2 punkty zdobywa Weaver (POLSKI CUKIER) i jest faulowany przez Mielczarka
32'
Weaver (POLSKI CUKIER) pudłuje dodatkowego wolnego
za 2 punkty
33'
[76:48] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa Skifić (POLSKI CUKIER).
za 2 punkty
34'
[76:50] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Weaver (POLSKI CUKIER).
czas
34'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL).
schodzi za faule
34'
55 Mielczarek (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 3 punkty
35'
[79:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
35'
Trefl Sopot - słychać w Hali 100-lecia
za 3 punkty
35'
[82:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
36'
[82:52] Skifić (POLSKI CUKIER) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
36'
[84:52] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
36'
[84:54] 2 punkty dla gości
za 2 punkty
37'
[86:54] 2 punkty spod kosza zdobywa 14 Kulka (TREFL).
za 2 punkty
37'
[88:54] 2 punkty wsadem zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
37'
[88:56] 2 punkty zdobywa Weaver (POLSKI CUKIER).
za 2 punkty
38'
[90:56] 2 punkty z kontry zdobywa 9 Karolak (TREFL).
38'
25 Laser (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
za 2 punkty
38'
[90:58] 2 punkty zdobywa Weaver (POLSKI CUKIER) i jest faulowany
38'
Weaver (POLSKI CUKIER) nie trafia wolnego
za 2 punkty
39'
[92:58] 2 punkty z kontry wsadem zdobywa M. Kolenda (TREFL).
za 2 punkty
39'
[92:60] 2 punkty dobitką zdobywa Weaver (POLSKI CUKIER).
za 2 punkty
40'
[94:60] 2 punkty rzutem o tablicę zdobywa 14 Kulka (TREFL).
za 2 punkty
40'
[94:62] 2 punkty dobitką zdobywa Weaver (POLSKI CUKIER).
40'
Dziękujemy - skandują kibice Trefla
40'
KONIEC MECZU. Trefl spokojnie kontrolował wynik z czwartej kwarcie, dalej grał szybko i skutecznie. Było to jedno z najlepszych spotkań żółto-czarnych w sezonie. Dzięki niemu serię meczów bez zwycięstwa zakończyli na 5

Wyniki 19 kolejki

• Polfarmex Kutno - ASSECO GDYNIA 64:80 (18:15, 17:25, 18:15, 11:25)
  • TREFL SOPOT - Polski Cukier Toruń 94:62 (22:18, 22:14, 29:10, 21:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Koszalin 90:60 (24:16, 24:18, 17:16, 25:10)
  • Siarka Tarnobrzeg - Rosa Radom 61:75 (14:21, 15:20, 20:22, 12:12)
  • Miasto Szkła Krosno - Anwil Włocławek 78:71 (13:27, 22:17, 19:6, 24:21)
  • Energa Czarni Słupsk - TBV Start Lublin 89:58 (22:12, 25:19, 25:11, 17:16)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Turów Zgorzelec 73:63 (13:19, 19:13, 23:19, 18:12)
  • Polpharma Starogard Gdański - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:79 (23:27, 15:18, 13:17, 27:17)
  • King Szczecin - Stelmet BC Zielona Góra 84:77 (22:17, 20:23, 19:21, 23:16)
  • Awansem z 23. kolejki:
  • Siarka Tarnobrzeg - Polpharma Starogard Gdański 62:77 (20:16, 12:21, 8:19, 22:21)

Opinie (33)

• Szok!

Brawo brawo... Cóż więcej powiedzieć.

• 19 0

• I co, da się? Da! Tylko trzeba ruszać 4 litery jak młodziaki zza miedzy, a nie siedzieć jak obrażone panicze.

• 12 0

• Nie sądziłem że to napiszę ,ale co tam - brawo Trefl Sopot! Toruń zniszczony górą 3-miasto!

• 18 0

• Tłumy wiwatowały zwycięstwo po pięciu porażkach ! (2)

• 9 0

• Tłumy wiwatowały zwycięstwo po pięciu porażkach !

• 6 0

• 4 0

• Schöner Sieg! (1)

Płaszczyki z krzyżem pod pachę i do domu :)

• 4 1

• Winnicki hahaha

Różnica dwóch klas

• 7 0

• TREFL!!!

Kapitalny mecz TREFLA! Torun nie istnial! Caly zespol zagral rewelacyjnie!Brawo!

• 19 0

• Jestem w szoku, po cichu liczyłem się z kolejną porażką a tu taka niespodzianka!!!