Trefl Sopot przegrał inaugurację sezonu

8 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Po rocznej przerwie koszykarze Trefla wrócili do Ergo Areny. Trzy lata rozbratu z sopockim klubem miał do soboty w Polskiej Lidze Koszykówki Filip Dylewicz. Tak on, jak i cały zespół postraszyli mistrza Polski tylko w pierwszej połowie. W drugiej Stelmet Zielona Góra uwidocznił dziurę pod koszem żółto-czarnych, przez co gospodarze przegrali 69:84 (24:25, 18:16, 14:22, 13:21). Kolejną z przyczyn porażki były także słabo wykonywane rzuty wolne, których Trefl trafił 16 z 27.

Marković 20 (2x3, 7 zb., 6 p.), Ireland 18 (1x3), Dylewicz 8 (2x3, 7 zb.), Karolak 2, M. Kolenda 2 oraz Mielczarek 8 (2x3), Śmigielski 7, Stamenković 4, Stefański 0, Żmudzki 0
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Zapolski, Puzoń, Pietrzak
Widzów: 3058
Vaughn 11, Zajcew 8 (2x3), Kelati 6 (2x3) Florence 6 (5 as.), Gruszecki 4 oraz Djurisić 17 (1x3, 9 zb.), Hrycaniuk 14 (5 zb.), Koszarek 8 (5 as.), Moore 7 (1x3), Zamojski 3 (1x3)

Cheerleaders Flex Sopot wróciły na mecze koszykarzy Trefla.

Po raz ostatni Polska Liga Koszykówki gościła w Ergo Arenie na pierwszej kolejce poprzedniego sezonu. Odbyły się w tym obiekcie debry Trójmiasta. Sopocianie zostali wówczas rozbici przez Asseco 51:73

TREFL ZDEMOLOWANY PRZEZ ASSECO W ERGO ARENIE
W składzie Trefla mamy Dzierżaka (TREFL), który jednocześnie szuka sobie klubu. Przypomnijmy, że w tygodniu z żółto-czarnymi rozstał się Paweł Krefft, a umowę podpisał Pedja Stamenković (TREFL)
Stelmet ma już za sobą w tym sezonie mecz o stawkę. Mistrzowie Polski zagrali o Superpuchar Polski i niespodziewanie ulegli Rosie Radom 77:81
W sopockim składzie najbardziej brakuje środkowego, ale...

CENTRA W TREFLU NA RAZIE NIE BĘDZIE
Po trzech latach przerwy w roli gospodarza w meczu w Sopocie wystąpi Dylewicz
(TREFL)

ZORAN MARTIĆ: NIE ZRZUCAJMY ZBYT WIELE NA BARKI DYLEWICZA
Goście zaczynają w składzie: 0 Florence (STELMET BC), 1 Vaughn (STELMET BC), 14 Zajcew (STELMET BC), 22 Kelati (STELMET BC), 33 Gruszecki (STELMET BC)
Piątka wystawiona przez trenera Marticia: 3 Ireland (TREFL), 8 Dylewicz (TREFL), 7 Marković (TREFL), 9 Karolak (TREFL), 23 Kolenda
1'
ZACZYNAMY MECZ, piłka dla Trefla
wolne (tylko 1 trafiony)
1'
[1:0] Tylko jeden rzut wolny trafia 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
2'
[1:2] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Florence (STELMET BC).
za 2 punkty
3'
[1:4] 2 punkty wsadem zdobywa Vaughn (STELMET BC).
3'
Marković (TREFL) pudłuje oba rzuty wolne
za 2 punkty
3'
[3:4] 2 punkty po wejściu w pole trzech sekund zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 3 punkty
4'
[3:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zajcew (STELMET BC).
za 3 punkty
4'
[6:7] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
5'
Kolenda zatrzymuje rywala... nogą i otrzymuje faul niesportowy
wolne (trafione oba)
5'
[6:9] Gruszecki (STELMET BC) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
5'
[8:9] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 23 Kolenda (TREFL).
czas
5'
Przerwa na żądanie Gronka (STELMET BC).
5'
Blok Kolendy na Hrycaniuku (STELMET BC)
5'
[10:9] 7 Marković (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
6'
[11:9] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
6'
[11:11] 2 punkty spod kosza zdobywa Moore (STELMET BC), do tego jest faulowany
6'
Moor (STELMET BC) pudłuje wolnego
za 3 punkty
6'
[11:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Moore (STELMET BC).
za 3 punkty
7'
[14:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 2 punkty
7'
[14:16] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Zajcew (STELMET BC).
za 2 punkty
7'
[16:16] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 3 punkty
7'
[16:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zamojski (STELMET BC).
7'
Let's go Sopot - skandują kibice
za 3 punkty
8'
[19:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Ireland (TREFL).
za 2 punkty
8'
[19:21] 2 punkty z półdystansu zdobywa Moore (STELMET BC).
8'
[21:21] 3 Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
9'
[21:23] 2 punkty dobitką zdobywa Djurisić (STELMET BC).
za 2 punkty
10'
[21:25] 2 punkty z półdystansu zdobywa Hrycaniuk (STELMET BC).
za 3 punkty
10'
[24:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Trefl zaskoczył mistrza Polski odważną grą jeden na jednego. Ta przynosiła przewinienia po stronie gości oraz, przede wszystkim, punkty. Rywale na początku skupili się za bardzo na rzutach za trzy punkty. W pewnym momencie obie drużyny zaczęły grać na wysokiej skuteczności w ataku, stąd wynik 24:25
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ, piłka dla Trefla
za 2 punkty
11'
[26:25] 2 punkty z kontry zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
12'
[26:27] 2 punkty wsadem z kontry zdobywa Djurisić (STELMET BC), nad kosz podawał Koszarek
12'
[28:27] 7 Marković (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
13'
Żółto-czarni - skandują kibice
za 2 punkty
14'
[30:27] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 5 Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
15'
[32:27] 2 punkty po dobitce zdobywa 7 Marković (TREFL).
15'
Faul techniczny dla Markovicia (TREFL), który po swoim rzucie złapał piłkę i odrzucił ją sędziemu
za 1 punkt
15'
[32:28] Rzut wolny trafia Koszarek (STELMET BC).
za 2 punkty
15'
[32:30] 2 punkty zdobywa Koszarek (STELMET BC), do tego jest faulowany przez Markovicia
za 1 punkt
15'
[32:31] Rzut wolny trafia Koszarek (STELMET BC).
za 2 punkty
15'
[32:33] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Hrycaniuk (STELMET BC).
czas
15'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL).
za 2 punkty
16'
[32:35] 2 punkty z półdystansu zdobywa Gruszecki (STELMET BC).
za 2 punkty
16'
[32:37] 2 punkty spod kosza zdobywa Hrycaniuk (STELMET BC).
czas
16'
za 2 punkty
17'
[34:37] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
17'
[35:37] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
za 3 punkty
18'
[38:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL).
za 2 punkty
18'
[40:37] 2 punkty po przechwycie zdobywa 3 Ireland (TREFL).
czas
19'
za 2 punkty
19'
[40:39] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Florence (STELMET BC).
za 2 punkty
20'
[40:41] Ponownie 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Florence (STELMET BC).
20'
Faulowany przy rzucie za trzy Ireland (TREFL). 0,4 sekundy do końca połowy
20'
[42:41] 3 Ireland (TREFL) wykorzystuje dwa z trzech rzutów wolnych.
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Ireland (TREFL) i Marković (TREFL) co chwilę rozbijają obronę Stelmetu. Ta nie ma pomysłu, żeby ich zatrzymać. Problem w tym, że Marković (TREFL) trafił tylko 1 z 7 rzutów. Kolejnym minusem są rzuty wolne, których sopocianie wykorzystali 11 z 17. Swój wkład w wynik ma już także Mielczarek (TREFL), który także pokazał kilka ciekawych zagrań w ataku. A Stelmet gra zrywamy i pokazuje, że jest do pokonania
Najskuteczniejsi do przerwy byli: Ireland (TREFL) 14 pkt, Marković (TREFL) i Mielczarek (TREFL) po 8, Moore (STELMET BC) 7, Florence (STELMET BC) i Hrycaniuk (STELMET BC) po 6
21'
ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ, piłkę ma Stelmet
za 2 punkty
21'
[42:43] 2 punkty wsadem zdobywa Vaughn (STELMET BC).
za 2 punkty
21'
[44:43] 2 punkty z półdystansu zdobywa 9 Karolak (TREFL).
za 2 punkty
22'
[44:45] 2 punkty dobitką zdobywa Vaughn (STELMET BC).
22'
Dylewicz (TREFL) pudłuje dwa wolne
za 2 punkty
22'
[44:47] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Koszarek (STELMET BC).
za 3 punkty
23'
[47:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
24'
Trefl Sopot - skandują fani
za 3 punkty
25'
[47:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zajcew (STELMET BC).
za 2 punkty
25'
[49:50] 2 punkty z półdystansu zdobywa 21 Stamenković (TREFL).
25'
Oficjalne frekwencja na meczu to 3058 widzów
za 2 punkty
26'
[49:52] 2 punkty zdobywa Vaughn (STELMET BC).
za 2 punkty
26'
[51:52] 2 punkty po zbiórce w ataku zdobywa 8 Dylewicz (TREFL).
za 3 punkty
27'
[51:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Djurisić (STELMET BC).
28'
[51:56] Tylko jeden rzut wolny trafia Vaughn (STELMET BC).
za 2 punkty
28'
[53:56] 2 punkty z półdystansu zdobywa 5 Śmigielski (TREFL), do tego fauluje go Kelati
za 2 punkty
29'
[53:58] 2 punkty wsadem zdobywa Djurisić (STELMET BC) i faul Karolaka
za 1 punkt
29'
[53:59] Rzut wolny trafia Djurisić (STELMET BC).
za 2 punkty
29'
[53:61] 2 punkty dobitką zdobywa Hrycaniuk (STELMET BC).
czas
29'
za 2 punkty
30'
[55:61] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 3 Ireland (TREFL).
30'
[56:61] Tylko jeden rzut wolny trafia 5 Śmigielski (TREFL).
za 2 punkty
30'
[56:63] 2 punkty spod kosza zdobywa Hrycaniuk (STELMET BC).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Trefl ma dalej spore problemy na linii rzutów wolnych - 12/22. Natomiast Strelmet zaczął coraz więcej grać pod kosz. W polu trzech sekund dominują Djurisić (STELMET BC) i Hrycaniuk (STELMET BC), którzy wykorzystują brak centra w zespole gospodarzy
31'
POCZĄTEK CZWARTEJ KWARTY, zaczyna Stelmet
za 2 punkty
32'
[56:65] 2 punkty spod kosza zdobywa Hrycaniuk (STELMET BC).
za 2 punkty
33'
[56:67] Kolejne 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (STELMET BC), który ponownie był sam pod koszem
za 2 punkty
33'
[56:69] 2 punkty zdobywa Djurisić (STELMET BC) i fauluje go Śmigielski
za 1 punkt
33'
[56:70] Rzut wolny trafia Djurisić (STELMET BC).
za 2 punkty
33'
[56:72] Kolejne 2 punkty zdobywa Djurisić (STELMET BC).
34'
[57:72] Tylko jeden rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
34'
[57:74] 2 punkty wsadem zdobywa Vaughn (STELMET BC).
za 3 punkty
34'
[60:74] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 2 punkty
35'
[60:76] 2 punkty zdobywa oczywiście Djurisić (STELMET BC).
za 3 punkty
35'
[60:79] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kelati (STELMET BC).
czas
35'
Przerwa na żądanie Marticia (TREFL). Warto zauważyć, że w przerwach meczów sopockich koszykarzy ponownie tańczą Cheerleaders Flex Sopot
za 2 punkty
37'
[60:81] 2 punkty zdobywa Koszarek (STELMET BC).
za 2 punkty
38'
[62:81] 2 punkty wsadem zdobywa 7 Marković (TREFL).
za 3 punkty
39'
[62:84] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kelati (STELMET BC).
za 2 punkty
39'
[64:84] 2 punkty zdobywa 7 Marković (TREFL) i jest faulowany
za 1 punkt
39'
[65:84] Rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL).
40'
[67:84] 3 Ireland (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
40'
[69:84] 2 punkty równo z ostatnią syreną zdobywa 21 Stamenković (TREFL).
40'
KONIEC MECZU. Trefl dał się zdominować w drugiej połowie w polu trzech sekund. Hrycaniuk (STELMET BC) i Djurisić (STELMET BC) budowali przewagę mistrza Polski. Do tego sopocianie mieli problem z atakiem, gdzie nie kreowali sobie czystych pozycji do rzutów. Dlatego też po zmianie stron nie byli już w stanie nawiązać wyrównanej walki ze Stelmetem

Wyniki 1 kolejki

• TREFL SOPOT - Stelmet BC Zielona Góra 69:84 (24:25, 18:16, 14:22, 13:21)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - ASSECO GDYNIA 91:68 (28:12, 17:13, 31:21, 15:22
  • Miasto Szkła Krosno - Rosa Radom 73:97 (17:21, 15:24, 24:27, 17:25)
  • Siarka Tarnobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 51:87 (20:20, 16:18, 9:25, 6:24)
  • Energa Czarni Słupsk - Polfarmex Kutno 78:79 (22:26, 19:12, 23:23, 14:18)
  • Polpharma Starogard Gdański - Anwil Włocławek 83:82 (17:17, 27:19, 19:21, 20:25)
  • Polski Cukier Toruń - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 81:74 (26:220, 13:18, 25:13, 17:21)
  • King Szczecin - TBV Start Lublin 93:88 (20:24, 26:20, 21:22, 26:22)
  • Miasto Szkła Krosno - AZS Koszalin 72:65 (17:19, 25:12, 11:20, 19:14)

Opinie (16) 2 zablokowane

• O widać ,że Czesio trzyma poziom!

Kapitan z koziej Wólki!!!

• 15 1

• Nie ważne jaki początek ważny będzie koniec (1)

Ostaną się tylko siatkarze w klubie

• 11 2

• Sopot świętuje swoje urodziny a tu taki prezent

• 8 0

• Mecz przegrany, ale wstydu nie było.

Do połowy trzeciej kwarty wynik nawet dość sensacyjny.
    Rozgrywający za Dzierżaka raczej słabizna. Dużo klepania w miejscu i niewiele z tego wynikało. Nadal powtarzam, że potrzeba nam dwóch rzeczy: centra i ... trenera. 10 asyst w meczu to jakaś tragedia