Noworoczne derby koszykarzy. Arki Gdynia przełamałaTrefla Sopot

1 stycznia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Sasa Zagroac (nr 17) sprawił, że derby Trójmiasta były emocjonujące. Arka miała jednak więcej opcji w ataku. Po raz pierwszy w jej barwach zagrał w meczu z Treflem Filip Dylewicz (z lewej). Sasa Zagroac (nr 17) sprawił, że derby Trójmiasta były emocjonujące. Arka miała jednak więcej opcji w ataku. Po raz pierwszy w jej barwach zagrał w meczu z Treflem Filip Dylewicz (z lewej).

Do ostatniej minuty ważyły się losy noworocznych derbów Trójmiasta koszykarzy w Energa Basket Lidze. Ostatecznie Trefl Sopot nie dogonił w Ergo Arenie Arki Gdynia i przegrał 84:89 (11:24, 28:22, 21:23, 24:20). Tym samym żółto-niebiescy przerwali serię czterech meczów z lokalnym rywalem bez zwycięstwa. Wśród gości formę trzymał James Florence, który zdobył 22 punkty. W miejscowej drużynie świetnie grał Sasa Zagorac, który uzbierał 25 punktów.

Leończyk 15 (1x3, 8 zb.), Flowers 9 (1x3, 8 zb.), Milovanović 7, Baker 4, Śmigielski 4 oraz Zagorac 25 (4x3, 6 zb.), Ł. Kolenda 14 (1x3, 7 as.), Taylor 2, Jeszke 2, Kulka 2
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Njilo, Bieńkowski, Tuński
Widzów: 3352
Florence 22 (4x3, 7 as.), Bostic 17 (3x3, 7 st.), Dylewicz 8, Dulkys 5 (1x3), Łapeta 3 (5 zb.) oraz Upshaw 14 (6 zb.), Wyka 7 (1x3), Ponitka 7 (1x3), Szubarga 6 (2x3), Garbacz 0

Przed nami 32. derby Trójmiasta. 19 meczów padło łupem klubu z Gdynia, ale cztery ostatnie spotkania to zwycięstwa Trefla. Dzisiaj faworytem jest Arka, która ma najmniej porażek w Energa Basket Lidze. Natomiast sopocianie wygrali tylko dwa mecze
Po raz pierwszy jak rywal Trefla zagra w derbach Trójmiasta Filip Dylewicz (ARKA Gdynia).

PRZECZYTAJ CO O DERBACH TRÓJMIASTA MÓWI BYŁY KOSZYKARZ TREFLA SOPOT, GRAJĄCY OBECNIE W ARCE GDYNIA FILIP DYLEWICZ
Piaty raz, po trzyletniej przerwie, w derbach zagra obecny lider żółto-czarnych, Paweł Leończyk (TREFL Sopot). We wcześniejszych czterech derbach zdobywał średnio 13 punktów na mecz

PRZECZYTAJ DLACZEGO LEOŃCZYK UWAŻA, ŻE DERBY MOGĄ DAĆ JEGO DRUŻYNIE MENTALNEGO KOPA
Poprzednie derby odbyły się 22 marca 2018 roku w Ergo Arenie. Trefl wygrał 66:59. Ośmiu koszykarzy z obecnych składów było wówczas na boisku

PRZYPOMNIJ SOBIE OSTATNIE DERBY TRÓJMIASTA
Na trybunach ma zasiąść dzisiaj około 3 tysięcy widzów.
Pierwsza piątka gospodarzy: 24 Flowers (TREFL Sopot), 4 Baker (TREFL Sopot), 5 Śmigielski (TREFL Sopot), 29 Leończyk (TREFL Sopot), 31 Milovanović (TREFL Sopot)
Wyjściowa piątka gości: 0 Florence (ARKA Gdynia), 3 Bostic (ARKA Gdynia), 8 Dylewicz (ARKA Gdynia), 16 Łapeta (ARKA Gdynia), 44 Dulkys (ARKA Gdynia)
1'
ZACZYNAMY MECZ. Pierwsza piłka dla Arki
1'
Asseco Gdynia - skanduje grupa kibiców przyjezdnych
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty spod kosza zdobywa 8 Dylewicz (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
1'
[3:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot).
za 3 punkty
2'
[3:5] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
2'
[3:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
3'
Hej Trefl - skandują fani gospodarzy
za 2 punkty
3'
[5:8] 2 punkty z półdystansu zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot).
za 3 punkty
3'
za 2 punkty
5'
[5:13] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Dylewicz (ARKA Gdynia).
czas
5'
Przerwa na żądanie Toijali (TREFL Sopot).
za 2 punkty
6'
[7:13] 2 punkty p wejściu pod kosz zdobywa 4 Baker (TREFL Sopot).
wolne (trafione oba)
6'
[7:15] 0 Florence (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
6'
[7:17] 2 punkty po indywidualnej akcji zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
7'
[9:17] 29 Leończyk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
wolne (tylko 1 trafiony)
7'
[9:18] Tylko jeden rzut wolny trafia 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
8'
Gdynia - słychać z trybun
za 3 punkty
8'
[9:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 44 Dulkys (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
9'
[11:21] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Ł. Kolenda (TREFL Sopot).
za 3 punkty
10'
[11:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 91 Wyka (ARKA Gdynia).
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. Arka zdominowała grę. Goście mają dużo czystych pozycji na obwodzie i trafili już pięć rzutów za trzy punkty. Trefl gra zbyt wolno, wyróżnia się jedynie Leończyk (TREFL Sopot)
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
11'
[13:24] 26 Jeszke (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
11'
[13:26] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
12'
[15:26] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 14 Kulka (TREFL Sopot).
za 2 punkty
12'
[17:26] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 4 Baker (TREFL Sopot).
13'
Let's go Sopot - skandują kibice Trefla
za 2 punkty
13'
[19:26] 2 punkty zdobywa 31 Milovanović (TREFL Sopot).
13'
[19:28] 8 Dylewicz (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
14'
[19:30] 2 punkty po przechwycie z kontry zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
czas
14'
za 2 punkty
14'
[21:30] 2 punkty z półdystansu zdobywa 31 Milovanović (TREFL Sopot).
za 2 punkty
14'
[21:32] 2 punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
15'
[23:32] 17 Zagorac (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
16'
[26:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 17 Zagorac (TREFL Sopot).
za 2 punkty
16'
[26:34] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
17'
[26:36] Kolejne 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia), do tego faul Zagoraca
za 1 punkt
17'
[26:37] Rzut wolny trafia 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
17'
za 3 punkty
17'
[29:40] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
17'
[30:40] Tylko jeden rzut wolny trafia Ł. Kolenda (TREFL Sopot).
za 3 punkty
18'
za 3 punkty
18'
za 2 punkty
18'
[35:43] 2 punkty z kontry zdobywa 24 Flowers (TREFL Sopot).
czas
18'
Przerwa na żądanie Frasunkiewicza (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
19'
[35:45] 2 punkty wsadem zdobywa 16 Łapeta (ARKA Gdynia), nad kosz podawał Ponitka
20'
[37:45] 17 Zagorac (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
20'
[39:45] 2 punkty z półdystansu zdobywa 17 Zagorac (TREFL Sopot).
20'
[39:46] Tylko jeden rzut wolny trafia 16 Łapeta (ARKA Gdynia).
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. Trefl dalej gra na średnim poziomie, ale na szczęście dla sopocian w kosz wstrzelił się Zagorac (TREFL Sopot), który m.in. trzykrotnie trafił za trzy punkty. Z drugiej strony Arka zbyt często szuka punktów na obwodzie
najskuteczniejsi do przerwy: Zagorac (TREFL Sopot) - 15 pkt, Florence (ARKA Gdynia) - 11 pkt, Bostic (ARKA Gdynia) - 8 pkt, Leończyk (TREFL Sopot) - 7 pkt
Trefl trafił 4 z 14 rzutów za trzy punkty, Arka - 7/19. Za dwa drużyny mają skuteczność odpowiednio: 9/15 i 9/10. W zbiórkach lepsi są goście 16:14, w asystach także przeważa Arka 11:9
Oficjalna frekwencja w Ergo Arenie to 3352 widzów
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ. Piłka dla Arki
za 3 punkty
21'
21'
Hej Trefl - skandują fani żółto-czarnych
za 2 punkty
22'
[41:49] 2 punkty zdobywa 17 Zagorac (TREFL Sopot), do tego faul Dylewicza
za 1 punkt
22'
[42:49] Rzut wolny trafia 17 Zagorac (TREFL Sopot).
22'
Trzeci faul popełnił Baker (TREFL Sopot), zostały mu jeszcze dwa
23'
[44:49] Ł. Kolenda (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
23'
[44:51] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
24'
[47:51] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ł. Kolenda (TREFL Sopot).
24'
Trzeci faul popełnia również Zagorac (TREFL Sopot)
za 2 punkty
24'
[49:51] 2 punkty pod kosza zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot).
za 2 punkty
24'
[49:53] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
24'
Taylor (TREFL Sopot) pudłuje dwa rzuty wolne
za 2 punkty
25'
[49:55] 2 punkty wsadem zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia), do tego jest faulowany przez Taylora
za 1 punkt
25'
[49:56] Rzut wolny trafia 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
26'
czas
26'
26'
Asseco - słychać z trybun
27'
Efektowny blok Upshawa (ARKA Gdynia) na Ł. Kolendzie (TREFL Sopot)
27'
Trzecie przewinienie popełnia Ponitka (ARKA Gdynia)
27'
[51:59] 5 Śmigielski (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
27'
[51:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 11 Ponitka (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
28'
za 2 punkty
28'
[54:64] 2 punkty spod kosza zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
28'
[56:64] 2 punkty z półdystansu zdobywa 17 Zagorac (TREFL Sopot).
29'
[58:64] 31 Milovanović (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
29'
[58:66] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 91 Wyka (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
30'
[58:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Szubarga (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
30'
[60:69] 2 punkty z półdystansu zdobywa 2 Taylor (TREFL Sopot).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. Obie drużyny poszły na wymianę kosz za kosz, co jest zdecydowanie lepsze dla Arki. Choć Trefl potrafi zmniejszać stratę do 6 punktów, to gdynianie szybko odpowiadają trójkami i mają wszystko pod kontrolą
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ. Piłka dla Trefla
za 2 punkty
31'
[62:69] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 24 Flowers (TREFL Sopot).
31'
[64:69] 5 Śmigielski (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
31'
Czwarty faul Łapety (ARKA Gdynia)
za 2 punkty
32'
[64:71] 2 punkty z półdystansu zdobywa 91 Wyka (ARKA Gdynia).
32'
[65:71] Tylko jeden rzut wolny trafia 31 Milovanović (TREFL Sopot).
za 3 punkty
33'
za 2 punkty
33'
[65:76] 2 punkty z półdystansu zdobywa 3 Bostic (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
34'
[67:76] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa 17 Zagorac (TREFL Sopot).
34'
Czwarty faul Zagoraca (TREFL Sopot)
34'
[67:77] Tylko jeden rzut wolny trafia 0 Florence (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
35'
[67:79] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 8 Dylewicz (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
35'
35'
Trefl Sopot - słychać w Ergo Arenie
36'
[72:79] 29 Leończyk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
36'
[74:79] 2 punkty z kontry zdobywa 24 Flowers (TREFL Sopot).
czas
36'
za 2 punkty
36'
[74:81] 2 punkty zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia), do tego faul Ł. Kolendy
za 1 punkt
36'
[74:82] Rzut wolny trafia 0 Florence (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
36'
[76:82] 2 punkty zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot).
za 3 punkty
37'
za 2 punkty
38'
[81:82] 2 punkty spod kosza zdobywa 29 Leończyk (TREFL Sopot), świetna asysta Zagoraca
39'
za 2 punkty
39'
[81:84] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 0 Florence (ARKA Gdynia).
40'
Bostic (ARKA Gdynia) faulowany przy rzucie za trzy punkty
40'
[81:86] 3 Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Bostic (ARKA Gdynia) pudłuje ostatniego wolnego
czas
40'
Przerwa na żądanie Toijali (TREFL Sopot). 23,4 sekundy do końca kwarty
40'
[81:87] Tylko jeden rzut wolny trafia 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
40'
[84:87] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 24 Flowers (TREFL Sopot).
za 2 punkty
40'
[84:89] 2 punkty wsadem zdobywa 55 Upshaw (ARKA Gdynia).
40'
KONIEC MECZU. Gdynianie nieco na własną prośbę stracili niemal całe prowadzenie. Pod koniec kwarty jednak się ocknęli, a Trefl nie dał rady ich dogonić pudłując najważniejsze rzuty w meczu

Wyniki 13 kolejki

• TREFL SOPOT - ARKA GDYNIA 84:89 (11:24, 28:22, 21:23, 24:20)
  • Legia Warszawa - Stelmet Enea BC Zielona Góra 59:76 (17:26, 14:13, 18:13, 10:24)
  • Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gd. 122:115 (27:29, 29:23, 19:29, 24:18, d. 11:11, 12:5)
  • King Szczecin - AZS Koszalin 99:94 (20:22, 19:23, 29:27, 19:15, d. 12:7)
  • Polski Cukier Toruń - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 87:70 (20:19, 28:15, 19:16, 20:20)
  • Miasto Szkła Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza 86:97 (20:27, 19:22, 21:29, 26:19)
  • Rosa Radom - GTK Gliwice 91:72 (23:14, 22:20, 23:13. 23:25)
  • Spójnia Stargard - TBV Start Lublin 75:87 (24:31, 18:21, 11:19, 22:16)

Opinie (82) 10 zablokowanych

• Gdynia Jest Wielka i Wspaniała!!!!!!

• 66 28

• Brawo Arka brawo Gdynia

• 68 21

• Na stronie PLK Arka jest liderem . (9)

Co zresztą nie dziwi-bilans 11-2 jest lepszy niż 11-3 jaki ma wasz "lider" Stelmet.Trójmiasto.pl ma jakiś problem z tym że drużyna z Trójmiasta jest liderem PLK że musi wymyślać sobie jakieś swoje zasady-inne niż te na oficjalnej stronie ligi?

• 55 7

• Dlaczego w tabeli powyżej Trefl nie jest ostatni skoro ma najwięcej porażek i najmniej zwycięstw?

Co wy chcecie zafalszowac?

Koń jaki jest każdy widzi - po sezonie Trefl będzie jak Atom...

• (3)

procentowa jest sprawiedliwsza bo uwzględnia niejednakową ilość rozegranych meczów ale na koniec sezonu i tak obie się pokryją:))) nie ma innej możliwości

• 8 0

• Ale w trakcie sezonu mozna mamić postronnych, że Trefl nie jest najgorszy... (2)

I o to chodzi...

• 2 2

• obiektywnie patrząc najgorsze na dzisiaj jest Krosno

• 1 0

• Po co ta fala hejtu?

Nie lepiej byłoby mieć dwie dobre drużyny w Trójmieście?
              A Trefl nie ma szczęścia - bilansem małych punktów zajmowałby dzisiaj chyba 11 miejsce. Jeszcze trochę i drużyna się ułoży i zacznie wygrywać.
              Problemem Asseco jest właśnie bilans tych małych punktów, a on decyduje w ważnych zestawieniach na koniec sezonu zasadniczego.
              No i przypomnijmy sobie poprzednie, biedniejsze sezony w Gdyni.

Moglibyśmy kibicować każdy swojej drużynie w bezpośrednim starciu, a obu w meczach z rywalami spoza Trójmiasta.
              To w końcu koszykówka powinna być najważniejsza, a nie jakieś lokalne animozje.