Trefl Sopot - Kijów Basket 65:66. Zadecydował rzut w ostatniej sekundzie

Zobacz dwie decydujące akcje w meczu Trefl Sopot - Kijów Basket

Trefl Sopot przegrał w hali 100-lecia z zespołem Kijów Basket 65:66 (22:10, 12:16, 16:23, 15:17) w 4. kolejce fazy grupowej FIBA Europe Cup. Kibice eksplodowali, gdy na niespełna 2 sekundy przed końcem celny rzut oddał Brandon Young. Jednak w ostatniej akcji zza łuku zdołał trafić jeszcze Michael Caffey i to Ukraińcy cieszyli się ostatecznie ze zwycięstwa. Żółto-czarni porażkę okupili kontuzjami. Spotkanie z urazami kończyli: Michał KolendaMateusz Szlachetka.

Young 14 (1x3), Gruszecki 9 (1x3), Sharma 6 (6 zb.), Moten 5 (1x3), Kolenda 4 oraz Franke 12, Leończyk 9 (7 zb.), Szlachetka 4, Lindbom 2
65:66
(22:10, 12:16, 16:23, 15:17)
Miejsce:
Hala 100-lecia
Sędziowie:
Jevtović (Serbia), Mavisu (Turcja), Ninković (Serbia)
Widzów:
672

Kijów Basket

Skapintczew 14, Woodson 12 (1x3), Caffey 5 (1x3), Garrett 5 (13 zb.), Washington 3 oraz Thompson 13 (2x3, 6 as.), Tyrtysznyk 8, Wojnalowicz 3

Hala 100-lecia znów żywa. Zobacz, jak kibice dopingowali Trefl Sopot

Sytuacja w grupie B po trzech kolejkach jest bardzo ciekawa. Każdy z czterech zespołów ma szansę na awans do kolejnej fazy.

4. Rilski Sportist 1 2 263:264 4
Trefl Sopot chciałby rozpocząć rundę od zwycięstwa. Koszykarze zmotywowani są podwójnie, bo chcą odegrać się na drużynie z Kijowa po pierwszym spotkaniu. Ukraińcy wygrali w nim 69:68, choć to żółto-czarni mieli rzut na wygraną.

Kijów Basket - Trefl Sopot 69:68. Przypomnij sobie relację z poprzedniego meczu obu drużyn

Przeciwko swojemu byłemu klubowi zagra Brandon Young. Amerykanin do Sopotu trafił właśnie z Kijowa.

Brandon Young: Możemy wygrać więcej w Europe Cup. Przeczytaj zapowiedź

Ewentualne zwycięstwo pozwoli przerwać najdłuższą serię porażek w tym sezonie. Trefl Sopot przegrał ostatnie trzy mecze. W tym ostatnim uległ na wyjeździe Śląskowi Wrocław 67:77.

Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 77:67. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarzom i trenerowi

Do rozpoczęcia meczu zostało tylko 10 minut.
Trwa prezentacja drużyn.
Trefl wystąpi w żółtych strojach, Basket na czarno.
1'
ZACZYNAMY SPOTKANIE!
[ICO]
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Skapintczew (Kijów Basket).
[ICO]
1'
[2:0] Za dwa punkty z faulem trafia Gruszecki.
[ICO]
1'
[3:2] Rzut wolny trafia Gruszecki (TREFL Sopot).
[ICO]
2'
[5:2] Gruszecki spod kosza
[ICO]
2'
[5:4] Washington po wjeździe pod kosz
[ICO]
3'
[6:4] Tylko jeden rzut wolny trafia Kolenda (TREFL Sopot).
[ICO]
3'
[7:6] Woodson (Kijów Basket) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
4'
[8:6] 2 punkty zdobywa Gruszecki (TREFL Sopot).
[ICO]
4'
[10:6] Sharma z półdystansu
[ICO]
4'
[10:8] Woodson odpowiada.
[ICO]
5'
[12:8] Sharma spod kosza
6'
Moten (TREFL Sopot) blokuje rywala. Wcześniej pudła z jednej i drugiej strony
[ICO]
6'
[12:10] Garrett spod kosza
[ICO]
6'
[14:10] Franke trafia z faulem
6'
Franke (TREFL Sopot) nie trafił rzutu wolnego
[ICO]
6'
[16:10] Moten dobija rzut Franke'ego.
[ICO]
8'
[18:10] Young po wjeździe pod kosz. Wcześniej za trzy nie trafił Thompson.
[ICO]
8'
Przerwa na żądanie (Kijów Basket).
[ICO]
8'
[20:10] Franke pewnie trafia za dwa.
[ICO]
10'
[22:10] Leończyk równo z syreną z półdystansu
10'
Lindbom (TREFL Sopot) w ostatniej akcji efektownie zablokował rywala
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. TREFL SOPOT - KIJÓW BASKET 22:10.
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ.
[ICO]
11'
[24:10] Franke nie myli się w rzucie za dwa
[ICO]
11'
[24:12] Tyrtysznuk przebija się przez blok Lindboma
12'
Strata gości po niecelnym zagraniu Thompsona (Kijów Basket)
12'
Pudła z dwóch stron.
13'
Nieporozumienie w szeregach Trefla i strata
[ICO]
13'
[26:12] Wsad Lindboma (TREFL Sopot) wywołał euforię wsród sopockich kibiców
[ICO]
13'
[26:14] Tyrtysznuk wykonał celnie dwa wolne
[ICO]
13'
[29:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Young (TREFL Sopot).
[ICO]
14'
[29:16] Caffey punktuje za dwa
[ICO]
14'
[32:16] Kolejna celna "trójka" sopocian. Celnie rzuca Gruszecki
[ICO]
15'
[32:18] Skapintczew dobija spod kosza
16'
Anikiyenko (Kijów Basket) zbiera piłkę pod koszem i dobija
17'
Moten (TREFL Sopot) zablokowany przez rywala
[ICO]
17'
[32:22] Anikiyenko nie myli się z linii rzutów wolnych
18'
Garrett (Kijów Basket) ucieka Gruszeckiemu (TREFL Sopot), ale pudłuje spod kosza
[ICO]
19'
[32:24] Anikiyenko popisuje się wsadem
[ICO]
19'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot).
19'
Przechwyt Woodsona (Kijów Basket). Nie trafia jednak za trzy punkty
20'
Dwóch wolnych nie trafia Anikiyenko (Kijów Basket)
[ICO]
20'
[34:24] 2 punkty zdobywa Young (TREFL Sopot).
[ICO]
20'
[34:26] Na sam koniec kwarty odpowiada Thompson
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY. TREFL SOPOT PROWADZI Z BASKETEM 34:26
[ICO]
Trefl Sopot wysoko prowadził, ale w drugiej kwarcie goście odrobili część straty. Gospodarze nadal mają jednak 8-punktową przewagę. Po 7 "oczek" dla zespołu znad morza zdobyli: Brandon Young (TREFL Sopot) oraz Karol Gruszecki (TREFL Sopot).
[ICO]
Poznaliśmy oficjalną frekwencję. W Hali 100-lecia jest dziś 672 kibiców.
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ.
21'
W pierwszej akcji Trefl powstrzymał rywali. Jednak po drugiej stronie błąd kroków popełnił Sharma (TREFL Sopot)
[ICO]
22'
[36:26] Caffey niecelnie, ale skutecznie zagrał już Gruszecki
[ICO]
22'
[36:28] Skapintczew spod kosza
[ICO]
22'
[36:30] Skapintczew raz jeszcze
[ICO]
23'
[36:32] Tyrtysznuk również skutecznie
[ICO]
23'
Goście szybko zaliczyli serię 6:0. Trefl popełnia zbyt łatwe błędy w ataku
[ICO]
23'
[36:34] Dwa z trzech rzutów wolnych wykorzystuje Tyrtysznuk (Kijów Basket). Piłka z boku dla Kijowa
23'
Tyrtysznuk (Kijów Basket) przed szansą na remis, ale nie trafił
[ICO]
24'
Kolejna strata gospodarzy. Stefański nie czeka i już prosi o czas
[ICO]
24'
[38:34] Young trafia z faulem
[ICO]
24'
[39:34] Rzut wolny trafia Young (TREFL Sopot).
[ICO]
25'
[39:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Thompson (Kijów Basket).
[ICO]
25'
[40:37] Tylko jeden rzut wolny trafia Franke (TREFL Sopot).
[ICO]
25'
[40:40] Thompson po skutecznym zwodzie na rywalu
[ICO]
26'
[40:42] Woodson po wjeździe pod kosz
26'
Young (TREFL Sopot) zatrzymany przez rywali. Następnie Leończyk (TREFL Sopot) fauluje Garretta (Kijów Basket) w kontrze
[ICO]
26'
[40:43] Tylko jeden rzut wolny trafia Garrett (Kijów Basket).
27'
Trefl nie może znaleźć recepty od kilku minut. Brak pomysłu na grę w ofensywie
[ICO]
27'
Drużynę próbuje zmotywować rzesza fanów, która zaczęła krzyczeć głośne "Trefl Sopot, Trefl Sopot"
[ICO]
27'
[43:43] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Franke (TREFL Sopot).
[ICO]
27'
[43:45] Thompson z faulem. Ekwilibrystyczne trafienie Amerykanina
[ICO]
27'
[43:46] Rzut wolny trafia Thompson (Kijów Basket).
[ICO]
28'
[43:48] Woodson po odważnym wejściu pod kosz
[ICO]
28'
[45:48] Leończyk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
29'
Leończyk (TREFL Sopot) faulowany przy próbie wsadu
[ICO]
29'
[46:48] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL Sopot).
29'
Trefl będzie miał szansę na wyrównanie. Anikiyenko (Kijów Basket) popełnia błąd kroków
[ICO]
29'
[48:48] Szlachetka dobija rzut Frankego
[ICO]
30'
[48:49] Tylko jeden rzut wolny trafia Washington (Kijów Basket).
30'
Szlachetka (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu, ale Leończyk (TREFL Sopot) jest faulowany przez Anikiyenko (Kijów Basket)
[ICO]
30'
[50:49] Leończyk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
30'
Trefl odzyskuje prowadzenie
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. TREFL SOPOT - KIJÓW BASKET 50:49.
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ.
[ICO]
31'
[50:51] Szlachetka niecelnie do Leończyka, za dwa punkty odpowiada Skapintczew.
[ICO]
31'
[52:51] Indywidualna akcja Leończyka
[ICO]
32'
[55:51] Moten podrywa publiczność celnym rzutem za trzy
[ICO]
33'
[57:51] Szlachetka celnie z półdystansu. Przewaga sopocian rośnie!
[ICO]
33'
[59:51] Thompson niecelnie za trzy, ale błyskawicznie celnie za dwa rzuca Franke
[ICO]
33'
34'
Goście nie mają już na co czekać. Myli się teraz Caffey (Kijów Basket)
34'
Moten (TREFL Sopot) mógł powiększyć przewagę na trzy, ale nie trafił. Spudłował także Caffey (Kijów Basket)
35'
Franke (TREFL Sopot) pudłuje dwa rzuty wolne
36'
Moten (TREFL Sopot) faulem zatrzymuje Thompsona (Kijów Basket). Piłka dla drużyny z Kijowa
[ICO]
36'
[59:53] Skapintczew celnie za dwa
[ICO]
36'
[61:53] Świetna akcja w wykonaniu Younga
[ICO]
36'
Lepsza postawa gospodarzy wywołuje entuzjazm wśród kibiców
[ICO]
36'
[61:54] Woodson trafia tylko jeden rzut wolny
37'
Sharma (TREFL Sopot) efektownie zapakował z góry, ale przy okazji popełnił błąd kroków
[ICO]
37'
[ICO]
37'
[63:56] Sharma jedną ręką
[ICO]
38'
38'
Young (TREFL Sopot) źle podaje do Gruszeckiego (TREFL Sopot), a następnie fauluej rywala
[ICO]
38'
[63:61] Thompson (Kijów Basket) wykorzystuje oba rzuty wolne.
39'
Young (TREFL Sopot) traci piłkę
[ICO]
39'
Gubią się też goście, a o czas prosi trener Stefański
39'
Sharma (TREFL Sopot) przerwał atak Kijowa. Piłka dla Trefla
[ICO]
40'
Minuta do końca. Kibice wstają z miejsc
40'
Leończyk (TREFL Sopot) trafił, ale upłynął już limit 24 sekund
[ICO]
40'
[63:63] Celnie Skapintczew
[ICO]
40'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Gospodarze mają 13 sekund na rozegranie ostatniej akcji. Tyle pozostało do końca meczu
[ICO]
40'
[65:63] Young trafia!
[ICO]
40'
Przerwa na żądanie (Kijów Basket). 1,8 sekundy do końca.
[ICO]
40'
[65:66] Nieprawdopodobne! Coffey trafia z dystansu, mimo dwóch rywali przed sobą!
[ICO]
Trefl Sopot bardzo słabo wszedł w trzecią kwartę i szybko stracił prowadzenie. Zdołał je odzyskać, dzięki czemu do samego końca trwała zażarta walka. W ciągu dwóch ostatnich sekund rozstrzygnęły się losy spotkania, które wygrać mogli zarówno jedni i drudzy. Porażka została okupiona kontuzjami, bo urazów doznali: Michał Kolenda i Mateusz Szlachetka.