EBL: Trefl Sopot - PGE Spójnia Stargard 91:81. Przeważyły indywidualności

Łukasz Kolenda (z lewej) oraz Filip Matczak (nr 8) czołowi punktujący w meczu Trefl Sopot - PGE Spójnia Stargard. fot. Grzegorz Jędrzejewski/400 mm.pl

Trel Sopot pokonał przed własną publicznością drużynę PGE Spójnia Stargard 91:81 (21:21, 28:19, 13:27, 29:14) w 2. kolejce Energa Basket Ligi. Mecz w Ergo Arenie był długo wyrównany. Gospodarze przewagę zdobytą w drugiej kwarcie roztrwonili w trzeciej, ale w decydujących 10 minutach znów skuteczniej rzucali z gry i lepiej zbierali na tablicach, a ponadto w składzie mieli większe indywidualności. W pierwszej połowie błyszczał Łukasz Kolenda, w drugiej Karol Gruszecki. Ekipie gości szyki pokrzyżowała kontuzja już w 25. minucie Mateusza Kostrzewskiego.

Gruszecki 21 (3x3, 9 zb.), Ł.Kolenda 15 (3x3, 6 as.), Leończyk 13 (7 zb.), Moten 13 (2x3, 5 zb.), Paliukenas 6 (5 zb, 5 as.) oraz Olejniczak 11 (5 zb.), Haws 11 (1x3, 7 as.), Kowalenko 1, Ziółkowski, Pułkotycki, Klawa, Rompa

PGE Spójnia Stargard

Matczak 18 (1x3, 6 zb.), Kostrzewski 13 (1x3), Tarrant 9 (5 as.), Blackshear 9, Steele 8 (2x3) oraz Śnieg 10, Gudul 7, Młynarski 7 (1x3, 9 zb.), Siewruk, Walczak

jedna zmiana w wyjściowej piątce w porównaniu z inauguracją. Za Olejniczaka zaczyna Moten (TREFL Sopot)

Dominik Olejniczak - wywiad

nie ma dziś kontuzjowanego M.Kolendy
1'
pierwsza piłka dla gości
[ICO]
1'
[0:2] 2 punkty zdobywa Kostrzewski (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
1'
[3:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gruszecki (TREFL Sopot).
[ICO]
2'
[4:2] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
3'
[7:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ł.Kolenda (TREFL Sopot).
[ICO]
3'
[7:4] 2 punkty zdobywa Blackshear (PGE Spójnia Stargard) i jeszcze był faulowany przy rzucie, czyli będzie rzut wolny
[ICO]
3'
[7:5] Rzut wolny trafia Blackshear (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
3'
[9:5] 2 punkty zdobywa Paliukenas (TREFL Sopot).
[ICO]
4'
[9:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Steele (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
4'
[9:10] 2 punkty zdobywa Kostrzewski (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
5'
[11:10] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
5'
[13:10] 2 punkty zdobywa Gruszczecki (TREFL Sopot).
[ICO]
5'
[13:12] 2 punkty zdobywa Kostrzewski (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
5'
[13:14] 2 punkty zdobywa Matczak (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
6'
[15:14] 2 punkty zdobywa Moten (TREFL Sopot).
[ICO]
7'
[15:16] 2 punkty zdobywa Matczak (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
7'
[17:16] 2 punkty zdobywa Gruszecki (TREFL Sopot).
[ICO]
7'
[17:19] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kostrzewski (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
8'
[19:19] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
8'
[19:21] 2 punkty zdobywa Blackshear (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
8'
[21:21] 2 punkty zdobywa Olejniczak (TREFL Sopot).
10'
w ostatnich dwóch minutach bez celnego rzutu
10'
KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. TREFL SOPOT - PGE SPÓJNIA STARGARD 21:21
[ICO]
aż 10 punktów Kostrzewskiego, w przeszłości m.in. koszykarza Prok Trefl Sopot
[ICO]
dobra kwarta, tylko po 2 straty z obu stron
11'
drugą kwartę rozpoczął Trefl
[ICO]
11'
[23:21] 2 punkty zdobywa Olejniczak (TREFL Sopot).
[ICO]
12'
[23:23] 2 punkty zdobywa Śnieg (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
12'
[26:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Haws (TREFL Sopot).
[ICO]
12'
[26:25] 2 punkty zdobywa Gudul (PGE Spójnia Stargard).
12'
już trzy przewinienia w tej kwarcie gości
[ICO]
13'
[28:25] 2 punkty zdobywa Ł.Kolenda (TREFL Sopot).
[ICO]
13'
Przerwa na żądanie (PGE Spójnia Stargard). Reaguje trener Winnicki
[ICO]
13'
w przerwie występ cheerleaders, który ubrały maseczki. Jednak zasłaniają one oczy, a nie jak - zalecenia sanitarne - nos i usta
[ICO]
14'
[30:25] 2 punkty zdobywa Ł.Kolenda (TREFL Sopot).
[ICO]
14'
[30:27] 2 punkty zdobywa Śnieg (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
15'
[32:27] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
15'
i piąta już asysta Ł.Kolendy (TREFL Sopot)
15'
blok Leończyka (TREFL Sopot)
[ICO]
16'
[32:29] 2 punkty zdobywa Śnieg (PGE Spójnia Stargard) po stracie Hawsa jeszcze był faul
[ICO]
16'
[32:30] Rzut wolny trafia Śnieg (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
17'
[34:30] 2 punkty zdobywa Moten (TREFL Sopot).
[ICO]
17'
[34:32] 2 punkty zdobywa Tarrant (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
17'
[36:32] 2 punkty zdobywa Paliukenas (TREFL Sopot).
[ICO]
17'
[38:32] 2 punkty zdobywa Gruszecki (TREFL Sopot).
17'
Kostrzewski, wcześniej trafił dwie trójki, ale teraz z z czystej pozycji spudłował zza łuku
[ICO]
18'
Przerwa na żądanie (PGE Spójnia Stargard).
18'
i kolejny występ cheerleaders, tym razem bez maseczek, a rekwizytem są kapelusze
[ICO]
18'
[39:32] Rzut wolny trafia Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
18'
[42:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Moten (TREFL Sopot).
[ICO]
18'
[42:34] Blackshear (PGE Spójnia Stargard) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
19'
[42:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Młynarski (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
19'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Trener Stefański interweniuje, gdyż trudno zbudowana przewaga została łatwo roztrwoniona, 104 sekundy do przerwy
19'
nieco pomyliły się w układzie cheerleaderki, ale nie wszyscy to zauważyli, bo wdzięcznie wybrnęły z usterki
[ICO]
19'
[43:37] Tylko jeden rzut wolny trafia Moten (TREFL Sopot).
19'
błąd 24 sekund gości
[ICO]
20'
[46:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ł.Kolenda (TREFL Sopot).
[ICO]
20'
[ICO]
20'
20'
Haws (TREFL Sopot) połowy boiska nie trafia
20'
KONIEC DRUGIE KWARTY. TREFL SOPOT - PGE SPÓJNIA STARGARD 49:40
[ICO]
Najwięcej punktów zdobył Ł.Kolenda (TREFL Sopot) (13), który poza trzema trójkami popisał się też 5 asystami, a w rzutach za dwa ma ponad 70 procent skuteczności
[ICO]
Trefl prowadzi po ma większą skuteczność z gry (52:45), przeważa na deskach (21:16 w zbiórkach) oraz gra bardziej zespołowo (14:6 w asystach)
[ICO]
królem zbiórek Leończyk (TREFL Sopot) - 6. Na pochwałę zasługuje Trefl za tylko 2 straty
21'
trzecią kwartę rozpoczęła Spójnia
[ICO]
21'
[49:42] Kostrzewski (PGE Spójnia Stargard) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
21'
[52:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gruszecki (TREFL Sopot).
[ICO]
22'
[52:44] 2 punkty zdobywa Matczak (PGE Spójnia Stargard).
22'
nieskuteczne akcje z obu stron
[ICO]
22'
[52:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Gudul (PGE Spójnia Stargard).
23'
Ł.Kolenda (TREFL Sopot) blok na Matczaku (PGE Spójnia Stargard)
[ICO]
23'
[54:45] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
24'
[54:47] 2 punkty zdobywa Tarrant (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
25'
[54:49] 2 punkty zdobywa Steele (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
25'
[54:51] 2 punkty zdobywa Kostrzewski (PGE Spójnia Stargard).
25'
słabe minuty Trefla, Spójnia wraca do gry, kolejny faul w ataku tym razem Leończyka (TREFL Sopot)
[ICO]
25'
wije się z bólu Kostrzewski, który był faulowany przez Motena (TREFL Sopot)
[ICO]
25'
prawy staw skokowy Kostrzewskiego obłożony lodem, zawodnik schodzi z pakietu, wspierając się na ramionach masażystów
[ICO]
25'
[54:53] Dwa z trzech rzutów wolnych wykorzystuje Młynarski (PGE Spójnia Stargard), bo Kostrzewski był faulowany przy rzucie za trzy
[ICO]
27'
[54:56] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Matczak (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
27'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). interweniuje trener Stefański, gdyż jego podopieczni ostatni fragment gry przegrali 0:11
27'
cheerleaderki zaprezentowały kankana
[ICO]
28'
[54:58] Tarrant (PGE Spójnia Stargard) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
28'
[56:58] 2 punkty zdobywa Olejniczak (TREFL Sopot) na dokładnie 2 minuty przed zakończeniem trzeciej kwarty
[ICO]
29'
[56:60] 2 punkty zdobywa Matczak (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
29'
[57:60] Tylko jeden rzut wolny trafia Kowalenko (TREFL Sopot).
[ICO]
29'
[57:62] 2 punkty zdobywa Gudul (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
30'
[57:63] Tylko jeden rzut wolny trafia Śnieg (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
30'
[59:63] 2 punkty zdobywa Ł.Kolenda (TREFL Sopot).
[ICO]
30'
[59:65] 2 punkty zdobywa Matczak (PGE Spójnia Stargard), a punkty zostały zaliczone, mimo że piłka nie trafiła do kosza, bo obręczy dotknął Olejniczak
[ICO]
30'
[59:67] 2 punkty zdobywa Młynarski (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
30'
[61:67] 2 punkty zdobywa Haws (TREFL Sopot) i jeszcze z faulem
[ICO]
30'
[62:67] Rzut wolny trafia Haws (TREFL Sopot).
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. TREFL SOPOT - PGE SPÓJNIA STARGARD 62:67
[ICO]
Trefl, z powodu kiepskiej skuteczności roztrwonił przewagę wypracowaną w drugiej kwarcie i przed ostatnimi 10 minutami to on jest postawiony w roli goniącego
[ICO]
Jak nam przekazał Michał Rudnicki, spiker meczu, oficjalna frekwencja - 833 kibiców
31'
czwartą kwartę rozpoczął Trefl
[ICO]
31'
[63:67] Tylko jeden rzut wolny trafia Haws (TREFL Sopot).
[ICO]
31'
[65:67] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL Sopot).
[ICO]
32'
[67:67] 2 punkty zdobywa Gruszecki (TREFL Sopot) wsadem po przechwycie
[ICO]
32'
Przerwa na żądanie (PGE Spójnia Stargard). Trener Winnicki przerwą na żądanie zareagował na remis
[ICO]
33'
[67:69] 2 punkty zdobywa Matczak (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
34'
[67:71] 2 punkty zdobywa Śnieg (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
34'
[69:71] 2 punkty zdobywa Olejniczak (TREFL Sopot) i faulowany przy rzucie
[ICO]
34'
[70:71] Rzut wolny trafia Olejniczak (TREFL Sopot).
[ICO]
35'
Leończyk (TREFL Sopot) już czwarty faul w tym meczu, ale trener Stefański zostawia go na parkiecie
[ICO]
36'
[73:71] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Moten (TREFL Sopot).
[ICO]
36'
[ICO]
37'
[76:73] 2 punkty zdobywa Gudul (PGE Spójnia Stargard).
37'
Tarrant (PGE Spójnia Stargard) też czwarte przewinienie
[ICO]
37'
[78:73] 2 punkty zdobywa Gruszecki (TREFL Sopot).
[ICO]
37'
[80:73] Haws (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
37'
[80:75] 2 punkty zdobywa Blackshear (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
38'
[82:75] 2 punkty zdobywa Gruszecki (TREFL Sopot).
[ICO]
38'
[83:75] Tylko jeden rzut wolny trafia Leończyk (TREFL Sopot).
38'
nerwy z obu stron i też niecelne rzuty
[ICO]
39'
Przerwa na żądanie (PGE Spójnia Stargard). Trener Winnicki interweniuje na 111 sekund przed końcem. Trefl bardzo blisko zwycięstwa
39'
Tarrant (PGE Spójnia Stargard) nie trafia za trzy punkty
[ICO]
39'
[85:75] 2 punkty zdobywa Paliukenas (TREFL Sopot) w kontrze
[ICO]
39'
tego meczu Trefl nie ma prawa przegrać
[ICO]
39'
Leończyk (TREFL Sopot) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu na 67 sekund przed końcem
[ICO]
39'
[85:76] Tylko jeden rzut wolny trafia Matczak (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
39'
[87:76] 2 punkty zdobywa Moten (TREFL Sopot) po wsadzie. 62 sekundy do końca gry
[ICO]
40'
[87:78] 2 punkty zdobywa Tarrant (PGE Spójnia Stargard) i jeszcze był faulowany
[ICO]
40'
[87:79] Rzut wolny trafia Tarrant (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
40'
[89:79] Haws (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne i już tylko 38 sekund do końca
[ICO]
40'
[ICO]
40'
[89:81] 2 punkty zdobywa Matczak (PGE Spójnia Stargard).
[ICO]
40'
[91:81] 2 punkty zdobywa Olejniczak (TREFL Sopot).
40'
trener Stefański na 6 sekund przed końcem wpuszcza do gry rezerwowych. podnosi się 4 koszykarzy, którzy jeszcze dziś nie grali. Debiut w Energa Basket Lidze Klawy (TREFL Sopot)
40'
niecelna próba za trzy Tarranta (PGE Spójnia Stargard)
40'
KONIEC MECZU. TREFL SOPOT - PGE SPÓJNIA STARGARD 91:81
[ICO]
Trefl po przestoju w trzeciej kwarcie, solidnie zagrał w decydującej odsłonie, w której z nawiązką odrobił straty z poprzednich 10 minut. To wystarczyło do zwycięstwa. Po stronie gospodarzy była lepsza skuteczność z gry (51:43), a także lepsza gra na tablicach (40:33) oraz tzw. punkt7y drugiej szansy (18:6). bardzo dobrą drugą połowę zagrał Gruszewski (21 punktów), który dzięki temu wyprzedził Matczak (PGE Spójnia Stargard) (18). Gościom na pewno zadanie utrudniła kontuzja Kostrzewskiego, który z powodu kontuzji zakończył grę w 25. minucie.

Wyniki 2 kolejki:

• TREFL SOPOT - PGE Spójnia Stargard 91:81 (21:21, 28:19, 13:27, 29:14)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 74:64 (16:21, 22:15, 16:19, 20:9)
  • GTK Gliwice - Enea Astoria Bydgoszcz 91:83 (22:27, 22:17, 29:19, 18:20)
  • Śląsk Wrocław - Stelmet Enea BC Zielona Góra 58:78 (16:28, 11:17, 14:17, 17:16)
  • Legia Warszawa - MKS Dąbrowa Górnicza 93:70 (23:22, 24:19, 26:11, 20:18)
  • King Szczecin - Polski Cukier Toruń 74:71 (19:13, 24:20, 18:20, 13:18)
  • Pszczółka Start Lublin - Anwil Włocławek 78:74 (21:14, 14:17, 16:27, 27:16)
  • HydroTruck Radom - Polpharma Starogard Gd. (przełożony na 16.09.2020)
  • Awansem z 13. kolejki
  • Pszczółka Start Lublin - Polski Cukier Toruń 82:73 (21:16, 15:15, 18:21, 28:21)

Opinie (26) 6 zablokowanych

• Brawo chłopaki oby teraz bez presji i z kolejnymi wygranymi i do przodu

• 13 0

• No misjonarz dzisiaj zagrał dobre zawody!Brawo!

• 9 4

• Syndrom trzeciej kwarty znowu się objawił, tym razem na szczęście bez konsekwencji.

Chyba trzeba się nastawić, że większość ekip już rozpracowało Trefla i taktyka w kolejnych meczach będzie podobna: grać w miarę jak najbliżej wyniku do przerwy żeby się nie przemęczyć a po przerwie docisnąć bo Trefl się gubi.
    Przez 7 minuta trzeciej kwarty mamy 2 celne rzuty i 6 strat plus dwa faule w ataku. Trudno uwierzyć że można było niemal powtórzyć wyczyn z poprzedniego meczu.
    Inny mankament to zbyt dużo trójek na dosc słabej skuteczności 9/30 podczas gdy przeciwnik miał naprawdę mizerię pod koszem i jeśli już piłka była blisko kosza to przeważnie coś pożytecznego z tego mieliśmy - prawie 70% skuteczności.
    Haws już nieco lepiej ale tylko nieco pomimo w miarę przyzoitych statystyk. Na żywo wyglądało to gorzej niż statystyki. Straty naprawdę juniorskie a i kilka piłek było blisko straty ale dopisało szczęście. Facet jest wątły i w obydwu meczach widać było że tego właśnie brakuje mu najbardziej. Słaby w wyprowadzaniu piłki, nieco lepiej w akcjach sytuacyjnych. Może uda się znaleźć mu odpwoiednią rolę w zespole bo na razie widzę niedopasowanie wymagań trenera do możliwości zawodnika.
    Poza mankamentami trzeba przyznać też, że widać dużo dobrego w grze Trefla. Nie może tylko być tak, że jak jest słabszy okres w meczu to już totalnie dostajemy w paę takie baty i "runy" na minus kilkanaście punktów i że trwa to prawie całą kwartę zamiast max 3-4 minut (tak było i tydzień temu i dzisiaj). Więcej chłodnej głowy w trudnych momentach i nie bezie takiej sinusoidy w zdobywaniu punktów.

• 9 2

• Brawo Trefl

Łukasz Kolenda dobrze rzucał, ale w trzeciej kwarcie gorzej rozgrywał i Trefl stracił przewagę punktową. Wprowadzony Tyson Haws dołożył kilka punktów i asyst, koledzy przycisnęli w obronie ... i po meczu.

• 11 0

• Końcówka

tam gdzie zwykle yt/piohost Kurde lekko nie było, ale mecz fajny =] Brawo Trefl !!!

• 2 1

• Gdzie mozna albo u kogo kupic bilety na mecz?

• 1 7

• Tylko przez internet.

wejdź w artykuł przed meczem było info

• 9 0

• Grzech główny - trwonienie przewagi

Nieprawdopodobny rollercoaster meczowy ze szczęśliwym happy-endem. Już myślałem, że znowu Trefl roztrwoni cały dorobek i nie da rady wygrać tego pojedynku. Skończyło się jednak dobrze, ale głupie błędy i nonszalancja to rzeczy, które trzeba w jak największym stopniu wyeliminować, jeśli marzy się o miejscu w przedziale 1-8. Po raz kolejny z naszej przewagi punktowej role się odwracają i to my musimy gonić wynik. Wyciągamy wnioski i jedziemy dalej. Do boju żółto-czarni!