Trefl Sopot - Stelmet Zielona Góra 71:76. Koszykarze postawili się mistrzowi Polski

Damian Konwent
29 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Koszykarze Trefla Sopot (żółte stroje) i Stelmetu Zielona Góra (zielone stroje) stoczyli zacięty bój, ale zwycięsko z niego wyszli ci drudzy. Koszykarze Trefla Sopot (żółte stroje) i Stelmetu Zielona Góra (zielone stroje) stoczyli zacięty bój, ale zwycięsko z niego wyszli ci drudzy.

Trefl Sopot przegrał ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra 71:76 (21:16, 21:20, 16:24, 13:16) w inauguracyjnym meczu Energa Basket Ligi w sezonie 2020/21. Żółto-czarni prowadzili grę przez niemal całą pierwszą połowę, ale w drugiej mistrz Polski szybko doprowadził do wyrównania, a następnie nie dał sobie wyrwać zwycięstwa. Gospodarze zaliczyli aż 17 strat, a goście - 12. Spotkanie w Ergo Arenie obejrzało 1156 kibiców.

Gruszecki 19 (4x3, 4 as.), Olejniczak 10 (8 zb.), Ł. Kolenda 8 (1x3) Leończyk 6, Paliukenas 4 (1x3) oraz M. Kolenda 12 (3x3), Haws 5 (4x3), Moten 4, Kowalenko 3
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Kowalski, Chrakowiecki, Langowski
Widzów: 1156
Reynolds 16 (3x3, 5 as.), Groselle 13 (9 zb.), Ponitka 13 (2x3), Lunberg 8 (5 as.), Szymkiewicz 8 oraz Koszarek 8, Put 7, Williams 3 (1x3)

Prezentacja koszykarzy Trefla Sopot

Dla obu zespołów to pierwsze spotkanie w nowym sezonie. Koszykarze Trefla Sopot podejmują u siebie mistrza poprzednich, przedwcześnie zakończonych rozgrywek EBL - Stelmet Enea BC Zielona Góra.
Latem do Trefla Sopot dołączyło trzech nowych koszykarzy. To: Karol Gruszecki, Dominik Olejniczak i Amerykanin TJ Haws.

Trefl Sopot - kadra w sezonie 2020/21

Żółto-czarni rozegrali siedem sparingów w trakcie letniego okresu przygotowawczego. Sześć z nich zakończyło się zwycięstwem, a jeden porażką.

Trefl Sopot - wyniki letnich sparingów

W najbliższym sezonie Energa Basket Ligi zostanie wdrożony program PLK Junior, który będzie opierał się na koszykarzach, którzy w roku zakończenia danego sezonu skończą maksymalnie 22 lata. Jeśli któryś z nich rozegra przynajmniej 240 minut i wystąpi w ponad połowie rozgrywanych przez zespół meczów, kluby PLK otrzymają 20 tys. zł za każdego. W Treflu Sopot największym pewniakiem wydaje się być Łukasz Kolenda.

PLK Junior Program - szczegóły

W związku z obostrzeniami, trybuny Ergo Areny mogą być dziś zajęte w 50 proc., czyli spotkanie będzie w hali będzie mogło obejrzeć maksymalnie 5 tys. kibiców.
Prezes Trefla Sopot Marek Wierzbicki postawił jasny cel przed koszykarzami w tym sezonie.

Marek Wierzbicki: Celem awans do play-off

Dla trenerów: Marcina Stefańskiego i Żana Tabaka to kolejne spotkanie po latach. Obaj współpracowali w 2012 roku, gdy ten pierwszy był koszykarzem, a ten drugi szkoleniowcem Trefla Sopot.
W składzie Stelmetu m.in. Łukasz Koszarek. Reprezentant Polski grał dla Trefla w sezonie 2011/12.
Jesteśmy w trakcie prezentacji obu zespołów. Gospodarze w żółto-czarnych strojach, goście - w zielonych.
Pierwsza "5" gości: 1 Lunberg (Stelmet Enea BC Zielona Góra), 11 Ponitka (Stelmet Enea BC Zielona Góra), 22 Szymkiewicz (Stelmet Enea BC Zielona Góra), 32 Reynolds (Stelmet Enea BC Zielona Góra), 41 Groselle
Pierwsza "5" gospodarzy: 1 Ł. Kolenda, 7 Paliukenas (TREFL Sopot), 13 Olejniczak (TREFL Sopot), 29 Leończyk (TREFL Sopot), 33 Gruszecki
Jednocześnie prowadzimy relację live z meczu piłkarzy Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa.

LIVE: Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa

1'
Piłka dla Trefla. Rozpoczyna akcję Łukasz Kolenda (TREFL Sopot)
1'
Za 3 próbował Gruszecki, ale niecelnie
1'
Nie trafia także Ponitka (Stelmet Enea BC Zielona Góra)
za 2 punkty
1'
[2:0] Dwójkowa akcja Olejniczaka i Leończyka, zakończona punktami kapiatana
za 2 punkty
2'
[2:2] W odpowiedzi spod kosza Groselle
za 2 punkty
2'
[2:4] Paliukenas pudłuje z dystansu, po chwili goście wychodzą na prowadzenie po rzucie Lunberga
za 3 punkty
3'
[5:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gruszecki (TREFL Sopot).
3'
Piłka wypada z kosza po "haku" Olejniczaka (TREFL Sopot)
4'
Lunberg (Stelmet Enea BC Zielona Góra) skutecznie wypychany nie trafia do kosza
za 3 punkty
4'
[8:4] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Łukasz Kolenda (TREFL Sopot).
za 2 punkty
4'
[8:6] Ponitka pudłuje z dystansu, ale dobija Szymkiewicz
za 3 punkty
5'
[11:6] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Paliukenas (TREFL Sopot).
5'
Gruszecki, który wcześniej asystował przy "trójkach", sam spróbował z dystansu, ale niecelnie
za 2 punkty
6'
[11:8] Ponitka w akcji indywidualnej po wjeździe pod kosz
6'
Łukasz Kolenda (TREFL Sopot) faulowany. 2 rzuty wolne
wolne (tylko 1 trafiony)
6'
[12:8] Tylko jeden rzut wolny trafia Łukasz Kolenda (TREFL Sopot).
6'
Szymkiewicz (Stelmet Enea BC Zielona Góra) nie trafia z narożnika
7'
Lunberg (Stelmet Enea BC Zielona Góra) chciał do Ponitki (Stelmet Enea BC Zielona Góra), ale piłka wyleciała poza boisko
za 2 punkty
7'
[14:8] Michał Kolenda trafia po zwodzie w trakcie lotu
7'
Niecelnie Put
za 2 punkty
8'
[14:10] Gruszecki marnuje dogodną okazję. W odpowiedzi Put
8'
Łukasz Kolenda (TREFL Sopot) raz jeszcze na linii rzutów wolnych
za 3 punkty
8'
[17:10] Rozgrywający marnuje oba rzuty wolne, ale skutecznie dobija Gruszecki z dystansu
czas
8'
Przerwa na żądanie (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
8'
TJ Haws (TREFL Sopot) na parkiecie. To oficjalny debiut Amerykanina
za 2 punkty
9'
[17:12] Lunberg spod kosza po niecelnym rzucie Ponitki
9'
Gruszecki faulowany przy próbie rzutu
wolne (trafione oba)
9'
[19:12] Gruszecki (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
[20:12] Tylko jeden rzut wolny trafia Haws (TREFL Sopot).
za 2 punkty
10'
[20:14] Groselle spod kosza
za 2 punkty
10'
[20:16] 2 punkty zdobywa Groselle (Stelmet Enea BC Zielona Góra)
za 1 punkt
10'
[21:16] Rzut wolny trafia Michał Kolenda (TREFL Sopot) po odgwizdaniu faulu technicznego
10'
Michał Kolenda (TREFL Sopot) próbował w ostatnich sekundach z dystansu, ale niecelnie
10'
Koniec I kwarty. Trefl wygrywa ze Stelmetem 21:16
11'
Zaczynamy II kwartę
za 2 punkty
11'
[21:18] Williams szybko po wznowieniu
11'
Olejniczak (TREFL Sopot) faulowany przy rzucie spod kosza
11'
[23:18] Olejniczak (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
11'
Williams (Stelmet Enea BC Zielona Góra) niecelnie z dystansu
12'
Lunberg (Stelmet Enea BC Zielona Góra) nie trafia za 3
za 3 punkty
12'
[26:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michał Kolenda (TREFL Sopot).
12'
Put (Stelmet Enea BC Zielona Góra) niecelnie z dystansu
13'
Niedokładnie podanie M. Kolendy do Hawsa (TREFL Sopot), piłka dla gości
13'
Skuteczna obrona Olejniczaka (TREFL Sopot) przy rzucie Puta spod kosza
za 2 punkty
13'
[28:18] 2 punkty zdobywa Olejniczak (TREFL Sopot).
14'
Williams (Stelmet Enea BC Zielona Góra) nie trafia z dystansu. Coraz gorsza seria gości
14'
Błąd kroków Motena (TREFL Sopot). Piłka dla gości
15'
Michał Kolenda (TREFL Sopot) zbiera piłkę po rzucie Ponitki (Stelmet Enea BC Zielona Góra)
za 2 punkty
15'
[30:18] Efektownie kończy akcję Leończyk
czas
15'
za 2 punkty
15'
[30:20] Reynolds w akcji 2+1
za 1 punkt
15'
[30:21] Rzut wolny trafia Reynolds (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
za 2 punkty
16'
[30:23] Pontika wsadem kończy akcję
za 3 punkty
16'
[33:23] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Kowalenko (TREFL Sopot).
16'
Koszarek (Stelmet Enea BC Zielona Góra) nie trafia z dystansu
za 2 punkty
16'
[35:23] Łukasz Kolenda po rucie z półdystansowego odchylenia
za 2 punkty
17'
[35:25] 2 punkty zdobywa Szymkiewicz (Stelmet Enea BC Zielona Góra) i stanie jeszcze na linii rzutów wolnych
17'
Szymkiewicz (Stelmet Enea BC Zielona Góra) nie trafia wolnego
17'
Niecelne rzuty. Najpierw Leończyk (TREFL Sopot), potem Koszarek (Stelmet Enea BC Zielona Góra)
17'
[35:26] Tylko jeden rzut wolny trafia Groselle (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
za 3 punkty
18'
[38:26] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gruszecki (TREFL Sopot).
za 3 punkty
18'
[38:29] Pierwsza "trójka" gości. Potrzebowali do tego 11 prób. Serię przełamał Ponitka
za 2 punkty
19'
[38:31] 2 punkty zdobywa Reynolds (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
za 2 punkty
19'
[40:31] W odpowiedzi Olejniczak
19'
Ponitka (Stelmet Enea BC Zielona Góra) tym razem niecelnie zza łuku
19'
Paliukenas (TREFL Sopot) pudłuje w dogodnej sytuacji
za 2 punkty
20'
[42:31] Olejniczak efektownie z góry dobija rzut Paliukenasa
20'
Koszarek (Stelmet Enea BC Zielona Góra) faulowany przy próbie rzutu
za 1 punkt
20'
[42:34] Rzut wolny trafia Koszarek (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
20'
Gruszecki zmarnował dobrą okazję
20'
Ponitka (Stelmet Enea BC Zielona Góra) na linii rzutów wolnych. Niecała sekunda do końca
20'
[42:35] Tylko jeden rzut wolny trafia Ponitka (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
20'
Koniec II kwarty. Trefl wygrywa ze Stelmetem 42:36
Koszykarze Trefla zasłużenie prowadzą po pierwszej połowie. Od pierwszych minut widać przemyślaną i zdecydowaną grę w ich szeregach, choć nie brakowało spudłowanych rzutów w dogodnych sytuacjach. Natomiast mistrzowie Polski wyglądali na pogubionych, gdy kolejne rzuty z dystansu nie potrafiły znaleźć drogi do kosza. Najwyższa różnica w wyniku wynosiła 12 punktów.
Statystyki po 20 minutach:
rzuty z gry: Trefl 14/29 (48 proc.) - Stelmet 15/33 (45 proc.)
rzuty za 3: 7/15 (46 proc.) - 1/13 (7 proc.)
zbiórki: 21 - 14
przechwyty: 2 - 3
straty: 8 - 4
21'
Zaczynamy III kwartę
za 3 punkty
21'
[42:39] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Reynolds (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
22'
Łukasz Kolenda (TREFL Sopot) niecelnie zza łuku
za 2 punkty
23'
[42:41] Groselle spod kosza
za 2 punkty
23'
[44:41] Haws po wjeździe pod kosz
24'
Leończyk (TREFL Sopot) z czwartym faulem. Moten (TREFL Sopot) na boisku, a Put (Stelmet Enea BC Zielona Góra) staje na linii rzutów wolnych
24'
[44:42] Tylko jeden rzut wolny trafia Put (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
24'
Put (Stelmet Enea BC Zielona Góra) efektownie blokuje Łukasza Kolendę
24'
Przypominamy, że równolegle trwa mecz piłkarzy Lechii Gdańsk z Rakowem Częstochowa, z którego również prowadzimy relację live.

za 2 punkty
25'
[44:44] 2 punkty zdobywa Groselle (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
czas
25'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot).
25'
Olejniczak (TREFL Sopot) zatańczył pod koszem, ale nie trafił
za 3 punkty
25'
[44:47] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Williams (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
za 3 punkty
25'
[47:47] Szybka odpowiedź Gruszeckiego w podobnej sytuacji
26'
[47:49] Lunberg (Stelmet Enea BC Zielona Góra) wykorzystuje oba rzuty wolne.
26'
Haws (TREFL Sopot) niecelnie zza łuku
za 2 punkty
26'
[47:51] 2 punkty zdobywa Put (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
26'
Znamy oficjalną liczbę kibiców. W Ergo Arenie jest dziś 1156 fanów
za 2 punkty
27'
[49:51] Olejniczak spod kosza
27'
Koszarek (Stelmet Enea BC Zielona Góra) faulowany. 3 rzuty wolne
wolne (trafione 3 razy)
27'
[49:54] Koszarek (Stelmet Enea BC Zielona Góra) wykorzystuje wszystkie trzy rzuty wolne.
27'
Put (Stelmet Enea BC Zielona Góra) nie trafia z dystansu. Zbiera Haws (TREFL Sopot)
za 2 punkty
27'
[51:54] 2 punkty zdobywa haws (TREFL Sopot).
28'
Błąd kroków Gruszeckiego
czas
28'
28'
Z trybun słychać głośne "Trefl Sopot, Trefl Sopot"
za 2 punkty
29'
[51:56] 2 punkty zdobywa Put (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
za 2 punkty
29'
[53:56] Moten efektownie wsadza z góry
za 3 punkty
29'
30'
Moten (TREFL Sopot) faulowany. 2 rzuty wolne
30'
[55:59] Moten (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
[55:60] Tylko jeden rzut wolny trafia Ponitka (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
za 3 punkty
30'
30'
Szymkiewicz (Stelmet Enea BC Zielona Góra) próbował równo z syreną, ale niecelnie
30'
Koniec III kwarty. Trefl przegrywa ze Stelmetem 58:60
31'
Zaczynamy IV kwartę
za 2 punkty
31'
[58:62] Reynolds rozpoczyna od celnego rzutu
31'
Moten (TREFL Sopot) niecelnie zza łuku
31'
Nie trafia także Lunberg (Stelmet Enea BC Zielona Góra)
32'
Olejniczak (TREFL Sopot) pudłuje z dwóch metrów
32'
Ponitka (Stelmet Enea BC Zielona Góra) popełnia błąd kroków
32'
Gruszecki faulowany. 2 rzuty wolne
32'
[59:62] Tylko jeden rzut wolny trafia Gruszecki (TREFL Sopot).
32'
Groselle niecelnie. Zbiera Gruszecki
za 3 punkty
33'
za 2 punkty
33'
[62:64] W szybkiej odpowiedzi Groselle
33'
Michał Kolenda (TREFL Sopot) próbował z tej samej pozycji, ale tym razem niecelnie
za 3 punkty
34'
34'
Lunberg (Stelmet Enea BC Zielona Góra) niedokładnie do kolegi z linii bocznej. Piłka dla miejscowych
34'
Ofensywny faul Łukasza Kolendy. Szkoda, bo Moten (TREFL Sopot) zdobył punkty
za 3 punkty
34'
[62:70] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ponitka (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
35'
Ofensywne przewinienie gości. Piłka dla Trefla
35'
Gruszecki nie trafia z dystansu
za 2 punkty
36'
[62:72] Szymkiewicz po wjeździe pod kosz
czas
36'
36'
[64:72] Łukasz Kolenda (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
36'
Moten (TREFL Sopot) zbiera piłkę po rzucie Puta
za 2 punkty
36'
[66:72] Leończyk dobija rzut Paliukenasa
za 2 punkty
37'
[66:74] 2 punkty zdobywa Koszarek (Stelmet Enea BC Zielona Góra).
37'
Moten (TREFL Sopot) myli się na obwodzie
za 2 punkty
37'
[68:74] Gruszecki wjeżdża pod kosz i trafia
37'
Moten (TREFL Sopot) zbiera piłke po rzucie Koszarka
38'
Paliukenas (TREFL Sopot) faulowany. 2 rzuty wolne
38'
[69:74] Tylko jeden rzut wolny trafia Paliukenas (TREFL Sopot).
38'
Goście przekroczyli czas 24 sekund. Piłka dla Trefla
38'
trybuny się ożywiły. "Trefl Sopot, Trefl Sopot"
38'
39'
Efektowny blok Olejniczaka (TREFL Sopot), ale po chwili pudłuje Leończyk (TREFL Sopot)
39'
Reynolds (Stelmet Enea BC Zielona Góra) nie trafia z dystansu
39'
[71:74] Gruszecki (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
39'
Przerwa na żądanie (Stelmet Enea BC Zielona Góra). 1:21 do końca meczu
39'
Kibice wstają z miejsc i końcówkę meczu obejrzą na stojąco
za 2 punkty
39'
[71:76] Groselle trafia i jest faulowany
39'
Groselle nie trafia rzutu wolnego
40'
Paliukenas (TREFL Sopot) nie trafia "trójki"
40'
Ofensywy faul Łukasza Kolendy
czas
40'
40'
Gruszecki fauluje Szymkiewicza (Stelmet Enea BC Zielona Góra). 2 rzuty wolne. Niespełna 11 sekund do końca
40'
Leończyk (TREFL Sopot) nie trafia po wjeździe pod kosz
40'
Koniec meczu. Trefl Sopot przegrał ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra 71:76.
Druga połowa dużo gorsza w wykonaniu koszykarzy Trefla Sopot. Goście szybko doprowadzili do wyrównania i gdy objęli prowadzenie, robili wszystko, żeby już go nie oddać. W końcówce gospodarze mieli wiele okazji do pomniejszenia rezultatu, ale wkradło się nieco nerwowości, przez co rzuty były niecelne. Skuteczniejsi byli natomiast mistrzowie Polski, którzy po środowej wygranej w Superpucharze Polski mogą dopisać kolejne zwycięstwo w tym sezonie.
Statystyki końcowe:
rzuty z gry: Trefl 23/59 (38 proc.) - Stelmet 29/61 (47 proc.)
rzuty za 3: 10/31 (32 proc.) - 6/25 (24 proc.)

Wyniki 1 kolejki

• TREFL SOPOT - Stelmet Zielona Góra 71:76 (21:16, 21:20, 16:24, 13:16)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - Polpharma Starogard (przełożony na 17.11.2020)
  • Spójnia Stargard - Start Lublin 70:65 (21:18, 21:14, 13:17, 15:16)
  • Śląsk Wrocław - Astoria Bydgoszcz 90:66 (22:18, 24:17, 19:16, 25:15)
  • GTK Gliwice - Polski Cukier Toruń 88:74 (22:16, 23:25, 19:19, 24:14)
  • King Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 73:67 (24:14, 7:18, 14:17, 28:18)
  • Legia Warszawa - HydroTruck Radom 79:57 (25:18, 16:10, 21:14, 17:15)
  • Anwil Włocławek - Agred BM Slam Stal Ostrów 90:71 (34:25, 18:14, 15:20, 23:12)

Opinie (15) 1 zablokowana

• (1)

Kiedy ten trener zacznie reagować na sytuację podczas meczu, bo jak by przespał wszystkie momenty, gdzie była szansa powalczyć z kontrolującym mecz Stelmetem ? Gruszecki że swoimi stratami wnosi tyle samo co zabiera, Misjonarz kolejny patafian z importu. Nie grozi by ten sezon mógł być lepszy od ostatnich , patrząc na to co grają i jak

• 5 0

• Odpowiem

kiedy ten "trener" zostanie trenerem. Czyli w bardzo nieokreślonej dalekiej przyszłości lub nigdy

• 4 1

• Haws (1)

czyżby pierwsze wrażenia nie myliły .....
    Kolejny leader ala Carlos ?

• 4 1

• Gd

Carlos to przy nim mistrz świata. Zobaczymy 2-3 mecze i pewnie chłopak wróci do USA

• 4 0

• Grucha dobry mecz ale notę obniża tych kilka dośc frajerskich strat :-( (2)

W pierszej połowie ogólnie nie trafiliśmy sporo pozornie łatwych lay-upów ale stelmet rewanżował się dramatycznymi rzutami za trzy (niedoloty albo cegły o deskę nie dotykające nawet obręczy)
    Gorzej, że Tabak nakrzyczył na nich w przerwie i stwierdzili, ze skoro słabo w ataku to trzeba spróbować poprawić obronę. To niestety wystarczyło na nasz Trefl bo w drugiej połowie zagubienie było kompletne. Nie wiem kto kontraktował Hawsa ale albo nie wyszedł mu ten mecz albo wciśnięto nam niezłe kukułcze jajo. Dostał dziś rolę rozgrywajacego i popełnił kilka takich strat, że głowa boli. Zresztą mam wrażenie że jest zbyt słaby technicznie i do tego nie ma pomysłu żeby grać na tej pozycji. Jeśli nawet nie stracił piłki to jego kozłowania były w większosci bezproduktywne i tracił czas pozostały do końca akcji. Podobno ma dobry rzut z dystansu - ok, dzisiaj tego nie pokazał ale jego wszystkie decyzje rzutowe za trzy były złe (przez ręce, z kipeskiej pozycji, bez presji kończącego się czasu). Jak trener go nie ogarnie albo nie znajdzie mu miejsca na parkiecie to dla mnie jest pierwszym kandydatem do odstrzału. Tu Stefan zaspał bo trzeba było przerwać rozkręcanie sie stelmetu a nie trzymać gościa na parkiecie na przełamanie, można było go dać na łąwę i najwyżej kolejną szansę za kilka minut.
    Druga sprawa to ja dziś nie widziałem miejsca dla Motena poza jedną akcją kiedy na krycie przejął go Koszar a Moten w końcu dostał dobrą piłkę i był we właściwym miejscu.
    Olejniczak mniej wiecej wiadomo było czego od niego oczekiwać i moizm zdaniem zagrał OK. Facet jest wązny w obronie ale w ataku musi dostać piłkę blisko kosza bo już 3 metry dalej od obręczy jego przydatnosc gwałtownie maleje.
    Pierwsze koty za płoty ale musmy to jakoś ogarnac do kupy. Mamy fajny skład, w pierwszej połowie naprawdę miło się to oglądało ale organizacja gry musi być przez 40 minut

• 19 0

• Właśnie

sklad jest naprawdę ciekawy i nawet z misjonarza mozna wycisnąć to co potrafi najlepiej, czyli wykreować akcje by mógł oddac rzut, ale to trzeba umieć i mieć wyćwiczone. Na każdego z tych chlopakow mozna ustawić akcje tylko do tego potrzeba trenera. Tabak pokazal Stefanowi ile jeszcze musi się nauczyć w tym.fachu. Wygrał mecz stawiając na Marcela, Szymkiewicza czy Puta, a chlopaki zadania swoje wykonali.

• 5 0

• Niestety nie wykorzystaliśmy okazji na dobry początek sezonu

Wg mnie kluczowa była lepsza obrona stelmetu w drugiej połowie i odrzucenie Trefla od kosza. Tak słabego środka w Stelmecie dawno już nie widziałem a my zamiast to wykorzystać to daliśmy się zepchnąć na 7-8 metr od kosza gdzie toczyła sie większość akcji Trefla a potem nerwowość przed kończącym się czasem akcji. Olejniczak z Leonem przestali dostawać piłki i w rezultacie statystycznie polegli wobec naprawdę drewnianego środka Stelmetu. Poza tym tyle piłek oddanych przez rozgrywających i to nie gdzieś w końcowej fazie akcji a na 8-9 metrze, to się dosć wyraźnie przełożyło na wynik gdzie Stelmet wrócił do gry z ponad -10 pkt. straty.

• 9 0

• Byłem początek zachęcający

ale ja tam widziałem może 500 osób - nie wiem może powinienem iść do lekarza od oczu ...

• 9 3

• (1)

Skąd się wziął w tym klubie ten amerykański biały misjonarz?

• 22 1

• pracuje za friko. Łowi do sekty na monciaku ;)

• 7 1

• Niewiele zabrakło

Grucha pomimo dobrego meczu nie wykończył kilku wejść, Łukasz ciągle popełnia błędy, które ważą sporo szczególnie w końcówce. Liczyłem na większy postęp Łukasza. Michał dzisiaj klasa. Olejniczak to będzie gwiazda tego sezonu. Misjonarz faktycznie nie zachwyca, fizycznie do PLK nie pasuje. Ogólnie mecz na plus, sporo materiału do analizy. Będzie dobrze.