Wiadomości

stat

Tabarez: Dziękujemy za fantastyczne przyjęcie

Najnowszy artukuł na ten temat

Glik: Piłka uczy pokory

We wtorek wieczorem Urugwajczycy trenowali na PGE Arenie.


Oscar Tabarez z szacunkiem odnosi się do polskiej reprezentacji. Duże wrażenie na szkoleniowcu Urugwaju zrobił występ biało-czerwonych w meczu z Anglią. Jego podopieczni przyjechali do Gdańska, aby podreperować bilans ostatnich gier, gdyż w czterech spotkaniach doznali aż trzech porażek. Jednak w tym roku w Europie trzykrotnie zagrali na remis. Czwarta drużyna mundialu 2010 roku zagra na Letnicy w środę o godzinie 20:45. We wtorek jako pierwsza miała okazje, do wypróbowania nowej murawy.Reprezentacja Urugwaju we wtorkowy wieczór trenowała na PGE Arenie. Z powodu kłopotów komunikacyjnych goście z Ameryki Południowej nieco spóźnili się na zaplanowane zajęcia, jednak nie był to trening w ścisłym tego słowa znaczeniu.

- To raczej zapoznanie się z murawą, ze stadionem - tłumaczył Oscar Tabarez fakt tego, ze w trakcie zajęć opuścił drużynę. - Ważniejszy był trening wczorajszy. To nie oznacza też, że nie będzie to ważny dla nas mecz. Wprawdzie te najważniejsze dopiero przed nami, ale to jeden z etapów przygotowań do gier eliminacyjnych. Na pewno nie podejdziemy do niego lekceważąco - zadeklarował trener Urugwaju.

Czwarta drużyna mistrzostw świata w RPA w ostatnich czterech spotkaniach zanotowała trzy porażki, wszystkie na wyjazdach, a w tych meczachc straciła aż 11 goli!

- Dwa miesiące temu zajmowaliśmy jeszcze 4. miejsce w rankingu, ostatnio nieco w nim spadliśmy, ale takie spotkania się zdarzają. Ważniejsze jest to, że cały czas zachodzi u nas proces tworzenia ekipy. Przecież sześć lat temu w tym rankingu zajmowaliśmy miejsce sześćdziesiąte, teraz jesteśmy na jedenastym miejscu - wyjaśnił Tabarez.

Tegoroczne mecze Urugwaju

16.10 La Paz Boliwia 1:4 (0:2)
12.10 Mendoza Argentyna 0:3 (0:0)
11.09 Montevideo Ekwador 1:1 (0:1)
07.09 Barranquilla Kolumbia 0:4 (0:1)
15.08 Le Havre Francja 0:0
10.06 Montevideo Peru 4:2 (2:1)
02.06 Montevideo Wenezuela 1:1 (1:0)
25.05 Moskwa Rosja 1:1 (0:0)
29.02 Bukareszt Rumania 1:1 (1:0)


Szkoleniowiec środowych rywali Polaków z szacunkiem odnosi się do dokonań polskiego futbolu. Przypomina, że jego ekipie przyjdzie grać z drużyną, która ma na swoim koncie medale mistrzostw świata i Igrzysk Olimpijskich. Przygotowując swój zespół do meczu na PGE Arenie oglądał ostatnie spotkania biało-czerwonych.

- Widziałem mecze Polaków w czasie Euro. Jednak przygotowując się do meczu skupiłem się głownie na meczu z Anglia i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Macie wysokich zawodników, drużyna jest dobrze ułożona, a w meczu z Anglią wypadła bardzo dobrze. To spotkanie było dla mnie podstawą to ustalenia taktyki na mecz w Gdańsk - zdradził trener Urugwaju.

Tabarez zaznaczył, że z punktu widzenia budowy zespołu na potrzeby eliminacji mistrzostw świata, bardzo ważne są dla jego podopiecznych są mecze w Europie. Po raz ostatni na naszym kontynencie grali w sierpniu, remisując bezbramkową z Francją.

- Cieszę się, że rozgrywamy takie spotkania, bo to daje efekty szkoleniowe - zaznaczył, podkreślając jednocześnie, że przyjęcie z jakimi on i jego zawodnicy spotkali się w Polsce, jest fantastyczne.

W zespole Urugwaju zabrakło kilku zawodników, m.in. Diego Forlana, uchodzącego za największą gwiazdę futbolu w tym kraju. Jego absencję szkoleniowiec wytłumaczył następująco: - Każdy trener dobiera kadrę według własnego planu, według tego jak zawodnicy prezentują się w ostatnim czasie, stąd też podejmowane są takie, a nie inne decyzje personalne.

Opinie (12) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane