Arka pokonała GKS w doliczonym czasie

15 sierpnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Tadeusz Socha strzelił pierwszego gola w barwach Arki i to na wagę trzech punktów. Tadeusz Socha strzelił pierwszego gola w barwach Arki i to na wagę trzech punktów.

W drugiej połowie piłkarze Arki zepchnęli GKS Katowice do rozpaczliwej obrony. Jednak mimo kilku stuprocentowych okazji na gola piłka nie słuchała się: Rafała SiemaszkiMichała Nalepy, a po strzałach Pawła Abbotta i Alana Fialho obijała tylko poprzeczkę. Dopiero w doliczonym czasie zwycięstwo gdynianom zapewnił obrońca Tadeusz Socha. Żółto-niebiescy zwyciężyli 1:0 (0:0) i wówczas byli liderami I ligi.

13 Jałocha - 2 Socha, 3 Sobieraj, 33 Fialho, 23 Warcholak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 14 Nalepa, 7 Renusz - 11 Siemaszko - 9 Abbott
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Krztoń (Olsztyn) oraz Arys, Ratuszny
Widzów: 4532
96 Kuchta - 4 Czerwiński, 27 Kamiński, 29 Jurkowski, 2 Pietrzak - 23 Pielorz, 25 Burkhardt - 33 Frańczak, 37 Trochim, 11 Wołkowicz - 7 Goncerz
  • 62' 7 Renusz Zmiany 17 Yussuff
  • 76' 14 Nalepa Zmiany 28 Tomasiewicz
  • 84' 8 Marcus Zmiany 32 Stolc
Zmiany Zmiany
  • 69' 37 Trochim Zmiany 20 Duda
  • 72' 11 Wołkowicz Zmiany 8 Bębenek
  • 89' 25 Burkhardt Zmiany 99 Ciechański
  • 90+3 Socha
Bramki Bramki
  • 80' Tomasiewicz
Kartki Kartki
  • 39' Wołkowicz
  • 80' Czerwiński
  • 87' Frańczak

POMECZOWY DWUGŁOS:
Grzegorz Niciński Grzegorz Niciński
GRZEGORZ NICIŃSKI (Arka Gdynia):
Chciałem podziękować kibicom, którzy do samego końca dopingowali nas do tego stopnia, że strzeliliśmy zwycięską bramkę. Gratuluję też zawodnikiem. Grali z wiarą i pasją. Ja też wierzyłem że tego gola wreszcie strzelimy. Druga połowa była dobra w naszym wykonaniu. Do przerwy mecz był bardziej wyrównany. Musieliśmy się dużo napracować, by wygrać z tak silną drużyną, jaką jest GKS. Cieszymy się z trzech punktów. Jednak liga się dopiero zaczęła. Trzeba już koncentrować się nad następnym meczu w Sosnowcu.

Radość kibiców Arki po zwycięskim golu nad GKS Katowice.

Piotr Piekarczyk Piotr Piekarczyk
PIOTR PIEKARCZYK (GKS Katowice):
Potwierdziło się, że Gdynia dla GKS jest mało gościnna. Przed lat doświadczałem tego jako zawodnik. Praktycznie co mecz mamy tutaj spore problemy. Dzisiaj pierwsza połowa była dla nas dość dobra, mieliśmy swoją sytuację. Szkoda, że nie strzelił gola Frańczaka. Po przerwie nie potrafiliśmy się dłużej przy piłce i oprzeć zdeterminowanej Arce.

Porażki, po golu na 30 sekund przed ostatnim gwizdkiem zawsze bolą. Tym bardziej, że tutaj nasz bramkarz wiele obronił sytuacji i przy tym ostatnim strzale być może też by złapał piłkę, gdyby nie rykoszet. Jednak Arka na tego gola zasłużyła z przebiegu gry.

z gdyński rekonwalescentów do składu wrócił Marcus (ARKA), poza kadrą meczową nadal Bożok, tak jak sugerowaliśmy powrót Brazylijczyka oznacza miejsce na ławce rezerwowych dla Tomasiewicza

MARCJANIK: NIE PŁACZEMY PO PUCHARZE

niespodzianka na środku obrony, tym razem odpocznie jedyny defensor, który grał od pierwszej do ostatniej minuty w dotychczasowych meczach. Marcjanika zmienił Fialho (ARKA), który nie grał w tym sezonie w I lidze
w ataku Arka wraca do ustawienia Abbott (ARKA) - Siemaszko (ARKA)
w rezerwie Arki: 24 Miszczuk, 29 Marcjanik, 32 Stolc, 15 Mosiejko, 21 Yussuff, 21 Wojowski, 28 Tomasiewicz
w rezerwie GKS: 1 Dobroliński, 8 Bębenek, 17 Zapotoczny, 19 Szołtys, 20 Duda, 28 Leimonas, 99 Ciechański
gorąco w Gdyni, boisko jest właśnie zraszane
bez kibiców gości w Gdyni, liczbę miejscowych podamy po otrzymaniu oficjalnych danych w tym względzie, na ogół ma to miejsce w 2 połowie
piłkarze wyszli na prezentację, Arka na żółto-niebiesko, GKS w żółto-czarnych strojach i zielonych getrach
jeszcze przed pierwszym gwizdkiem głośne skandowanie "Arka Gdynia" oraz "Tylko zwycięstwo"
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
już w 9 sekundzie pierwszy celny strzał, uderzał Marcus (ARKA) z 17. metra, złapał piłkę Kuchta (GKS)
3'
piłka po rykoszecie po uderzeniu Trochima (GKS), róg dla gości
3'
Sobieraj (ARKA) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z rogu Pietrzaka (GKS)
4'
"Arka gol" - z trybun
4'
atak Siemaszki (ARKA) powstrzymany na linii pola karnego
5'
to mógł być gol dla GKS, szybka kontra rozpoczęta przez Burkhardta (GKS), Goncerz (GKS) wyłożył piłkę Frańczakowi (GKS), ale ten, mając przed sobą tylko Jałochę (ARKA), uderzył obok słupka
6'
kolejna piłka Burkhardta (GKS) w kierunku Goncerza (GKS), szybszy od napastnika GKS Fialho (ARKA)
10'
szybki mecz w pierwszych minutach w Gdyni, częściej przy piłce Arka, ale GKS już kilkukrotnie zademonstrował, że wiem, co robić po przejęciu piłki, jak rozegrać kontrę
10'
Warcholak (ARKA) faulowany na wysokości pola karnego gości
11'
nieznacznie niecelny strzał z wolnego Marcusa (ARKA)
12'
w niegroźnej sytuacji Fialho (ARKA) wybił piłkę w aut
12'
Jałocha (ARKA) złapał piłkę po strzale Pielorza (GKS), interwencja nie należała do łatwych, gdyż piłka skozłowała przed bramkarzem Arki
13'
po wrzutce Warcholaka (ARKA) Abbott (ARKA) doszedł do "główki", ale nie miał już miejsca, aby temu uderzeniu nadać siły, piłka w rękach Kuchty (GKS)
14'
celny strzał z dystansu Frańczaka (GKS), pewnie łapie piłkę Jałocha (ARKA)
15'
niefortunne podanie Siemaszki (ARKA), który z połowy boiska zagrał piłkę na kontrę dla gości, na szczęście dla Arki Łukasiewicz (ARKA) wyprzedził Trochima (GKS) i nie pozwolił mu pobiec sam na sam z bramkarzem
16'
Kuchta (GKS) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z około 35 metrów Warcholaka (ARKA)
17'
stały fragment gry niemal z tego samego miejsca co chwilę wcześniej, jednak teraz piłka zagrywana przez Warcholaka (ARKA) nie przeszła już pierwszego obrońcy rywali
17'
zamieszanie w polu karnym GKS, Kuchta (GKS) nie złapał piłki, strzelał Siemaszko (ARKA), piłka po nodze Pietrzaka (GKS) przeszła tuż obok słupka, będzie jeszcze róg
18'
bez zagrożenia dla gości po wrzutce z rogu Marcusa (ARKA)
19'
przepychanki na boisku, sędzia stara się rozdzielać piłkarzy, dyktuje wolnego dla GKS i napomina, na razie ustnie, kilku graczy
19'
Marcus (ARKA) leży na boisku, ale gra jest kontynuowana
kontuzja
19'
dopiero po kilkudziesięciu sekundach na murawę może wejść służba medyczna, by udzielić pomocy Marcusowi (ARKA)
20'
Marcus (ARKA) opatrywany poza boiskiem, ale już widać, że wróci na boisko
22'
"Walczyć Arka, walczyć" - z trybun
22'
szybka kontra GKS zakończona nieznacznie niecelnym strzałem Trochima (GKS)
24'
niecelny strzał z dystansu Pielorza (GKS)
26'
w ostatnich minutach zarysowała się przewaga GKS
28'
błąd Jurkowskiego (GKS), kontra Arki, po strzale Nalepy (ARKA) tylko róg, bo Kuchta zdołał wybić piłkę
29'
po rogu Marcusa (ARKA) faulowany Wołkowicz (GKS), od wolnego z własnego pola karnego zacznie GKS
31'
próbował atakować Marcus (ARKA), ale przebiegł z piłką z 20 metrów i nie miał jej do kogo podać w okolicach "16" gości
32'
"Gdynia czeka, my czekamy na zdobycie pierwszej bramy" - z trybun
32'
strzał Trochima (GKS) nad poprzeczką
kontuzja
33'
na boisku leży Trochim (GKS)
33'
pomocnik GKS może kontynuować grę, nie potrzebna była nawet pomoc medyczna
35'
Kuchta (GKS) broni strzał sprzed pola karnego Warcholaka (ARKA)
36'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli..." - śpiewają kibice
36'
kontra Arki 2 na 1, Abbott (ARKA) podnosił rękę prosząc o piłkę, bo był sam przed bramkarzem, ale Marcus (ARKA) próbował strzelać i został zablokowany
39'
była okazja na kontrę dla Arki, ale gdynianie zwolnili tę akcję, skończyło się na niecelnym dośrodkowaniu Marcusa (ARKA)
39'
Żółtą kartką został ukarany Wołkowicz (GKS) po faulu na Marcusie
39'
"Teraz bramka musi być" - śpiewają kibice
40'
Pielorz (GKS) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z wolnego Warcholaka (ARKA)
41'
rykoszet po strzale Czerwińskiego (GKS), róg dla GKS
41'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Pietrzaka (GKS)
42'
Warcholak (ARKA) faulowany niespełna 30 metrów od bramki gości
43'
Marcus (ARKA) z wolnego wysoko nad bramką
44'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - z trybun
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W GDYNI BEZ GOLI
"Filip Burkhardt (GKS) " - skandowanie z trybun pod adresem byłego pomocnika Arki, obecnie piłkarza GKS
GKS, w przeciwieństwie do wielu drużyn, które goszczą w Gdyni, nie zamierza "murować" własnej bramki. Katowiczanie są dobrze zorganizowani. Wiedzą co mają grać po przejęciu piłki. Szukają szybkich kontr, a gdy tylko zbliżają się do "16" Arki to często strzelają. Na razie te uderzenia były nieskuteczne, ale gospodarze tych akcji nie mogą lekceważyć. Szczególnie ta Frańczaka (GKS) mogła dać gościom prowadzenie.
Jak na warunki I ligi jest to żywy mecz. Gospodarze mieli też swoje sytuacje po tym, gdy rywale zbyt dużymi siłami atakowali. W kontrach miejscowych brakowało precyzji bądź dobrych decyzji. Najlepsze okazje mieli: Siemaszko (ARKA), Nalepa (ARKA) i Marcus (ARKA).

w przerwie konkurs dla kibiców, mają trafić piłkę do małych brameczek
46'
drugą połowę rozpoczął GKS, obie drużyny bez zmian w składach
46'
powinien być gol, Siemaszko (ARKA) strzelał z 8. metra, Kuchta (GKS) odbił piłkę, a potem zdążył jeszcze przejąć futbolówkę przed próbującym dobijać Marcusem (ARKA)
51'
i znów 100-procentowa okazja dla Arki, Siemaszko (ARKA) wyłożył piłkę do Nalepy (ARKA), a ten uderzył za lekko i wyszło praktycznie podanie do bramkarza
54'
po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA) głową strzelał Siemaszko (ARKA), ponownie dobra interwencja Kuchty (GKS)
54'
początek drugiej połowy zdecydowanie pod dyktando Arki, ale gospodarze nie potrafią tej przewagi podkreślić golem
56'
"MZKS Arka" - skandowanie z trybun
58'
niecelny strzał głową Kamińskiego (GKS)
61'
Jałocha (ARKA) pewnie łapie piłkę po wrzutce Frańczaka (GKS)
62'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Renusz, w jego miejsce wchodzi Yussuff.
62'
po dośrodkowaniu z wolnego Marcusa (ARKA) niecelnie główkował Łukasiewicz (ARKA)
63'
Abbott (ARKA) źle przyjął piłkę 17. metrów od bramki po dobrym podaniu Siemaszki
(ARKA)

Oficjalna frekwencja 4532 kibiców
66'
jak nie padł teraz gol?! Siemaszko (ARKA) zwlekał ze strzałem, a potem próbował mijać Kuchtę (GKS), bramkarz wybił mu piłkę spod nóg, dopadł do niej jeszcze Abbott (ARKA), ale strzelił w poprzeczkę!
67'
teraz strzał Siemaszki (ARKA), ale niecelny
68'
na spalonym Goncerz (GKS)
69'
po przerwie nadal jednostronny mecz z dużą przewagą Arki i niestety bardzo kiepską skutecznością i to w 100-procentowych sytuacjach
69'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Trochim, w jego miejsce wchodzi Duda .
69'
zmiana na wzmocnienie defensywy w GKS, Duda ustawia się jako defensywny pomocnik, a ze środkowych pomocników gości najbardziej wysunięty ma być teraz Burkhardt
71'
Nalepa (ARKA) podaniem znalazł w "16" gości Abbotta (ARKA), ale ten miał problemy z przyjęciem piłki
72'
GKS przeprowadza zmianę tym razem na skrzydle. Boisko opuszcza Wołkowicz, w jego miejsce wchodzi Bębenek.
73'
Frańczak (GKS) zgrał piłkę głową i do pozycji strzeleckiej próbował dojść Goncerz (GKS), napastnika gości zablokował Sobieraj (ARKA), będzie róg
74'
Nalepa (ARKA) wybił głową piłkę po "główce" Kamińskiego (GKS)
74'
mocny strzał Marcusa (ARKA), który powalił na ziemię Czerwińskiego (GKS)
75'
kolejne zamieszanie w polu karnym GKS, ale znów najsprytniejszy w nim Kuchta (GKS), który przejął piłkę
76'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Tomasiewicz.
76'
"Michał Nalepa (ARKA) " - skandowanie z trybun
76'
niecelny strzał Marcusa (ARKA)
76'
trener Niciński dał nowy impuls do ataku, Tomasiewicz (ARKA) jest bardziej ofensywnie grającym pomocnikiem niż Nalepa (ARKA)
77'
GKS jak najprostszymi środkami stara się przedostać pod bramkę Arki, ze strony gości widzimy dużo długich piłek, w walce o jedną z nich ucierpiał Socha (ARKA), odgwizdany faul na obrońcy Arki
78'
frustracja Abbotta (ARKA), gdy nie dopędził piłki, kopnął ją w sektor gości, który dzisiaj, jak informowaliśmy, jest pusty
80'
Żółtą kartką został ukarany Czerwiński (GKS).
80'
Żółtą kartką został ukarany Tomasiewicz (ARKA).
80'
obaj piłkarze ukarani za niesportowe zachowanie
82'
Jałocha (ARKA) obronił strzał głową Czerwińskiego (GKS) po dośrodkowaniu Frańczaka (GKS)
83'
Abbott (ARKA) wywalczył róg
84'
kolejny róg dla Arki
84'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Marcus, w jego miejsce wchodzi Stolc.
85'
trzeci róg z rzędu dla Arki
85'
po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA) z rogu Fialho (ARKA) główkował w poprzeczkę!
86'
Kuchta (GKS) źle obliczył wyjście do piłki dośrodkowanej przez Siemaszkę (ARKA), nie złapał jej od razu, ale nie było żadnego piłkarza Arki, by wykorzystać ten błąd
87'
Żółtą kartką został ukarany Frańczak (GKS), który faulował Sochę
87'
"Arka gol" - doping w tym rytmie od kilku minut
88'
88'
po dośrodkowaniu z rogu Warcholaka (ARKA) bez zagrożenia dla gości
89'
Jałocha (ARKA) uprzedził Goncerza (GKS), wyszedł poza "16" by wybić piłkę w aut
89'
GKS przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Burkhardt, w jego miejsce wchodzi Ciechański.
89'
brawa żegnają Burkhardta (GKS), Filip też odwzajemnia się brawami
90'
4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Abbott (ARKA) do Tomasiewicza (ARKA), Grzegorz technicznym strzałem szukał "okienka" bramki, ale minimalnie chybił
90+2
Fialho (ARKA) pomaga w ataku
90+2
"Arka gol" - z jeszcze większą siłą z trybun
90+3
[1:0] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Socha. Piłka po strzale gdyńskiego obrońcy zahaczyła jeszcze o nogę jednego z rywali, ale tym razem już i ta przeszkoda nie zatrzymała jej drogi do siatki

Wyniki 3 kolejki

• Zagłębie Sosnowiec - ARKA Gdynia 4:2 (2:1)
  • Zawisza Bydgoszcz - Miedź Legnica 4:1 (1:1)
  • Sandecja Nowy Sącz - Dolcan Ząbki 3:2 (1:1)
  • Stomil Olsztyn - Rozwój Katowice 2:1 (1:0)
  • Chojniczanka - Olimpia Grudziądz 2:1 (2:0)
  • Chrobry Głogów - GKS Bełchatów 1:2 (0:0)
  • Wisła Płock - Pogoń Siedlce 0:2 (0:0)
  • GKS Katowice - MKS Kluczbork 5:1 (3:0)
  • Wigry Suwałki - Bytovia Bytów 2:2 (2:1)

Opinie (99) ponad 20 zablokowanych

• abott jak stefan batory (2)

Zastanawia mnie jak moze grac w profesjonalnej lidze taki zawodnik jak abbott -nadwaga ,dynamika zółwia, 95 procent strat,i jeszcze opierdala kolege ze mu na dobieg do przodu piłkę podaje ja niewiem gdzie ten nitek ma oczy,przecież to jest kabaret-ten zawodnik powinien grać w lidze oldboyów ,współczuję samopoczucia zawodnikom rezerwowym którzy muszą sie czuć jeszcze gorsi

• 15 10

• (1)

Masz racje ale to jest jedyna osoba ktora potrafi sie zastawic przed odebraniem podania wiec jest jakis plus z jego gry

• 4 1

• Ja mysle ze nie jedyna , ale inne nie dostaja szans ,

• 0 0

• (8)

Słabiutki mecz. Popis nieskuteczności ofensywy arki. Proste błędy techniczne, brak umiejętności przyjęcia piłki czy uderzenia w światło bramki. Resztki honoru w doliczonym czasie gry uratował obrońca

PS Abbot na ławę

• 46 81

• Popis nieskuteczności - zgoda (4)

Ale mecz, a zwłaszcza jego druga połowa, trzymał w napięciu.
      Poza tym z zawodników ofensywnych Abbott nie wypadł najgorzej. Siemaszko, Nalepa, a nawet Marcus moim zdaniem dziś najsłabsi na boisku.

• 14 1

• (2)

Jeśli ktoś pisze, że Abott na ławę, to widać, że nie był na pucharze, Szerszeń jest mierny, Abott to gwarancja wygranych piłek w powietrzu, z Rafałem to na prawdę dobrze wygląda :)

• 13 4

• W powietrzu ...............

A co to piłka Główkowa, powietrzna czy nożna , moim zdaniem za dużo gramy górą ,mamy napastnika który tylko gra tyłem do bramki i wyłapuje wszystkie górne piłki , a tym Ligi nie wygram, napastnik powinien być szybki a nie ociężały jak Abbott , i nie myśleć za dużo tylko podejmować decyzje w ułamkach sekund , bo razem z Siemaszko sie nie popisali w sobotę , Abbot za każdym razem ze światła bramki ucieka do boków , jak nie to wywala tam zawodników , a Siemaszko za dużo kombinowania 3 setki zmarnowane Trener sam krzyczy do zawodników gramy do ziemi

• 0 0

• Większość pojedynków powietrznych jednak Rafał wygrywa;)

• 1 0

• Pełna zgoda, samolubny Marcus, Nalepa jakiś taki..

Za to Antek Łukasiewicz kawał dobrej roboty w środku. Pochwaliłbym też bocznych obrońców Sochę wiadomo, ale i Warcholaka, który dogrywał tę piłę, Zazwyczaj wszystkich 3 nie zauważamy

• 6 3

• Nosz k...

To 1 liga. Jakby umieli przyjąć, podać, strzelić to by grali w Eklasie albo w Grecji

• 2 0

• dobra robota

słabizna- od razu widać żeś beton z gdańska popatrzy na twoich idoli co tam sie dzieje A arka grała dobry mecz choć stać ją na więcej

• 8 1

• a niech grają nawet i słabo,ważne aby do przodu

• 24 7

• (1)

Slaba frekwencja u was.

• 4 14

• na Ruchu też jest mała frekfencja,ale to są fanatycy.Podobnie jest ns Arce.

• 1 1

• Trójmiasto, poprawcie ten wynik GKS Bełchatów - Dolcan Ząbki 11:1 (1:0) , bo dzieci płaczą.

im szybciej tym lepiej-aha, tam 1:1 było

• 1 0

• (11)

Boli dziewczyny z gdańska boli i ma bolec

• 106 29

• ja tam czekam na was w ekstraklapie ale takich zakompleksionych leszczy to nie trawię (9)

Różni nas przepaść więc możesz sobie szczekać dalej:)

• 10 16

• (6)

Przepaść ciekawe stwierdzenie. W tamtym sezonie dziewczyny z gdanska smialy sie ze jesteśmy za Termalica a teraz kiedy sytuacja ich jest podobna to ty piszesz o przepasci. I jeszcze jedno w Gdyni kibice są z zawodnikami wtedy kiedy jest dobrze ale przedewszystkim wyedy kiedy jest hu.jowo nie gwizdzemy na nich lo slabym meczu tak jak to u was bywa

• 16 10

• (5)

Po to co dla Lechii leży na ziemi Arka musi się wspinać na palce.