• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Tadeusz Socha stawia na Arkę

Jacek Główczyński
12 sierpnia 2016 (artykuł sprzed 7 lat) 

Arka Gdynia

Tadeusz Socha urodził się we Wrocławiu, jest wychowankiem Śląska, z którym był m.in. mistrzem i wicemistrzem Polski. W sobotę obrońca może zagrać przeciwko temu klubowi po raz pierwszy w karierze. Tadeusz Socha urodził się we Wrocławiu, jest wychowankiem Śląska, z którym był m.in. mistrzem i wicemistrzem Polski. W sobotę obrońca może zagrać przeciwko temu klubowi po raz pierwszy w karierze.

5. kolejka piłkarskiej ekstraklasy będzie poświęcona obchodom Dnia Wojska Polskiego. W Gdyni żołnierze i weterani polskiej armii mecz Arka - Śląsk będą mogli obejrzeć bezpłatnie, jeśli wcześniej taki zamiar zgłoszą drogą mailową do klubu. Co prawda przez wiele lat rywale funkcjonowali jako klub wojskowy, ale teraz z tego tytułu nie będą mieli żadnych przywilejów. - To inne czasach, choć historia gdzieś się przeplata. Fajnie, że o tych ludziach się pamięta. Jednak bezpośredniego wpływu na piłkarzy chyba nie będzie - ocenia Tadeusz Socha, obrońca żółto-niebieskich, wychowany we... Wrocławiu. Początek gry przy ul. Olimpijskiej w sobotę o godzinie 15:30.Relacja LIVE

 • ŚLĄSK ŚLĄSK
  13 sierpnia 2016, godz. 15:30

Typowanie wyników

ARKA Gdynia
Śląsk Wrocław

Jak typowano

42% 166 typowań ARKA Gdynia
36% 142 typowania REMIS
22% 88 typowań Śląsk Wrocław

Twoje daneJacek Główczyński: Zdążył pan jeszcze zagrać w Wojskowym Klubie Sportowym Śląsk?

Tadeusz Socha: Nie. Był to już Wrocławski KS. Ale zdarzały się momenty, gdy byli lub aktualni wojskowi się przewijali i mieli coś w klubie do powiedzenia.

A podczas meczów, gdy piłkarze Śląska zerkali na trybunę honorową, mogli w pańskich czasach dostrzec jeszcze ludzi w galowych mundurach z medalami na piersiach?

Nie. Jak już to takie obrazki można było zobaczyć na wewnętrznych, klubowych imprezach związanych z jakimś sukcesem lub właśnie obchodami święta o charakterze wojskowym.

Czyli nie sądzi pan, że celebrowanie w 5. kolejce ekstraklasy Dnia Wojska Polskiego jakoś szczególnie zmobilizuje obecnych piłkarzy byłych klubów wojskowych Ślaska czy Legii?

Myślę, że nie. To inne czasach, choć historia gdzieś się przeplata. Jednak bezpośredniego wpływu na piłkarzy chyba nie będzie. Po prostu docenia się wojskowych i fajnie, że o tych ludziach się pamięta.

DARIUSZ ZJAWIŃSKI GRAŁ RAZEM Z MARIUSZEM PAWEŁKIEM W WODZISŁAWIU. W SOBOTĘ CHCĘ STRZELIĆ MU BRAMKĘ. PRZECZYTAJ WYWIAD

Wojskowi gratis. 12 sierpnia ostatnia szansa na karnet
Arka przygotowała specjalną ofertę dla żołnierzy oraz weteranów wojennych. Sobotni mecz mogą obejrzeć gratis z trybuny GOSiR. Zainteresowani odebraniem bezpłatnych wejściówek proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie w klubie pod adresem internetowym bilety@arka.gdynia.pl.

Jednocześnie klub przypomina, że 12 sierpnia jest ostatnim dniem, w którym prowadzona będzie sprzedaż karnetów. Można je nabywać zarówno w punktach sprzedaży stacjonarnych oraz przez stronę www.bilety.arka.gdynia.pl

W zależności od miejsca karnety na cały sezon kosztują od 182 do 504 zł (ulgowe) oraz od 244 do 570 zł (normalne), a na rundę odpowiednio: od 78 do 260 zł oraz od 136 do 293 zł. W sprzedaży są także abonamenty dziecięce (68-157 zł) i VIP (744-1350) oraz do sektora rodzinnego.

tutaj szczegółowe informacje o cenach karnetów i punktach sprzedaży


JAROSŁAW KOTAS OCENIA GRĘ I KADRĘ ARKI GDYNIA

Pana służba wojskowa już ominęła?

Ja już byłem rocznikiem, który nie miał obowiązkowej służby wojskowej.

Żałuję pan, czy do broni pana nie ciągnie?

Chyba na razie broń mnie nie pociąga. Jednak nie wiadomo, co człowieka w życiu spotka. Na daną chwilę nie myślę, by wstąpić do wojska, czy udzielać się w jakiś paramilitarnych jednostkach.

W piłkarskiej ekstraklasie czuje się pan lepiej niż w I lidze?

Na pewno w ekstraklasie jest więcej taktyki niż fizyki, którą na daną chwilę chyba nie jest moją największą zaletą. W I lidze dużo było właśnie takiej walki siłowej. Są też zawsze znaczne oczekiwania wobec piłkarza, który przychodzi z ekstraklasy do tej ligi. Dlatego może w poprzednim sezonie moja gra nie wszystkim przypadła do gustu. Ale najważniejsze, że w tym sezonie rozegrałem wszystkie spotkania w ekstraklasie. Mam nadzieje, że tak będzie dalej. Czuję się na siłach grać w "11" i na pewno nie odpuszczę.

Obecnie już nie Przemysław Stolc, jak to było w poprzednim sezonie, a Damian Zbozień wydaje się być dla pana największym konkurentem.

Patrząc na Puchar Polski trener szuka, a może już znalazł dla Przemka nową pozycję, gdyż grał on jako środkowy obrońca. Natomiast Damian potwierdził w tych meczach, że chyba jest dobrym transferem Arki i na pewno będzie walczył o swoje.

Start Arki z 6 punktami, czyli połową możliwych do zdobycia w 4 kolejkach i 7. miejsce chyba trzeba uznać za pomyślny jak na beniaminka?

No tak, ale lepiej to wyglądało po trzech kolejkach, gdyż wtedy też mieliśmy 6 punktów. Dlatego teraz nie ma sensu zastanawiać się, czy dobrze czy źle wygląda w tabeli, bo to dopiero początek sezonu. Każdy mecz bez zwycięstwa powoduje, że się spada w tym zestawieniu. Dlatego trzeba dążyć, by regularnie punktować. Liczę, że po 5. kolejce znów podskoczymy w ekstraklasie.

ARKA AWANSOWAŁA DO 1/8 PUCHARU POLSKI. ZWYCIĘSKI GOL Z KARNEGO MARCUSA W OSTATNIEJ MINUCIE

Zawodnik

Tadeusz Socha

Tadeusz Socha

ur.
1988
wzrost
183 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


W czasach, gdy pan ze Śląskiem zdobywał tytuł mistrza (2012), wicemistrza Polski (2011) i 3. miejsce w ekstraklasie (2013) główną siłą tej drużyny była ofensywa. Na początku tego sezonu wrocławianie imponują żelazną defensywą. Jest pan zaskoczony taką metamorfozą?

Myślę, że przede wszystkim jest to wyznacznikiem problemów finansowych Śląska. Nie oszukujmy się. Piłkarze ofensywni są drożsi, bardziej poszukiwani na rynku, ciężko takiego zawodnika znaleźć. Dlatego w takiej sytuacji dobra gra defensywna jest niezbędna, aby mimo wszystko pokusić się o jakiś sukces. Jeżeli ma się dużą jakość w ofensywie to ta obrona może być nawet średniej klasy, bo wówczas i tak ten przód zawsze narobi. We Wrocławiu siła ataku jest teraz słabsza, bo kiedyś było tam kilku jak nie kilkunastu zawodników, którzy zapewniali zdobywanie goli. Dlatego postawiono tam na obronę i okazało się, że mają tyle samo punktów co my, choć my strzeliliśmy 7 bramek, a oni tylko 2.

W Białymstoku miał pan okazję zagrać przeciwko Marianowi Kelemenowi, z którym występował pan we Wrocławiu. W Śląsku ma pan też jeszcze kolegów?

Jest kilku: Celeban, Pawelec, Kokoszka... Wrócił Biliński, z którym razem się wychowywaliśmy w Śląsku, a także Madej. Jednak zdecydowanie więcej jest tych nowych piłkarzy, z którymi ja nie grałem, włącznie z trenerem i sztabem.

Jeśli zagra pan przeciwko Śląskowi to będzie dla pana duże przeżycie?

Na pewno jakiś dreszczyk dodatkowy jest. To klub, w którym występowałem przez większość swojej kariery. Ale liczę, że to tylko wyjdzie na plus mojej grze. Może wystąpi dodatkowa mobilizacja? Jednak nie sądzę, gdyż każde spotkanie jest tak samo punktowane. Liczę, że mecz ze Śląskiem będzie udany przede wszystkim dla całej naszej drużyny. To ważne, bo gramy u siebie i trzeba wygrywać, by w tabeli iść w górę, budować pozytywną atmosferę. Tym bardziej po dwóch meczach wygranych u siebie po 3:0 te apetyty są dość duże. Śląsk ma też swoją serię, ale liczę, że tylko ta nasza będzie kontynuowana w sobotę.

GRZEGORZ NICIŃSKI PO JAGIELLONII: ZA ŁATWO TRACIMY BRAMKI

Patrząc na statystyki Śląska można powiedzieć, że tak naprawdę to powinni martwić się ofensywni gracze Arki, by jako pierwsi w tym sezonie strzelić gola wrocławskiej drużynie, a nie obrońcy, bo ten rywal zdobywał gole tylko w jednym z czterech meczów ligowych?

Nie wiem. Na pewno w obronie też będziemy mieli sporo pracy. Są tam też zawodnicy kreatywni jak choćby Madej czy Morioka. Mają kim straszyć, bo ci piłkarze potrafią strzelać gole, a jedynie ich podstawowa strategia sprowadza się do tego, aby przede wszystkim zabezpieczyć tył.

Oba gole Śląsk strzelił Pogoni w Szczecinie po stałych fragmentach gry. Na ten element w obronie zwrócicie szczególną wagę?

Na pewno tak. Stałe fragmenty stały się bardzo ważną częścią futbolu. Już nawet Barcelona robi z tego użytek, gdy kilka lat temu złościła się przy tym fragmencie, bo przeszkadzał on im kreować grę i rozgrywać piłkę. My musimy być szczególnie czujni po Białymstoku. Jagiellonia pokazała nam, że nawet stały fragment z połowy boiska czy wrzut z autu może rozpocząć akcję na gola. A że Śląsk wykonawców też ma dobrych, musimy być skoncentrowani. To mogą być kluczowe bramki, które ustawią mecz. Tak jak my ustawiliśmy u siebie grę, szybko obejmując prowadzenie, tak na wyjazdach po zainkasowaniu trafienia już nie odwróciliśmy wyniku.

Czyli mecz Arka - Śląsk może być na 0:0 lub do pierwszego gola?

Wiele na to wskazuje. Oby ta dotychczasowa tendencja potwierdziła się, jeśli to my strzelimy gola. Natomiast, jak uda się to Śląskowi, to czas wreszcie byśmy potrafi odbić wynik.

350. GOL ARKI W EKSTRAKLASIE I PEWNA WYGRANA Z RUCHEM: FOTO, VIDEO, RELACJA

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie (63) 9 zablokowanych

 • Areczko Tylko Zwycięstwo ! (2)

  Twierdza Gdynia nie ulegnie.

  • 44 32

  • Już jutro czar pryśnie śledziu

   • 13 11

  • Zalosny sledzioterator

   • 1 1

 • Gdyby postawił na Śląsk to byłoby coś nie tak :-) (4)

  • 16 13

  • Gdyby postawił na Śląsk wszystko by było wporządku :-) (3)

   • 12 12

   • gdybyś postawił na słownik to wtedy byłoby w porządku (2)

    • 9 8

    • gdyby nie twój podpis

     byłbyś w porządku

     • 6 3

    • Haha celna uwaga !

     • 4 0

 • Słaby ten Tadzio!

  Zawsze był. Zawsze się dziwiłem wszystkim tym trenerom, że nie nakazują swoim zawodnikom grać 1na1 na niego. Facet wiecznie na karuzeli.

  • 8 13

 • Przyszedł przelew z urzędu miasta, zagrajcie a my zaśpiewamy dla Pana Prezydenta (2)

  • 16 19

  • ale jak? już nie będziemy śpiewać pieśni wychwalane Rysia K. (1)

   • 5 8

   • nie... zaśpiewamy dla Nikosia i Bolka...

    • 0 0

 • oby Sochy nie przymkneli na Srebrzysku... (6)

  Desperat niezrównowažony!

  • 8 16

  • (5)

   Bredzi Tadzik,Tadzik Socha
   Przecież przegra gdyńska wiocha
   Może Szczurek czuje blusa
   Wyśle kase z pięćset plusa
   To Forbricha wtedy ruszą
   Na arbitrze coś wymuszą
   Forbrich do roboty rusza
   Będzie karny z kapelusza
   Sprawa nie jest całkiem nowa
   Świeży przykład jest z Zambrowa!
   Więc uważać będzie trzeba
   arka sny ogromne miewa
   Że się w lidze utrzymają
   Chociaż kasy zero mają!
   Ale jutro będzie draka
   Będą baty od Rumaka
   Śląsk areczke już ostudzi
   arka w kiblu się obudzi
   I niech arka się nie wścieka
   Standartowo z was jest beka!

   • 16 34

   • :::))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) (1)

    • 10 4

    • haha

     To cię dziecko poniosło😂

     • 6 9

   • Bredzi Romek pisarz marny
    prześladuje znów go karny
    jakiś kompleks, problem duży
    klawiatura mu nie służy
    neostrada dzisiaj działa
    więc zrobimy Arce "ała"
    tak pomyślał. kompa włączył
    i wnet mózg mu się wyłączył
    skończ waść pisać brednie kupę
    Rumakowi cmoknij d*pę :*

    • 32 8

   • dd

    z Ciebie poeta tak jak z lechii Barcelona.

    • 11 6

   • Do ROMKA

    nie no szacun po prostu!!! :)

    • 2 2

 • Hej

  Hej Arka goooooool

  • 22 17

 • Co z Formela? (2)

  Czy wraca do Arki?

  • 10 13

  • piechotą!

   • 8 8

  • niestety do 1 ligi

   • 1 1

 • Wielka Triada Polską Włada (4)

  TAG.

  • 28 16

  • TAG (3)

   Dareczku, wypij lepiej sobie 2 meliski a nie tak sie podniecach tą padliną z Gdyni...

   • 8 11

   • Ból d*py? (2)

    Masz chyba ból d*py po tym jak was wydymała wasza megasuper niekończońca sie przyjaźń z Krakowa! Pamiętaj, że zawsze was wszyscy dymali i będą dymać nigdy szacunku nie będzie miał do was nikt...jak widzisz nawet wasze zgody więc wróć do szeregu chłopcze z drużyny donka.

    • 8 5

    • Śledź z Sopotu już pumeksem zgodowe tatuaże wiślackich psów wytarł, czy jeszcze liczy na come back? (1)

     • 4 2

     • nie... Ruch i Widzew sobie dorobił :)

      • 2 2

 • jest wesoło w 3-mieście,beka!

  Dobrze że na necie tylko,nie jak w Krakowie z siekierami milcja ze srebrnikami się gania@

  • 15 0

 • Na 16.30 (4)

  Sprzedano 9041 biletów w tym karnety bez stref buforowych ok 1200.Tylko Arka Gdynia!

  • 9 14

  • Tylko Arka Gdynia

   Bullshiet, obecnie jest < 8 tys. Ale jutro dycha powinna być

   • 3 12

  • tak jak ostatnio sprzedali 12 tys biletów nie licząc karnetów, a na meczu 10 tys śmiech na całą Polskę buahahaaaaa (1)

   • 4 16

   • Smiech to jest jak lechia sprzeda 8000 biletow

    A frekwencje podaja 10 000

    • 1 1

  • No tak

   Luda tyle ze podobno Gryzoń Maracane chce w Gdyni budować

   • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Arki

GKS Katowice
2 grudnia 2023, godz. 15:00
26% GKS Katowice
17% REMIS
57% ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Sławek Surkont 18 36 66.7%
2 Janrohde1950.02.06@gmail.com Rohde 15 35 73.3%
3 Artur Wielkopolski 16 33 68.8%
4 Mirosław Radka 17 33 64.7%
5 Michał Sędzielewski 18 33 61.1%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 16 10 2 4 26:17 32
2 Odra Opole 16 9 3 4 21:14 30
3 GKS Tychy 16 9 1 6 22:20 28
4 Miedź Legnica 16 7 6 3 26:15 27
5 Lechia Gdańsk 16 7 5 4 23:16 26
6 Górnik Łęczna 16 6 8 2 18:14 26
7 Motor Lublin 16 8 2 6 21:22 26
8 Wisła Kraków 16 6 7 3 31:19 25
9 Wisła Płock 16 6 5 5 21:21 23
10 Stal Rzeszów 16 6 3 7 23:24 21
11 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 16 5 5 6 27:22 20
12 GKS Katowice 16 5 5 6 21:20 20
13 Polonia Warszawa 16 5 3 8 21:23 18
14 Chrobry Głogów 16 5 3 8 16:26 18
15 Znicz Pruszków 16 5 2 9 12:20 17
16 Resovia 16 4 2 10 15:30 14
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 16 2 7 7 11:23 13
18 Zagłębie Sosnowiec 16 2 5 9 13:22 11
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 17 kolejki

 • GKS Katowice - ARKA GDYNIA (sobota, godz. 15)
 • LECHIA GDAŃSK - Miedź Legnica (niedziela, godz. 12:40)
 • piątek
 • Polonia Warszawa - Stal Rzeszów
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków
 • sobota
 • Górnik Łęczna - GKS Tychy
 • Resovia - Wisła Płock
 • niedziela
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Motor Lublin
 • Znicz Pruszków - Odra Opole
 • Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów (przełożony na 19.12)

Ostatnie wyniki Arki

Zagłębie Sosnowiec
12 listopada 2023, godz. 18:00
12% Zagłębie Sosnowiec
16% REMIS
72% ARKA Gdynia

Relacje LIVE

Najczęściej czytane