Wiadomości

stat

Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie odda Karola Żupińskiego. Ekstraliga kusi żużlowca

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Karol Żupiński (w środku) w minionym sezonie miał pewne miejsce w składzie Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Teraz Alan Szczotka (z lewej) i Piotr Gryszpiński (z prawej) mają stanowić dla niego równorzędną konkurencję.
Karol Żupiński (w środku) w minionym sezonie miał pewne miejsce w składzie Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Teraz Alan Szczotka (z lewej) i Piotr Gryszpiński (z prawej) mają stanowić dla niego równorzędną konkurencję.

Kluby z PGE Ekstraligi nadal kuszą Karola Żupińskiego. - Liczymy się z tym, że może odejść, ale na pewno nie w tym sezonie. Nie ma takiej opcji - przekonuje Tadeusz Zdunek, prezes Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Zapewnia jednocześnie, że wypożyczenie Alana Szczotki ze Stali Gorzów Wlkp. nie jest zabezpieczeniem na wypadek odejścia wychowanka. - Mamy trzech juniorów o podobnym potencjale i żaden z nich nie będzie czuł się pewniakiem. To rywalizacja jakiej u nas dawno nie było - wyjaśnia włodarz gdańskich żużlowców.Alan Szczotka wypożyczony do Zdunek Wybrzeże GdańskKarol Żupiński dość przebojowo zadebiutował w Nice 1. Lidze Żużlowej w sezonie 2018 i szybko zwrócił na siebie uwagę innych klubów. W 2019 roku wychowanek Wybrzeża Gdańsk spisywał się na ligowych torach przeciętnie, ale wciąż nie mógł narzekać na brak zainteresowania i to z najwyższej klasy rozgrywkowej.

W ekstralidze jest problem z juniorami i choć okno transferowe zostało już zamknięte, nadal nie brakuje klubów, które chciałyby pozyskać Żupińskiego. Teraz byłoby to możliwe jedynie w ramach wypożyczenia, ale dla chcącego nic trudnego - przy odpowiednich warunkach finansowych zawsze można się porozumieć.

- Liczymy się z tym, że Karol może odejść, ale na pewno nie w tym sezonie. Nie ma takiej opcji. Ma jeszcze z nami kontrakt ważny przez rok i na pewno go wypełni - ucina temat Tadeusz Zdunek.
Prezes Wybrzeża przekonuje zresztą, że zawodnik, który w czerwcu skończy 18 lat, zajęty będzie w tym sezonie raczej walką o meczowy skład. Wbrew niektórym domysłom, Alan Szczotka nie został wypożyczony ze Stali Gorzów Wielkopolski po to, aby zabezpieczyć się na wypadek odejścia Żupińskiego. Wręcz przeciwnie, ma stanowić dla niego konkurencję podobnie jak pozyskany wcześniej z Piły Piotr Gryszpiński.

Piotr Gryszpiński za 100 tys. zł w Zdunek Wybrzeże Gdańsk- Mamy trzech juniorów o podobnym potencjale i żaden z nich nie będzie czuł się pewniakiem. To rywalizacja jakiej u nas dawno nie było. Szczotka już przeprowadził się do Gdańska i podjął nawet pracę u jednego z naszych sponsorów a i Gryszpiński, choć nie jest na miejscu, wykazuje się dużym zaangażowaniem. Liczę, że ta konkurencja wyjdzie na dobre każdemu z nich, a przede wszystkim naszej drużynie. Formacja juniorska w ostatnim czasie nie była naszą mocną stroną i to ma się zmienić - kończy Zdunek.
Przypomnijmy, że oprócz trzech zawodników walczących o skład meczowy, w formacji juniorskiej Wybrzeża posiada jeszcze mniej doświadczonych wychowanków Amadeusza SzulistaMacieja Uszaruka.

Mirosław Berliński nadal trenerem Zdunek Wybrzeże

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

data meczu: 04.04.2020

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
:
Unia Tarnów
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Emil P. 12 33 91.7%
2. Jerzy Giernatowski 12 33 91.7%
3. Ryszard Kupidura 12 33 91.7%
4. Robert Jaworski 12 33 91.7%
5. Stefan Radlicki 12 33 91.7%

Tabela końcowa

Nice 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 PGG ROW Rybnik
2 Arged Malesa Ostrovia
3 Car Gwarant Start Gniezno
4 Unia Tarnów
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
6 Lokomotiv Daugavpils
7 Orzeł Łódź
  • Awans do ekstraligi: PGG ROW Rybnik
  • udział w barażach o awans: Ostrovia
  • udział w barażach o utrzymanie: Orzeł Łódź
  • awans z II ligi: Polonia Bydgoszcz

Playoff

Półfinały
PGG ROW Rybnik
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
Agred Malesa TŻ Ostrovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
90
Unia Tarnów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
76
Car Gwarant Start Gniezno
3 miejsce po rundzie zasadniczej
89
Finał
PGG ROW Rybnik
zwycięzca półfinału 1
93
Agred Malesa TŻ Ostrovia
zwycięzca półfinału 2
87

Terminarz

04.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Unia Tarnów
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
30.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 47:43 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
15.06 (sob) godz.16:15 Arged Malesa Ostrovia 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!

Najczęściej czytane