Tak jak obiecywał trener Obłój

Krzysztof Klinkosz
9 lutego 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

W niedzielę trener Tadeusz Obłój zapowiadał, że jego taktyką na Tychy będzie strzelenie jednej bramki więcej. Po "losowaniu" kapitan Stoczniowca zapowiadał że drużyna zrobi wszystko by GKS pożałował swojego wyboru. Gdańszczanie na Śląsku dwukrotnie doprowadzali do remisu i dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Ostatni raz na 51 sekund przed końcem meczu i tej przewagi nie roztrwonili. GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk 3:4 (2:2, 1:0, 0:2).

Sobecki - Kotlorz - Gwiżdż, Sokół - Jakes, Gonera - Csorich, Śmiełowski - Mejka; Vitek - Parzyszek - Witecki, Simiczek - Bagiński - Woźnica, Galant - Garbocz - Krzak, Paciga - Gurazda - Banachewicz.
Odrobny; Smeja - Kabat, Skrzypkowski - Maciejewski, Kostecki - Mat.Rompkowski, Kantor - Kwieciński; Ziółkowski - Skutchan - Steber, Chmielewski - Wróbel - Drzewiecki, Jankowski - Mac. Rompkowski - Strużyk, Błażejczyk - Janecka - Marzec.
  • 59.09' Chmielewski

1'
Od ataków GKS rozpoczyna się mecz w Tychach
0.54'
[1:0] Gol dla zespołu GKS Tychy! Strzelcem bramki został Bagiński. Wychowanek gdańskiego Stoczniowca dostał krążek przy prawym słupku bramki Odrobnego i strzelił z bardzo ostrego kąta. Nie popisali się gdańscy obrońcy.
3'
Wróbel o krok od wyrównania, wykończył szybką kontrę, Sobecki odruchowo obronił parkanem.
4'
Struzyk uderzył na bramke GKS. Krążek odbił się od Sobeckiego, Niestety nie zdążył z dobitką Maciej Rompkowski.
5'
Kontra GKS Parzyszek jednak prosto w Odrobnego
6'
Gdańszczanie utrzymują się w tercji GKS ale bez efektu.
kara
7'
Smeja (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Za przeszkadzanie
8'
Witecki prosto w Odrobnego. Później jeszcze próbował Woźnica.
9'
Gdańszczanie już w komplecie
10.31'
[1:1] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Drzewiecki. Pod bramkę wjechał Kostecki uderzył w kierunku bramki a tuż przed Sobeckim lot krążka zmienił Drzewiecki.
13'
Kolejna udana interwencja Odrobnego, tym razem po strzale Bagińskiego.
14'
Jankowski próbował strzału niesygnalizowanego ale nie pokonał Sobeckiego.
kara
14'
Kotlorz (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową. Za spowodowanie upadku przeciwnika.
16'
Gdańszczanie nie wykorzystali przewagi liczebnej.
17.24'
[1:2] GOOOLLLLL dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Drzewiecki. Gdański napastnik z bliska przy lewym słupku umieszcza krążek w siatce.
19'
Krążek w bramce gdańskiej, wpadł do niej po edwidentnym spalonym w polu bramkowym sędzia analizuje zapis wideo.
19'
Analiza zapisu wideo trwa bardzo długo. Obsługa zawodów nie potrafi odtworzyć całej sytuacji.
18.16'
[2:2] Gol dla zespołu GKS Tychy! Strzelcem bramki został Simicek. Sędzia uznaje, że bramka została zdobyta prawidłowo mimo, że nie mógł obejrzeć dokładnego zapisu wideo. Co widać było za pośrednictwem transmisji telewizyjnej.
kara
18'
Smeja (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
kara
18'
Simicek (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
20'
Koniec pierwszej części gry: GKS Tychy - Stoczniowiec 2:2
21'
Rozpoczyna się druga tercja
kara
21'
Sokół (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową. Za przeszkadzanie.
22'
Gdańszczanie nie mogą skonstruować składnej akcji w przewadze.
22'
Kontra GKS, znów Bagiński przed szansą ale obok bramki.
23'
Gospodarze już w komplecie
24'
Odrobny w opałach po wyjeździe z bramki,na szczęście w porę wrócił.
25.29'
[3:2] Gol dla zespołu GKS Tychy! Strzelcem bramki został Parzyszek as. Krzak. Krzak podał zza bramki w gąszcz przed Odrobnego, dojechał Parzyszek, który znalazł lukę w obronie.
kara
25'
Bagiński (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową.
kara
25'
Parzyszek (GKS Tychy) ukarany karą 2 minutową. Za "wysoki kij".
29'
Gdańszczanie zbyt wolno rozgrywają krążek w podwójnej przewadze.
29'
Niestety brakuje strzałów gdańszczan w przewadze.
30'
Gospodarze przetrzymali podwójne osłabienie
31'
Parzyszek sam na sam z Odrobnym ale nie strzelił
31'
W odpowiedzi Strużyk ale w Sobeckiego.
31'
Simicek nie strzelił z bliska
32'
Zbyt chaotycznie gdańszczanie grają w obronie
34'
Zamieszanie pod gdańską bramką, Odrobny wyjasnia sytuację
36'
Vitek próbował zaskoczyć gdańskiego bramkarza ale wynik bez zmian
37'
Strużyk wyprzedził dwóch zawodników GKS ale nie zdołał oddać dokładnego strzału.
38'
Simicek z bliska nie trafia w bramkę, gdańszczanie mają w bramce Odrobnego.
40'
Gospodarze zaatakowali w końcówce drugiej tercji, gdańszczanie próbowali konstruować kontry.
40'
Koniec drugiej tercji: GKS Tychy - Stoczniowiec 3:2.
41'
Rozpoczyna się trzecia część meczu.
41'
Gdańszczanie nie wykończyli dobrze akcji ofensywnej.
41'
Vitek ruszył na bramkę gdanską ale krążek odebrał mu Steber.
43'
Szansa dla GKS, Odrobny broni pierwszy strzał ale by zapobiec dobitce musiał podciąć Garbocza.
kara
43'
Odrobny (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową. Za bramkarza siada na ławkę Strużyk.
45'
Chmielewski w samotnej akcji ale strzela nad bramką.
45'
Seria uwolnień przed bramką GKS ale bez efektów dla gdańszczan.
47'
Ziółkowski z bliska nie trafia w bramkę
48'
Zamieszanie pod gdańska bramką, Odrobny dwoi się i troi ale a nogę Mateusza Rompkowskiego przewraca się Vitek.
kara
48'
Mat.Rompkowski (Stoczniowiec Gdańsk) ukarany karą 2 minutową.
49'
Kolejne zamieszanie pod bramką gdańską, Odrobny broni szczęśliwie a goście wybijają krążek.
50'
Steber obok bramki
51'
Jankowski oddał szybki techniczny strzał ale krążek został odbity.
52'
Gwiżdż mocno z dystansu ale odbija Odrobny.
52'
Krzak obok bramki
52'
Odpowiedź Skutchana szybka ale zabrakło wykończenia akcji.
52'
Przepychanki pod gdańska bramką, Mat. Rompkowski nie dał się sprowokować.
55'
Akcje przenoszą się spod jednej bramki pod drugą.
56'
Gdańszczanie chcą skonstruować składną akcję
55.54'
[3:3] Gol dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Mac. Rompkowski. Rompkowski zdecydował się na samotną akcję
57'
Wróbel nie trafił w krążek przed bramką tyską.
59'
Odrobny wyskokiem ratuje sytuację.
59.09'
[3:4] Gooooool dla zespołu Stoczniowiec Gdańsk! Strzelcem bramki został Chmielewski.
60'
Tyszanie zaatakowali z furią, sędzia przerywa grę po spalonym w polu bramkowym.
60'
Czas dla GKS Tychy. Gospodarze wycofują bramkarza.
60'
Zostały 32 sek
60'
Odrobny mrozi krążek na 13 sek. przed końcem.
60'
Krążek wypada za bandę, Zostały 2 sekundy
60'
KONIEC MECZU GDANSZCZANIE WYGRYWAJĄ W TYCHACH. Stan rywalizacji play-off 1:1 kolejny mecz w piątek w Gdańsku.

Pozostałe wyniki play-off o miejsca 1-8: (do czterech zwycięstw)
Comarch Cracovia - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 5:0 (2:0, 2:0, 1:0); Aksam Unia Oświęcim - Podhale Nowy Targ 2:3 po karnych (0:1, 0:0, 2:1, dogrywka 0:0, karne 2:3); JKH GKS Jastrzębie - Ciarko KH Sanok 5:2 (1:0, 3:0, 1:2); stan play-off 2-0