Sopoccy żeglarze blisko podium w Miami

31 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Sopocki Klub Żeglarski 53. Trofeo Princesa Sofia w żeglarstwie. Paweł Tarnowski wygrał na Majorce
Paweł Tarnowski osiągnął najlepszy wynik z biało-czerwonych podczas prestiżowych regat żeglarskich w Miami. Paweł Tarnowski osiągnął najlepszy wynik z biało-czerwonych podczas prestiżowych regat żeglarskich w Miami.

Mimo wygrania czterech wyścigów Paweł Tarnowski nie zdołał wpłynąć na podium regat w żeglarskim Pucharze Świata. W Miami deskarz SKŻ Ergo Hestia Sopot zajął 4. lokatę w klasie RS:X. Był to najlepszy wynik polskiej reprezentacji w rywalizacji, która w tym roku zgromadziła na starcie 711 zawodniczek i zawodników z 64 państw.

Paweł Tarnowski w USA żeglował nierówno, ale zdecydowanie miał więcej bardzo dobrych startów od tych kiepskich. Z 11 startów cztery wygrał, dwukrotnie był drugi, a wyścig medalowy, punktowany podwójnie ukończył z 3. lokatą. Jednak to wszystko nie wystarczyło do podium, gdyż zabrakło punktów, które sopocian stracił w 4. wyścigu. Ukończył go jako piąty, ale został zdyskwalifikowany.

PAWEŁ TARNOWSKI NAJLEPSZYM SPORTOWCEM SOPOTU 2015 WSPÓLNIE Z MARCINEM STEFAŃSKIM. SPRAWDŹ, KTO TRIUMFOWAŁ W INNYCH KATEGORIACH

Zgodnie z regulaminem ten start nie liczył się do punktacji końcowej, gdyż najsłabszy wynik każdemu startującemu anulowano, ale ta sytuacja spowodowała, że Pawłowi zaliczono kolejny słaby występ, czyli 16. miejsce w biegu numer 9. Oznaczało to 11 punktów straty w stosunku do tego, gdyby nie było wspomnianej dyskwalifikacji. I właśnie to zdecydowało, że Tarnowski regaty w Miami ukończył na 4. miejscu. Lepsi od niego były tylko sławy windsurfingu, złoty i srebrny medalista igrzysk olimpijskich z 2012 roku: Dorian Van Rijsselberge (Holandia) i Nick Dempsey (W.Brytania) oraz Aichen Wang (Chiny).

Blisko cztery lata temu obok tych dwóch wspomnianych deskarzy na podium w Londynie stanął Przemysław Miarczyński. W tym cyklu olimpijskim sopocianin przegrał prawo startu w Rio de Janeiro na rzecz Piotra Myszki (AZS AWFiS Gdańsk), ale nie odpuszcza. W Miami uplasował się na 6. miejscu.

PEŁNE WYNIKI KLASY RS:X MĘŻCZYZN

Również dwie sopocianki popłynęły w wyścigu medalowym RS:X kobiet. Przygotowująca się do debiutu olimpijskiego Małgorzata Białecka zajęła w końcowej klasyfikacji 7., a Maja Dziarnowska 10. miejsce. W pojedynczych wyścigach spisywały się jeszcze lepiej. Białecka wygrała dwa z nich, a Dziarnowska dwukrotnie finiszowała druga.

Trzecia z deskarek SKŻ - Agnieszka Bilska sklasyfikowana została na 21. miejscu.

Na podium stanęły same utytułowane zawodniczki. Wygrała aktualna wicemistrzyni świata i mistrzyni Europy Bryony Shaw z Wielkiej Brytanii przed brązową medalistką mistrzostw świata Holenderką Lilian De Geus i obecną championką globu Chinką Peiną Chen.

PEŁNE WYNIKI KLASY RS:X KOBIET

Wyniki sopocian były najlepszymi w całej reprezentacji Polski w regatach w Miami. W żadnej z innych klasy nikomu z biało-czerwonych nie udało się awansować do wyścigów medalowych, czyli zająć miejsca w czołowej "10".

Opinie (8) 2 zablokowane

• fajne wyniki (1)

• 1 1

• fajne to są te dziewczyny z SKŻ :)

• 2 1

• Paweł Tarnowski czwarty w Pucharze Świata a Marcin Stefański w czołówce czego? (1)

Aż żal to komentować, kto mógł być taką V kolumną w UM Sopotu i taki wstyd pany prezydentowi zrobić?