Koszykarze Trefla wygrali w Tarnobrzegu

4 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Artur Mielczarek (nr 55) był jednym z trzech rezerwowych Trefla, którzy zdecydowanie grali skuteczniej niż ich odpowiednicy w Siarce, co zmieniło obraz meczu. Nikola Marković (z lewej) zaliczył kolejny w tym sezonie double-double. Artur Mielczarek (nr 55) był jednym z trzech rezerwowych Trefla, którzy zdecydowanie grali skuteczniej niż ich odpowiednicy w Siarce, co zmieniło obraz meczu. Nikola Marković (z lewej) zaliczył kolejny w tym sezonie double-double.

Koszykarze Trefla Sopot pokonali w 21. kolejce Tauron Basket Ligi na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 79:70 (16:24, 18:12, 24:19, 21:15). Żółto-czarni powtórzyli niemal rezultat z pierwszej rundy, gdy w Hali Stulecia triumfowali 78:70. Double-double zaliczyli: Filip DylewiczNikola Marković. W sobotę podopieczni Zorana Marticia obudzili się do lepszej gry po kwadransie. Wcześniej zaprezentowana skuteczność w rzutach za 2 punkty nie powinna im się już więcej nigdy powtórzyć, gdyż nie przystoi to drużynie, która wciąż zachowuje szanse na awans do play-off.

SIARKA: Welsh 17 (1x3, 8 zb.), Grzeliński 14 (2x3, 9 zb.), Patoka 13 (3x3, 8 zb.), Wojdyła 12 (2x2, 10 zb.), Jakóbczyk 12 (1x3)oraz Małecki 2, Pandura 0

TREFL: Ireland 15 (1x3), Marković 11 (1x3, 12 zb.), Dylewicz 11 (2x3, 10 zb.), Śmigielski 10, Karolak 2 oraz Mielczarek 14 (2x3), M.Kolenda 8 (2x3), Laser 8

Dobrze że tak kiepska skuteczność miała miejsce z outsiderem tabeli. Z innym przeciwnikiem zapewne koszykarze Trefla nie mieliby czego szukać, jeśli w pierwszej połowie graliby poniżej 30 procent skuteczności w rzutach za 2. A taką kiepską skuteczność prezentowali sopocianie do przerwy w Tarnobrzegu. Podopieczni Zorana Maticia ratowali się "trójkami", których trafili 4 z 9. Jednak przede wszystkim w meczu pozostali, gdyż mieli większy potencjał na ławce niż Siarka. Rezerwowi żółto-czarnych do przerwy zdobyli 14 punktów, gdy ich zaledwie dwaj odpowiednicy w miejscowych szeregach o 12 mniej.

Na pierwszy celny rzut Trefla tego dnia czekaliśmy do 3. minuty, a wykonał go Anthony Ireland na 2:3. Po raz kolejny trafił Jakub Karolak, ale wówczas było już 2:11. Gospodarze dyktowali swoje warunki do 14. minuty, gdy prowadzili 32:20. O tym że na przerwę Trefl zszedł z nieznaczną stratą (34:36) przesądziły celne rzuty:
Artura Mielczarka
, Piotra ŚmigielskiegoMichała Kolendy.

TREFL WYGRAŁ U SIEBIE Z SIARKA, CHOĆ CZĘSTO PUDŁOWAŁ Z WOLNYCH

Zaraz po zmianie stron efektownym wsadem wyrównał Śmigielski, a w 22. minucie wolnego tego koszykarza wyprowadziły sopocką drużynę po raz pierwszy tego dnia na prowadzenie (38:36). Gdy ze swoimi punktami dołączyli się rutynowani Filip DylewiczNikola Marković Trefl zaczął na dobre przejmować inicjatywę. Serb bardzo dobrze grał także na tablicach. Jeszcze przed końcem trzeciej kwarty osiągnął 11 zbiórek.

Na niespełna minutę przed końcem tej części gry goście prowadzili już 58:50, ale dali jeszcze przed końcem zdobyć 5 punktów z rzędu Tomaszowi Wojdyle. Natomiast na początku 4. kwarty Jakub Patoka rzucił na 57:58.

Jednak Trefl nie pozwolił się przełamać. Przy tym wyniku celny rzutem zza łuku odpowiedział Kolenda. Historia powtórzyła się w 37. minucie. Gdy Alex Welsh sprowadził rezultat do 64:65, "trójką" popisał się Ireland, a chwilę później również w tej sposób Marković rzucił na 71:66. Niewiele brakowało, aby mecz skończył się identycznym wynikiem jak 12 listopada w Sopocie. Wówczas Trefl wygrał 78:70. W sobotę rzucił o punkt więcej, a rywale osiągnęli identyczny poziom zdobyczy.

Wyniki 21 kolejki

• Siarka Tarnobrzeg - TREFL SOPOT 70:79 (24:16, 12:18, 19:24, 15:21)
  • King Szczecin - ASSECO GDYNIA 94:83 (22:21, 29:21, 17:16, 26:25)
  • Polfarmex Kutno - Anwil Włocławek po dogrywce 88:95 (20:16, 15:17, 26:29, 22:21, d 5:12)
  • AZS Koszalin - TBV Start Lublin 65:79 (19:16, 20:27, 10:10, 16:26)
  • Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 78:72 (23:13, 11:25, 22:21, 22:13)
  • Miasto Szkła Krosno - Stelmet BC Zielona Góra 57:75 (20:15, 11:23, 15:17, 11:20)
  • Polpharma Starogard Gdański - Polski Cukier Toruń 90:73 (26:14, 19:18, 28:18, 17:23)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 61:78 (11:18, 20:25, 20:17, 10:18)
  • King Szczecin - Rosa Radom 63:68 (18:17, 14:21, 14:18, 17:12)