Hokeiści Automatyki rozbici w Katowicach. Objęli prowadzenie, a potem stracili 8 goli

22 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Josef Vitek już w 3. minucie otworzył wynik meczu w Katowicach. Niestety, do końca spotkania trafiali już tylko gospodarze. Josef Vitek już w 3. minucie otworzył wynik meczu w Katowicach. Niestety, do końca spotkania trafiali już tylko gospodarze.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali na wyjeździe z Tauronem GKS Katowice aż 1:8 (1:3, 0:4, 0:1). Podopieczni Andrieja Kowaliowa rozpoczęli mecz od prowadzenia, a skończyli z trzecią porażką z rzędu. To jednocześnie ich najwyższa porażka w tym sezonie.

8:1 Łopuski as. Wanacki - Fraszko 42:13 5 na 4

Tauron GKS: Kosowski; Wanacki, Cakajik; Grof, Martinka; Rapała, Nowak; Zieliński; Krawczyk - Malasiński, Rohtla, Strzyżowski; Gruszka, Wronka, Łopuski; Fraszko, Sawicki, Themar; Nahunko, Majoch

MH AUTOMATYKA: Gorodecki; Bilcik, Dolny; Lehmann, Wachowski; Kantor, Wysocki; Maciejewski - Steber, Polodna, Pesta; Vitek, Stasiewicz, Samusienko; Strużyk, Rompkowski, Marzec; Szczerbakow, Różycki, Wrycza

Gdańszczanie w Katowicach zagrali osłabieni brakiem kontuzjowanych Tomasza Witkowskiego, Marka WróblaAdama Skutchana. Gdy zaraz na początku spotkania przy pierwszej przewadze wynik otworzył Josef Vitek dobijając uderzenie spod niebieskiej linii Krzysztofa Kantora, wydawało się, że goście mimo osłabień, mają szansę postawić się faworyzowanym rywalom.

Nic bardziej mylnego. Nie minęło 5 minut, a do wyrównania doprowadził Tomasz Malasiński strzelając w samo okno bramki Maksima Gorodeckiego. Ten sam zawodnik chwilę później był faulowany w sytuacji sam na sam i wywalczył rzut karny, który zamienił na prowadzenie 2:1. Gdańszczanie, choć mieli więcej przewag, poprzestali na jednym trafieniu, a katowiczanie przed końcem tercji dorzucili kolejne.

Dalej było jeszcze gorzej. GKS potrzebował zaledwie 8 minut drugiej tercji, aby zdobyć 4 kolejne bramki. W przewadze grali dopiero przy ostatniej z nich, gdy strzałem na 7:1 hat-tricka skompletował Malasiński. Gdańszczanie dali się kompletnie zdominować, choć pojedyncze okazje na bramki mieli Rompkowski i Vitek. Pierwszy trafił w bramkarza, a drugi posłał krążek na słupek.

Ostatnia tercja to średnio udane próby dobicia gdańszczan. Wprawdzie szybko na 8:1 podwyższył w przewadze wychowanek Stoczniowca Gdańsk Mikołaj Łopuski, ale miejscowym nie brakowało sytuacji, aby doprowadzić do dwucyfrowej zdobyczy. MH Automatyka odpowiedziała składną akcją zakończona strzałem Michaiła Samusienki, ale Białorusin nie zdołał pokonać bramkarza.

W końcówce spotkania więcej było przepychanek niż gry i rezultat nie uległ już zmianie. Gdańszczanie skończyli ten pojedynek ze swoim najgorszym wynikiem w tym sezonie.

11 SMS Sosnowiec 6 0 0 0 6 5:54 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL.
Tabela wprowadzona: 2017-09-22

Wyniki 5 kolejki

• Tauron KH GKS - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 8:1 (3:1, 4:0, 1:0)
  • TatrySki Podhale - GKS Tychy 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
  • JKH GKS Jastrzębie - SMS Katowice 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
  • Unia Oświęcim - Naprzód Janów 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
  • PGE Orlik Opole - Comarch Cracovia 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)
  • pauzuje: SMS Sosnowiec

Opinie (86) 9 zablokowanych

• (1)

5 meczy za nami zostało 35 w zasadniczym a znacy hokeja już wiedzą jak to się skończy po h... na mecze chodzicie

• heh

trzecia tercja to jakaś jazda była 10:0 średnia to tak jakby co 2 minuty gol. To tak jakby w ogóle nie dotykali krążka.

• 2 0

• (13)

Czekam na wypowiedź starego stoczniowca po wspaniałym występie jego ekipy w Toruniu.
    2-21 w torbę.

• 9 1

• (12)

jakby tu Tobie odpowiedzieć , żeby Cię nie urazić , a jednocześnie zniżyć się do Twojej jakże znikomej znajomości przecudownej dyscypliny jaką jest hokej na lodzie ... otóż w Toruńto doszło do konfrontacji m.in. ( jeżeli Znasz a podejrzewam ,że NIE ) niejakiego pana Jarosława Dołegi ( ok. 10 letni staż w ekstraklasie ) i jego bandy ( też z paroletnim doświadczeniem w PLH ) a naprzeciwko stanęli chłopcy , którzy jeszcze 4 miesiące temu grali w młodziku ... !!!

• 9 9

• (6)

Ziółek i Sochacki też 4 miesiące temu grali w młodzikach ? Po co ta drużyna ? Grali by chłopaki w CLJ-tce ogrywali się, w finałach wzmocnieni Dimą,Bolkiem,Kiryłem i bliźniakami mogli by bronić tytułu MP a tak pobili rekord klubu w wysokości porażki

• 4 2

• (3)

Jacku uwierz mi , że też nad tym wynikiem trochę ubolewam ... ! a pytanie po co ta drużyna ... to naprawdę tylko i wyłącznie do M.K. i dziwne jest to , że nikt mu nie chce go zadać tylko każdy woli tutaj się bezimiennie napinać i wymądrzać ...!!!

• 4 2

• (2)

Ta drużyna jest tylko po to , aby prezes mógł wypełnić zapis w umowie z miastem w temacie dzierżawy hali. Chłopacy są niestety narzędziem prezesa w celu utrzymania koryta.

• 6 0

• Otóż to. W umowie dzierżawy hali z miastem jest zapis mówiący o obowiązku posiadania przez GKS Stoczniowiec seniorskiej drużyny hokeja!. Nieważna płeć więc do tej pory miał dziewczyny i go nic nie obchodziło. Grunt się zaczął palić pod nogami jak dziewczyny zaczęły odchodzić, zakładać rodziny itp. i nagle pojawiło się na treningu po siedem dziewczyn i wizja nie wystartowania w rozgrywkach a co za tym idzie nie wypełnienie punktu z umowy za co można by było go wywalić. A tak jest drużyna i wszystko gra. Ot cała historia.

• 2 0

• I wszystko jasne...

• 4 0

• Druzyna jest po to zeby nie gadali ze Stoczniowiec nie ma seniorskiego hokeja. To nie wina chłopaków, nie ma co zniżać sie do poziomu stargo stoczniowca. Wynik porażka ale to nie ich liga i poziom, nie mogło być inaczej..

• 6 0

• Ziółek i Sochacki grają tam gdzie ich chcą lub mówiac inaczej tam gdzie jest ich poziom. W dodatku nie wiadomo jak długo tam pograją :)

• 6 5

• A wczoraj doszło do konfrontacji z zawodnikami którzy zarabiają kilka razy więcej...

• 8 0

• (3)

Ale misiu futrzany, ja to wiem.
        Kostecki też aż takim idiotą (chyba) nie jest i też to wie.
        Pytanie zatem nasuwa się takie - po co mu ta drużyna w lidze?
        Odpowiedź - bo zwęszył gdzieś kasę lub boi się o stołek i potrzebuje alibi.

• 12 3

• (2)

Nic innego Ci nie pozostało , tylko sam go o to zapytaj ... !!! A chłopaków zostaw w spokoju !!! Chcą grać w gdańsku to ... Grają , a grają w tej drużynie w której muszą albo tam gdzie ich chcą ale przynajmniej robią to co kochają a nie całe życie " spełniać " się przy klawiaturze tak jak ... Ty !!! Nasi synowie tez tam grają a my jesteśmy kibicami hokeja w Gdańsku ...

• 7 6

• (1)

Tez tak uwazam. Niektorzy ludzie przelewaja swoja nienawisc z prezia na niewinnych chlopakow (druzyne), ktorzy bardzo czesto kibicuja Automatyce

• 7 2

• Gdzie masz w moich wypowiedziach "nienawiść" do tej drużyny?

• I bardzo dobrze jazda z nimi (2)

TKH TORUŃ 21 -2 gks stoczniowiec. Liczę w niedzielę na powtórkę Forza TKH. Trzymajcie się kibice Automatyki będzie dobrze jeszcze w tym sezonie