Hokeiści Automatyki rozbici w Katowicach. Objęli prowadzenie, a potem stracili 8 goli

22 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Josef Vitek już w 3. minucie otworzył wynik meczu w Katowicach. Niestety, do końca spotkania trafiali już tylko gospodarze. Josef Vitek już w 3. minucie otworzył wynik meczu w Katowicach. Niestety, do końca spotkania trafiali już tylko gospodarze.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali na wyjeździe z Tauronem GKS Katowice aż 1:8 (1:3, 0:4, 0:1). Podopieczni Andrieja Kowaliowa rozpoczęli mecz od prowadzenia, a skończyli z trzecią porażką z rzędu. To jednocześnie ich najwyższa porażka w tym sezonie.

8:1 Łopuski as. Wanacki - Fraszko 42:13 5 na 4

Tauron GKS: Kosowski; Wanacki, Cakajik; Grof, Martinka; Rapała, Nowak; Zieliński; Krawczyk - Malasiński, Rohtla, Strzyżowski; Gruszka, Wronka, Łopuski; Fraszko, Sawicki, Themar; Nahunko, Majoch

MH AUTOMATYKA: Gorodecki; Bilcik, Dolny; Lehmann, Wachowski; Kantor, Wysocki; Maciejewski - Steber, Polodna, Pesta; Vitek, Stasiewicz, Samusienko; Strużyk, Rompkowski, Marzec; Szczerbakow, Różycki, Wrycza

Gdańszczanie w Katowicach zagrali osłabieni brakiem kontuzjowanych Tomasza Witkowskiego, Marka WróblaAdama Skutchana. Gdy zaraz na początku spotkania przy pierwszej przewadze wynik otworzył Josef Vitek dobijając uderzenie spod niebieskiej linii Krzysztofa Kantora, wydawało się, że goście mimo osłabień, mają szansę postawić się faworyzowanym rywalom.

Nic bardziej mylnego. Nie minęło 5 minut, a do wyrównania doprowadził Tomasz Malasiński strzelając w samo okno bramki Maksima Gorodeckiego. Ten sam zawodnik chwilę później był faulowany w sytuacji sam na sam i wywalczył rzut karny, który zamienił na prowadzenie 2:1. Gdańszczanie, choć mieli więcej przewag, poprzestali na jednym trafieniu, a katowiczanie przed końcem tercji dorzucili kolejne.

Dalej było jeszcze gorzej. GKS potrzebował zaledwie 8 minut drugiej tercji, aby zdobyć 4 kolejne bramki. W przewadze grali dopiero przy ostatniej z nich, gdy strzałem na 7:1 hat-tricka skompletował Malasiński. Gdańszczanie dali się kompletnie zdominować, choć pojedyncze okazje na bramki mieli Rompkowski i Vitek. Pierwszy trafił w bramkarza, a drugi posłał krążek na słupek.

Ostatnia tercja to średnio udane próby dobicia gdańszczan. Wprawdzie szybko na 8:1 podwyższył w przewadze wychowanek Stoczniowca Gdańsk Mikołaj Łopuski, ale miejscowym nie brakowało sytuacji, aby doprowadzić do dwucyfrowej zdobyczy. MH Automatyka odpowiedziała składną akcją zakończona strzałem Michaiła Samusienki, ale Białorusin nie zdołał pokonać bramkarza.

W końcówce spotkania więcej było przepychanek niż gry i rezultat nie uległ już zmianie. Gdańszczanie skończyli ten pojedynek ze swoim najgorszym wynikiem w tym sezonie.

11 SMS Sosnowiec 6 0 0 0 6 5:54 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL.
Tabela wprowadzona: 2017-09-22

Wyniki 5 kolejki

• Tauron KH GKS - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 8:1 (3:1, 4:0, 1:0)
  • TatrySki Podhale - GKS Tychy 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
  • JKH GKS Jastrzębie - SMS Katowice 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
  • Unia Oświęcim - Naprzód Janów 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
  • PGE Orlik Opole - Comarch Cracovia 1:6 (0:2, 0:3, 1:1)
  • pauzuje: SMS Sosnowiec

Opinie (86) 9 zablokowanych

• rany...co się z nimi dzieje? Mnóstwo kar i głupich błędów.

• (2)

Rok temu do meczu z sms mieliśmy ZERO punktów.

• 6 4

• (1)

bez złośliwości, ale miejsce w tabeli to samo...

• 6 2

• ale kontakt z resztą jest, a gdy masz pkt zero to jest od razu problem

• 1 0

• Cóż..........

Z całym szacunkiem,ale utrzymanie bedzie sukcesem.

• 19 9

• Niestety obrona u nas kwiczy, dużo nie brakowało żeby Dawid znów powtórzył akcję z Unia. Strasznie wolno porusza się na łyżwach mam wrażenie że jest najwolniejszym naszym zawodnikiem. Z plusów to chyba tylko to ze wreszcie udało się strzelić bramkę w przewadze. Katowice były szybsze, lepsze i sprytniejsze można było się tego raczej spodziewać ale myśle że 8 bramek to jednak trochę za dużo. Czekam na mecz z Janowem. Katowice, Tychy i Kraków poza naszym zasięgiem. Adam, Witek i Wróbel nie grali słabo to widzę niestety.

• (8)

Od poczatku sezonu a nie w tym meczu. Gramy 5 obcokrajowcami i 7 obrońcami w tym dwóch biedę gra że hej, Lehman wcale nie lepszy. Jedynie Bilcik, Dolny i Wysocki na plus. Odrazu nie podobał mi się pomysł żeby marnować miejsce dla obcokrajowców dla bramkarza i Kirilla, Kirill to nawet ani razu na ławie w meczu nie siedział. To moje zdanie pewnie poleca minusy ale co tam.

• 4 0

• Bilcik jest bardzo solidnym obrońcą. Czterech takich i już można o coś walczyć więcej.

• 4 2

• (3)

Prawda. Jak na razie nic nie pokazał nadzwyczajnego. W szczególności jak na obcokrajowca.

• 3 2

• przede wszystkim nie robi błędów w obronie, może dlatego nie rzuca się w oczy :)

• 4 0

• Bo czekasz na jego bramki a to nie taki zawodnik . Dolny i Wysocki na +2 Bilcik na +1 a reszta leci na minusach. Patrz na puntacje plus minus po tym poznasz ktory z obroncow gra dobrze.

• 1 0

• Nic nadzwyczajnego? A w ogóle widziałeś jak gra, czy tylko na punkty patrzysz?
              Gość jest ogarnięty na obronie jak żaden z naszych, ma spokój, przegląd pola i nie gra na aferę.
              Więcej takich potrzebujemy.

• 1 0

• Wyjazdy nie wyglądają dobrze więc trzeba robić wszystko żeby jak najmniej tracić punktów u siebie. Wygląda to podobnie do zeszłego sezonu. Jedyny plus jest taki ze mecze o utrzymanie dostarczają więcej emocji niż te w play off ktore w naszym przypadku skazane byłyby raczej na porazkę.

• 4 2

• (1)

Kraków im walnie dwucyfrówe

• 10 10

• Już prędzej Tychy

• 1 1

• Trzeba zamknąć torbę, kij powiesić na ścianie i pomyśleć o nowym hobby.

• 12 13

• Matrix Reaktywacja.

Kantor Denominacja.

• 10 4

• (5)

Jak rok temu krytykowałem bo było za co, to teraz będę bronił drużyny. W meczach u siebie pokazaliśmy,że potrafimy walczyć z tymi średniakami i aspirującymi do PO więc nie popadajmy w skrajność, że utrzyamnie będzie sukcesem. Mamy lepszą drużynę, na początku sezonu. Jeszcze wiele spotkań przed Nami i wszystko musi się doszlifować, dopasować więc trzeba być dobrej myśli.
    Jak nie podobała mi się budowa w poprzednim roku(wywalenie tylu ludzi) i szczęśliwe utrzymanie(bo wrócił Witkowski), tak w tym, te kroki były bardziej dojrzałe i przemyślane więc będzie ok!

• 23 2

• (4)

no tamci wywaleni to by się dopiero utrzymali :) ale to przeszłość. Początek niestety w kratę, szkoda mecz z Unią bo 6 punktów to byłby OK dorobek. We wtorek musi być obowiązkowe zwycięstwo.

• 9 2

• (3)

Szkoda wracać do tamtej sytuacji, po prostu podałem,że inaczej budowałbym drużynę...a gra Stasiewicza pokazuje,że nie wiadomo jakby było. Bo jego też wielu kibiców skreśliło i nawet pisało różne rzeczy o Nim,a tutaj radzi sobie całkiem nieźle. Duży zawód to Maciejewski, Kantor i ogólnie Nasza obronna.