Tenis stołowy. Olimpia - DGT MRKS 4:2.

24 września 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Drugi mecz tenisistów stołowych DGT MRKS Gdańsk w ekstraklasie zakończył się identyczną porażką jak na inaugurację. Tym razem podopieczni Bronisława Zygmanowskiego przegrali 2:4 w Grudziądzu z Olimpią Unią.

Wyniki:
Jakub Kosowski - Piotr Kołaciński 3:0 (11:9, 11:5, 11:8), Artur Daniel - Alan Woś 2:3 (9:11, 11:9, 8:11, 11:4, 8:11), Dariusz Kiełb - Karol Skolimowski 2:3 (11:5, 8:11, 12:14, 11:4, 6:11), Kosowski/Daniel - Woś/Skolimowski 3:0 (11:4, 11:9, 11:5), Kosowski - Woś 3:0 (11:5, 11:6, 11:3), Kiełb - Kołaciński 3:2 (12:14, 11:7, 6:11, 11:4, 11:3).

- Szkoda, że nie doszło do wyrównania 3:3 i ostatniego pojedynku meczu, w którym mieli grać Skolimowski z Danielem. Gdańszczanina na pewno było stać przynajmniej na nawiązanie walki o zwycięstwo. O sukcesie gospodarzy zadecydowała bardzo dobra gra Kosowskiego. Jednak po dwóch pierwszych spotkaniach nie mamy powodu do rozpaczy. Przeciwko dobrym zespołom nasi chłopcy dzielnie walczyli - podkreśla trener Bronisław Zygmanowski.

Zawodnik, którego jeszcze dwa lata temu mieliśmy okazję oglądać w Gdańsku w barwach Ośrodka PZTS, w żadnej z trzech gier nie oddał gdańszczanom nawet seta. Natomiast gra, której szkoleniowiec najbardziej żałował to był drugi występ Kołacińskiego. Nasz zawodnik prowadził w setach 2:1, ale dwie kolejne partie przegrał zdecydowanie. Zawiódł go bowiem bekhend. Gdy wcześniej po tym uderzeniu zdobywał wiele punktów, w decydujących fragmentach meczu tą stroną rakietki wyrzucał piłeczki poza stół.

Pozostałe wyniki 2. kolejki: Odra Księginice - Ceramika Gliwice 4:3, Legiz Morliny Ostróda - Alumn Płock 4:0, Agis-Bau Pabianice - Gaz Polski Zielona Góra 4:3, Fourmen Wrocław - Pogoń Siedlce 4:2.

1. Legiz 4:0 8-0
2. Olimpia 4:0 8-3
3. Odra 4:0 8-5
-. Piabianice 4:0 8-5
5. Gaz Polski 2:2 7-5
6. Fourmen 2:2 5-6
7. MRKS 0:4 4-8
8. Pogoń 0:4 3-8