Tenis stołowy kobiet, eliminacje drużynowych mistrzostw Europy: Polska - Słowenia 3:0

28 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Natalia Partyka rozpoczęła rywalizację o czwarty w karierze medal w drużynowych mistrzostwach Europy. W 2009 roku wraz z koleżankami z reprezentacji Polski zdobyła srebro, a w 2010 i 2014 roku brąz. Natalia Partyka rozpoczęła rywalizację o czwarty w karierze medal w drużynowych mistrzostwach Europy. W 2009 roku wraz z koleżankami z reprezentacji Polski zdobyła srebro, a w 2010 i 2014 roku brąz.

Reprezentacja Polski w tenisie stołowym kobiet od zwycięstwa rozpoczęła eliminacje do drużynowych mistrzostw Europy 2019. W Gdańsku biało-czerwone pokonały Słowenię 3:0. Jedynego seta rywalkom oddała ulubienica miejscowej publiczności - Natalia Partyka.

Li Qian - Manca Fajmut 3:0 (11:7, 11:2, 11:3)
Natalia Partyka - Alex Galic 3:1 (14:12, 9:11, 11:6, 11:6)
Katarzyna Grzybowska-Franc - Ana Tofant 3:0 (11:4, 11:8, 11:5)

Finały mistrzostw Europy odbędą się w przyszłym roku we Francji. Polki w grupie 6 eliminacji rywalizują ze Słowenią i Ukrainą. Po rozegraniu meczów i rewanżów systemem każdy z każdym dwie najlepsze ekipy zdobędą awans. Biało-czerwone nie będą miały z tym zapewne żadnych kłopotów.

Na inauguracyjny mecz selekcjoner Michał Dziubański wystawił najsilniejszy skład. Wszystkie nasze reprezentantki mieszczą się w najlepszej "100" światowego rankingu, a najwyżej klasyfikowana jest Li Qian (35). Natomiast Słowenki, które przyjechały do Gdańska na tej liście znajdują się w: drugiej, trzeciej, a nawet szóstej "100".

W hali Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby emocje były tylko w drugim z trzech pojedynków. Natalia Partyka (53. nr rankingu) z najwyżej klasyfikowaną z rywalek - Aleksą Galic (nr 123). Miała kłopoty w dwóch pierwszych setach. Pierwszego obroniła po walce na przewag, a drugiego oddała rywalce. Jak się później okazało był to jedyny stracony set przez Polski w tym meczu.

Patryka i Grzybowska-Franc dobrze znają gdański obiekt, gdyż na co dzień w nim trenują. Natomiast cała kariera Natalii związana jest z ul. Meissnera. Treningi zaczynała bowiem w hali MRKS Gdańsk.

Rewanżowy mecz ze Słowenią nasza reprezentacja rozegra na wyjeździe 2 października. Ponadto dwukrotnie zmierzy się z Ukrainą (27 marca i 20 listopada).