• Flota Gdynia - drużynowi mistrzowie Polski do lat 14.
  • Filip Pieczonka
  • Julia Bohm (z lewej).
  • Filip Pieczonka (drugi z prawej).
  • Marcel Kamrowski (z lewej).

Młodzi tenisiści Floty Gdynia odnoszą w ostatnim czasie pasmo sukcesów. Młodzicy w składzie: Marcel Kamrowski, Olaf Pieczkowski, Filip Pieczonka, Maks Grygołowicz i Jan Bruczko zostali drużynowymi mistrzami Polski do lat 14 Ponadto Pieczonka zwyciężył w turnieju Tennis Europe, Cup der Nordverbaende 2017 w niemieckim Isernhagen, Kamrowski był trzeci w Slovan Open U14 w Bratysławie, a Julia Bohm zajęła tę samą lokatę w ogólnopolskim turnieju kwalifikacyjnym do lat 16 w Bydgoszczy.

Znakomicie zaprezentowali się tenisiści Floty podczas drużynowych mistrzostw Polski do lat 14 w Olsztynie. Młodzicy gdyńskiego klubu w drabince finałowego turnieju byli rozstawieniu już w półfinale, w którym pokonali 4:2 Radość Warszawa.

Mecze rozgrywano w formie dwóch spotkań deblowych i czterech w singlu. Gdynianie swoją dominację potwierdzili w finale, w którym doznali tylko jednej porażki - singlowy pojedynek przegrał Grygołowicz, ale zrehabilitował się w ostatniej grze.

Reprezentanci Floty w ostatnim czasie wykazali się wysoką formą nie tylko w zmaganiach drużynowych. Filip Pieczonka zwyciężył w turnieju Tennis Europe, Cup der Nordverbaende 2017 w niemieckiej miejscowości Isernhagen. Natomiast Julia Bohm była trzecia w ogólnopolskim turnieju kwalifikacyjnym do lat 16 w Bydgoszczy.

Z kolei Marcel Kamrowski odniósł wiele tegorocznych osiągnięć krajowych i międzynarodowych. Ostatnie to: 3. miejsce podczas ETC Cup w Budapeszcie i Bavarian Junior Open w Niemczech i zwycięstwo w ÖTV OBERPULLENDORF EUROPE JUNIOR w Austrii. Do tego dorzucił latem trzeci stopień podium na mistrzostwach Polski do lat 14 w singlu i deblu. Obecnie od ponad pół roku jako jedyny z pomorskich tenisistów utrzymuje miejsce w pierwszej 50 rankingu Tennis Europe.

• Wychowankowie floty???

Trzeba sobie zadać podstawowe pytanie, który z tych zawodników jest wychowankiem Floty i który na co dzień z nich gra na kortach Floty?
    Dla nie zorientowanych - tylko Julia Bohm.

Żaden z pozostałych zawodników nie jest wychowankiem Floty.
    Zawodnicy Bruczko, Grygołowicz, Pieczkowski - są z poza Trójmiasta (Warszawa i Olsztyn) i dopiero w tym sezonie reprezentują barwy klubu. Wcześniej reprezentowali inne kluby!

Filip Pieczonka oraz Marcel Kamrowski są trenowani przez rodziców i grają dla Floty bo otrzymują stypendium sportowe. Zaznaczam iż dopiero zaczęli grać dlatego klubu od dwóch lat po otrzymaniu gratyfikacji pieniężnych.

Pytanie jak długo jeszcze pograją, zobaczymy w następnym sezonie? Może się okazać że inny klub da więcej niż 1 tys zł miesięcznie i nagle nie będzie ich we Flocie.

Informacja dla niezorientowanych w temacie.

Jedynym wychowankiem klubu Flota jest Julia BOHM.