Tylko Unia AZS niepokonana w Superlidze

3 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Yang Wang zdobył dla Unii AZS AWFiS Gdańsk dwa punkty, w tym zwycięski w Rzeszowie. Yang Wang zdobył dla Unii AZS AWFiS Gdańsk dwa punkty, w tym zwycięski w Rzeszowie.

Tenisiści stołowi Unii AZS AWFiS Gdańsk są już jedyną niepokonaną drużyną w superlidze, choć najbardziej zapracowane zespoły mają za sobą dopiero cztery mecze. Akademicy po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentowali się na wyjeździe. W Rzeszowie wygrali z ekipą Fibrain G2A AZS Politechnika 3:1. Dla podopiecznych Piotra Szafranka był to ostatni sprawdzian przed inauguracją Ligi Mistrzów, która mieć będzie 7 października w Jekaterynburgu.

Wasilij Lakiejew - Patryk Zatówka 2:3 (8:11, 12:10, 13:11, 8:11, 8:11)
Mateusz Gołębiowski - Yang Wang 1:3 (5:11, 4:11, 12:10, 10:12)
Sun Chia-Hung - Mattias Oversjo 3:1 (11:6, 11:9, 8:11, 11:7)
Lakiejew - Wang 0:2 (4:11, 7:11)

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WCZEŚNIEJSZYCH MECZACH W GDAŃSKU

Po dwóch gładkich zwycięstwach u siebie bez straty seta gdańszczanie po raz pierwszy w tym sezonie napotkali mocniejszy opór rywali. W Rzeszowie już otwierający mecz pojedynek dostarczył dużo emocji. Najmłodszy w gdańskiej ekipie, Patryk Zatówka przegrał dwa sety na przewagi i zrobiło się 1:2.

Dwie kolejne partie należały już do 19-latka, choć nie brakowało w nich horrorów. W czwartym secie Zatówka przegrywał 4:8, a w piątym 3:8, ale potem już tylko on punktował w obu przypadkach.

Kłopoty miał też lider Unii AZS - Yang Wang, ale on znów się odprężył po bardzo łatwy początku pojedynku z Mateuszem Gołębiowskim. Takie chwile przestojów Chińczyk, grający dla reprezentacji Słowacki miewał też w Gdańsku, ale w Rzeszowie nie udało mu się już obronić przed stratą seta.

Gdy w kolejnej grze Szwed Mattias Oversjo przegrał z Tajwańczykiem Sun Chia-Hung stało się jasne, że po raz pierwszy w tym sezonie w spotkaniu gdańszczan należy zastosować punkt mówiący o tym, że jak mecz nie kończy się 3:0, to dwa kolejne pojedynki rozgrywane są tylko do dwóch wygranych setów.

Ta regulacja ma zapobiec ciągnięciu się spotkań przez wiele godzin. Jednak w Rzeszowie emocje szybko się skończyły. Wang tym razem grały cały czas skoncentrowany i gładko ograł Wasilija Lakiejewa.

Dla gospodarzy postawa Rosjanina była negatywnym zaskoczeniem. W poprzednim meczu z Polonią Bytom (3:1) zdobył dwa punkty, gdy teraz dwukrotnie odchodził od stołu pokonany.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O ZAMIERZENIACH NA TEN SEZON TENISISTÓW STOŁOWYCH Z GDAŃSKA

Dla akademików był to ostatni sprawdzian przed startem Ligi Mistrzów. 7 października zagrają na wyjeździe z UMMC Jekaterynburg. Poza rosyjską drużyną w grupie B mistrzowie Polski zmierzą się ze szwedzkim Eslovs Ai Bordtennis oraz francuskim AS Pontoise Cergy, zwycięzcą poprzednich rozgrywek. Obowiązuje system mecz i rewanż.

Pozostałe wyniki 3. kolejki Lotto Superligi:
Morliny Ostróda - Dekorglass Działdowo 3:1, Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Polonia Bytom 1:3, Palmiarnia Zielona Góra - Kolping Frac Jarosław 3:2, Energa-Manekin Toruń - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3, Poltarex Pogoń Lębork - Dojlidy Białystok 0:3.

Zaległy mecz z 1. kolejki: Poltarex Pogoń - Dekorglass 2:3. Awansem z 4. kolejki: Dojlidy - Dartom Bogoria 3:1