Tenisiści stołowi Unii AZS AWFiS Gdańsk lepsi od 3S Polonii Bytom. Chińczyk Geng Zihao wykorzystał szansę

Rafał Sumowski
3 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Geng Zihao nie zamierza tak łatwo oddawać miejsca w składzie Kai Konishiemu. Przeciwko Polonii Chińczyk dostał szansę od trenera Piotra Szafranka i wygrał wszystkie swoje partie. Geng Zihao nie zamierza tak łatwo oddawać miejsca w składzie Kai Konishiemu. Przeciwko Polonii Chińczyk dostał szansę od trenera Piotra Szafranka i wygrał wszystkie swoje partie.

Tenisiści stołowi Unii AZS AWFiS Gdańsk pokonali 3S Polonię Bytom 3:1. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, trener Piotr Szafranek nie skorzystał z usług Kai Konishiego, a przywrócił do składu Genga Zihao. Nie pożałował, bo Chińczyk nie stracił nawet seta. We wtorek w hali AWFiS przy ul. Górskiego zobacz na mapie Gdańska gdańszczanie podejmą lidera Lotto Superligi Kolping Frac Jarosław. Początek o godz. 18, wstęp wolny.

1-0 Geng Zihao - Marcin Balcerzak 3:0 (11:1, 11:6, 11:6)
0-1 Michaił Paikow - Robert Floras 2:3 (9:11, 13:11, 11:7, 9:11, 10:12)
2-1 Marek Badowski - Tomas Konecny 3:1 (11:6, 11:5, 3:11, 11:8)
3-1 Geng Zihao - Robert Floras 2:0 (11:9, 12:10)

Po porażce 2:3 w Rzeszowie gdańszczanie potrzebowali zgarnąć pełną pulę na własnym terenie przeciwko depczącej im po piętach Polonii. Goście przyjechali osłabieni brakiem kontuzjowanego Pawła Chmiela. Trener Piotr Szafranek miał wystawić identyczny skład jak w meczu na Podkarpaciu. Szkoleniowiec zdecydował się jednak na zmianę. Zamiast Kai Konishiego przywrócił do składu Genga Zihao.

Ten pierwszy ma być liderem zespołu, tak jak w minionym sezonie, gdy poprowadził go do wicemistrzostwa kraju. W obecnych rozgrywkach dołączył na nowo do drużyny dopiero przed ostatnim spotkaniem w Rzeszowie, ale wypadł nieco poniżej oczekiwań. Trener Szafranek nie zdecydował się jednak na to, aby dać Japończykowi okazję do błyskawicznej rehabilitacji na tle słabszego rywala i w jego miejsce - po meczu w roli rezerwowego - przywrócił do pierwszego składu Chińczyka.

Może i było to ryzykowne rozwiązanie, ale szkoleniowiec go nie pożałował. W pierwszej grze Zihao zagrał z debiutującym w rozgrywkach Lotto Superligi Marcinem Balcerzakiem. Był to mecz do jednej bramki.

Druga gra to już pojedynek na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej. Niezawodny w ostatnim czasie Michaił Paikow podejmował Roberta Florasa. W piątym secie obaj zawodnicy mieli piłki meczowe, ale pierwszy wykorzystał ją zawodnik gości i wygrał grę 3:2.

W trzeciej odsłonie zmierzyli się Marek Badowski oraz lider drużyny gości Tomas Konecny. Marek w pierwszym secie bez żadnego respektu zdobywał punkt po punkcie i wygrał aż 11:6. W drugiej partii wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności i wygrał 11:5. Podrażniony Konecny w trzecim secie wziął rewanż w doskonałym stylu, ale Badowski wytrzymał presję ogrywając wyżej notowanego przeciwnika.

Kropkę nad "i" postawił Zihao, który w pojedynku liderów w dwóch setach pokonał Florasa i wykorzystał szansę daną przez trenera Szafranka. Tym samym gdańszczanie w trzech tegorocznych meczach zdobyli 7 na 9 możliwych punktów i zaczęli uciekać zespołom z dolnych rejonów tabeli.

Na kolejny mecz w hali AWFiS przy ul. Górskiego zobacz na mapie Gdańska gdańscy tenisiści zapraszają już we wtorek. Tego dnia o godz. 18 podejmą lidera rozgrywek Lotto Superligi, zespół PKS Kolping Frac Jarosław. Wstęp wolny.

• hm... z ciekawości tu zajrzałem

nie wiedziałem, że w PL jest liga w tenisa stołowego. Ciekawe, czy są w stanie w Polsce ligowcy z tego wyżyć?

• 1 2

• Tylko niestety Polaków jak na lekarstwo.Miło się wspomina śp.Grubego,Kucharza,Jola,Klimka,Łowika.

• 6 1

• Świetny do tej pory Misza przegrał
    a zawodzący Marek i Geng zagrali świetne zawody

• 4 1

• Trójmiasto (3)

Mecz zakończył się wczoraj wieczorem a wy dzisiaj info zamieszczacie. Trochę słabo.