Tenisiści stołowi żądni punktów. Unia AZS AWFiS Gdańsk kontra 3S Polonia Bytom

Rafał Sumowski
1 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Michaił Paikow (z lewej) wygrał ostatnie sześć setów dla Unii AZS AWFiS. Czy przy wsparciu Kai Konishiego (z prawej) poprowadzi gdańszczan do serii zwycięstw? Michaił Paikow (z lewej) wygrał ostatnie sześć setów dla Unii AZS AWFiS. Czy przy wsparciu Kai Konishiego (z prawej) poprowadzi gdańszczan do serii zwycięstw?

Tenisiści stołowi Unii AZS AWFiS Gdańsk rozpoczęli rok powiększając dorobek punktowy w Lotto Superlidze, choć nie aż tak jak sobie wymarzyli. Podopieczni Piotra Szafranka liczą na więcej odkąd wzmocnił ich lider z poprzedniego sezonu Kai Konishi. W piątek o godz. 18 będzie można zobaczyć gdańszczan z Japończykiem w składzie podczas ważnego meczu z 3S Polonią Bytom w hali AWFiS przy ul. Górskiego zobacz na mapie Gdańska. Wstęp dla kibiców jest bezpłtny.

UNIA AZS AWFiS GDAŃSK - Warta Kostrzyn nad Odrą 3:0
1-0 Michaił Paikow - Daniel Bąk 3:0 (11:5, 11:9, 11:9)
2-0 Geng Zihao - Bogusław Koszyk 3:0 (11:8, 11:6, 11:5)
3-0 Marek Badowski - Jakub Perek 3:0 (11:6, 11:4, 11:9)

Fibrain AZS Politechnika Rzeszów - UNIA AZS AWFiS GDAŃSK 3:2
1-0 Wasilij Lakiew - Marek Badowski 3:1 (6:11, 11:8, 11:5, 11:5)
2-0 Tomasz Lewandowski - Kai Konishi 3:1 (4:11, 11:4, 11:8, 12:10)
2-1 Gustavo Tsuboi - Michaił Paikow 0:3 (12:14, 5:11, 12:14)
2-2 Wasilij Lakiew - Kai Konishi 0:2 (6:11, 8:11)
3-2 Tomasz Lewandowski - Marek Badowski 2:1 (11:2, 8:11, 15:13)

Tylko 4 z 6 możliwych punktów zdobyli po świąteczno-noworocznej przerwie gdańscy tenisiści stołowi, choć i tak był to dla nich solidny zastrzyk jeśli chodzi o dorobek w tabeli Lotto Superligi. Podopieczni Piotra Szafranka we własnej hali ekspresowo rozprawili się z Wartą Kostrzyn nad Odrą . Nie stracili nawet seta i rozbili depczącego im w tabeli po piętach rywala.

Z pewnością zawodników zmotywował fakt, iż był to ostatni mecze przed powrotem do zespołu Kaia Konishiego. Japończyk, który w zeszłym sezonie doprowadził Unię do wicemistrzostwa Polski, dołączył do drużyny przed meczem w Rzeszowie przesuwając na rezerwę Chińczyka Genga Zihao.

Jego powrót nie do końca wyglądał jednak tak jak na to liczono. W potyczce z wyżej notowaną Fibrain AZS Politechniką Konishi wygrał pierwszego seta przeciwko Tomaszowi Lewandowskiemu, ale przegrał trzy kolejne.

Do gry gdańszczan przywrócił jednak Paikow. Dotychczasowy bilans pojedynków Rosjanina przeciwko Gustavo Tsuboiowi wynosił 0-4. W Rzeszowie odprawił go w trzech setach, choć aż dwa kończone były na przewagi. Do wyrównania stanu meczu doprowadził Konishi, ale ostatecznie Badowski po pełnym emocji pojedynku z dwoma meczbolami uległ Lewandowskiemu.

- Naszym planem na te dwa mecze był komplet punktów. Liczyliśmy na lepszy wynik Konishiego, ale mógł czuć się trochę poddenerwowany stąd nieco słabszy rezultat - wyjaśnia kierownik zespołu Bartosz Gajek.
W piątek o godz. 18 gdańszczanie podejmą w hali AWFiS 3S Polonię Bytom, który w tabeli ma od nich punkt mniej. Gospodarzy interesuje wyłącznie pełna pula, tym bardziej, że goście zjawią się w osłabieniu.

- Kontuzji nabawił się Paweł Chmiel i Polonia gra z młodzieżowcem Jakubem Masłowskim. W debiucie pokonał 3:0 Tomasza Tomaszuka z Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz. Absolutnie nie zamierzamy go zatem lekceważyć. Zresztą Robert FlorasTomas Koneczny to solidni zawodnicy, więc zapowiada się naprawdę ciekawe spotkanie, oby zwycięskie dla nas - kończy Gajek.

• 3 1

• może ktoś spyta co robi zarząd superligi, by uzdrowić sytuację? Środowisko ts jest martwe. Przyznajcie się do tego!!!!!