Tenisiści grają w Sopocie o 15 tys. dolarów

10 czerwca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Kamil Majchrzak wygrał w zeszłym roku w Sopocie. Sukces ten postara się powtórzyć tak teraz. Kamil Majchrzak wygrał w zeszłym roku w Sopocie. Sukces ten postara się powtórzyć tak teraz.

Od soboty do 18 czerwca, na kortach tenisowych w Sopocie odbędzie się turniej tenisowy rangi ITF Futures Men's - Sopot Cup II z pulą nagród 15 000 dolarów. W ten weekend odbędą się gry eliminacyjne. Turniej główny startuje w poniedziałek. Z numerem 1 rozstawiony zostanie Kamil Majchrzak, który wygrał w Sopocie w zeszłym roku. Początek zmagań od godz. 10, wstęp dla publiczności bezpłatny.

MAJCHRZAK WYGRAŁ SINGLA, A ŻUK I MATUSZEWSKI DEBLA NA KORTACH W SOPOCIE. PRZECZYTAJ RELACJĘ SPRZED ROKU

To druga edycja tego turnieju w Sopocie. Miasto, które tęskni za wielkim tenisem ponownie organizuje zmagania pod egidą ITF, czyli Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Pula nagród w wysokości 15 tys. dolarów nie pozwala jednak starać się o dołączenie do głównego cyklu ATP. Dlatego też turniej został na tym samym poziomie co przed rokiem.

W weekend poprzedzą go dwudniowe eliminacje, w których 64 zawodników zagra o 8 miejsc do turnieju głównego. A ten rozpocznie się w poniedziałek.

Wówczas 32 tenisistów wystartuje w grze pojedynczej, a w turnieju gry podwójnej zagra 16 debli. Finał debla rozegrany zostanie w piątek. Natomiast w sobotę, 17 czerwca, od godz. 12:00 rozgrywane będą półfinały gier pojedynczych. W niedzielę, 18 czerwca o godzinie 13:00, na korcie centralnym Sopot Tenis Klubu zostanie rozegrany finał gry pojedynczej. Po zakończonym meczu i dekoracji zwycięzców wśród publiczności zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.

W sopockim Men's Futures udział zapowiedział Kamil Majchrzak, czyli zeszłoroczny zwycięzca Sopot Cup. W finale imprezy pokonał wówczas w najważniejszym meczu zmagań Andrieja Kapasia 7:5, 6:4. Majchrzak zostanie rozstawiony w tym roku z numerem 1. Jest on wychowankiem Sopockiej Akademii Tenisowej. W 2013 roku wygrał młodzieżowe US Open.

KAMIL MAJCHRZAK WYGRAŁ MŁODZIEŻOWE US OPEN

W turnieju głównym wystartują także m.in.: Paweł Ciaś, Kamil Gajewski - zawodnik Sopot Tenis Klubu, młodzieżowy mistrz Polski, czy także Michał Mikuła. Także w turnieju eliminacyjnym zobaczymy reprezentantów Sopot Tenis Klubu: Maksymiliana Raupuka, Cezarego Walkusza, Adrian Kowalskiego, Maciej Autucha, Sebastiana ChojnowskiegoMacieja Jabłońskiego.

Turniej tej rangi może być przepustką do zawodowej kariery dla młodych tenisistów nie tylko z Polski i Europy ale także z innych kontynentów. W Futures Men's Sopot Cup będą mogli zdobyć punkty do klasyfikacji ATP.

Organizator turnieju ITF Men's Futures Sopot Cup II - Sopot Tenis Klub przygotował także atrakcje i nagrody dla publiczności.