• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Termin dla Lechii-Polonii. Chcemy płacić.

9 października 2001 (artykuł sprzed 22 lat) 
Dziś mamy 10 października. Dla Lechii-Polonii to ważny termin, albowiem 22 sierpnia PZPN właśnie do dzisiaj dał gdańszczanom czas na porozumienie z wierzycielami bądź spłacenie długów. Jeśli tego nie zrobią, Tomasz Broner, Marek Widzicki, Bartosz Berlik i Adrian Klimowicz znowu nie będą mogli grać w III lidze, a cała spółka zostanie objęta zakazem transferów. W sobotę "biało-zieloni" zagrają w Kościerzynie.

- Polonię Warszawa oraz Marka Zawadę, który obecnie występuje w Świcie, spłaciliśmy z ostatniej transzy od Canal+ - oświadczył dyrektor Gerard Sobecki. - Pozostaje kwestia ułożenia się z Pogonią Szczecin, z którą właśnie negocjujemy. Sprawa nie jest błaha, ponieważ chodzi o ostatnią ratę za feralny transfer Jarosława Chwastka, czyli o 50 tysięcy zł!

Na spółce ciążą też zobowiązania wobec pojedynczych graczy. Zbigniew Kaczmarek wygrał sprawę w Sądzie Polubownym PZPN i oczekuje, aż otrzyma kilkanaście tysięcy z tytułu kontraktu za - uwaga - wiosnę '98! To jedyny piłkarz Polonii, który postanowił walczyć o swoje pieniądze po głośnej decyzji Jerzego Borowczaka. Prezes wstrzymał wówczas wypłatę kontraktów, sugerując, że piłkarze sprzedali mecz z Lechią Zielona Góra w ostatniej kolejce sezonu.

- Nie zamierzam robić klubowi takich prezentów. Ze mną w składzie Polonia była piąta w II lidze. Gdyby oficjalnie zarzucono mi handlowanie punktami, podałbym prezesa do sądu. Dziwię się, iż klub stacza się, a ciągle kierują nim ci sami ludzie - oznajmił były kapitan reprezentacji Polski.

- Zaproponowaliśmy panu Kaczmarkowi ugodę, chcemy spłacać dług w ratach - wyjaśnia Sobecki. - To samo dotyczy zaległości wobec Adama Fedoruka, z którym spotkamy się w piątek. O skład na Kaszubię martwię się, ale pragnę powiedzieć, że we wtorek nasi piłkarze otrzymali drobne wypłaty.

Efekt końcowy negocjacji poznamy po składzie lechistów. Niewątpliwie ratunkiem dla spółki będą transfery Mili (Orlen), Piątka (Arka?) i Zagórskiego (Stomil), ale konflikt z OSP Lechia może jeszcze potrwać...

star.Głos Wybrzeża

Kluby sportowe

Opinie (1)

  • Złodzieje

    Piątek, Mila, Zagórski są piłkarzami Lechii a nie Poloni- więc dlaczego te złodzieje chcą ich sprzedać. Dlaczego też III liga jest winna kasę Kaczmarkowi, jak w IV lidze gra polonia. PARANOJA. Popielarz i Borowczak- panom już dziękujemy. A tak naprawdę to wielkie dzięki dla Jacka Kurskiego ( Pamiętamy hasło -LECHIA W I LIDZE)

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane