Vistal doznał w Chorzowie pierwszej porażki

24 września 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Szczypiornistki Vistalu po raz pierwszy w tym sezonie nie zdołały rzucić 30 bramek i od razu doznały porażki. Z 23 trafień ponad połowę zdobyły Aleksandra Zych (z lewej) i Iwona Niedźwiedź (z prawej). Szczypiornistki Vistalu po raz pierwszy w tym sezonie nie zdołały rzucić 30 bramek i od razu doznały porażki. Z 23 trafień ponad połowę zdobyły Aleksandra Zych (z lewej) i Iwona Niedźwiedź (z prawej).

Szczypiornistki Vistalu Gdynia przegrały na wyjeździe z Ruchem Chorzów 23:26 (11:17). Dla dotychczasowych liderek PGNiG Superligi to pierwsza ligowa porażka w tym sezonie, a zarazem pierwszy mecz, w którym zdobyły poniżej 30 bramek. - Nasza nieskuteczność wołała dziś o pomstę do nieba - mówi trener Paweł Tetelewski.

RUCH: Montowska, Ciesiółka - Pieniowska 6, Jasiniowska 1, Lesik 1, Migała 1, Krzymińska 1, Suchta 1, Rodak 1, Sadowska 1, Belmas 5, Ważna 3 oraz Drażyk, Piotrkowska

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 3, Niedźwiedź 8, Galińska 1, Kobylińska 1, Zych 5, Kozłowska 1, Kulwińska 3, Andrzejewska 1 oraz Pawłowska, Gutkowska.

Gdynianki do Chorzowa pojechały z trzema kolejnymi zwycięstwami na koncie i zamiarem przedłużenia passy. Gospodynie pokrzyżowały ten plan podopiecznym Pawła Tetelewskiego już pierwszych minutach gry, w których wypracowały 3 bramki przewagi.

Vistal przez blisko 8 minut zaledwie raz zdołał pokonać bramkarkę Ruchu! Chorzowianki podwoiły przewagę już na długo przed przerwą i lepsze o 6 trafień zeszły zakończyły pierwszą połowę.

- Po raz kolejny wchodzimy w mecz bez koncentracji, tak jak miało to miejsce w Elblągu. Zaczęliśmy od 1:5 i była nerwówka. Popełnialiśmy sporo błędów, a nasza nieskuteczność wołała o pomstę do nieba. Jeszcze nie widziałem takiego meczu w naszym wykonaniu. Po raz pierwszy mamy na koncie mniej niż 30 bramek i to najlepiej oddaje obraz sytuacji - mówi trener Tetelewski.

Gdyński zespół praktycznie przez cały mecz nie mógł zbliżyć się do rywalek na mniejszy dystans niż 5 bramek. Porażkę udało się zmniejszyć dopiero w 3 ostatnich minutach gry.

- Czeka nas sporo pracy nad analizą tego spotkania i wyciągnięciu z niego wniosków. Jeśli w ten sposób zagralibyśmy w najbliższym meczu z Zagłębiem Lubin, to byłaby katastrofa - twierdzi szkoleniowiec Vistalu.

Wyniki 4 kolejki

• Aussie Sylex Sambor Tczew - Energa AZS Koszalin 21:22 (12:9)
  • Ruch Chorzów - VISTAL GDYNIA 26:23 (17:11)
  • Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 29:26
  • Pogoń Baltica Szczecin - SPR Olkusz 34:19 (15:9)
  • KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 38:27 (16:13)
  • Olimpia-Beskid Nowy Sącz - Selgros Lublin 1 października

Opinie (11)

• wstyd (1)

gwiazdeczki

• 17 3

• czytelnicy to malkontenci

Jak dziewczyny wygrywają to piszą, że za nisko, wygrały, ale szału nie było.
      Przegrają to jeszcze gorzej .... :) Więc co się nie wydarzy to źle.
      Vistal zaliczył pierwszą porażkę i to jeszcze nie tragedia. Na pewno dadzą z siebie wszystko w kolejnych meczach. Malkontentom proponuje odejść od komputerów i przyjść w niedzielę pokibicować dziewczynom.

• 4 2

• Porażka

Fajnie się stało bo na czoło tabeli wyszła drużyna najlepsza w Polsce.

• 6 12

• następna porażka w niedziele

• 12 8

• szkoda

Szkoda. Ale napewno wygrają w niedzielę ;)

• 6 9

• z zagłebiem lubin będzie 15 w plecy

• 11 7

• Vistal drugi raz moczy w Chorzowie. Poprzednio chyba ze dwa sezony temu. Szkoda, że drugi trener tego nie pamięta i nie wyciąga wniosków. Zagłębie rozniesie ten klubik

• 11 3

• nie do wiary

Skandal, czarno widze mecz z Zaglebiem

• 9 1

• Gwiazdy to są na niebie

Nasze gwiazdeczki najnormalniej w świecie zlekceważyły ambitne chorzowianki.Takie to profesjonalistki.

• 6 0

• Vistal zawsze ciężko gra w Chorzowie , nic nowego, to temat do analizy.Każdemu komu nie pasuje obecna sytuacja w klubie lub kolor koszulek albo co kolwiek , mógłby się zainteresowac Azs Laczpolem Gdańsk.
    Dziewczyny grają o awans prezentujac ekstraklasowy poziom , dalej otwarty jest temat transferu do klubu Szwed która tworzyła by z Siódmiak fantastyczny duet .

• 7 1

• Za dużo tracimy bramek !!!

Z tak słabą obroną Panie Tetelewski z każdym mocniejszym przeciwnikiem będą ciężkie baty . Skutecznośc w tym meczu to jedno a stracone 26 bramek to skandal. Z czołówki tabeli mamy najwięcej straconych bramek i to z przeciwnikami z dolnych rejonów tabeli . Co będzie z tymi mocniejszymi drużynami - strach się ba !