stat
Impreza już się odbyła

The Ocean Race Europe Prologue

Po raz pierwszy w historii regat The Ocean Race, polskie miasto - Gdynia gościć będzie aż 4 załogi biorące udział w The Ocean Race Europe Prologue. Obok litewskiego jachtu Ambersail 2, Team Childhood 1 z Holandii oraz Ocean Racing Team z Austrii, zobaczymy polską załogę Sailing Poland pod dowództwem Bouwe Bekkinga.

cze 18-20

piątek - niedziela, godz. 12:00

Gdynia,
Wstęp wolny
cze 24-27

czwartek - niedziela, godz. 11:00

Wstęp wolny
The Ocean Race Europe to pierwsza, europejska odsłona najtrudniejszych załogowych okołoziemskich regat na świecie - The Ocean Race. Poprzedzi ją prolog na trasie Kłajpeda - Gdynia - Sztokholm rozpoczynający się 7 maja. Trzy dni później rywalizacja przeniesie się na wody Zatoki Gdańskiej. W godzinach popołudniowych 10 maja załogi zakończą morski etap z Kłajpedy do Gdyni, na 11 maja zaplanowano 2 wyścigi przybrzeżne, a 12 maja o godzinie 12:00 nastąpi start kolejnego morskiego etapu do Sztokholmu.

Jachty uczestniczące w regatach zacumowane będą w Marina Yacht Park w Gdyni. Ze względu na trwająca pandemię, wydarzenie będzie miało charakter wyłącznie sportowy. Zmagania, szczególnie wyścigi przybrzeżne będzie można obserwować m. in. z Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni, molo w Sopocie, gdzie przewidziany jest znak zwrotny, z trójmiejskich plaż, a także z pokładów prywatnych jachtów.

Trasa The Ocean Race Europe
Trasa The Ocean Race Europe


"Jestem dumny z faktu, że Gdynia będzie jednym z miast prologu wyścigu The Ocean Race Europe, a na starcie stanie m.in. jacht Sailing Poland z fantastyczną załogą. Bardzo się cieszę, że wśród członków załogi są utalentowani młodzi żeglarze z kadry narodowej juniorów, którzy zbierać będą doświadczenie pod okiem doświadczonych żeglarzy, uczestników i triumfatorów wielu najtrudniejszych regat na świecie. W naszych działaniach upowszechniających żeglarstwo zwracamy zawsze uwagę na to, żeby zawodnicy szukali w tym pięknym sporcie różnych dróg i wielu możliwości. Żeglowanie na oceanicznym jachcie regatowym jest właśnie jedną z takich propozycji. W Gdyni zobaczymy cztery jachty klasy VO65, które rywalizować będą w wyścigach blisko brzegu. Dla polskiego żeglarstwa jest to na pewno ważne wydarzenie i życzyłbym sobie, aby był to pierwszy krok ku przyszłemu startowi polskiego teamu w okołoziemskich regatach The Ocean Race" - mówi Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego, organizator prologu The Ocean Race Europe w Gdyni.

Harmonogram:
10 maja:


Zakończenie etapu morskiego Kłajpeda - Gdynia
Zacumowanie jachtów w Marina Yacht Park

11 maja:

Dwa wyścigi przybrzeżne w formule In-Port Race
09:00 - skippers briefing (wyłącznie dla zawodników)
09:45 - wypłynięcie jachtów z Marina Yacht Park
11.00 - start 1. wyścigu
14.30 - start 2. wyścigu

12 maja:

12:00 - start morskiego etapu Gdynia - Sztokholm

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

20.06 g.14.00
Juvenia Kraków
20.06 g.14.00
Cellfast Wilki Krosno
23.06 g.18.00
Szwecja
POLSKA
26.06 g.16.00
Radunia Stężyca
04.07
Master Pharm Łódź
19.06 g.21.00
Hiszpania
POLSKA
19.06 g.16.30
Master Pharm Łódź
19.06 g.14.00
Edach Budowlani Lublin
19.06 g.13.00
Pogoń II Szczecin
16.06 g.20.30
ŁKS Łódź