Tie-break tym razem nie dał wygranej

Marta
28 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

W pierwszym dniu siatkarskiego turnieju Szamotuły Cup zespół Atomu Trefla Sopot przegrał po pięciosetowej walce z Aluprofem Bielsko Biała 2:3 (25:23, 25:22, 18:25, 18:25, 12:15). Po raz kolejny więc sprawdziło się siatkarskie powiedzenie, że jak nie wygrywa się meczu w trzech partiach, to się przegrywa w pięciu.

ATOM TREFL: Coimbra, Bełcik, Pykosz, Wojcieska, Cabrera, Rourke, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Kuziak, Kwiatkowska, Wilk

BKS ALUPROF: Bergrova, Horka, Wołosz, Pelc, Sieczka, Cella, Sawicka (libero) oraz Szymańska, Czypiruk, Frąckowiak.

Nie dość, że do Szamotuł sopocianki musiały pojechać bez Julii Szeluchiny i Natalii Gajewskiej (czytaj więcej o zawirowaniach kadrowych w Sopocie), to jeszcze w pierwszym meczu turnieju urazu doznała Sylwia Wojcieska. To jeszcze bardziej skomplikowało sytuację kadrową ekipy trenera Jerzego Matlaka w turnieju, w którym sopocianki zagrają o Superpuchar Polski.

Mecz jednak rozpoczął się od dwóch wygranych setów mistrzyń Polski. Wprawdzie w każdej z wygranych partii nie brakowało emocji, jednak końcówki setów lepiej rozgrywały sopocianki. W pierwszej odsłonie najpierw na prowadzenie wyszły bielszczanki i utrzymywały je dość długo, do drugiej przerwy technicznej (16:14 dla BKS). Później kilka razy był remis (16:16, 17:17 i 21:21). Bielszczankom udało się jeszcze wyjść na 23:22, ale kolejne trzy punkty zdobyły sopocianki.

Wyrównała Noris Cabrera a później dwiema skutecznymi akcjami popisała się Rachel Rourke i Atom Trefl wygrał do 23.

W drugim secie mecz był równie zacięty, ale tym razem częściej na prowadzeniu były sopocianki. Nie było ono jednak nigdy wyższe niż 5 punktów (7:2). W końcówce seta to bielszczanki doprowadziły do remisu 19:19, lecz "Atomówki" ponownie zachowały zimną krew i nie wypuściły z rąk zwycięstwa. Tym razem bohaterką drużyny była Erika Coimbra.

Sytuacja uległa diametralnej zmianie w secie trzecim. W tej partii bielszczanki wręcz rozniosły siatkarki znad morza. Było już 15:5 i 17:6 dla Aluprofu. W końcówce seta "obudziły" się zawodniczki Atomu Trefa i uniknęły kompromitującej wpadki. Czwarty set również był zacięty, niestety tylko do czasu. Było 14:14 ale później bielszczanki zaczęły "odjeżdżać" sopociankom i wygrały seta do 18.

O zwycięstwie w meczu musiał zadecydować tie-break. Przypomnijmy, że podczas turnieju w Tiumeniu sopocianki wszystkie swoje mecze wygrywały w piątych setach, co dało im zwycięstwo w klasyfikacji turnieju. Tym razem jednak stało się inaczej, a Aluprof wykorzystał to, że jest "na fali" po doprowadzeniu do remisu w meczu i wygrał seta 15:12.

W pierwszym meczu turnieju: PTPS Piła - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (20:25, 19:25, 25:23, 25:23, 9:15)

Pozostałe mecze turnieju Szamotuły Cup 2012
29 września (sobota)
16:00 PTPS Piła - Atom Trefl Sopot
18:00 Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - BKS Aluprof Bielsko-Biała

30 września (niedziela)
11:00 BKS Aluprof Bielsko-Biała - PTPS Piła
14:30 Atom Trefl Sopot - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (Superpuchar Polski)

Pozostałe przedsezonowe mecze Atomu Trefla:
31 sierpnia (Tiumeń) Iller Bankasi Ankara 3:2 (22:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:12) - przeczytaj relację
1 września (Tiumeń) Siewierodonczanka 3:2 (25:15, 22:25, 20:25, 25:18, 15:5) - przeczytaj relację
2 września (Tiumeń) Tiumeń TiumGu 3:2 (25:19, 23:25, 18:25, 26:24, 15:8) - przeczytaj relację

14 września (Koszalin) Allianz MTV Stuttgart 3:1 (24:26, 25:11, 25:21, 25:23) - przeczytaj relację
15 września (Koszalin) Chemik Police 3:0 (25:16, 25:20, 25:14) - przeczytaj relację
16 września (Koszalin) Vakifbank Stambuł 3:2 (16:25, 25:21, 23:25, 25:22, 15:12) - przeczytaj relację

21 września (Police) Chemik Police 1:3 (20:25, 20:25, 25:14, 18:25)

22 września (Szwerin) Schweriner SC 1:2 (26:28, 25:23, 23:25)
23 września (Szwerin) Schweriner SC 1:3 (23:25, 25:22, 21:25, 16:25) - czytaj więcej

Marta

Opinie (9)

• Piłkarze to kitu i siatkarze też do kitu (2)

• 9 5

• rząd też do kitu i wogule cała Polska też do kitu :/ (1)

• 11 2

• A ostatnio i kit nie najlepszy, bo pszczoły chorują...

• 2 0

• Sieczka w B.-B. ? (1)

chodzi o Ewelinę?

• 3 0

• Tak, tą która w poprzednim sezonie grała w Atomie.

Z resztą, w wielu innych drużynach też są byłe Atomówki.

• 1 0

• I tak to już będzie,głównie w łeb prawda p.matlak "trenerze"z minionej epoki!Choć ma to i swoje plusy,jeden typ w bukmacherke trafiony na 100%,czyli do tyłu z Dąbrową!

• 3 1

• Bełcik

Bełcik najgorsza na parkiecie,po co ją trzymacie ?

• 5 2

• Oddali wartościowe zawodniczki a pozbierali odpady.

Nie ma si e co dziwić jaki trener taka drużyna , jaka druzyna takie wynik ,szału w tym roku nie będzie o medalu można zapomnieć tylko naiwniak myśli inaczej sukcesem będzie środek tabeli bo potęcjalni rywale sie wzmocnili a Atom się osłabił i do tego jeszcze kontuzje przed sezonem porażka,

• 2 0

• Rafał

Tak Ewelina Sieczka w Bielsku Białej - świetna zawodniczka , pozbyć się takiej zawodniczki to dopiero wyczyn ale nie pierwszy i ostatni naszej Kadry trenerskiej.