Asseco rozgromione w Słupsku 43 punktami

16 kwietnia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Djordje Kaplanović mógł się wykazać podczas 7 minut gry w Słupsku, ale w tym czasie nie oddał nawet rzutu. Djordje Kaplanović mógł się wykazać podczas 7 minut gry w Słupsku, ale w tym czasie nie oddał nawet rzutu.

Drugi raz w sezonie koszykarze Asseco przegrali różnicą 43 punktów. Choć mogli w Słupsku zapewnić sobie miejsce w play-off, to poza 5 minutami gry nie byli w stanie prowadzić wyrównanej walki z gospodarzami. Bez kontuzjowanego Anthony'ego Hickeya ulegli Enerdze Czarnym 58:101 (21:35, 15:20, 6:17, 16:29) i przerwali serię trzech meczów bez porażki.

Energa Czarni: Harper 21 (3x3), Mbodj 14 (5 zb.), Blassingame 11 (1x3), Seweryn 7 (2x3), Surmacz 0 (10 zb.) oraz Cambell 12 (1x3), Cesnauskis 11 (3x3), Jackson 10 (11 zb.), Zywert 8 (2x3), Sprengel 5 (1x3), Rypiński 2

ASSECO: Matczak 14 (3x3), Kowalczyk 14 (2x3), Parzeński 11 (1x3), Żołnierewicz 5, Frasunkiewicz 3 (1x3) oraz Konopatzki 5 (1x3), Czerlonko 3 (1x3), Szczotka 3, Kaplanović 0, Ahmedović 0

Asseco jechało do Słupska po trzech zwycięstwach z rzędu. Te pozwoliły gdynianom utrzymać we własnych rękach inicjatywę w walce o ostatnią pozycję premiowaną grą w play-off, czyli ósmą oraz aspirować do 7. pozycji.

Udział w najważniejszej fazie rozgrywek mogło dać Asseco zwycięstwo w Słupsku. Wszystko dlatego, że swój przedostatni mecz z sezonie przegrał PGE Turów Zgorzelec. Problem w tym, że także Czarnym bardzo zależy na wygranych. Do tego na boisku nie mógł pojawić się lider punktowy Asseco Anthony Hickey. Amerykański rozgrywający ma problem ze stawem skokowym, ale już na kolejny mecz powinien być gotowy do gry.

Biorąc pod uwagę, że poza Sebastianem Kowalczykiem nie ma go kto zastąpić, a do tego w Czarnych jest m.in. jeden z najlepszych rozgrywających TBL Jerel Blassingame, to wyglądało na to, że Czarni mają dużą przewagę na tej pozycji.

Trójka Filipa Matczaka otworzyła wynik meczu i zapoczątkowała dobre 5 minut gry Asseco. Niestety był to jedyny taki fragment w tym starciu. Matczak trafił w tym czasie w sumie trzy razy zza linii 6,75 m, odpowiednio wspomogli go Kowalczyk oraz Przemysław Żołnierewicz. To sprawiło, że gdynianie prowadzili 19:16. Niestety dla nich sprawy w swoje ręce wzięło amerykańskie trio Czarnych: Demonte Harper, Justin JacksonFolarin Campbell, do tego dorzucił się Mantas Cesnauskis więc po 10 min. goście przegrywali 21:35.

Łatwość w zdobywaniu punktów przez gospodarzy nie wróżyła nic dobrego dla Asseco. Jeszcze krótsza rotacja sprawiła, że i energii przyjezdni mieli mniej. Choć udało się im zatrzymać Czarnych bez punktów przez pierwsze 2,5 min. drugiej kwarty i nadrobić straty do wyniku 27:35, to za chwilę ponownie zaczął się odjazd gospodarzy. Dwie trójki Cesnauskisa sprawiły, że w 15. min. zrobiło się 45:27. I praktycznie od tego momentu było już po meczu.

W drugiej połowie ofensywa Asseco zupełnie się rozsypała. Straty, błąd 24 sekund, wymuszone rzuty zmusiły trenera Tane Spaseva do wzięcia czasu na żądanie w 25. min. Do tego momentu jego zespół nie trafił do kosza po zmianie stron. Po nim minęło jeszcze 60 sekund i stało się - punkty zdobył Jakub Parzeński. Problem w tym, że na tablicy wyników było 65:38 dla Czarnych.

Dlatego też szybko doświadczyliśmy taktyki stosowanej przez Spaseva w kilku innych meczach sezonu, w których wynik wskazywał na pogrom Asseco. Na boisku pojawili się młodzi koszykarze: Wojciech Czerlonko, Djordje Kaplanović, Emir Ahmedović czy Mariusz Konopatzki. Wynik zaczął wtedy zmierzać ku niechlubnemu rekordowi najwyższej porażki gdynian w sezonie.

Padła ona tuż przed świętami Bożego Narodzenia, gdy Asseco uległo na wyjeździe Stalmetowi Zielona Góra 57:100. Różnica 43 punktów została wyrównana w Słupsku. Przyczynił się do tego 21-letni Bartosz Sprengel, który w ostatniej akcji Czarnych w meczu trafił za trzy punkty.

Wyniki 29 kolejki

• Energa Czarni Słupsk - ASSECO GDYNIA 101:58 (35:21, 20:15, 17:6, 29:16)
  • TREFL SOPOT - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 78:60 (27:14, 21:13, 5:16, 25:17)
  • King Wilki Morskie Szczecin - Śląsk Wrocław 89:64 (25:23, 15:13, 30:12, 19:16)
  • Stelmet BC Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 83:64 (25:11, 19:20, 22:16, 17:17)
  • Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin 81:72 (17:22, 19:11, 17:19, 28:20)
  • Siarka Tarnobrzeg - MKS Dąbrowa Górnicza 87:93 (23:31, 16:23, 24:18, 24:21)
  • Polfarmex Kutno - Rosa Radom 62:64 (14:17, 16:16, 16:11, 16:20)
  • Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 70:68 (9:18, 24:11, 15:22, 22:17)
  • środa
  • Polpharma Starogard Gdański - Start Lublin
  • Zaległe mecze 13. kolejki:
  • Energa Czarni Słupsk - Śląsk Wrocław 89:71 (22:20, 23:20, 22:22, 22:9)
  • Stelmet BC Zielona Góra - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, 21 kwietnia
  • Zaległy mecz 22. kolejki:
  • ASSECO GDYNIA - Stelmet Zielona Góra 55:71 (14:23, 18:10, 12:18, 11:20)

Opinie (20)

• (3)

Boze!Jaki pogrom!Franz na emeryture a zespol wstyd!W Slupsku pokazali jaki jest poziom Asseco!

• 18 8

• (2)

KIbicu ze Słupska- pamiętam nie tak dawno jak twoja drużyna dostawała bęcki -40 w Słupsku. Wszystko sie zmienia....Co nie znaczy że dziś występ AG nie był żenujący.

• 6 7

• Wuju Stefanie!Zabraklo jednego grajka i Asseco nie I S T N I E J E !!!Milego dnia!

• 3 1

• a ja tego nie pamiętam

przytocz przykład proszę.

• 0 0

• Dzisiejszy mecz pokazał ile znaczy nasz zespół... Polityka minimum procentuje rownią pochyłą. Przy okazji pytanie - wiemy że Czerlonko uprawia parakoszykówkę dzięki mamusi a kim w takim razie jest mamusia Konopatzkiego?
    Powtarzam zamiast tych pseudo grajków i litewskiego gruzu dwóch średniej klasy zawodników a nie mydlenie oczu...

• 18 1

• "Wiosna" w Asseco?Kończ waść...........

Jeszcze parę dni temu pisałem o "wiośnie" w grze koszykarzy Asseco.Niestety,co z bólem serca stwierdzam,że muszę to "odszczekać".Należy sobie zadać pytanie czy jest sens komentować cokolwiek?Chyba nie.Bilans z Czarnymi w tym sezonie to 2 porażki i minus 61 pkt.Trudno to nazwać porażkami i bardziej pasuje słowo klęska a co za tym idzie totalny blamaż.Szkoda,że tak jest,ale zwykły kibic nic tu nie może zrobić.Szanse na play-off jeszcze są,ale jak przyjdzie ponownie grać ze Stelmetem,to marnie to widzę.

• 9 0

• Nie wiedziałem że Hickey aż tyle znaczy... I demonstracja siły przed p-o . Już wiemy dokładnie na co stać tą drużynę. Żałosne
    No i dalej jeszcze trzeba wygrać jeden mecz, albo może lepiej nie wygrywać.
    Rozczarowanie - to słowo za słabo oddaje dzisiejszy mecz

• 8 1

• (2)

Tu by nawet Hickey nie pomógł. Żadnego progresu nie widać od 3 sezonów. Dedek przynajmniej walczył o Play Off-y a obecny trener powtarza, że nie są one ważne. Skład zbudowany z drewna i papy. Morozov , Kaplanovic , Ahmedovic to jest porażka w połączeniu z Czerlonkami, Konopatzkimi i całą resztą drewnianej armii. Do tego dwóch dziadków. Niech Frasun zakończy karierę bo chłop po czterech minutach na parkiecie potyka się o własne nogi i jedyne co robi to wrzeszczy na kolegów z drużyny. Dramat . No i sponsor tytularny, który daje na drużynę mniej niż miasto....

• 15 1

• Prawda!

• 8 0

• Sponsor tytularny kosza ma w pupie. ..

• 8 2

• szkoda

Tak łatwo niektórzy krytykują.
    Mi jest szkoda, bo te mecze zaraz się skończą.

• 1 5

• nie rozumie jednego jak mozna tak wysoko przegrac z powodu kontuzji Hickeya.Znaczy to.ze reszta zawodnikow to nieudacznicy łącznie z wszechwiedzącym trenerem?

• 7 1

• Super kompromitacja! KOLEJNA (6)

jak zwykle taka bardzo martwi.Tym bardziej,że zlepek graczy pokazał jak zawsze brak ambicji i szacunku dla kibiców! Zastanawiające po co ta pseudo drużyna istnieje? Czy ich gra cieszy,chyba ich samych .W końcu zarobili tysiące dolarów na tej zabawie. Czy Asseco powie- dosyć tego przedszkola.. .? Chyba koniec tej farsy!

• 4 7

• (5)

zajmij się swoim superzajefajnym trefelkiem

• 3 4

• (4)

Prawda boli. Oj boli. Prawda Asseco w żadnej kwestii nie zasługuje na tak wysoką lokatę.

• 1 3

• (2)

lokata to wynik wszystkich meczów każdej drużyny. Trefelka też:DDD

• 3 0

• (1)

Brawa! Dobrze Gdyński Prfesórze! Macie przecież też "najlepsze" uczelnie wyższe w Polsce. Gdynia jest najlepsza w Polsce- zapomniał bym.Reszta się nie liczy.Mamy super prezydencuiniania i ogólnie w d..ie mamy wszystko i wszystkich.

• 0 4

• Nie wszystko i nie wszystkich... tylko oszołomów z Trefla . A zapomniałbym, zastanawiamy się czy wam nie podkupić grajka wszechczasów. Ale nas chyba nie stać:DDD

• 2 0

• Spójrz na lokatę Trefla.

Trefl powinien być trzy pozycje niżej.
          Tam gdzie Jego miejsce.

• 0 0

• Czy prawda jest , że Stefański przechodzi do Torunia.
    Podobno trener Winnicki warunkuje dalsze prowadzenie drużyny pod warunkiem pozyskania Stefana.