Arka rozbiła Stomil. 3 gole w 8 minut

14 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Marcus (nr 8) wiosną zdobył już trzy gole. Dwa sobotnie strzelił głową. Marcus (nr 8) wiosną zdobył już trzy gole. Dwa sobotnie strzelił głową.

Piłkarze Arki kontynuują zwycięską passę przy ul. Olimpijskiej. Żółto-niebiescy wygrali po raz szósty z rzędu w roli gospodarzy. W sobotni wieczór podopieczni Grzegorza Nicińskiego i Grzegorza Witta rozbili Stomil Olsztyn 4:1 (3:0), a na strzelenie trzech goli przed przerwą potrzebowali zaledwie ośmiu minut. Marcus udowodnił, że na I-ligowych boiskach może czarować techniką, ale także gra głową nie jest mu obca. Właśnie w tej sposób Brazylijczyk zaliczył dwa trafienia. Rejestr bramkowy otworzył Michał Nalepa, a najładniejsza była bramka Michała Renusza.

Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Łukasiewicz, Nalepa - Renusz, Marcus, Wojowski - Abbott
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Bednarek (Koszalin) oraz Arys, Jabłoński
Widzów: 5594
Skiba - Bucholc, Berezowskij, Czarnecki, Szymonowicz - Jegliński, Skoba - Maczulenko, Wełna, Żwir - Kowal
  • 64' Nalepa Zmiany Rzuchowski
  • 74' Abbott Zmiany Szubert
  • 85' Łukasiewicz Zmiany Gałecki
  • Skoba Zmiany Łukasik
  • Żwir Zmiany Piotr Głowacki
  • 81' Kowal Zmiany Jamróz
  • 18' Nalepa
  • 24' Renusz
  • 26' Marcus
  • 63' Marcus
  • 78' Maczulenko
  • 72' Warcholak
  • 48' Piotr Głowacki
  • 75' Kowal
  • 80' Maczulenko
  • 88' Wełna

Marcus strzelił dwa gole Stomilowi, a miał jeszcze kolejne okazje ku temu. Zobacz jedną z jego akcji.

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW
Grzegorz Niciński Grzegorz Niciński
GRZEGORZ NICIŃSKI (Arka Gdynia):
Cieszą punkty, cieszy gra. Mecz dla nas bardzo dobrze się ułożył. Strzeliśmy szybko zdobyliśmy bramki, narzuciliśmy swoje tempo, dominowaliśmy. Naprawdę jestem zadowolony z postawy drużyny.

Byliśmy bardzo zdeterminowani. widać było po 2-3 bramce, że zespół cały cza idzie do przodu. Owszem zdarzały nam się błędy w ofensywie, ale natychmiast zawodnicy potrafili tę piłkę odzyskać. Cieszy mnie taka dyspozycja. Oby tak dalej.

Wygraliśmy drugi mecz wiosną, ale czeka nas trzeci, tym razem wyjazdowy, do którego podejdziemy z pełną pokorą. Po Stomilu pocieszymy się, zregenerujemy. Myślę, że fajnie coś zaczęło się dziać, ale nawet musimy jeszcze dużo pracować.

Cieszę się, że mam duże pole manewru w drużynie. Michał Nalepa zagrał dobry mecz, ale nic się nie stało, że zszedł 20 minut wcześniej, gdyż dobrą zmianę za niego dał Michał Rzuchowski, pokazał, iż chce walczyć o "11". Wszedł też Michał Gałecki, gdyż nie chcieliśmy ryzykować kartki Antka Łukasiewicz, bo ma już trzy i zagrożony jest absencją, a nie chcieliśmy się dalej osłabiać w kontekście wyjazdu do Widzewa.

Straciliśmy przecież Marcina Warcholaka, który dostał czwartą żółtą kartkę. W tym meczu w ogóle nie mógł grać Lomski. Już w środę zapadła decyzja, że nie zagra. Patrik ma uraz, bierze antybiotyki. Mamy nadzieję, że wróci szybko do gry.

Mamy tydzień czasu na ustawienie składu na kolejne spotkanie. Zobaczymy, co ta praca przyniesie. Jakieś rozwiązania z pewnością znajdziemy. Są zmiennicy i nie boimy się ich wprowadzić na boisko. Będę dawał szansę każdemu, kto na nią zasłuży, a od piłkarza zależy, jaką ją wykorzysta. Tędy prowadzi właściwa droga, by rywalizacja podnosiła poziom naszej gry. Zawsze powtarzam, że jeśli zmiennik zaprezentuje się dobrze, to niech martwi się ten, który w tym spotkaniu nie wystąpił.

Zobacz i posłuchaj jak fetowali sukces kibice Arki

Mirosław Jabłoński Mirosław Jabłoński
MIROSŁAW JABŁOŃSKI (Stomil Olsztyn):
W ten mecz źle weszliśmy. Zdecydowanie byliśmy od przeciwnika wolniejsi, mniej kreatywni. Myślę, że to było główną przyczyną tak wysokiej, naszej porażki. Przy pierwszej bramce popełniliśmy błąd przy wyprowadzaniu piłki. Jednak takim kluczowym momentem był drugi gol, strzelony przez Renusza. Było to fantastyczne uderzenie, praktycznie nie do obrony. Widać było, że zespół "siadł".

Trudno mi powiedzieć, jakie są przyczyny tego, że zagraliśmy tak nieporadnie. Może wpływ miało to, że połowa drużyny jest mocno przeziębiona, ze mną na czele. Szukamy różnych usprawiedliwień, ale trudno je przy takim wyniku znaleźć.

Takie mecz pierwszy raz nam się przytrafił. Musimy wyciągnąć z niego wnioski i walczymy dalej. Naszym celem jest niezmiennie utrzymanie się w I lidze. Dlatego mamy o co grać.

Tak piłkarze i kibice Arki wspólnie cieszyli się z okazałej wygranej nad Stomilem.

niestety, Arce nie pomoże dzisiaj Lomski, u którego nasiliły się dolegliwości kolana
w porównaniu z "11" z inauguracji trener Niciński zdecydował się na jedną zmianę, od początku zagra Abbott (ARKA Gdynia), a na ławkę przesunięty został Rzuchowski
ponadto w rezerwie pozostają: Kędra, Szubert, Kowalski (Stomil Olsztyn), Jagiełło, Gałecki i Tomasiewicz, miejsca nawet w "18" nie wystarczyło m.in. dla Lecha, który przed sezonem przeniósł się do Arki ze Stomilu, a jesienią był podstawowym rozgrywającym
w składzie Arki jest jeden piłkarz, który grał w Olsztynie, Renusz (ARKA Gdynia) występował tam jeszcze w II lidze

MICHAŁ RENUSZ PO INAUGURACJI: OCZEKUJĘ OD SIEBIE WIĘCEJ

przed stadionem wzmocnione siły policyjne, na trybunach spodziewana jest około 300-osobowa grupa z Olsztyna
szerzej o meczu Arka - Stomil pisaliśmy w piątek, tam też video ze sparingu, które te drużyny rozegrały ostatniego dnia stycznia

ZAPOWIEDŹ MECZU I BRAMKI ZE STYCZNIOWEGO SPARINGU
jeśli Arka wygra po raz szósty z rzędu u siebie to do zajmującego 4. miejsce Stomilu zbliży się na 1 punkt
10 minut przed meczem, jest już doping dla Arki, gości nie ma jeszcze na stadionie
piłkarze wychodzą na prezentację przy dźwiękach "Roty" Arki
Arka w strojach żółto-niebieskich, Stomil na czarno z białymi dodatkami na koszulkach
1'
pierwszą połowę rozpoczął Stomil
1'
"Obiecałaś mi na pewno, że 3 punkty dzisiaj będą..." - śpiewają kibice Arki
1'
gości nadal nie ma na trybunach, o frekwencji tradycyjnie poinformujemy, gdy otrzymamy oficjalne dane w tym względzie, zapewne tradycyjnie w drugiej połowie
3'
pierwsze minuty z przewagą Stomilu
5'
pierwsze akcje Arki załamują się około 30 metrów od bramki Stomilu
5'
wyjątkowo głośne "Arka gol" z trybun, do sektora gości zaczynają wchodzić bowiem sympatycy Stomilu
8'
Miszczuk (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Bucholca (Stomil Olsztyn)
9'
obie drużyny grają na razie bardzo podobnie, po stracie piłki na własną połowę cofa się cała drużyna z wyjątkiem napastnika
10'
Renusz (ARKA Gdynia) faulowany 7 metrów od narożnika pola karnego gości
11'
potężne uderzenie z wolnego Warcholaka (ARKA Gdynia), Skiba (Stomil Olsztyn) wypuścił przed siebie piłkę, ale zdążył jeszcze zatrzymać futbolówkę, gdy dobijał Abbott (ARKA Gdynia)
11'
szybka odpowiedź Stomilu, Kowal (Stomil Olsztyn) był sam na sam z Miszczukiem (ARKA Gdynia), bramkarz Arki obronił jego strzał, ale gola by nie było, gdyż odgwizdano po chwili spalonego
13'
kibice Stomilu wychodzą z sektora gości, jak nas poinformowano ma to być ich protest przeciwko temu, że wszystkich przyjezdni nie zostali wpuszczeni na stadion
14'
róg dla Stomilu
14'
Łukasiewicz (ARKA Gdynia) wybił jeszcze raz piłkę na róg
15'
drugie dośrodkowanie z rogu Skoby (Stomil Olsztyn) bez zagrożenia dla bramki Arki
15'
"wpuście kibiców" - skandują miejscowi
15'
dokładają do tego okrzyku niecenzuralne słowo, zatem spiker apeluje o kulturalny doping
16'
"Piłka nożna dla kibiców" - z trybun
16'
Skiba (Stomil Olsztyn) wybił piłkę na róg po strzale sprzed pola karnego Abbotta (ARKA Gdynia)
17'
po dośrodkowaniu z rogu Sobieraj (ARKA Gdynia) próbował zgrywać piłkę głową, ale lepiej byłoby, gdy uderzył na bramkę, a tak nie było strzału
18'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nalepa. Michał rozpoczął tę akcję i ją skończył. Pomocnik przechwycił piłkę 30 metrów od bramki rywali, zagrał do Abbotta, który oddał mu ją w polu karnym, Nalepa pewnie pokonał Skibę
19'
"Jeszcze jeden" - z trybun
20'
niecelny strzał Warcholaka (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego
21'
Skoba (Stomil Olsztyn) zamiast grać poszedł ze skargą do sędziego, że Nalepa (ARKA Gdynia) zagrał ręką, ale sędzia nakazał grać dalej
22'
na spalonym Wojowski (ARKA Gdynia), Arka cały czas w ataku
24'
kibice Stomilu wrócili na trybuny
24'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Renusz. Gol z tych określanych mianem "stadiony świata", Michał uderzył z około 25 metrów w samo okienko bramki Stomilu
24'
to pierwszy gol Renusza (ARKA Gdynia) w barwach Arki, grał co prawda w Gdyni już w latach 2004-06, ale wówczas nie przebił się do pierwszej drużyny

26'
[3:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Skiba odbił piłkę po strzale Abbotta, a głową do siatki futbolówkę dobił Marcus
26'
Marcus (ARKA Gdynia) i Nalepa (ARKA Gdynia) strzelają gole w drugim meczu z rzędu
28'
Arka nadal przeważa, Stomil ma problemy by wyjść z własnej połowy
30'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski powróci do nas też..." - z trybun
34'
kilka spokojniejszych minut, gra głównie w środku boiska
35'
próba kontry Stomilu, Sobieraj (ARKA Gdynia) przed własnym polem karnym przeciął podanie Żwira (Stomil Olsztyn) do Kowala (Stomil Olsztyn)
36'
zagranie ręką Szymonowicza (Stomil Olsztyn), wolny dla Arki 6 metrów od linii pola karnego
37'
niecelny strzał z wolnego Warcholaka (ARKA Gdynia)
37'
ruszyli z dopingiem kibice Stomilu
38'
po strzale z dystansu Żwira (Stomil Olsztyn) piłka wysoko nad poprzeczką
40'
wulgarnie z sektora gości, szybko zagłuszone te okrzyki gwizdami miejscowych
41'
teraz wulgarnie z obu stron, spiker znów apeluje o sportowy doping
43'
dobre podanie Renusza (ARKA Gdynia) do Marcusa (ARKA Gdynia), ale on przegrał drybling w polu karnym gości
44'
"Arka to jest potęga..." - z trybun
45'
"1, 2, 3... Mało!" - z trybun
45'
SĘDZIA NIE PRZEDŁUŻYŁ PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 3:0
Arka rozbiła Stomil w 8 minut. W tym okresie wykazała się 100 procentową skutecznością. Każdy strzał kierowany w światło bramki trafiał do siatki. Olsztynianie nie wyciągnęli z ostrzeżenia, które otrzymali w 11. minucie, gdy Skiba (Stomil Olsztyn) z trudem obronił strzał z wolnego Warcholaka (ARKA Gdynia), a po chwili z jeszcze większym dobitkę Abbotta (ARKA Gdynia).
Goście ani razu nie zagrozili bramce Arki. Gdynianie bardzo dobrze byli zorganizowani. Na ogół efekt przynosił wysoki pressing, gdyż piłkę rywalom zabierali w środkowej strefie boiska. W ekipie żółto-niebieskich nie było żadnego słabego punktu.
w przerwie tradycyjny konkurs rzutów karnych dla kibiców, w bramce maskotka klubowa - Śledź
kibice brawami witają wracających z szatni piłkarzy Arki
Stomil Olsztyn przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Skoba, w jego miejsce wchodzi Łukasik.
Stomil Olsztyn przeprowadza także drugą zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Żwir, w jego miejsce wchodzi Piotr Głowacki.
drugą połowę rozpoczęła Arka, gdynianie bez zmian w składzie
47'
spiker apeluje o sportowy doping, bo szybko rozpoczęła się wymiana "uprzejmości" pomiędzy miejscowymi a gośćmi
48'
Żółtą kartką został ukarany Piotr Głowacki (Stomil Olsztyn), który faulował Miszczuka
49'
długi przerzut Stomilu, Marcjanik (ARKA Gdynia) pewnie głową podał piłkę do Miszczuka (ARKA Gdynia)
50'
Wojowski (ARKA Gdynia) przewraca się w polu karnym, sędzia nakazuje grać dalej
Oficjalna frekwencja 5594 kibiców, to więcej niż na inaugurację, a także to najwyższa frekwencja w Gdyni w tym sezonie
52'
początek drugiej połowy, podobnie jak i początek meczu wyrównany
53'
indywidualna akcja Nalepy (ARKA Gdynia) zakończona niecelnym strzałem
54'
dobrze wyglądający atak Arki, ale zakończony złym dośrodkowaniem Wojowskiego (ARKA Gdynia)
56'
najgroźniejsza akcja Stomilu, nieznacznie niecelny strzał Maczulenki
58'
nadal wyrównany mecz po zmianie stron
60'
bardzo dobry wślizg Sobieraja (ARKA Gdynia), który wybił piłkę na róg spod nóg Maczulenki
60'
Miszczuk (ARKA Gdynia) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Wełny (Stomil Olsztyn)
63'
[4:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Akcję rozpoczął Renusz prawym skrzydłem, następnie ściął do środka, gubiąc jednocześnie trzech rywali, by po chwili przekazać piłkę na lewe skrzydło, stamtąd dośrodkował Wojowski, a Marcus z pola bramkowego głową wepchnął piłkę do siatki
64'
"Jeszcze siedem" - z trybun
64'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Rzuchowski.
64'
oklaski żegnają Nalepę (ARKA Gdynia), który otworzył rejestr bramkowy w tym meczu
65'
dobry wślizg Stolca (ARKA Gdynia), wygarnął we własnym polu karnym piłkę spod nóg Głowackiego
67'
68'
po dośrodkowaniu z rogu Głowackiego fatalnie skiksował w dogodnej sytuacji Kowal (Stomil Olsztyn)
69'
"Jeszcze jedna bramka musi być" - skandują kibice Arki
70'
Rzuchowski (ARKA Gdynia) sfaulował Wełnę (Stomil Olsztyn) około 22 metrów od własnej bramki
71'
strzał z wolnego Maczulenki (Stomil Olsztyn) wysoko nad bramką Arki
72'
Żółtą kartką został ukarany Warcholak (ARKA Gdynia).
73'
Warcholak (ARKA Gdynia), który do tej pory jako jedyny w Arce rozegrał wszystkie mecze w I lidze od pierwszej do ostatniej minucie, w następnej kolejce będzie musiał pauzować, gdyż to jego 4 żółta kartka
74'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Abbott, w jego miejsce wchodzi Szubert.
74'
Wojowski (ARKA Gdynia) wywalczył róg
75'
po krótko rozegranym rogu faulowany Wojowski (ARKA Gdynia)
75'
Żółtą kartką został ukarany Kowal (Stomil Olsztyn) za faul na Wojowskim
76'
bez zagrożenia dla bramki gości po dośrodkowaniu z wolnego Wojowskiego (ARKA Gdynia)
77'
Marcus (ARKA Gdynia) w indywidualnej akcji, ograł obrońcę, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i przejął ją bramkarz
78'
[4:1] Stomil Olsztyn STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Maczulenko. Piłkarz gości wyszedł sam na sam z Miszczukiem po podaniu Łukasika i strzelił "po długim rogu"
79'
wolny dla Stomilu 25 metrów od bramki Arki
79'
Maczulenko strzelił z wolnego w mur
80'
Żółtą kartką został ukarany Maczulenko (Stomil Olsztyn), który faulował Szuberta, by po jego nieudanym strzale Arka nie wyszła z kontrą
81'
Stomil Olsztyn przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kowal, w jego miejsce wchodzi Jamróz, były piłkarz m.in. Arki
82'
Miszczuk (ARKA Gdynia) złapał piłkę po strzale Łukasika (Stomil Olsztyn)
82'
niepotrzebne wulgaryzmy z trybun
84'
"Gdyńska Arka..." - z trybun
85'
ARKA Gdynia przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Łukasiewicz, w jego miejsce wchodzi Gałecki.
85'
lekki strzał głową Marcusa (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA Gdynia), Skiba (Stomil Olsztyn) pewnie broni
87'
Marcus (ARKA Gdynia) sam na sam ze Skibą (Stomil Olsztyn), broni bramkarz gości
88'
Żółtą kartką został ukarany Wełna (Stomil Olsztyn), który faulował Stolca
89'
indywidualna akcja Rzuchowskiego (ARKA Gdynia) zakończona zbyt słabym strzałem, który nie mógł zaskoczyć Skiby (Stomil Olsztyn)
90'
2 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
spiker informuje gości, że 30 minut spędzą w sektorze po meczu do czasu wyjścia, w zamian czeka na nich... bufet

Wyniki 21 kolejki

• ARKA GDYNIA - Stomil Olsztyn 4:1 (3:0)
  • Chrobry Głogów - Wisła Płock 2:3 (1:2)
  • Zagłębie Lubin - Wigry Suwałki 3:0 (2:0)
  • GKS Tychy - Widzew Łódź 1:0 (0:0)
  • Dolcan Ząbki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:1 (1:0)
  • Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica 0:4 (0:2)
  • GKS Katowice - Flota Świnoujście 2:1 (2:1)

• (2)

rok to nie wyrok....mijają lata a śledziki ,naiwni wierzą ,że awansują do Ekstraklasy :D nie dla burka kiełbasa ,tam jest miejsce dla najlepszych

• 4 21

• (1)

więc co wy tam robicie ???

• 12 2

• my tu jesteśmy od lat bo to nasze miejsce ....tak jak pisałem ...dla najlepszych ,a my was stamtąd wywaliliśmy

• 1 0

• Gratulacje zza miedzy. Czas w końcu na derby Trójmiasta w Ekstraklasie (2)

• 65 4

• Dzieki (1)

Czekamy na te derby :-) pozdrawiamy sąsiadów ;-)

• 33 2

• sdf

Jeśli tak to koniecznie kupuje Fifę 16 :D

• 0 0

• Brawo Areczko.Dąbrowa ul .Gorczycowa 100% Arka (4)

• 75 38

• (3)

na pewno nie 100% bo znam trzy osoby z Gorczycowej które są za Lechią.

• 5 7

• (1)

powiedz mi ktorzy to są ;]

• 1 0

• wynajmują mieszkania i nie są stąd

• 1 0

• Czyli tylko 50% bo za arka jest tez 3 z tej ulicy.

• 2 0

• A jak! (4)

Prosze jaka roznica z Globiszem vs Boguszewiczem...

• 55 15

• Arczanie! (3)

Dlaczego was jest ciągle tak mało na meczach.
      Zwycięstwa. Całkiem fajny stadion. A na meczach 4-5 tysięcy.
      Kiedyś było inaczej.

• 7 10

• Lechisto! (2)

Mój drogi kolego zza miedzy!!! Mamy najlepszą frekwencję w 1 lidze (na Stomilu ponad 5,5 tyś), Na "wielką lechię" ostatnio przyszło niespełna 9,5 tyś kibiców, choć gra w ekstraklasie! Wniosek: poczekaj, aż ARECZKA awansuje do ekstraklasy, wtedy stadion zawsze będzie wypełniony po brzegi!

• 15 4

• Ja nie jestem Lechistą. (1)

Jestem z Wejherowa. Na Arkę i na Lechię nie chodzę bo nie utożsamiam się z tymi miastami. A Gryf jest za cienki.