Tomasik strzelił gola i ma... wolne

16 maja 2012 (artykuł sprzed 12 lat)

Piotr Tomasik strzelił dla Arki czwartego gola w rundzie wiosennej, a po raz trzeci posłał piłkę do siatki w meczu I ligi. Piotr Tomasik strzelił dla Arki czwartego gola w rundzie wiosennej, a po raz trzeci posłał piłkę do siatki w meczu I ligi.

Można powtórzyć to, co powiedział drugi trener Arki, Paweł Sikora po ostatnim meczu - szkoda, że nie wcześniej". Gdyńscy piłkarze wygrali drugie spotkanie z rzędu 1:0 (1:0), tym razem na wyjeździe z KS Polkowice. Jedynego gola strzelił Piotr Tomasik, który chwilę później za zdjęcie koszulki otrzymał żółtą kartkę, eliminującą go z gry w kolejnym pojedynku. Pokonani przez żółto-niebieskich rywale bez względu na wyniki w dwóch ostatnich kolejkach żegnają się z I ligą.

KS POLKOWICE KS POLKOWICE
Kazimierczak - Wacławczyk, Bartków, Kucharzak, Ałdaś - Piotrowski, Salamoński, Janus, Piątkowski, Bancewicz - Kuświk
Sędziowie: Wajda (Żywiec)
Szromnik - Bochenek, Brodziński, Jarzebowski, Tomasik - Radosavljević, Pruchnik - Niedziela, Benat, Radzewicz - Nwaogu
  • 62' Piotrowski Zmiany Więzik
  • 80' Janus Zmiany Bryła
  • 85' Kuświk Zmiany Podstawek
  • 46' Niedziela Zmiany Kowalski
  • 61' Benat Zmiany Szwoch
  • 81' Nwaogu Zmiany Flis
  • 87' Tomasik
  • 12' Bartków
  • 17' Ałdaś
  • 20' Kuświk
  • 24' Radoslajević
  • 37' Bochenek
  • 76' Szromnik
  • 88' Tomasik

Arka zagra dzisiaj w eksperymentalnym składzie na skutek licznych absencji po kartkach i kontuzjach. Nie ma aż trzech stoperów: Mazurkiewicza, Jaruna i Wallace'a (siedzi na ławce) oraz najlepszego snajpera zespołu Kuklisa. Na ławce mecz rozpocznie prawoskrzydłowy Kowalski. Natomiast po raz pierwszy w "11" Arki zaprezentuje się Radosavljević (ARKA), Jarzębowski został przesunięty do obrony, gdzie zagra też pierwszy raz wiosną młodzieżowiec Brodziński
w porównaniu z ostatnim meczem ligowym (przegrana w Grudziądzu 2:3) w drużynie gospodarzy są cztery zmiany w wyjściowym składzie, na ławkę został odesłany m.in. napastnik Podstawek, który grał w Arce, a potem lubił gdynianom strzelać bramki, również w rezerwie Więzik, który latem strzelał dla żółto-niebieskich gole w sparingach, ale angażu nad morzem nie dostał
liczymy na emocjonujący mecz, Arka w sobotę wreszcie wygrała po raz pierwszy od 7 kwietnia, natomiast w spotkaniach KS padała dużo goli. Ostatnie wyniki tej drużyny to: 2:3, 2:2, 4:3
1'
mecz rozpoczęła Arka, gdynianie w tradycyjnych żółto-niebieskich strojach, rywale zielone koszulki, czarne spodenki, kapitanem naszej drużyny jest dzisiaj Jarzębowski, bo Mazurkiewicz pauzuje za kartki
5'
spokojne pierwsze minuty, gra głównie w środku pola, Arka niepewna nowego ustawienia, gospodarze mają jednak respekt przed gdynianami, nie kleją się akcję z obu stron
7'
Kucharzak (KS POLKOWICE) mógł wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie, zaspała defensywa gdynian przy rzucie rożnym, nieudany strzał stopera KS z kilku metrów, piłka po rykoszecie wyszła za bramkę
10'
pierwsza interwencja Szromnika (ARKA), 19-letni bramkarz miał kłopoty z obroną mocnego strzału z dystansu, z wolnego Piotrowskiego (KS POLKOWICE), zmierzającą w prawy dolny róg jego bramki piłkę Michał wybił na róg
12'
Żółtą kartką został ukarany Bartków (KS POLKOWICE).
15'
przeciętny mecz w Polkowicach, gospodarze starają się zdobyć gola, ale na razie zagrażają Arce tylko po stałych fragmentach gry, gdynianie czekają na kontrę
17'
Żółtą kartką został ukarany Ałdaś (KS POLKOWICE).
18'
Arka stara się odsunąć grę od własnego pola karnego, jednak gospodarze grają czuje, gdy tylko pojawia się niebezpieczeństwo nie wahają się faulować, już dwaj miejscowi obrońcy mają kartki
20'
Żółtą kartką został ukarany Kuświk (KS POLKOWICE), tym razem napastnik zapracował na upomnienie daleko od własnej bramki, popychając najpierw Niedzielę, a po chwili Radoslajevicia
22'
wreszcie groźny atak Arki, Nwaogu (ARKA) był w polu bramkowym, ale nie zdołał złożyć się do strzału, piłkę do Nigeryjczyka dogrywał Tomasik
24'
Żółtą kartką został ukarany Radoslajević (ARKA), zapewne Serb nie tak chciał zapisać się w pamięci w pierwszym meczu w podstawowym składzie, wcześniej pomocnik sprowadzony zimą zagrał tylko... minutę
26'
gospodarze domagali się karnego, jednak Kuświk (KS POLKOWICE), który sygnalizował rękę Jarzębowskiego, blokującego jego strzał, powinien poskromić emocje, bo ma już na koncie żółty kartonik i kolejny oznaczać będzie, że uda się do szatni, chwilę wcześniej strzał Kuświka odbił Szromnik
28'
dobra interwencja Kazimierczaka (KS POLKOWICE) po akcji Niedzieli (ARKA), który podobnie jak w sobotę i dzisiaj wykazuje dużą ochotę do walki, to po faulu na nim była jedna z kartek dla KS
30'
z biegiem minut drużyny grają odważniej, jednak z obu stron nadal sporo niedokładności, częściej piłka pod "16" Arki
35'
bramkę Arki ostrzeliwał zza "16" Piotrowski (KS POLKOWICE), Szromnik (ARKA) nie dał się zaskoczyć
37'
Żółtą kartką został ukarany Bochenek (ARKA).
40'
widać, że Arka w nowym zestawienie nie czuje się zbyt pewnie, na razie główną dewizą gdynian jest, aby nie stracić w tym meczu gola
45'
sędzia doliczył minutę, gospodarzom remis nic nie daje w kontekście walki o utrzymanie, ale nie są w stanie strzelić gola
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W POLKOWICACH GOLI SIĘ NIE DOCZEKALIŚMY
zapewne w przerwie piłkarze KS dowiedzą się, że remis degraduje ich z I ligi i to bez względu na wyniki w dwóch ostatnich kolejkach, zespół z Polkowic ma siedem punktów straty do ostatniego bezpiecznego miejsca, które obecnie zajmuje Dolcan. Ta drużyna po 60 minutach remisuje z Termalicą 0:0, a zatem utrzymuje przewagę nad KS
46'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Niedziela, w jego miejsce wchodzi Kowalski.
46'
drugą połowę rozpoczęli gospodarze, którzy nie dokonali żadnej zmiany w "11"
50'
w 75 minucie Dolcan objął prowadzenie w meczu z Termaliką, jeśli w Ząbkach wygrają gospodarze, do drużyna z Polkowic zostanie zdegradowana bez względu na wynik z Arką, zapewne tego wyniku gospodarzom nie będą podawać z ławki, aby ich nie deprymować do reszty, na drugą połowę i tak KS wyszedł jakby bez wiary w sukces, na razie nie skonstruował składnej akcji
53'
przegrywa Termalica, przegrywa też Piast, jeszcze niedawno takie wyniki byłyby radośnie witane w Gdyni, ale teraz dla Arki nie mają większego znaczenia, żółto-niebiescy stracili szanse na awans, a strata punktów liderów cieszy co najwyżej piłkarzy, którzy wyjdą do gry o 19.15, czyli Zawiszy i Pogoni
54'
niewiele ciekawego dzieje się na boisku
56'
Szromnik (ARKA) obronił strzał Piotrowskiego (KS POLKOWICE), najbardziej aktywnego piłkarza gospodarzy, ma on największą ochotę na uderzenia na bramkę Arki
58'
koniec meczu w Ząbkach, Dolcan wygrał z Termalicą, to rozstrzygnięcie oznacza, że KS Polkowice spadnie z I ligi bez względu na wyniki trzech ostatnich meczów, z tym dzisiejszego z Arką
60'
Arka próbowała zaatakować, ale Nwaogu (ARKA) został uprzedzony przez bramkarza, a strzał Radoslejevicia z dystansu był niecelny
61'
ARKA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Benat, w jego miejsce wchodzi Szwoch.
61'
Szwoch (ARKA) jest czwartym młodzieżowcem w "11" Arki, od początku grają Szromnik (ARKA), Brodziński (ARKA) i Bochenek (ARKA), tak młodego składu gdynianie dawno nie mieli w rozgrywkach ligowych, od Szwocha (ARKA) od dłuższego czasu upominali się dziennikarze, trener Nemec dośc mętnie tłumaczył, że nie może wpuszczać 18-latka na boisko w... meczach o stawkę
62'
KS POLKOWICE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piotrowski, w jego miejsce wchodzi Więzik.
66'
liczyliśmy na dużo goli, bo w meczach Polkowic one ostatnio padała często, ale najwyraźniej gospodarze już przed meczem pogodzili się z degradacją, tylko Kuświk (KS POLKOWICE) już coś tylko próbuje w ofensywie, Arka mogłaby to wykorzystać i zagrać odważniej do przodu, a nie czekać tylko na kontry i stałe fragmenty
69'
niecelne uderzenie głową Janusa (KS POLKOWICE), który dobrze zamykał akcję i strzelał z piątego metra, "przeskakując" Radzewicza
73'
jeden z nielicznych tego dnia groźniejszych ataków Arki, obrońcy gospodarzy odebrali piłkę Nwaogu (ARKA)
76'
Jarzębowski powstrzymał Więzika (KS POLKOWICE), który przed "16" Arki minął Szromnika (ARKA), mógł być gol dla gospodarzy
76'
jeszcze żółtą kartką został ukarany Szromnik (ARKA), młody bramkarz musiał coś powiedzieć do sędziego, co nie przypadło do gustu arbitrowi
80'
KS POLKOWICE przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Janus, w jego miejsce wchodzi Bryła.
81'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Nwaogu, w jego miejsce wchodzi wywoływany przez nas Flis, gdynianie starają się wrzucać piłkę w pole karne ze stałych fragmentów, ale na razie niewiele z tego wynika
85'
KS POLKOWICE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuświk, w jego miejsce wchodzi Podstawek.
87'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Tomasik. Pomocnik odważnie wszedł z piłką pomiędzy dwóch rywali, wymienił przed polem karnym piłkę z Flisem, wbiegł w pole karne i posłał futbolówkę lewą nogą po zmieni do siatki obok bramkarza
88'
Żółtą kartką został ukarany Tomasik (ARKA), który po zdobyciu gola zdjął koszulkę, przebiegł nią wymachując kilka metrów, a następnie rzucił trykotem o ziemie i dopiero zaczął przyjmować gratulację od kolegów
88'
to siódma żółta kartka Tomasika (ARKA), tym samym nie będzie mógł zagrać w Bytomiu przeciwko Polonii, czyli klubowi, w którym grał w latach 2008-10
90'
sędzia doliczył trzy minuty, trener Nemec ma jeszcze jedną zmianę w zapasie
90+1
strzał rozpaczy Bryły (KS POLKOWICE) po zbyt krótkim wybiciu piłki przez Brodzińskiego głową, piłka obok słupka
90+3
ostatni atak Polkowic, Podstawek (KS POLKOWICE) tym razem nie potwierdził, że potrafi strzelać gole Arce, gdyż z pola karnego uderzył obok bramki

Pozostałe wyniki 32. kolejki:
Bogdanka Łęczna - Piast Gliwice 2:0 (1:0), Dolcan Ząbki - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (0:0), Flota Świnoujście - Olimpia Elbląg 2:1 (1:0), Ruch Radzionków - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0), Kolejarz Stróże - Sandecja Nowy Sącz 3:2 (1:2), Wisła Płock - Polonia Bytom 0:2 (0:0), GKS Katowice - Warta Poznań 0:3 (0:3), Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin 2:1 (0:0).