Wiadomości

stat

Tomasz Adamek: Jak trafię sierpem to...Tomasz Adamek lżejszy o ponad 11 kg od swojego rywala Solomona Haumono, uśmiechnięty Krzysztof Głowacki i wtargnięcie na scenę byłej rywalki Ewy Brodnickiej - tak wyglądało ważne przed sobotnią galą Polsat Boxing Night 7. Odbędzie się ona w Ergo Arenie, wciąż dostępne są bilety w cenach od 69 zł, które będą do kupienia w dzień imprezy także w kasach hali. Walki można obejrzeć również w systemie PPV, a kosztuje to 40 zł. - Jak trafię lewym sierpem, to każdego mogę powalić - zapowiada Adamek, czyli główna gwiazda imprezy. PBN 7 startuje o godz. 18:05.Tomasz Adamek wciąż wygląda na pewnego siebie przed powrotem na ring po rocznej przerwie. Zmiana trenera sprawiała, że dostał mocniejsze treningi. A waga wskazała Adamkowi 99,6 kg. Jest on więc dużo lżejszy, niż jego przeciwnik w walce wieczoru, Solomon Haumono. Australijczyk waży 111 kg.

GWIAZDY POLSAT BOXING NIGHT PEWNE SIEBIE

- Mam nadzieję, że sobotniej nocy będę błyszczał największym blaskiem. Można wiele opowiadać o mojej formie, ale jak to zawsze mówię, zweryfikuje ją ring. Mogę powtórzyć, że jestem zadowolony z obozu. W tym wszystkim chodzi jednak o to, aby kibice byli zadowoleni ze mnie i nie powiedzieli później, że nie warto było wydawać pieniędzy. Oni mają bić brawo, a ja ciężko pracować i pokazywać swój talent, aby im się chciało to robić - mówi Adamek.
ZOBACZ JAK ZMIENIAŁA SIĘ KARTA WALK POLSAT BOXING NIGHT 7

Były mistrz świata organizacji International Boxing Federation (IBF) i International Boxing Organization (IBO) pomimo niemal 41 lat na karku wciąż widzi się w boksie, a eksperci stawiają właśnie na niego.

- Marzenia ma się w każdym wieku dlatego podejmuję kolejne wyzwanie. Na razie mam walkę w sobotę, muszę wyjść do ringu i wygrać w dobrym stylu. Jestem w dobrej dyspozycji i mam nadzieję, że nie zawiodę. Pierwszy gong i idę do pracy. Powinienem być szybszy od rywala. Z drugiej strony zobaczymy jak on się zachowa. Mam dobrą lewą rękę i jeżeli trafię sierpem, to każdego mogę powalić. Jestem cały czas bardzo zmobilizowany do ciężkiej pracy - dodaje Adamek.
Tak u niego, jak i u pozostałych bokserów podczas ceremonii ważenia obyło się bez ekscesów. Zabawnym elementem był moment, gdy na scenę miała wyjść Ewa Brodnicka. Jej rywalka, Viviane Obenauf także powinna być obecna jednak samolot, którym miała przylecieć z Berlina do Gdańska został odwołany i czeka na następny. Organizatorzy zapewniali, że dotrze do Trójmiasta w piątek wieczorem.

Niespodziewanie zamiast niej na scenie pojawiła się Ewa Piątkowska, czyli była rywalka, która przegrała z Brodnicką dwa lata temu. Miała na sobie między innymi koło ratunkowe. Wskoczyła na wagę, a następnie szybko zbiegła ze sceny. Później pojawiła się na niej Brodnicka ubrana w skąpy strój Indianki. Po zejściu z podestu trafiła na Piątkowską i nastąpiło słowne spięcie. Obie panie zostały szybko rozdzielone.

TOMASZ ADAMEK WRACA DO BOKSU W ERGO ARENIE

Na galę brakuje już najtańszych wejściówek w cenach 39, 49 i 59 zł. Obecnie bilety zaczynają się od 69 zł, a kończą na 3000 w strefie vipowskiej. Można je nabywać za pośrednictwem strony internetowej sklep.ebilet.pl. Imprezę można obejrzeć także w systemie PPV w cenie 40 zł.

Drzwi do Ergo Areny zostaną otwarte w sobotę o godz. 16:45. Pierwsza walka zaplanowana jest na godz. 18:05. Reszta uzależniona jest od długości poszczególnych pojedynków.

KARTA WALK PBN 7
Tomasz Adamek (50-5, 30 KO) - Solomon Haumono (24-3-2, 21 KO); waga ciężka, 10 rund
Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO) - Hizni Altunkaya (29-0, 17 KO); waga junior ciężka, 10 rund
Mateusz Masternak (38-4, 26 KO) - Ismaił Siłłach (25-3, 19 KO); waga junior ciężka, 10 rund
Maciej Sulęcki (24-0, 9 KO) - Damian Ezequiel Bonelli (24-1, 21 KO); waga superpółśrednia, 10 rund
Adam Balski (9-0, 7 KO) - Łukasz Janik (28-3, 15 KO); waga junior ciężka, 8 rund
Ewa Brodnicka (13-0, 2 KO) - Viviane Obenauf (10-2, 5 KO); waga lekka, 10 rund
Łukasz Wierzbicki (12-0, 6 KO) - Robert Tlatlik (20-0, 14 KO); waga superlekka, 8 rund
Norbert Dąbrowski (20-6-1, 8 KO) - Robert Talarek (17-12-2 11 KO); waga super średnia, 8 rund

Opinie (26) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane