Piłkarze Lechii Gdańsk w kadrach. Tomasz Makowski strzelił gola Niemcom

dak.
10 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
aktualizacja: godz. 21:03 (11 października 2019)

Tomasz Makowski otworzył wynik w 16. sekundzie kadry U-20 w meczu z Niemcami. Biało-czerwoni zwyciężyli 4:3 w meczu Pucharu Ośmiu Narodów. Zwycięski gol padł w 90. minucie. Tomasz Makowski otworzył wynik w 16. sekundzie kadry U-20 w meczu z Niemcami. Biało-czerwoni zwyciężyli 4:3 w meczu Pucharu Ośmiu Narodów. Zwycięski gol padł w 90. minucie.

Sześciu piłkarzy Lechii Gdańsk zaprezentowało się 10 i 11 października w meczach reprezentacji narodowych. Najlepiej wypadł Tomasz Makowski, który strzelił gola już w 16. sekundzie wygranego 4:3 spotkania kadry U-20 z Niemcami. Pełne występy zaliczyli również Karol Fila, Filip Dymerski i Egy Maulana Vikri. Nieco krócej, bo 66 minut na boisku spędził Filip Mladenović, a Lukas Haraslin wszedł na 17 minut.

Aleksandar Rogić, nowy trener Arki Gdynia: Będziemy odważną drużyną

Aktualizacja, piątek, godz. 21

Karol Fila rozegrał pełne 90 minut w młodzieżowej reprezentacji Polski w eliminacjach do Euro U-21. Zespół Czesława Michniewicza zremisował 2:2 z Rosją w Jekaterynburgu. Dla piłkarza Lechii Gdańsk był to ósmy występ w kadrze. Przypomnijmy, że w drugim spotkaniu strzelił gola.

Warto odnotować, że w sztabie szkoleniowo-medycznym młodzieżowej reprezentacji Polski pracuje dwóch przedstawicieli Arki Gdynia. Grzegorz Witt jest trenerem przygotowania fizycznego, a Marek Gaduła pełni funkcję fizjoterapeuty.

U-21: Rosja - Polska 2:2 (1:2)

Daniił Utkin 25, Magomied-Szapi Sulejmanow 90 - Igor Diwiejew 10 (samobój), Patryk Klimala 45

POLSKA U-21: Grabara - Gumny, Walukiewicz, Sobociński, Pestka - Jóźwiak, Fila, Dziczek, Bogusz (86 Moder), Płacheta (75 Bida) - Klimala (67 Tomczyk)

W całym spotkaniu reprezentacji Polski U-19 zagrał również Filip Dymerski. Młodzi piłkarze przegrali jednak 2:5 z Anglią w meczu towarzyskim w Opolu. Zespół Bartłomieja Zalewskiego przygotowuje się dopiero do eliminacji mistrzostw Europy.

U-19: Polska - Anglia 2:5 (1:3)

Bartosz Białek 7, Javier Ajenjo Hyjek 71 (karny) - Bartłomiej Mruk 9 (samobój), Dejan Tetek 23, Joseph Gelhardt 30 (karny), 47, Nonso Madueke 89

POLSKA U-19: Lotka - Kamiński (72 Wędrychowski), Dymerski, Mruk, Bogacz, Zalewski (72 Nowak) - Krakowiak-Castro (46 Gierach), Hyjek, Krabownik - Marchwiński (85 Szpakowski), Białek 86 Kocyła)

W kadrze U-23 Indonezji pełnowymiarowy występ zaliczył również Egy Maulana Vikri. Jego zespół pokonał 2:0 Chiny w turnieju towarzyskim Three Gorges Bank Cup. To jeden z etapów przygotowań do Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej, które odbędą się na Filipinach od 26 listopada do 10 grudnia.

Piłkarze Lechii Gdańsk i Arki Gdynia w reprezentacjach - szczegóły

Reprezentacja Polski pokonała w Rydze Łotwę 3:0. Hat-tricka zdobył Robert Lewandowski. W bramce rywali zabrakło Pavelsa Steinborsa. Golkiper Arki Gdynia przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych. Dotychczas w kadrze występował dziewięciokrotnie.

Biało-czerwoni po siedmiu meczach są liderem grupy G w eliminacjach do mistrzostw Europy 2020. Zachowali przewagę 3 punktów nad drugą w tabeli Austrią. Podopieczni Jerzego Brzęczka kolejny pojedynek rozegrają w niedzielę z Macedonią Północną na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Łotwa - Polska 0:3 (0:2)
Bramki: Robert Lewandowski 9, 13, 76

ŁOTWA: Vanins - Jagodinskis, Dubra, Oss, Maksimenko - Ikaunieks, Raugins, Laizans (72 Tobers) - Gutkovskis, Rakels (72 Karasauskas), Kigurs (86 Ciganiks)

POLSKA: Szczęsny - Kędziora, Glik, Bednarek, Rybus (80 Reca) - Klich (60 Piątek), Krychowiak - Szymański, Zieliński, Grosicki (77 Frankowski) - Lewandowski

Żarko Udovicić o statystykach w Lechii Gdańsk: Wkrótce przyjdą - wywiad

Tomasz Makowski zagrał w całym meczu i zdobył bramkę już w 16. sekundzie spotkania z Niemcami rozgrywanego w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. Dla piłkarza Lechii Gdańsk był to 10. występ w reprezentacji, a dla Polaków to pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Pucharu Ośmiu Narodów. Biało-czerwoni wygrali 4:3, choć rywale w 36. minucie wygrywali 3:1. Zwycięski gol padł w 90. minucie po uderzeniu Łukasza Poręby.

U-20: Niemcy - Polska 3:4 (3:2)
Bramki: 7 k., 20 Manuel Wintzheimer 7 (karny), 20, John Yeboah Zamora 36 - Tomasz Makowski 1, Marcel Zylla 41, Dawid Kurminowski 47, Łukasz Poręba 90

POLSKA U-20: Sokół - Szota, Bondarenko, Kiwior - Skóraś (62 Bendnarczyk), Ślisz, Stanilewicz (62 Poręba), Makowski, Puchacz - Kurminowski (62 Benedyczak), Zylla

Filip Mladenović również zagrał w wyjściowej "11" a jego Serbia zachowała czyste konto w meczu towarzyskim z Paragwajem. Obrońca Lechii został zmieniony przez Milana Rodicia w 66. minucie, a mecz zakończył się wygraną 1:0. Aleksandar Kolarov, z którym wcześniej rywalizował gracz biało-zielonych, również wystąpił w spotkaniu, lecz na środku obrony.

Serbia - Paragwaj 1:0 (0:0)
Bramka:
Aleksandar Mitrovic 90

SERBIA: Rajkovic (88 Rockov) - Miletic (46 Gabeljic), Mitrovic, Kolarov (67 Milunkovic), Mladenovic (66 Rodic) - Milivojevic (46 Lukic), Maksimovic (66 Gudelij) - Radonajic, Ljajic, Gacinovic - Mitrovic

Lukas Haraslin wszedł w 79. minucie spotkania z Walią, zmieniając Roberta Maka. Słowacja w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy zremisowała z drużyną z Wysp Brytyjskich 1:1. Dla piłkarza Lechii Gdańsk był to piąty występ w kadrze, za każdym razem wchodził z ławki rezerwowych.

• Vikri (2)

A jak tam maskotka nasza? Bedzie cos z niego?

• 12 11

• Obawiam się że nie... z nim to jak w Football Managerze jest.

Skille na naszą ligę niezłe, ale cała sfera motoryczno-fizyczna kuleje. Przez 4 sezony gry próbowałem z niego coś zrobić, ale odbijał się od rywali jak piłka i łatwo było mu odebrać silniejszym fizycznie piłkę. A z jakichś losowych randomów co w miarę wyglądali z 3 ligi hiszpańskiej albo francuskiej robię gwiazdy Ekstraklasy.

• 4 1

• Oczywista oczywistość

Indonezyjski Messi czyli Egy Maulana itd. jest magnesem.Ma przyciągać indonezyjski kapitał.Niech trwa.

• 5 3

• Nasi wygrali 3-0, ale mecz był tak nudny jak grzybobranie. (1)

Już wolałbym obejrzeć Polska U20 - Niemcy U20, bo tam sądząc po wyniku było sporo emocji.

• 15 3

• Sorry chopie ale jeżdżę na grzyby i emocję są większe niż z naszą kadrą :)

• 0 0

• Samobuja strzelił? (1)

• 8 13

• Śledziu podpowiedź:

"Samobój". Niemcy U20 przegrali 3:4 z Reprezentacją Polski U20 m.in. po bramce Pana Tomka Makowskiego