Toruń pokonany w "Olivii"

Marta
3 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Trzecia tercja zadecydowała o zwycięstwie hokeistów Energi Stoczniowiec w derby Pomorza. Gdańszczanie na własnym lodzie zdobyli trzy bramki, nie tracąc żadnej i zasłużenie pokonali TKH Nestę 4:1 (0:0, 1:1, 3:0). Przy porażce Cracovii podopieczni Henryka Zabrockiego nie tylko obronili pozycję liderów, ale powiększyli przewagę nad drugą drużyną w tabeli do pięciu punktów.

1:0 Furo - asysta Strużyk (25.49 w przewadze)
1:1 Kubat (34.23)
2:1 Vitek as. Skutchan (50.32)
3:1 Lopuski as. M. Wróbel (52.24)
4:1 Vitek as. Hurtaj (59.54 do pustej bramki)

STOCZNIOWIEC: - Odrobny - Rompkowski, Benasiewicz - B.Wróbel, Skrzypkowski - Smeja, Kostecki - oraz Bigos(4 karne minuty); Skutchan (2), Hurtaj, Vitek - Strużyk, Urbanowicz, Furo - Łopuski, M.Wróbel (4), Jankowski - Poziomkowski, Ziółkowski, Sowiński.

TKH: Plaskiewicz - Buril, Dąbkowski (2) - Cychowski, Kubat - Porębski, Piotrowski (2)- Cichewicz, Koseda(4); Marmurowicz (2), Koszarek, Dołęga (4)- Jastrzębski, Dzięgiel, Wiśniewski - Minge, Kuchnicki, Chrzanowski - Gościmski, Chyliński, Wieczorek.

Sędziowali: Kryś (Katowice) oraz Moszczyński, Szachniewicz (obaj Toruń)

W pierwszych dwóch tercjach gdańszczanie nie mogli przełożyć na bramki swojej przewagi na lodzie, byli szybsi od rywali, oddawali więcej strzałów, jednak bramka Plaskiewicza długo była dla "Stoczniowców" zaczarowana. W 25 minucie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Milan Furo jednak na dobrą sprawę, gdyby wówczas TKH przegrywał dwoma, lub trzema bramkami nie mógłby mieć do nikogo pretensji.
Niespełna 10 minut później był już jednak remis, a strzałem z daleka Przemyslawa Odrobnego zaskoczył Zoltan Kubat.

Trzecia tercja, rozpoczęła się od kontrowersyjnej sytuacji pod bramką toruńską, sędzia nie uznał gola gdyż bramka została poruszona, gdańszczanie zaś reklamowali, że krążek wpadł do siatki chwilę wcześniej.

Ta sytuacja najwyraźniej rozzłościła podopiecznych Henryka Zabrockiego natarli na rywali z jeszcze większym zaangażowaniem i w 51 minucie po podaniu Romana Skutchana Josef Vitek wyprowadził gdańszczan na prowadzenie. Kolejne minuty meczu to bezpadronowa, chwilami wręcz brutalna walka na lodzie, szybciej nerwy opanowali gospodarze i dzieki trafieniu Mikołaja Łopuskiego powiększyli przewagę.
Trener Marian Pysz wziął czas, próbował jeszcze w ostatnich minutach odwrócić losy meczu, w końcówce torunianie zagrali bez bramkarza, jednak to nie oni zdobyli bramkę. Zwycięstwo Energi Stoczniowca na 6 sekund przed końcową syreną przypieczętował Vitek strzelając do pustej bramki po tym jak przejął krążek wyprowadzony do neutralnej tercji przez Petera Hurtaja .

"Toruń nam wysoko zawiesił poprzeczkę, ale tego się spodziewaliśmy. To był szybki mecz, myślę, że podobał się publiczności, było dużo sytuacji podbramkowych, interwencji bramkarzy, była gra ciałem. Myślę, że zasłużenie wygraliśmy. W trzeciej tercji podkręciliśmy tempo. Skróciłem skład do trzech piątek i to kolejny raz dało nam zwycięstwo. Toruń walczył z nami jak równy z równym i ciężko nam było strzelić im bramkę. Źle graliśmy w przewagach, ale w końcu udało nam się strzelić bramki więc cierpliwość i konsekwencja zostały nagrodzone.
Mieliśmy nerwową końcówkę, przy stanie 3:1 trochę nieopowiedzialne zagranie Tobiasza Bigosa, mam jednak nadzieję, ze więcej sie ono nie powtórzy. Muszę jednak przyznać, że broniliśmy się bardzo mądrze i nie dalismy się zaskoczyć. Jestem zadowolony z punktów i z gry"
- powiedział po meczu trener Henryk Zabrocki.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: Comarch Cracovia Kraków - GKS Tychy 4:6 (2:1, 1:2, 1:3), Wojas Podhale Nowy Targ - Polonia Bytom
6:1 (2:0, 3:0, 1:1), Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - KH Sanok 4:2 (0:0, 1:0, 3:2), Akuna Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 4:5 po dogrywce (1:1, 3:2, 0:1, 0:1).

• O co chodzi??? (1)

Gdańszczanie na własnym lodzie zdobyli trzy bramki, nie tracąc żadnej i zasłużenie pokonali TKH Nestę 4:1... jak nie stracili żadnej jak strzelili Stoczniowcowi jedna, przecież było 4:1 a nie 3:0

• 0 0

• Autor artykułu to analfabeta

Poprostu źle napisany tekst i wprowadza w błąd, powinno być że w 3 tercji zbodył 3 bramki, nie tracąc żadnej.