• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Torus Triathlon In Da House

W Gdańsku odbędą się pierwsze zawody triathlonowe w Polsce. Pod dachem! 750 metrów do przepłynięcia w basenie, 20 kilometrów do przejechania na rowerze stacjonarnym i 5 kilometrów do przebiegnięcia na bieżni elektrycznej. 28 lutego wielofunkcyjny kompleks Alchemia w Gdańsku stanie się zimową stolicą triathlonu. 72 zawodników podejmie tam rywalizację podczas pierwszych w Polsce indoorowych zawodów w tej dyscyplinie.

Pod jednym dachem
28 lutego 2015 r. odbędzie się pierwsza edycja zawodów Torus Triathlon In Da House. Będzie to pierwsza tego typu impreza triathlonowa w Polsce odbywająca się pod dachem i kompleksowo łącząca trzy dyscypliny - pływanie, jazdę na rowerze oraz bieganie. Miejscem zawodów będzie centrum rekreacyjno-sportowe w wielofunkcyjnym kompleksie biurowym Alchemia w Gdańsku. - Alchemia to wielofunkcyjny obiekt, który stwarza możliwości rozwoju nie tylko na polu biznesowym, ale także sportowym. W bezpośrednim otoczeniu biur funkcjonuje strefa basenowa, fitness, a także hala sportowa, stwarzając możliwość także dla triathlonowej rywalizacji. Zawody Torus Triathlon In Da House są kolejnym wydarzeniem, którym chcemy zachęcać do aktywności fizycznej, a jednocześnie dać możliwość sprawdzenia się w profesjonalnej rywalizacji w unikatowych dla tej dyscypliny warunkach - mówi Agata Marzec, zarządzająca centrum rekreacyjno-sportowym Alchemii. W TTIDH wystąpi 72 zawodników, pośród których znajdują się zarówno amatorzy, jak i zawodowcy oraz gwiazdy (m.in. Daniel Formela, Małgorzata Szczerbińska czy Karolina Gorczyca). Będą oni mieli do pokonania 30 długości basenu, czyli 750 metrów, 20 kilometrów do przejechania na rowerze stacjonarnym oraz 5 kilometrów do przebiegnięcia na bieżni elektrycznej. Część pływacka odbędzie się w Aquastacji (przestrzeń basenowa Alchemii), następnie niczym na zawodach w outdoorze pobiegną wyznaczoną trasą do Sportstacji (hala sportowa Alchemii) - miejsca rywalizacji rowerowej i biegowej, gdzie będzie znajdować się także strefa zmian. Zawodom patronuje wielokrotna Mistrzyni Świata w kick-boxingu i boksie, a ostatnio zapalona triathlonistka Iwona Guzowska, która jest jednocześnie dyrektorem sportowym imprezy.

Rywalizacja w ramach treningu
Dla triathlonowców zima jest czasem intensywnych przygotowań do sezonu startowego. Same treningi nie pozwalają jednak dokładnie zweryfikować fizycznej formy, jak i technicznych umiejętności, niezbędnych w tej dyscyplinie. Sprawdzenie się zimą, w warunkach rzeczywistej rywalizacji podczas profesjonalnych zawodów jest więc dla zawodników cennym doświadczeniem. Wyniki zawodników będą dokładnie weryfikowane. Każdy z nich wyposażony będzie w specjalny zegarek Garmina umożliwiający precyzyjny pomiar przepłyniętego dystansu czy ilości pokonanych długości basenów (w warunkach zamkniętego pomieszczenia używanie GPS-a nie jest możliwe), a także czasu.

Amatorzy obok zawodowców
Zawodnicy podzieleni będą na 6 grup (Debiutanci, Grupa Zielona, Kobiety, Grupa Niebieska, Grupa Czerwona, Pro). W najbardziej zaawansowanej grupie (Pro) wystąpi także Bartosz Banach, utytułowany kolarz, wielokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski MTB, który rozpoczyna właśnie zawodową przygodę z triathlonem. Udział w TTIDH jest dla niego elementem przygotowań do poważnych startów w sezonie letnim. Zawodnik ten zamierza walczyć w tym roku o zwycięstwo m.in. w największej w Polsce imprezie triathlonowej Herballife Triathlon Gdynia. Zawody TTIDH, które odbywać mają się cyklicznie, mają też pozwolić wyłapywać triathlonowe talenty, których rozwój i starty będzie wspierała firma Torus. Deweloper kilka miesięcy temu stworzył już grupę Torus Triathlon Team, trenującą pod okiem Tadeusza Czepukojcia, także utytułowanego zawodnika i trenera.

PATRONI MEDIALNI TTIDH: Radio Gdańsk, trójmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Live & Travel, anywhere.pl, akademiatriathlonu.pl, triathlonsport.pl, magazyn TRIATHLON

PARTNERZY TTIDH: Garmin, HUBB, Aquastacja, Fitstacja, Sportstacja, ALE

HARMONOGRAM TTIDH (ogólny):
8:40 - oficjalne otwarcie zawodów
9:00 - START pierwszej grupy zawodników DEBIUTANCI
10:30 - START zawodników z grupy GRUPA ZIEONA
12:00 - START zawodników z grupy KOBIETY
13:30 - START zawodników z grupy GRUPA NIEBIESKA
15:00 - START zawodników z grupy PRO
16:30 - START zawodników z grupy GRUPA CZERWONA
20:00-20.40 - ceremonia wręczenia nagród

Informacje dla kibiców: Wejście na imprezę od strony Al. Grunwaldzkiej (hala sportowa SPORTSTACJA)

Więcej informacji na www.torustriathlonteam.pl

Przeczytaj także

Opinie

26.07 g.20.30
Motor Lublin
28.07 g.14.00
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
29.07 g.20.30
ŁKS Łódź
03.08
Błękitni Stargard
03.08 g.16.30
Innpro ROW Rybnik
22.07 g.19.00
Stal Rzeszów
21.07 g.19.30
POLSKA
USA
20.07 g.19.30
POLSKA
Japonia
19.07 g.20.30
Śląsk Wrocław
14.07 g.21.00
Hiszpania
2:1
Anglia