• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Torus Triathlon In Da House

- Tu są kibice na każdym kilometrze rywalizacji! - mówił jeden z zawodników podczas 2. edycji Torus Triathlon In Da House. 72 zawodników indywidualnych i 12 sztafet. Amatorzy, debiutanci i zawodowcy, entuzjaści triathlonu i sportu, już po raz trzeci staną do rywalizacji w sportowej części biurowego kompleksu Alchemia w Gdańsku. Imprezę zaplanowano na 25 lutego 2017 roku.


Tylko 25 minut potrzebowali zawodnicy, żeby zapełnić listę startową Torus Triathlon In Da House 2017. - Osiągnęliśmy limit zapisów... - brzmiała informacja na fanpage'u TTIDH niespełna pół godziny od uruchomienia listy startowej.

- Wiedzieliśmy, że nasza impreza cieszy się dużą popularnością, ale nie zdawaliśmy sobie sprawy, że jest tak bardzo wyczekiwana przez środowisko triathlonistów - komentuje Monika Brzozowska z firmy Torus, dewelopera kompleksu Alchemia, w którym odbywają się zawody. - Aktywność fizyczna jest nam bardzo bliska, nie tylko za sprawą centrum rekreacyjno-sportowego w Alchemii czy zawodów TTIDH, ale też szeregu innych inicjatyw sportowych, które podejmujemy w środowisku naszych pracowników i klientów - dodaje.

Triathlon. Sprint i sztafeta w biurze
Pod jednym dachem, a do tego w biurowcu! Torus Triathlon In Da House to jedyna tego rodzaju zimowa rywalizacja triathlonistów w Polsce. W tym roku zawodnicy ścigać się będą po raz trzeci na dystansie sprinterskim. A to oznacza, że trzeba najpierw przepłynąć 750 metrów, następnie 20 km przejechać na rowerze, by wreszcie przebiec 5 km na bieżniach elektrycznych. Część pływacka odbędzie się na 25-metrowym basenie Aquastacji, a w hali sportowej (Sportstacja) zlokalizowany będzie wyścig na rowerach wpiętych w trenażery oraz część biegowa.

- Triathloniści są dla mnie kwintesencją bycia sportowcem - dodaje z podziwem Monika Brzozowska. - Podoba mi się, że nie trzeba być wybitnym w jednej dyscyplinie, by uprawiać triathlon. Liczy się przełamywanie własnych słabości. Jeśli nie poszło mi na rowerze, to jestem w stanie nadgonić dystans podczas biegu. -

Sportowo i charytatywnie
W tym roku organizatorzy poszerzyli formułę. Zawodnicy ścigać będą się nie tylko indywidualnie, ale także w sztafetach. Torus to firma deweloperska, która wynajmuje powierzchnie biurowe wielu znanym spółkom. Dlatego do udziału w najbliższych zawodach postanowili zachęcić pracowników swoich najemców. Tak powstał projekt BusinessInDaHouse. Zwłaszcza, że cel jest szczytny. Cały dochód ze sprzedaży pakietów sztafet zasili konto Fundacji SYNAPSIS, a konkretnie program BadaBada, który służy wykrywaniu autyzmu we wczesnym dzieciństwie. Podczas TTIDH i w okresie poprzedzającym event przewidziano różne akcje, które wesprą Fundację w propagowaniu świadomości o autyzmie i sposobach jego wykrywania, a jednocześnie wesprą finansowo program BadaBada.

Organizatorzy nie zdradzili jeszcze jaką trasę rowerową przygotowali w tym roku dla zawodników. Ale jedno jest pewne - trzeba będzie wylać litry potu.

- Co roku poziom sportowy jest bardzo wysoki - mówi Iwona Guzowska, dyrektor sportowy TTIDH. - Analizując listę przyszłorocznych zawodników już mogę powiedzieć, że poprzeczka znowu się podniosła, ale nie zabraknie oczywiście amatorów i debiutantów, z czego bardzo się cieszymy. Chcemy zarażać sportem, a zwłaszcza triathlonem tych, którzy nawet nie są aktywni fizycznie. Stąd między innymi pomysł na rywalizację w sztafetach podczas trzeciej edycji zawodów. Trzeba zebrać team: pływaka, rowerzystę i biegacza i zgłosić do rywalizacji. Zdradzę jeszcze, że na liście startowej jest kilku znanych triathlonistów. Oni będą ścigać się w tzw. grupie PRO, czyli zawodowców. Będzie adrenalina!

Oprócz zawodników niemałą rolę odgrywają kibice. To oni zagrzewają okrzykami do walki triathlonistów, a ci odwzajemniają walką o każdą sekundę dystansu. Jak zwykle organizatorzy przygotowali dla nich atrakcje - strefę gastronomiczną, budkę zdjęciową, konkursy i zabawy. Ciekawe propozycje będą także dla rodzin z dziećmi. Najgłośniejsze i najbardziej kreatywne teamy kibiców mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Przeczytaj także

Opinie

26.07 g.20.30
Motor Lublin
28.07 g.14.00
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
29.07 g.20.30
ŁKS Łódź
03.08
Błękitni Stargard
03.08 g.16.30
Innpro ROW Rybnik
22.07 g.19.00
Stal Rzeszów
21.07 g.19.30
POLSKA
USA
20.07 g.19.30
POLSKA
Japonia
19.07 g.20.30
Śląsk Wrocław
14.07 g.21.00
Hiszpania
2:1
Anglia