Torus Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów 24:26. Przespany początek drugiej połowy

mip.
26 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (25)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Torus Wybrzeże Gdańsk po emocjonującym meczu przegrał z Chrobrym Głogów 24:26. Torus Wybrzeże Gdańsk po emocjonującym meczu przegrał z Chrobrym Głogów 24:26.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał z Chrobrym Głogów 24:26 (14:12) w meczu 20. kolejki PGNiG Superligi. Gdańszczanie przespali początek drugiej połowy, kiedy to goście odrobili straty i wyszli na trzybramkowe prowadzenie, którego nie oddali do samego końca. Wybrzeże zmarnowało tym samym okazję na awans na 4. miejsce w tabeli. To był Mecz Miesiąca na Trojmiasto.pl.

TORUS WYBRZEŻE: Poźniak, Wałach - Pieczonka 5, Jachlewski 4, Milicević 3, Papina 3, Będzikowski 2, Papaj 2, Stępień 2, Powarzyński 1, Kosmala 1, Woźniak, Zmavc, Tomczak

Chrobry: Derewiankin - Tilte 6, Skiba 3, Strycz 3, Kosznik 3, Paterek 2, Jamioł 2, Otrezow 1, Orpik 1, Dadej 1, Matuszak 1, Warmijak, Grabowski

Do meczu z 6. drużyną PGNiG Superligi Torus Wybrzeże podchodziło po porażce z Industrią Kielce. Gdańszczanie w przypadku zwycięstwa, mieli okazję, by awansować na 4. pozycję w ligowej tabeli. Do składu powrócił nieobecny poprzednio Miłosz Wałach, który przed rozpoczęciem meczu odebrał nagrodę dla zawodnika lutego. W zestawieniu meczowym pojawił się także niespełna 18-letni prawoskrzydłowy Paweł Miklikowski, jednak nie pojawił się on na boisku.

Spotkanie gospodarze rozpoczęli wybornie, bo od 3 bramek z rzędu, a Kornel Poźniak pomiędzy słupkami zanotował kilka spektakularnych interwencji. O czas poprosił wtedy szkoleniowiec Chrobrego. Po nim przyjezdni złapali kontakt z Wybrzeżem, a w 12. minucie doprowadzili do remisu po 4.

Sprawdź, kiedy piłkarze ręczni będą chcieli wrócić do Ergo Areny

W kolejnych minutach trwała wyrównana walka, doskonale widać było, że rywalizowały ze sobą drużyny z sąsiednich miejsc w tabeli. Minimalną przewagę utrzymywali jednak gdańszczanie. W końcówce pierwszej połowy Wybrzeże miało okazję do gry w przewadze, ale zamiast powiększyć swoją zaliczkę, pozwoliło Chrobremu na wyrównanie (10:10). Jednak w ostatniej minucie bramki Piotra PapajaMateusza Jachlewskiego oraz interwencja Poźniaka ustaliły wynik na 12:10.

Industria Kielce - Torus Wybrzeże Gdańsk 41:25. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Na początku drugiej połowy Wybrzeże nie potrafiło jednak znaleźć sposobu na pokonanie Antona Derewiankina i głogowianie doprowadzili do wyrównania. Na dodatek gdańszczanie musieli przez niemal 2 minuty grać w podwójnym osłabieniu, co skutkowało tym, że na tablicy wyników zrobiło się 14:16.

Wybrzeże walczyło, ale pomimo tego, że w bramce dwoił się i troił Miłosz Wałach, to goście utrzymywali 2-3 bramkową różnicę. W 48. minucie gospodarze złapali kontakt po trafieniu Patryka Pieczonki. Później mieli kilka okazji na doprowadzenie do wyrównania, ale doskonale powstrzymywał ich Derewiankin.

Sprawdź, jaką dotację z miejskiej kasy dostały grupy młodzieżowe Wybrzeża

W końcówce gdańszczanie popełniali wiele prostych błędów, które skutecznie uniemożliwiały odrobienie straty. Sygnał do walki indywidualnymi akcjami dali jeszcze Rafał StępieńMaciej Papina, po którego trafieniu zrobiło się 22:23. Na nic się to jednak zdało, bo goście wytrzymali ciśnienie i wygrali 26:24.

Porażka uniemożliwiła gdańszczanom awans na 4. pozycję w tabeli, a Chrobry zmniejszył stratę do Wybrzeża do zaledwie 4 punktów. MVP meczu został Derewiankin, który obronił 18 rzutów na swoją bramkę.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 20 3 0 1 16 509:617 10
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Mistrzem Polski zostanie pierwszy zespół po dwóch rundach. Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-03-26