Torus Wybrzeże Gdańsk - Energa Kalisz 20:27. 4. porażka z rzędu piłkarzy ręcznych

2 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało u siebie z Energa MKS Kalisz 20:27 (9:14) w meczu 9. serii PGNiG Superligi. Spotkanie oglądało 720 widzów. Dla piłkarzy ręcznych trenera Thomasa Orneborga to czwarta przegrana z rzędu. Porażka z tym rywalem może mieć niestety duże znaczenie w kontekście walki o play-off.

WYBRZEŻE: Chmieliński 1 - Adamczyk, Bednarek, Gajek, Gądek 1, Janikowski 1, Komarzewski 4, Oliveira 3, Papaj 3, Pieczonka, Salacz 1, Wróbel 5

Energa MKS: Krekora, Liljestrand, Zakreta - Bożek, Drej, Galewski 1, Kamyszek 2, Klopsteg, Kniazeu 2, Krytski 2, M.Pilitowski 9, K.Pilitowski 3, Misiejuk 3, Szpera 5

Pierwsze ligowe spotkanie po dwóch tygodniach przerwy nie rozpoczęło się dobrze dla Torus Wybrzeża. Gdańscy szczypiorniści po 11 minutach przegrywali 2:4, choć w tym czasie to goście zarobili wykluczenie i dwie żółte kartki.

Po 6 minutach bez bramki na 3:4 trafił Kelian Janikowski, ale w odpowiedzi rzut karny wykorzystał Kiryl Kniazeu. Po kwadransie gry o czas poprosił trener Thomas Orneborg, a jego podopieczni przegrywali już 3:7.

Wybrzeże zmniejszyło stratę o połowę po bramce Krzysztofa Komarzewskiego (6:8) i przerwę zarządził szkoleniowiec gości Patrik Lijestrand. Gdy gola rzucił bramkarz Wybrzeża Artur Chmieliński, gdańszczanie zbliżyli się na zaledwie gola.

Ramon Oliveira: Koniec pecha do kontuzji

Gospodarze nie tylko nie potrafili jednak doprowadzić do wyrównania, a pozwolili kaliszanom odskoczyć jeszcze bardziej. W ataku szalał Maciej Pilitowski, a Energa MKS wypracowała przewagę 9 trafień. Tuż przed przerwą "żółtkiem" ukarany został trener Orneborg, a Wybrzeże zeszło do szatni przegrywając 9:14.

Po zmianie stron trafili kolejno: Mateusz Wróbel, Ramon OliveiraPiotr Papaj (12:15) i szybko reagować musiał trener Liljestrand. Nerwowo na kolejne wydarzenia reagował Thomas Orneborg i dostał 2 minuty kary, a gdańszczanie wciąż nie byli w stanie zakręcić się koło remisu.

Na 12 minut przed końcem gry przy stanie 15:21, duński szkoleniowiec wziął czas. To nie zdało się na wiele. Rywale zdobyli dwie kolejne bramki, a rzut karny zmarnował Wróbel. Na 5 minut przed końcem, po trafieniu Krzysztofa Gądka, Torus Wybrzeże nadal przegrywało 19:25. Losów tego spotkania nie dało się już odwrócić.

Wyniki 9 kolejki

• TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - Energa MKS Kalisz 20:27 (9:14)
  • MMTS Kwidzyn - PGE Vive Kielce 22:40 (10:19)
  • Orlen Wisła Płock - Grupa Azoty Tarnów 33:14 (15:7)
  • Piotrkowianin - Stal Mielec 29:25 (13:11)
  • Chrobry Głogów - NMC Górnik Zabrze 31:32 (14:15)
  • Azoty Puławy - Sandra Spa Pogoń Szczecin 37:23 (17:12)
  • Zagłębie Lubin - Gwardia Opole 27:31 (11:14)

Opinie (18)

• Ale piach

• 18 0

• i nie ostatnia

• 16 0

• Trenera od bab out !!!

Ten trener to obraza dla wszystkich poprzednich trenerów Wybrzeża. Kompletnie nie nadaje do pracy z facetami. Swoje oderwane od realiów pomysły uskutecznia bez przekonania. Gdyby sędziowie więcej litości mieli to by dostał czerwona i zjazd do szatni. Kalisz przyjechał przygotowany na Wróbla, Janikowskiego i Adamczyka. Orenburg widać nawet się wysilił obejrzeć mecze Kaliszan. To nie zawodnicy przerżnęli mecz, tylko kompletny brak pomysłu i strategi u trenera. Buja gdzieś myślami po skandynawskich Valhalach ... Po tym meczu nawet nie powinien mieć prawa wejść do szatni w roli trenera. Brawo Chmielinski - klasa! Brawo Komarzewski! To był ich mecz, ale 2 to za mało.

• 36 1

• Dzisiejszy występ zespołu Wybrzeża można określić jako kompromitujący. Dziewięć bramek do przerwy z czego dwie z karnego to rozpacz. Mając w zespole w drugiej linii co najmie dwóch snajperów z górnej półki , Wróbla i Adamczyka, a do tego Ramona i Gaika na zmianę, dobre koło i niezłe skrzydła zespól zdobywa do przerwy 7 bramek z gry !!! Czy trener potrafi tak przygotować zespół , żeby wykorzystać ten potencjał ? Jak się okazuje nie. Stawia to pod olbrzymim znakiem zapytania kwalifikacje tego Pana do prowadzenia zespołu męskiego na poziomie Superligi. No może w ataku trzeba mieć trochę lepsze przygotowanie techniczne niż w obronie. W ataku trzeba umieć piłkę złapać , celnie podać, oddać skuteczny rzut, wykonać zwód, zrobi zasłonę i jeszcze kilka drobnych rzeczy. I tu jest rola trenera ,który pod te umiejętności powinien przygotować rozwiązania taktyczne. Jak one wyglądają , świadczy zdobycie 7 bramek z gry. Ale w obronie trzeba po prostu harować , umiejętnie odczytywać zamiary atakujących i z sobą współpracować.. A jak wygląda obrona Wybrzeża ? Durszlak. Zespół z meczu na mecz gra coraz gorzej !!! Do tego zachowanie Pana trenera w strefie zmian. skandal. chyba że takie są zwyczaje w Danii , ale póki co to gramy w Polskiej Superlidze na terenie Polski. Czy Pan tym grubiańskim zachowaniem chce przykryć braki w przygotowaniu trenerskim.? Nie maja "szczęścia"decydenci w klubie obsadzając ważne stanowiska , kształtujące opinię i prestiż klubu. Może nowa Pani Prezes pokaże swoje przywódcze cechy, swoje menadżerskie doświadczenie i wyprowadzi zespół z zapaści. Okazja jest wyśmienita.

• 33 1

• Tu szkoda jakichkolwiek słów oprócz dziadostwo !!!

• 19 0

• To nie jest przegrana, to jest prawie... pogrom! i to na własnym boisku
    z drużyną, która nie jest na szczycie tabeli lub zaraz za.
    To drużyna, z którą u siebie, jest obowiązkiem wygrać!
    p.s.
    A może by tak włodarze Wybrzeża, może nie w trakcie, ale po sezonie, przeprosili się
    z.. Panem Danielem Waszkiewiczem, o ile Pan Daniel, nie jest zajęty zawodowo
    (tj. nie prowadzi jakiejś drużyny).

• 18 7

• Jeszcze trochę, a na hali zamiast kibiców będzie już tylko wiatr.

• 20 1

• (1)

Klub fatalnie zarządzany. Pozorne działania. Interesem kręcą ludzie dla których kasa jest najważniejsza, a nie tam jakieś wyniki sportowe. Może nowe władze skończą z tym marszem. Powodzenia.

• 20 4

• Zgadzam się ,że na szczeblu Zarządu decyzje są kuriozalne , napędzane prywatą. Na poziomie wykonawczym - organizacyjnym , zespół pracujący można zaliczyć do najlepszych w Superlidze. Wystarczy popatrzeć na organizacje meczów , różnego rodzaju poza sportową aktywność , ogólnie marketing . Robią to wzorowo.