Torus Wybrzeże Gdańsk - Górnik Zabrze 24:29. Postawili się czołówce

26 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało u siebie z Górnikiem Zabrze 24:29 (12:16). Nie było zatem trzeciego z rzędu zwycięstwa w PGNiG Superlidze, ale podopieczni trenera Mariusza Jurkiewicza postawili się znacznie wyżej notowanemu rywalowi. W czwartek o godz. 16:30 gdańszczanie podejmą Azoty-Puławy w zaległym meczu 8. kolejki.

WYBRZEŻE: Witkowski, Chmieliński - Wróbel 6, Comerlatto 4, Kosmala 3, Stojek 2, Janikowski 2, Gądek 2, Jachlewski 2, Pieczonka 2, Adamczyk 1, Papaj, Woźniak

Górnik: Skrzyniarz, Galia - Bis 5, Sluijters 5, Łyżwa 5, Tomczak 5, Buszkow 3, Czuwara 3, Kondratiuk 2, Dudkowski 1, Krawczyk 1, Pawelec, Bondzior, Adamuszek, Gliński, Gogola

Od pierwszego gwizdka spotkanie było wyrównane. Pierwsze 10 minut przyniosło trzy żółte kartki, dwie kary i niewykorzystany rzut karny gości. Gdańszczanie po stracie pierwszej bramki za każdym razem odpowiadali celnym rzutem aż Górnik odskoczył na 5:3.

Wybrzeże zbliżyło się na jedną bramkę po tym jak szansę z 7. metra na bramkę zamienił Mateusz Kosmala. Chwilę później znakomitym rzutem "z podłoża" popisał się Mateusz Wróbel, ale gospodarze nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania. Karę otrzymał Kelian Janikowski a grający w przewadze zabrzanie odskoczyli na 10:6 po bramkach Iso SluijtersaBartłomieja Tomczaka.

Leonardo Comerlatto: Będę gryzł parkiet

O czas poprosił trener Mariusz Jurkiewicz, ale skuteczny na skrzydłach Górnik był już solidnie rozpędzony. Goście odskoczyli na 5 bramek, ale gdańszczanie podjęli rękawice. Tym razem o czas poprosił były szkoleniowiec Wybrzeża a obecnie Górnika Marcin Lijewski. Na przerwie jego podopieczni zeszli z 4 bramkami zaliczki.

Gospodarze postawili się jeszcze mocniej w drugiej połowie. Z dobrej strony pokazał się Leonardo Comerlatto, który na przestrzeni 7 minut, trzykrotnie pokonał bramkarza gości. Szkoda tylko, że w 56. minucie przy stanie 22:26 rzutu karnego nie wykorzystał Kosmala.

Na 2 minuty czas wziął ponownie trener Lijewski a goście za sprawą Krzysztofa Łyźwy i Sluijtersa odskoczyli na 28:22. Dwie bramki Krzysztofa Gądka w ostatniej minucie meczu pozwoliły zmniejszyć rozmiar porażki do pięciu trafień. Trzeciej wygranej z rzędu nie było, ale podopieczni Mariusza Jurkieiwcza postawili się wyżej notowanemu rywalowi.

14 Piotrkowianin Piotrków Tryb. 18 2 1 1 14 483:531 9
Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Nie będzie play-off. Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-04-09