Torus Wybrzeże Gdańsk - Górnik Zabrze 27:32. Postawili się faworytowi

1 lutego 2020 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Krzysztof Kisiel (z prawej) przez większą część meczu z faworyzowanym Górnikiem Zabrze mógł być zadowolony ze swoich piłkarzy. Najwięcej bramek dla Tourus Wybrzeże zdobyli: Kamil Adamczyk (nr 44) i Mateusz Wróbel (w środku). Krzysztof Kisiel (z prawej) przez większą część meczu z faworyzowanym Górnikiem Zabrze mógł być zadowolony ze swoich piłkarzy. Najwięcej bramek dla Tourus Wybrzeże zdobyli: Kamil Adamczyk (nr 44) i Mateusz Wróbel (w środku).

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrał z NMC Górnikiem Zabrze 27:32 (14:15) w meczu 19. kolejki PGNiG Superligi. W hali AWFiS nie było niespodzianki, ale podopiecznych Krzysztofa Kisiela należy pochwalić za to, że postawili się faworytowi i przez większą część gry toczyli wyrównaną grę z wyżej notowanym rywalem. Jeszcze na 8 minut przed końcem przegrywali tylko 24:25.

TORUS WYBRZEŻE: Kiepulski, Chmieliński - Sulej 2 bramki, Bednarek, Prymlewicz, Komarzewski 4, Adamczyk 9, Gądek, Wróbel 7, Pieczonka 1, Frańczak, Papaj 2, Janikowski, Salacz 2, Gajek

GÓRNIK Skrzyniarz, Galia - Tatarintsev, Kondratiuk 3, Sluijters 2, Sićko 8, Bushkou 5, Tomczak 8, Czuwara 1, Bondzior 2, Bis 3, Pawelec, Daćko, Łyżwa, Gogola

Torus Wybrzeże Gdańsk pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu przeciwko swojemu byłemu trenerowi. Ekipa Marcina Lijewskiego była zdecydowanym faworytem, ale w hali AWFiS na parkiecie długo nie potrafiła udowodnić różnicy wynikającej z miejsc w tabeli. Około 700-osobowa widownia na brak emocji nie narzekała.

Szkoleniowiec trzeciej drużyny PGNiG Superligi już w 14. minucie musiał wziąć czas, gdyż gospodarze objęli prowadzenie po dwóch trafieniach z rzędu Kamila Adamczyka. Po powrocie do gry na 9:7 poprawił wynik Piotr Papaj.

Ostatnie godziny głosowania na Ligowca Roku 2019. M.in. Marcin Lijewski rekomenduje Mateusza Wróbla

Jeszcze w 23. minucie, po kolejnym trafieniu Adamczyka wynik był korzystny dla gospodarzy (12:11). Niestety, końcówka pierwszej połowy należała do gości, którzy zaliczyli 3 trafienia z rzędu. Zabrzan poderwał celnymi rzutami Szymon Sićko, a bramką przypomniał się w Gdańsku także były szczypiornista Wybrzeża - Adrian Kondrratiuk.

Ostatecznie miejscowi zeszli na przerwę z niekorzystnym wynikiem (14:15), gdyż w ostatnich 7 minutach pierwszej połowy w ich szeregach na skuteczny rzut było stać tylko Mateusza Wróbla.

Mateusz Wróbel: Miła ocena pracy - wywiad

Rozgrywający zaraz po zmianie stron doprowadził do wyrównania. Co prawda Bartłomiej Tomczak odpowiedział dwiema udanymi akcjami z rzędu, ale Wybrzeże nie dawało za wygraną. W 39. minucie znów był remis (18:18).

Górnik systematycznie powiększał grono zawodników, którzy wpisywali się na listę strzelców. Gdy dwoma trafieniami popisał się białoruski skrzydłowy, Aliaksandr Bushkou, goście odskoczyli na 23:20.

Na kwadrans przed końcem gry grę przerwał trener miejscowych, Krzysztof Kisiel. Zdołał poderwać podopiecznych do kolejnego zrywu, ale trzeba było odrabiać 4 bramki różnicy, bo po powrocie na parkiet, kolejne trafienie zaliczył Tomczak.

Po akcjach Wróbla i Adamczyka udało się zbliżyć na 24:25 i zmusić trenera Górnika, by wziął przerwę na żądanie. Jednak końcówka drugiej połowy, podobnie jak pierwszej, należała do gości. Ostatnie 8 minut wygrali oni 7:3.

Plebiscyt na Najlepszego Ligowca 2019 Roku - głosuj do 2 lutego, wyniki po dwóch tygodniach i zasady plebiscytu

Tym samym o niespodziance nie mogło być mowy, ale z przebiegu gry porażka Wybrzeża jest zbyt wysoka. Dokumentują to także statystyki PGNiG Superligi. Widać z nich nieznacznie większą liczbę strat po stronie gospodarzy (15:13) oraz większą liczbę oddanych rzutów po stronie gości (41:35). Jako że bramkarze broni na podobnym poziomie (8-9 udanych obron) to te dwa elementy przełożyły się na końcowy rezultat. Warto też podkreślić większą liczbę kar po stronie gospodarzy (5:2).

Wyniki 19 kolejki

• TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - NMC Górnik Zabrze 27:32 (14:15)
  • Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole 26:20 (11:12)
  • MMTS Kwidzyn - Sandra Spa Pogoń Szczecin 35:28 (15:12)
  • Energa MKS Kalisz - PGE Vive Kielce 22:42 (10:24)
  • Zagłębie Lubin - Stal Mielec 32:23 (14:10)
  • Chrobry Głogów - Piotrkowianin 28:26 (14:14)
  • Grupa Azoty Tarnów - Azoty Puławy (przełożony na 5.02)

Opinie (16)

• dobry mecz, szkoda znów słabszej końcówki

• 12 5

• (2)

Momentami naprawdę dobra gra w obronie i w ataku. Trochę niepotrzebnych błędów w koncowce, ale jeżeli dalej ta drużyna będzie tak pracowała z nowym trenerem, to przy 2-3 wzmocnieniach latem w przyszłym roku zagramy o 6-7 miejsce. Szkoda przegranego meczu, ale styl gry nie przyniósł wstydu i zabrzanie musieli się do 56 minuty mocno napracować, aby zgarnąć pełną pulę.

• 19 8

• Ciekawe skąd te wzmocnienia (1)

Kasa, misiu, kasa

• 11 2

• Pani prezes załatwi :)

• 11 2

• I co z tego że się postawili, jak znowu w plecy.

• 16 4

• Kupić wzmocnienie

Może lepiej wyszkolić młodych bo sport powinien być dla młodych. Średnia 28 i mają być sukcesy to jest możliwe na skoczni narciarskiej