Torus Wybrzeże Gdańsk wygrał z Grupą Azoty Unią Tarnów po rzutach karnych

mip.
6 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (18)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu
Torus Wybrzeże Gdańsk przełamał serię trzech porażek z rzędu po zwycięstwie nad Grupą Azoty Unią Tarnów. Torus Wybrzeże Gdańsk przełamał serię trzech porażek z rzędu po zwycięstwie nad Grupą Azoty Unią Tarnów.

Torus Wybrzeże Gdańsk wygrał z Grupą Azoty Unią Tarnów po rzutach karnych 4:3 w meczu 22. kolejki PGNiG Superligi. 2 punkty zapewnił Piotr Papaj. Po 60 minutach było 22:22 (9:9). Tym samym przerwana została seria trzech porażek z rzędu. Po zakończeniu spotkania w celu charytatywnym zagrali oldboje Wybrzeża Gdańsk i Spójni Gdańsk. Zbierano pieniądze na rzecz byłego szczypiornisty GKS - Piotra Weinera.

WYBRZEŻE: Wałach, Poźniak - Będzikowski 6, Pieczonka 4, Jachlewski 3, Woźniak 2, Kosmala 2, Papaj 2, Stępień 2, Milicević 1, Powarzyński, Papina, Zmavc, Davidović, Tomczak

Unia: Małecki, Bartosik - Podsiadło 5, Minocki 5, Yoshida 4, Buszkou 3, Matsuura 3, Słupski 2, Zahirović, Sanek, Smolikau, Kowalik, Sikora, Kasahara, Wajda, Mrozowicz

Podopieczni Mariusza JurkiewiczaJakuba Bonisławskiego po trzech porażkach z rzędu podejmowali na własnym parkiecie Grupę Azoty Unię Tarnów, licząc na przełamanie złej serii. Hala AWFiS ponownie wypełniła się ok. 1000 fanów. Gdańszczanie rozpoczęli dobrze, bo od prowadzenia 2:1 po trafieniach Patryka Pieczonki. Później do głosu doszli jednak tarnowianie.

Przyjezdni zanotowali serię 5:1 i wyszli na prowadzenie 3:6. Siedem minut niemocy rzutowej przełamał dopiero Mateusz Kosmala. Podobny przestój zanotowali później szczypiorniści Unii, co momentalnie wykorzystało Wybrzeże. W 25. minucie do remisu po 7 doprowadził Rafał Stępień. W końcówce obie ekipy trafiły jeszcze po 2 razy i do przerwy było 9:9.

Przeczytaj, jakie szanse ma Toru Wybrzeże Gdańsk na awans do europejskich pucharów?

W pierwsze połowie z dobrej strony pokazał się Miłosz Wałach, który obronił aż 9 rzutów Unii. Po przerwie trwała wymiana ciosów. Po stronie Wybrzeża pierwszoplanową rolę odgrywał Jakub Będzikowski, który napędzał grę miejscowych.

Gdy goście objęli prowadzenie 19:17 o czas poprosił gdański duet trenerski. Po nim gdańszczanie potrafili wyrównać, ale 2 min. kary otrzymał Pieczonka. Wtedy drużyna z Tarnowa ponownie odskoczyła na 2 bramki, ale wyrównali Rafał Stępień do spółki z Jovanem Miliceviciem.

Górnik Zabrze - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:30. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu, wystaw oceny

Na 21 sekund przed końcem wciąż był remis, po 22. Gdańscy szkoleniowcy poprosili o przerwę i rozrysowali ostatnią akcję. Zablokowany został jednak Będzikowski i do wyłonienia zwycięzcy niezbędne były rzuty karne. Te lepiej egzekwowali piłkarze ręczni Wybrzeża, który wygrali 4:3. Trafili: Kosmala, Będzikowski, Papina i Papaj. Pomylił się za to Mateusz Jachlewski.

Wygrana po rzutach karnych pozwala Torusowi Wybrzeżu dopisać 2 punkty do tabeli. Są one tym cenniejsze, że odniesione w boju z bezpośrednim rywalem do walki o 4. miejsce w PGNiG Superligi, które będzie równoczesne z prawem gry w europejskich pucharach.

Torus Wybrzeże Gdańsk 2022/23 - terminarz do końca sezonu oraz wszystkie relacje z dotychczasowych meczów

Jednak na razie ze starty punktów przez obu tych rywali skorzystał Chrobry Głogów, który po zwycięstwie w Ostrowie Wielkopolskim wyprzedził gdańszczan w tabeli. Obie drużyny mają po 37 punktów, ale oba bezpośrednie mecze wygrali rywale (27:25, 26:24), co daje im wyższe miejsce.

Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze 4 kolejki, ale w nich zespół Mariusza JurkiewiczaJakuba Bonisławskiego nie będzie grać już z żadną z drużyn zaangażowanych w walkę o pozycje 4-7.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 22 5 0 1 16 570:670 16
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Końcowa tabela zostanie ustalona po 26 kolejkach. Nie będzie fazy play-off.
Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-04-09