Superliga piłkarzy ręcznych: Torus Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 23:23, kar. 2:4

mip.
25 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Miłosz Wałach (na zdjęciu) dwoił się i troił pomiędzy słupkami, odbijając 17 rzutów na swoją bramkę. Miłosz Wałach (na zdjęciu) dwoił się i troił pomiędzy słupkami, odbijając 17 rzutów na swoją bramkę.

Torus Wybrzeże Gdańsk przegrało po karnych z Gwardią Opole 23:23, k. 2:4 (10:7) w meczu 4. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza pomimo prowadzenia, przez większą część meczu musieli zadowolić się jednym punktem. W bramce Wybrzeża robił co mógł Miłosz Wałach, który obronił aż 17 rzutów gości, to jednak nie wystarczyło do zwycięstwa.

WYBRZEŻE: Wałach, Chmieliński - Kosmala 10, Comerlatto 6, Janikowski 4, Mosquera 2, Papaj 1, Jachlewski, Woźniak, Leśniak, Doroszczuk, Sulej, Gądek, Wróbel, Pieczonka

Gwardia: Ałaj, Lelek - Jankowski 4, Mauer 4, Zadura 4, Zarzycki 3, Klimków 2, Milewski 2, Sosna 1, Morawski 1, Kucharzyk 1, Kowalski 1, Fabianowicz, Scisłowicz, Bączek

Po pierwszym zwycięstwie w Szczecinie, szczypiorniści Torus Wybrzeża podejmowali Gwardię Opole. Podopieczni Mariusza Jurkiewicza dobrze weszli w sobotni mecz. Wynik otworzył Mateusz Kosmala, a trzy dobre interwencje zaliczył Miłosz Wałach i po chwili Wybrzeże prowadziło 4:1.

Gdańszczanie grali dobrze w obronie i nie pozwalali opolanom na oddawanie skutecznych rzutów. Po 12 minutach gospodarze prowadzili 6:2, a już 6 obronionych prób miał na koncie Wałach! Trener przyjezdnych poprosił wtedy o czas, a po nim przewaga Wybrzeża zmalała do dwóch trafień. Błyskawicznie jednak wróciła do poprzedniego stanu, gdy gospodarze grali w przewadze.

Pogoń Szczecin - Torus Wybrzeże Gdańsk 27:33. Relacja, oceny

Następnie tempo spotkania nieco opadło, a oba zespoły popełniały błędy w ofensywie. Lepiej jednak prezentowali się gdańszczanie i to oni zasłużenie prowadzili po pierwszej połowie 10:7. W ataku brylowali Leonardo Comerlatto i Kosmala, którzy mieli na koncie po cztery trafienia. Fenomenalnie pomiędzy słupkami spisywał się Wałach, który obronił 10 rzutów, co dało mu skuteczność na poziomie 59 proc.!

Drugą połowę od celnego rzutu rozpoczął Kelian Janikowski. Wydawało się, że Wybrzeże będzie w stanie jeszcze bardziej odskoczyć Gwardii. Tak się jednak nie stało i w 40. minucie goście za sprawą Patryka Mauera zdobyli kontaktową bramkę. Chwilę później był już remis po 14. Przyjezdni mogli po raz pierwszy objąć prowadzenie, ale w sukurs Wałachowi przychodziło obramowanie jego bramki. W końcu jednak Wybrzeże oddało prowadzenie Gwardii, gdy na ławce kar przebywał Dmytro Doroszczuk.

Cel na przyszłość Torus Wybrzeża Gdańsk? Gra o ligowe medale w Ergo Arenie

Natychmiast zareagował trener Jurkiewicz, prosząc o przerwę. To jednak niewiele dało, bowiem zespół z Opola chwilę później miał już trzy bramki zaliczki. Bramki Kosmali i Janikowskiego dały gdańszczanom kontakt i szansę na walkę o zwycięstwo do samego końca.

Na niecałe dwie minuty przed końcem do remisu doprowadził Kosmala i wprowadził kibiców w Hali AWFiS w euforię. Taki wynik utrzymał się do końcowej syreny, choć ostatnia akcja należała do Wybrzeża. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Te lepiej egzekwowali przyjezdni i to oni zgarnęli dwa "oczka" do tabeli. Dla gdańszczan trafili: Mateusz Jachlewski oraz Santiago Mosquera. Natomiast rzutu z siódmego metra nie wykorzystali Piotr Papaj i Mateusz Kosmala.

14 Stal Mielec 4 0 0 0 4 91:120 0
Każdy zespół rozegra po 26 meczów, na zasadzie mecz i rewanż, bez fazy play-off. Najlepsza drużyna zostanie mistrzem Polski, a ostatnia spadnie do ligi centralnej. Przedostatni zespół PGNiG Superligi rozegra dwumecz barażowy z drugim uprawnionym do awansu zespołem z zaplecza ekstraklasy.
Tabela wprowadzona: 2021-10-10