Torus Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 26:34. Nieudany powrót Oliveiry

Torus Wybrzeże Gdańsk

Mateusz Wróbel (nr 29) rzucił 11 bramek, ale Torus Wybrzeże Gdańsk nie dało rady Gwardii Opole. fot. Piotr Hukało/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk przegrali we własnej hali z Gwardią Opole 26:34 (14:19). Tym samym nie udał się powrót Ramona Oliveiry, który na parkiety PGNiG wrócił po półrocznej przerwie.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Kiepulski - Wróbel 11, Didyk 3, Adamczyk 3, Sadowski 2, Papaj 2, Frańczak 2, Gajek 1, Janikowski 1, Gądek 1, Komarzewski, Salacz, Oliveira, Powarzyński, Pieczonka

Gwardia: Zembrzycki, Malcher, Balcerek - Zarzycki 9, Mauer 7, Mokrzki 4, Morawski 4, Działakiewicz 3, Jankowski 3, Siwak 3, Milewski 1, Małecki, Skraburski, Stefani

- Myślę, że ta dłuższa przerwa w graniu wyjdzie nam na dobre. Początek sezonu był udany w naszym wykonaniu i mamy nadzieję, że to nie koniec dobrych wyników - mówił rozgrywający Torus Wybrzeża Kamil Adamczyk przed meczem z Gwardią Opole.

Kamil Adamczyk przed meczem Torus Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole

Przed spotkaniem gdańszczanie potwierdzili, że do gry po półrocznej przerwie wraca Ramon Oliveira. Brazylijski rozgrywający, który leczył kontuzję stawu skokowego, nie pomógł jednak gdańszczanom.

Pierwsze minuty to strzelecki pojedynek Mateusza WróblaMacieja Zarzyckiego. Gwardia stopniowo zaczęła zdobywać przewagę wykorzystując proste błędy gdańszczan. Na dobre podopieczni Rafała Kuptela zaczęli odjeżdżać przed przerwą.

Po zmianie stron dwoił się i troił się w bramce Artur Chmieliński, ale opieranie gry na samym Wróblu nie mogło przynieść efektów. Po serii 3 kolejnych bramek i rzucie Karola Siwiaka na 11 minut przed końcem gry było już 30:21 dla gości. Końcówka spotkania to już szanse dla rezerwowych, którzy nie odmienili losów spotkania.

- Popełniliśmy za dużo strat w ataku, nasza obrona nie funkcjonowała. Najpierw wszystko wpadało z jednej i drugiej strony aż Gwardia zaczęła bronić. Nie wiedzieliśmy co zrobić. Mieliśmy problem ze sobą - podsumował przed kamerami TVP Sport bramkarz gdańszczan Artur Chmieliński.

Wyniki 7 kolejki:

• TORUS WYBRZEŻE GDAŃSK - Gwardia Opole 26:34 (14:19)
  • MMTS Kwidzyn - NMC Górnik Zabrze 19:25 (10:11)
  • Orlen Wisła Płock - PGE Vive Kielce 27:26 (14:12)
  • Azoty-Puławy - Piotrkowianin 39:35 (20:14)
  • Energa MKS Kalisz - Grupa Azoty Tarnów 33:28 (16:13)
  • Zagłębie Lubin - Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:25 (11:16)
  • Chrobry Głogów - Stal Mielec 26:23 (12:12)

Dziś zabrakło dokładności i szczęścia.
    Wybrzeże Wróbla nie chciało A teraz Wróbel robi kawał dobrej roboty dla drużyny. Prawie byłyby strzał w kolano. Dobrze że został.

• 14 1

• "Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk przegrali we własnej hali z Gwardią Opole"
    We własnej hali przegrać różnicą 8 bramek, to można niestety rozpatrywać w kategorii pogromu..
    Prawdopodobieństwo przegranej było bardzo duże, bo Opole jest po prostu lepsze.
    Ale trzeba robić w tym sezonie wszystko!, żeby się utrzymać.

• 7 1

• bez walki w obronie meczu się niewygra

• 10 1

• Absolutnie wczoraj nie został wykorzystany potencjał poszczególnych zawodników, a przez to całego zespołu. Złożyło się na to kilka czynników m.in: pozostawienie na trybunach pewnych zawodników, złe ustawienie atak/ obrona, jak też nietrafione zmiany w trakcie meczu. Jeśli dodamy do tego indywidualne błędy, niewykorzystane sytuacje tzw.setki, to wynik musiał być taki jaki jest.

• 14 1

• developer (2)

Coś zacięło się w obronie i na skrzydłach ! Dobrze że trener posiłkuje się młodymi - to da rezultaty. Jesteśmy z Wami - głowa do góry!

• 2 3

• Zgoda, ale młody zawodnik oprócz elementarnych umiejętności musi wykazać chęć walki a nie ograniczać się tylko do podawania piłek. Nie może go satysfakcjonować to że wpisano go do protokołu i wszedł na boiska. On ma udowodnić że zasługuje na to żeby grac w Superlidze.

• 8 0

• Oby to ogrywanie młodych w meczach, ktore można wygrać nie skończyło się spadkiem z ligi. Wtedy nic nam z tego ogrywania, a nawet mniej niż nic. W meczu na stylu, a taki był jeszcze na początku 2 połowy przy wyniku -3, gra się najlepszymi o gryzie parkiet. Młodych to się wpuszcza przy rozstrzygnietym wyniku. Obojetnie czy do przodu czy do tyłu. Tak zrobiło wczoraj Opole. Np.w mecz z Kielcami, ktorego wynik jest już znany, powinniśmy dać odpocząć Wróblowi, Janikowskiemu, Papajowi. Można dać szansę tym, co na siedzą na trybunach, dać dłużej pograć Oliveirze itd. Co za różnica czy przegramy -15 czy - 20.

• 6 0

• Będzie drugi mecz to wygrają.

Te opinie oderwane od wiedzy jak gra zespół od 2-3 lat, jaką wizję ma nowy trener są gie warte ... Szkoda prądu na nie i miejsca na dyskach ... Gwardia się przygotowała, 3-4 obrońców na Wróbla, Adamczyka i Janikowskiego .. Przyjechali, aby wygrać i wygrali. W Wybrzeżu była kompletna obsady na standardowych pozycjach, wyszli młodzi i niedoświadczeni zawodnicy. Nie mogło być innego wyniku. Pod tym względem mecz być bardzo ciekawy.
    Kibic wierny Wybrzeża, fan ręcznej obiektywnie patrzy na wynik ;)
    Brawo Panowie!!! Opinie każdy opiniujący niech sobie ma, Wy miejcie na nie wylane ;)

• 1 5

02.12 (śr) godz.19:30 Grupa Azoty Tarnów typuj TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
05.12 (sob) godz.13:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk typuj Orlen Wisła Płock
08.12 (wt) TORUS WYBRZEŻE Gdańsk Azoty Puławy
13.12 (nd) godz.16:00 Zagłębie Lubin typuj TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
25.11 (śr) godz.19:30 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 28:33 bez publiczności Piotrkowianin
15.11 (nd) godz.16:00 MMTS Kwidzyn 22:28 bez publiczności TORUS WYBRZEŻE Gdańsk
11.11 (śr) godz.19:30 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 26:27 bez publiczności Stal Mielec
07.11 (sob) godz.13:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 29:25 bez publiczności Chrobry Głogów
31.10 (sob) godz.12:00 TORUS WYBRZEŻE Gdańsk 21:36 bez publiczności Gwardia Opole

14 MMTS Kwidzyn 8 1 1 0 6 198:223 5

Końcową kolejność wyłoni runda zasadnicza (mecz i rewanż każdy z każdym). Ostatni zespół spadnie do I ligi, a drużyna, która zajmie drugie miejsce od końca, rozegra baraż o utrzymanie w PGNiG Superlidze z drugim zespołem I ligi.